Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave II (S8530)


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πραγματικα σημερα επαθα πλακα απο την καινουργια οθονη που φοραει το κινητο δειτε engadget και mobile-review.com

 

καλή πλάκα, ή κακή πλάκα;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλή πλάκα, ή κακή πλάκα;

ΕΣΥ όπως το διαβάζεις τι έχεις καταλάβει καλή η κακή!!!!!!!!!

Edited by irovoudou
Λάθος διατυπωση
Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ όπως το διαβάζεις τι έχεις καταλάβει καλή η κακή!!!!!!!!!

 

δηλαδησ ρε φιλε ,

 

εμεινες εφχαριστιμενοσ η οχι ?????????

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ όπως το διαβάζεις τι έχεις καταλάβει καλή η κακή!!!!!!!!!

 

Θα μπορούσε να εννοείς έπαθες πλάκα με το πόσο πιο καλή είναι η super AMOLED του 8500 συγκριτικά με την S-LCD, ή με το πόσο καλή είναι η S-LCD.

 

αν καταλάβαινα δεν θα ρώταγα...

 

 

(εκτός αν εννοείς κεραμική πλάκα ;) )

 

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ολαφανερο ότι η οθόνη είναι απίστευτη και δεν είναι slcd αλλά super clear TFT και φαίνεται ότι είναι πιο καλύτερη και από την super amoled
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ολαφανερο ότι η οθόνη είναι απίστευτη και δεν είναι slcd αλλά super clear TFT και φαίνεται ότι είναι πιο καλύτερη και από την super amoled

 

Αν είδες αυτό: http://www.engadget.com/2010/10/19/samsung-wave-ii-has-its-super-clear-lcd-tested-against-galaxy-s/

 

είναι πολύ πιθανόν να είναι ρυθμισμένη στο χαμηλό η φωτεινότητα του Galaxy S.

 

Επίσης, αυτά τα πράγματα τα καταλαβαίνουμε μόνο όταν τα δούμε από κοντά :)

 

και τέλος, μακάρι να είναι τέλεια η Super Clear TFT (sorry για το λάθος πριν) ! Σημαίνει κάνουμε ένα βήμα μπροστά, και όχι πίσω :up:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αντε το galaxy είναι σε χαμηλό φωτισμό το νοκια ν8 αλλά και το SAMSUNG WAVE που έχει και εκείνo την ίδια οθόνη με το galaxy η διάφορα είναι εμφανής δια γυμνού οφθαλμου
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Έτσι θα πρέπει λογικά. Ο διάδοχος να είναι καλύτερος σε όλους τους τομείς. Να μην φαίνεται ότι τα απαξιώνει η ίδια, αλλά ότι στηρίζει το λειτουργικό της φορόντας το σε κορυφαίες συσκευές. Γιατί ας μην γελιώμαστε, το galaxy ΔΕΝ είναι η κορυφαία συσκευή της Samsung αυτή την στιγμή. Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ πολύ χειρότερη από του wave. Απλά σε αυτό επέλεξε να φορέσει το Adroid. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο μια φωτο δεν μπορεις να κρινεις τιποτα, περιμενουμε αναλυτικοτερα preview.

Παντως δυσκολο να ειναι καλυτερη απο την S.Amoled, αλλα Samsung ειναι αυτη, οποτε το μονο σιγουρο οτι θα ειναι εξισου καλη η νεα αυτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να είναι τουλάχιστον εφάμιλη.:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντε το galaxy είναι σε χαμηλό φωτισμό το νοκια ν8 αλλά και το SAMSUNG WAVE που έχει και εκείνo την ίδια οθόνη με το galaxy η διάφορα είναι εμφανής δια γυμνού οφθαλμου

 

Συγγνώμη, αλλά με προβληματίζεις. Το είδες κάπου ζωντανά;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να το εχω δει ζωντανο αφου δεν κυκλοφορησε αλλα η φωτογραφιες που εχουν ανεβει στο mobile-review δειχνουν οτι η οθονη ειναι super και ταυτοχρονα η παρουσιασε ανεβηκε σε χιλιαδες σελιδες λετε να το εχει κανει επιτηδες το mobile-review και μαλιστα το ιδιο το site σε καθε review που παρουσιαζει για καινουργια συσκευη κανει συγκρισεις για την ευκρινεια της οθονης με αλλα κινητα δεν μπορει να λεει μπαρουφες Edited by irovoudou
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να το εχω δει ζωντανο αφου δεν κυκλοφορησε αλλα η φωτογραφιες που εχουν ανεβει στο mobile-review δειχνουν οτι η οθονη ειναι super και ταυτοχρονα η παρουσιασε ανεβηκε σε χιλιαδες σελιδες λετε να το εχει κανει επιτηδες το mobile-review και μαλιστα το ιδιο το site σε καθε review που παρουσιαζει για καινουργια συσκευη κανει συγκρισεις για την ευκρινεια της οθονης με αλλα κινητα δεν μπορει να λεει μπαρουφες

 

Μάλιστα. Οπότε από το PC τα είδες κι εσύ. Στα υπόλοιπα που λες δεν βάζω και πολλή νόημα, αλλά άμα το πιστεύεις δεν έχω λόγο να έχω αντίρρηση.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει ανεβει και βιντεο με το samsung wave 2 στο youtube απο το mobile-review και γινεται συγκριση με το wave 1
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πρόσφατα τα review η ειναι κατα την αρχική παρουσίαση που αναφέρουν ότι η οθόνη είναι τύπου SLCD γιατί αυτή είναι η διάφορα άλλο slcd (τέτοια έχει το νέο htc desire hd)και άλλο η super clear TFT όπως διαφορετικές είναι η οθόνες που φοράει το ν8 από ότι τα c7 και e7 που έχουν την νέα clear black amoled
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απορία την έχω και εγώ.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πρόσφατα τα review η ειναι κατα την αρχική παρουσίαση που αναφέρουν ότι η οθόνη είναι τύπου SLCD γιατί αυτή είναι η διάφορα άλλο slcd (τέτοια έχει το νέο htc desire hd)και άλλο η super clear TFT όπως διαφορετικές είναι η οθόνες που φοράει το ν8 από ότι τα c7 και e7 που έχουν την νέα clear black amoled

 

Δεν υπάρχουν οθόνες TFT και οθόνες LCD. Υπάρχουν οθόνες TFT LCD. Είτε πεις TFT είτε πεις LCD αναφέρεσαι στον ίδιο τύπο οθόνης γιατί πολύ απλά όλες οι LCD οθόνες χρησιμοποιούν την τεχνολογία TFT.

 

Οι S-LCD λέγονται και Super Clear TFT, είναι το ίδιο πράγμα.

 

Όσο για την σύγκριση Super Amoled με S-LCD μου φαίνεται περίεργο μια LCD να μπορεί να έχει καλύτερη απεικόνιση από μια AMOLED. Πάντως από μια φωτογραφία δεν μπορείς να κρίνεις ειδικά όταν αυτή η φωτό έρχεται από τον ίδιο άνθρωπο που πριν λίγο καιρό έλεγε ότι σταμάτησε η παραγωγή του Galaxy S και του Wave, κάτι που αποδείχθηκε ότι είναι μύθος τελικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρε παιδια εσείς που εχετε το wave i τι νομίζεται αξιζει η αγορά του wave ii ή όχι . Απο 'αποψη λειτουργικού - καμερας - μπαταρίας ?

Τρόμαξα διαβάζοντας το forum του wave i ειδικά με την μπαταρία του .

Το έχει πάρει κανένας το 8530 ??

 

για όσους πάντως έχουν απορία για το ποιά οθόνη είναι η καλύτερη ορίστε ..........

 

http://www.gsmarena.com/display_shootout-review-541.php

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως έχεις το lg arena....επειδή το είχα κ εγώ για 2 μήνες το κινητό καμία σχέση το arena με το wave σε θέμα μπαταρίας...το wave θα σε καλύψει 2-3 μέρες stand by με λογική χρήση...

Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή και σε θέμα φωτογραφίας και σε θέμα βίντεο και ήχου...

Από θέμα λειτουργικού είναι πολύ εύκολο στην χρήση αν και είναι smartphone...υπάρχουν ήδη 1000 και εφαρμγές στο store του bada,αν βάλεις και τις επί πληρωμή εφαρμογές πάμε ακομα παραπάνω όμως στην ελλάδα όπως και στο android δεν υποστηρίζονται τα paid apps...Βέβαια υπάρχουν τρόπου να περάσεις και paid apps από αλλού...

Εγώ θα σου έλεγα αν δεν σε καίει το θέμα του μεγέθους της οθόνης πάρε το πρώτο wave που είναι πιο ματζόβολο,έχει καλύτερη απεικόνηση σε σχέση με το δεύτερο και έχει καλύτερη τιμή πάλι σε σύγκριση με το δεύτερο...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσείς που εχετε το wave i τι νομίζεται αξιζει η αγορά του wave ii ή όχι . Απο 'αποψη λειτουργικού - καμερας - μπαταρίας ?

Τρόμαξα διαβάζοντας το forum του wave i ειδικά με την μπαταρία του .

Το έχει πάρει κανένας το 8530 ??

 

Η πραγματική αυτονομία του S8500 είναι (αν όχι η καλύτερη) από τις καλύτερες που υπάρχουν...Λεπτομέρειες στο LINK

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω τα πρόβληματα μπαταρίας που έχουν αναφερθεί (κυρίως μετά το update σε BADA 1.2) μιας και έχω ακόμα την 1.0.2, αλλά στα ξένα forums αναφέρεται ότι το πρόβλημα λύνεται με ένα hard reset...

 

Τα S8500 και S8530 είναι πανομοιότυπα εκτός από το μέγεθος και την τεχνολογία της οθόνης τους. Συγκριτικά η μπαταρία του S8530 είναι λίγο χειρότερη από του S8500 όπως ανακοινώνει στα specs και η ίδια η SAMSUNG. Λεπτομέρειες στο LINK

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως έχεις το lg arena....επειδή το είχα κ εγώ για 2 μήνες το κινητό καμία σχέση το arena με το wave σε θέμα μπαταρίας...το wave θα σε καλύψει 2-3 μέρες stand by με λογική χρήση...

Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή και σε θέμα φωτογραφίας και σε θέμα βίντεο και ήχου...

Από θέμα λειτουργικού είναι πολύ εύκολο στην χρήση αν και είναι smartphone...υπάρχουν ήδη 1000 και εφαρμγές στο store του bada,αν βάλεις και τις επί πληρωμή εφαρμογές πάμε ακομα παραπάνω όμως στην ελλάδα όπως και στο android δεν υποστηρίζονται τα paid apps...Βέβαια υπάρχουν τρόπου να περάσεις και paid apps από αλλού...

Εγώ θα σου έλεγα αν δεν σε καίει το θέμα του μεγέθους της οθόνης πάρε το πρώτο wave που είναι πιο ματζόβολο,έχει καλύτερη απεικόνηση σε σχέση με το δεύτερο και έχει καλύτερη τιμή πάλι σε σύγκριση με το δεύτερο...

 

Να σου πω , οθόνη θα ήθελα μεγαλύτερη και γιαυτό θα έπαιρνα με τα μπούνια το Galaxy s , αλλά μόλις είδα ότι δεν έχει φλάς :cry: 'επεσα απο τα σύνεφα ........ ένα λεντάκι χάθηκε ρε παιδιά ????

 

Τώρα και εγώ κλείνω πιό πολύ στο 8500 λόγω amoled , ενώ ήθελα πιό πολύ το 8530 λόγω 3,7" αλλά και αυτοί σε αυτό βρήκαν να βάλουν tft:mad:

 

Οσο για την τιμή στην Wind τα έχουν την ίδια ακριβώς τιμή και τα δύο :what:

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματική αυτονομία του S8500 είναι (αν όχι η καλύτερη) από τις καλύτερες που υπάρχουν...Λεπτομέρειες στο LINK

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω τα πρόβληματα μπαταρίας που έχουν αναφερθεί (κυρίως μετά το update σε BADA 1.2) μιας και έχω ακόμα την 1.0.2, αλλά στα ξένα forums αναφέρεται ότι το πρόβλημα λύνεται με ένα hard reset...

 

Τα S8500 και S8530 είναι πανομοιότυπα εκτός από το μέγεθος και την τεχνολογία της οθόνης τους. Συγκριτικά η μπαταρία του S8530 είναι λίγο χειρότερη από του S8500 όπως ανακοινώνει στα specs και η ίδια η SAMSUNG. Λεπτομέρειες στο LINK

 

Θα το πάρω το κορίτσι θα το πάρω

 

Παιδιά εσείς που το έχετε μπορείτε να μου πείτε αν έχει την δυνατότητα να πάρει στο ημερολόγιο πολλές υπενθυμίσεις την ίδια ακριβώς ώρα και μετά να τις βγάζει την ώρα αυτή μία - μία με δυνατότητα αναβολής σε κάποια αν θές ?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως έχεις το lg arena....επειδή το είχα κ εγώ για 2 μήνες το κινητό καμία σχέση το arena με το wave σε θέμα μπαταρίας...το wave θα σε καλύψει 2-3 μέρες stand by με λογική χρήση...

Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή και σε θέμα φωτογραφίας και σε θέμα βίντεο και ήχου...

Από θέμα λειτουργικού είναι πολύ εύκολο στην χρήση αν και είναι smartphone...υπάρχουν ήδη 1000 και εφαρμγές στο store του bada,αν βάλεις και τις επί πληρωμή εφαρμογές πάμε ακομα παραπάνω όμως στην ελλάδα όπως και στο android δεν υποστηρίζονται τα paid apps...Βέβαια υπάρχουν τρόπου να περάσεις και paid apps από αλλού...

Εγώ θα σου έλεγα αν δεν σε καίει το θέμα του μεγέθους της οθόνης πάρε το πρώτο wave που είναι πιο ματζόβολο,έχει καλύτερη απεικόνηση σε σχέση με το δεύτερο και έχει καλύτερη τιμή πάλι σε σύγκριση με το δεύτερο...

 

Το παρήγγειλα φιλε μου , μαλλον δευτερα το παιρνω απο Γερμανο :p

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα φιλε μου , μαλλον δευτερα το παιρνω απο Γερμανο :p

 

Φιλε δεν θελω να σε στεναχορισω αλλα τα multirama το εχουν σε εκπτωση 100€ φτινοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...