Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα εγκαταστησεις το Navigon fresh aπο το σιτε της εταιρειας και θα συνδεσεις το κινητο μετο pc. Θα επιλεξεις στη συνδεση usb με μεταφορα αρχειων κ θα ακολουθησεις τις οδηγιες

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου..παιδευτικα λιγακι αλλα τα καταφερα..να σαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks voltron,ημουν που ημουν διστακτικος στην αρχη να βαλω custom rom και εβγαλα τα ματια μου να το καταφερω,μετα εγινε αυτο και λεω δεν ειναι δυνατον..ολα σε ενα σε μια μερα...boukiou περιμενω απαντηση το πρωι...παιδια brickarete αφοβα..ξαναφτιαχνει..χαχα

 

Θέλω να ευχαριστήσω και εγώ δημόσια τον φίλο Γιώργο που με την βοήθειά του, κατάφερα να ξεμπρικάρω το Optimus ενός φίλου. Γιώργο νά'σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,υπαρχει κανενα καλο προγραμματακι απο το μαρκετ για ναβι?με το ndrive δεν βγαζουμε ακρη...πειτε κ σε μας τους αμαθους:p......

 

Έχεις pm κοιτα και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

θέλω να κατεβάσω, να εγκαταστήσω χάρτες της sygic, τους aura.

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό ?

Γιατί μου λέει οτι κάτι δεν γίνεται σωστά.

Θα ήθελα να τους αγοράσω επίσης (19,90 ανατολική ευρώπη).

Τους κατεβάζω απο την σελίδα της sygic και τους περνάω στην sd και όλα καλά ?

Ψάχνω επίσης να δω τον όγκο που έχει αυτός ο χάρτης και δεν λέει τίποτα.

Πόσο περίπου είναι ένας χάρτης ευρώπης ?

Περίπου 2 gb νομίζω. Έτσι ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά οποιος ενδιαφέρεται πουλάω το lg optimus one το δικό μου γιατί πήρα το iphone 4 το κινητό το έχω κάνει root και του έχω βάλει custom ROM την void-echo αλλα άμα το θέλει κάποιος μαμά του το κάνω όπως ήταν από την εταιρία....οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm....ευχαριστώ!!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

θέλω να κατεβάσω, να εγκαταστήσω χάρτες της sygic, τους aura.

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό ?

Γιατί μου λέει οτι κάτι δεν γίνεται σωστά.

Θα ήθελα να τους αγοράσω επίσης (19,90 ανατολική ευρώπη).

Τους κατεβάζω απο την σελίδα της sygic και τους περνάω στην sd και όλα καλά ?

Ψάχνω επίσης να δω τον όγκο που έχει αυτός ο χάρτης και δεν λέει τίποτα.

Πόσο περίπου είναι ένας χάρτης ευρώπης ?

Περίπου 2 gb νομίζω. Έτσι ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

πανε στο μαρκετ και κατεβασε το aura καντο εγκατασταση και κατεβασε απο το κινητο σου χαρτες και οτι αλλο σου δωσει για download

μαζι με το προγραμα θα εγκατασταθει και το aura downloader για να κατεβαζεις χαρτες απο οποια χωρα θελεις

ειναι trial για 7 μερες οι χαρτες μετα τους αγοραζεις

Link to comment
Share on other sites

πανε στο μαρκετ και κατεβασε το aura καντο εγκατασταση και κατεβασε απο το κινητο σου χαρτες και οτι αλλο σου δωσει για download

μαζι με το προγραμα θα εγκατασταθει και το aura downloader για να κατεβαζεις χαρτες απο οποια χωρα θελεις

ειναι trial για 7 μερες οι χαρτες μετα τους αγοραζεις

 

Thanks. Θα αγοράσω μία μεγαλύτερη sd και θα το κάνω.

 

 

Ρε παιδιά, antivirus στο κινητό έχετε ? Χρειάζεται ?

Και αν ναί, ποιό έχετε ?

Ποιό συστήνετε ?

Βρήκα αυτο το σάϊτ .

Για δείτε.

http://androidtipguys.com/antivirus-for-android/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,υπαρχει κανενα καλο προγραμματακι απο το μαρκετ για ναβι?με το ndrive δεν βγαζουμε ακρη...πειτε κ σε μας τους αμαθους:p......

 

Εχεις και απο μενα pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και απο μενα pm ;)

 

σας ευχαριστω για τα ΠΜ...:O

 

καυτε τυπε...πως θα το εγκαταστησω?αν θελεις στειλε μου την διαδικασια σε ΠΜ..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε από το μάρκετ κανένα καλό προγραμματάκι το οποίο να φέρνει αναφορές μηνυμάτων παράδοσης.

 

Δηλαδή κάποιο πρόγραμμα σαν συμπληρωματικού τον μηνυμάτων παράδοσης

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεστε και παλι! μετα το partition για τις custom rom σας μειωθηκε και σας ο διαθεσιμος χωρος της microsd; εμενα απο 1.84 πηγε σε 1.36gb.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Ειδα οτι αρκετοι εχουν προβλημα να εγκαταστησουν τους ναυτικους χαρτες της navionics.Το market δεν τους εχει και σε αλλα μαρκετ που τους βρισκω παροτι προσπαθω να τους αγορασω φτανω σε αδιεξοδο.Εχει καταφερει κανεις να τους εγκαταστησει?Ξερει καποιος κατι αλλο σε χαρτες να προτεινει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Ειδα οτι αρκετοι εχουν προβλημα να εγκαταστησουν τους ναυτικους χαρτες της navionics.Το market δεν τους εχει και σε αλλα μαρκετ που τους βρισκω παροτι προσπαθω να τους αγορασω φτανω σε αδιεξοδο.Εχει καταφερει κανεις να τους εγκαταστησει?Ξερει καποιος κατι αλλο σε χαρτες να προτεινει?

 

Ευχαριστω

 

Καλημερα φιλε μου δεν υπαρχει περιπτοσει να περασουν ι χαρτες τις navionics ειχα κανει τα αδυνατα δυνατα αλλα τιποτα δεν τους υποστιριζει το τηλεφωνο και για αυτο το λογο αλλαξα κινητο εγω πηρα το iphone 4 και τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο....μην προσπαθεις τσαμπα στο λεω γιατι εμενα ξυπνος ολοι νυχτα για να βρω πως περναει αλλα ματεα....

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα!!

παιδια εδψ και καιρο γυροφερνω την αγορα κινητου και εχω αλλαξει 100 γνωμες,κυριως λογω του ΣΑΡ που εχουν τα κινητα που μου αρεσαν (πχ defy)

λεω εν τελει να καταληξω στο LG αλλα θα ηθελα καποιος εμπειρος χρηστης να μου απαντησει σε 1-2 ερωτησεις.

ειναι οντως τοσο αργο οσο αναφερουν σε πολλα σιτε?? δλδ στο browsing και γενικοτερα στην χρηση του λαγκαρει?? περα απο το bug του touchscreen εννοω. και αν λαγκαρει, λυνεται σε ικανοποιητικο βαθμο με ρουταρισμα? γιατι να σας πω την αληθεια θα μου κακοφανει αν παρω καινουριο κινητο και να σερνετε

θα μου πειτε δοκιμασε το,αλλα αλλο να δοκιμαζεις ενα κινητο χωρις τπτ πανω και αλλο να το δοκιμαζεις αφου ο χρηστης του εχει βαλει και μερικες εφαρμογες πανω υποθετω\

ευχαριστω για τον χρονο σας παααααρα πολυ,και αν τελικα το παρω θα εχουμε πολλα να πουμε απ'οτι βλεπω γιατι απο κινητα δεν μου κοφτει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για ενα κινητο γυρω στα 250.

Εχω καταληξει σ'αυτο αλλα εχω επιφυλαξεις..

Τι θα μου λεγατε απο την εμπειρια σας?

ειστε καλυμενοι απο το LG OPTIMUS ONE P500 ??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, υπέρκαλυμμενος. Με μία μεγαλύτερη sd card, γιατί αυτή που δίνει είναι 2 gb κατεβάζεις όσες εφαρμογές θέλεις.

Εγω εχω την 2gb και πάλι είμαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα!!

παιδια εδψ και καιρο γυροφερνω την αγορα κινητου και εχω αλλαξει 100 γνωμες,κυριως λογω του ΣΑΡ που εχουν τα κινητα που μου αρεσαν (πχ defy)

λεω εν τελει να καταληξω στο LG αλλα θα ηθελα καποιος εμπειρος χρηστης να μου απαντησει σε 1-2 ερωτησεις.

ειναι οντως τοσο αργο οσο αναφερουν σε πολλα σιτε?? δλδ στο browsing και γενικοτερα στην χρηση του λαγκαρει?? περα απο το bug του touchscreen εννοω. και αν λαγκαρει, λυνεται σε ικανοποιητικο βαθμο με ρουταρισμα? γιατι να σας πω την αληθεια θα μου κακοφανει αν παρω καινουριο κινητο και να σερνετε

θα μου πειτε δοκιμασε το,αλλα αλλο να δοκιμαζεις ενα κινητο χωρις τπτ πανω και αλλο να το δοκιμαζεις αφου ο χρηστης του εχει βαλει και μερικες εφαρμογες πανω υποθετω\

ευχαριστω για τον χρονο σας παααααρα πολυ,και αν τελικα το παρω θα εχουμε πολλα να πουμε απ'οτι βλεπω γιατι απο κινητα δεν μου κοφτει καθολου

 

Πάρτο με κλειστά μάτια... Καθόλου αργό δεν είναι και έαν έχεις υπομονή και βάλεις custom rom πετάει... Α πάρε και μια άλλη κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ καλο στο browsing ειτε το πειραξεις ειτε οχι, με πειραγμα ανεβαινουν τα mhz οποτε και η συνολικη αποδοση. το defy σαφως ειναι καλυτερο αλλα και 100 ευρω ακριβοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει root το p500 μου και θελω να βαλω custom rom. Ποια να βαλω? Megatron, prime ή void? Αυτο που θελω ειναι να μπορω να κανω o/c και να φτιαχτει και το bug της οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Τη void εβαλα απο την αρχη την echo, στα 730mhz, πολυ καλο customize, εγω του ξαναβαλα καποιες μαμισιες εφαρμογες απο μαμα οπως τον καιρο και το πληκτρολογιο. Και με το bug fix το angry birds καμια σχεση που τα συγκρινα
Link to comment
Share on other sites

Εγω προς τα κει σου προτεινω, εξαλλου το λεει και ο developer, και οτι θες να προσθεσεις αργοτερα στα λεει πολυ αναλυτικα στην πρωτη σελιδα της void
Link to comment
Share on other sites

Α ενταξει αυτο το εχω διαβασει, νομιζα ελεγες καποιο αλλο. Εχω προβλημα με το sdk ομως. Κανω κανονικα εγκατασταση και τα JDK και JRE, αλλα οταν γραφω στο cmd adb λεει οτι δεν ειναι εντολη. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...