Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave II (S8530)


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους. Σκεφτομαι να παρω το wave 2 . Το θελω κυριως για να μπαινω στο ιντερνετ γρηγορα και ανετα,για gps,για κανε e-mail αντε να ανοιγω και κανα excel αμα χρειαστει. Απο εφαρμογες δεν τρελαινομαι γενικα να κατεβαζω,τα βασικα θελω. Κατ'αρχην μου το προτεινετε?? Και δευτερον,να το παραγγειλω τωρα ή να περιμενω να βγει με bada 2 (δεν ξερω ποτε θα γινει αυτο συνεχεια αναβαλλεται) ή δεν θα εχει διαφορα γιατι θα μπορω να κανω upgrade ( θα μπορω σιγουρα?? ) ??? To εχω βρει στο skroutz.gr στα 200 ευρω πανω κατω και σκεφτηκα οτι και να βγει to bada 2 οτι συσκευη εχουν στοκ τα μαγαζια αυτα θα ειναι με το 1.2 οποτε θα περασει πολυ καιρος για να φερουν συσκευες με 2.0

 

ευχαριστω!

 

Καλησπερα φιλε μου, καταρχας εγω εχω το I αλλα στην ουσια το ιδιο ειναι. Στα 200 που κανει προσωπικα το θεωρω κλεψια, ειναι κορυφαιο κινητο και θα σε καλυψει σε οσα γραφεις. Εγω το εχω πανω απο χρονο και ουτε εχω σκεφτει να αλλαξω κινητο, ειδικα τωρα με το bada 2.0.

Οταν βγει το bada 2.0 θα το παρει το wave ΙΙ σαν ενημερωση λογισμικου, δεν προκειται να κυκλοφορησουν wave Ι & ΙΙ με ετοιμο το bada 2.0. Οποτε το παιρνεις τωρα και το κανεις update οταν βγει. Μονο τα 2 καινουργια κινητα που θα βγουν τον Σεπτεμβρη θα εχουν πανω την δευτερη εκδοση του Bada.

Αυτα, οτι αλλο θες εδω ειμαστε (αν και δεν πολυμπαινω στο forum του wave II).

Link to comment
Share on other sites

καλα εσεις που μπηκατε και ρωτησατε και μαλιστα ειστε και κατοχοι του κινητου δεν μπορουσατε να πειτε μια γνωμη?? Στο να ζηταμε καλοι ειμαστε ολοι.

νομιζω πως το wave το "μικρο" ειναι προτιμοτερο λογω amoled ..αλλα τωρα θα βγουν και νεα μοντελα...νομιζω το wave 2 με 3.5" οθονη...προτεινω να περιμενεις

ή να παρεις το wave

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. βασικα κατι που με ενδιαφερει πολυ αλλα δεν βρισκω το αντιστοιχο θεμα εχει να κανει με το gps. θα με ενδιεφερε ενα λογισμικο το οποιο να εχει εφαρμογες πλοηγησης χωρις χρεωση οπως δουλευουν δηλαδη τα gps τα κανονικα. απ'οτι διαβαζω μονο τα νοκια το λειτουργουν ετσι??? μπορει να κανω και λαθος. αν υπαρχει το αντιστοιχο θεμα ας μου το υποδειξει καποιος. ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. βασικα κατι που με ενδιαφερει πολυ αλλα δεν βρισκω το αντιστοιχο θεμα εχει να κανει με το gps. θα με ενδιεφερε ενα λογισμικο το οποιο να εχει εφαρμογες πλοηγησης χωρις χρεωση οπως δουλευουν δηλαδη τα gps τα κανονικα. απ'οτι διαβαζω μονο τα νοκια το λειτουργουν ετσι??? μπορει να κανω και λαθος. αν υπαρχει το αντιστοιχο θεμα ας μου το υποδειξει καποιος. ευχαριστω και παλι.

 

Υπάρχουν για τα wave ( 1 και 2) εφαρμογές πλοήγησης (ndrive, sygic, route66). Τα αγοράζεις (20-30 €) και έχεις φορτωμένους τους χάρτες στη μνήμη, άρα δεν υπάρχει περαιτέρω χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. βασικα κατι που με ενδιαφερει πολυ αλλα δεν βρισκω το αντιστοιχο θεμα εχει να κανει με το gps. θα με ενδιεφερε ενα λογισμικο το οποιο να εχει εφαρμογες πλοηγησης χωρις χρεωση οπως δουλευουν δηλαδη τα gps τα κανονικα. απ'οτι διαβαζω μονο τα νοκια το λειτουργουν ετσι??? μπορει να κανω και λαθος. αν υπαρχει το αντιστοιχο θεμα ας μου το υποδειξει καποιος. ευχαριστω και παλι.

 

Υπάρχουν για τα wave ( 1 και 2) εφαρμογές πλοήγησης (ndrive, sygic, route66). Τα αγοράζεις (20-30 €) και έχεις φορτωμένους τους χάρτες στη μνήμη, άρα δεν υπάρχει περαιτέρω χρέωση.

 

Ετσι οπως τα λεει ο garrythesnail, απλα να πω οτι το sygic βγαινει στα 14 ευρω, αλλα επειδη οταν κανεις νεο λογαριασμο στο samsungapps σου δινει η samsung 5 ευρω δωρο, με 9 ευρω θα εχεις full gps προγραμμα για παντα!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο garrythesnail, απλα να πω οτι το sygic βγαινει στα 14 ευρω, αλλα επειδη οταν κανεις νεο λογαριασμο στο samsungapps σου δινει η samsung 5 ευρω δωρο, με 9 ευρω θα εχεις full gps προγραμμα για παντα!

εγω εχω 5 ευρω κουπονι αλλα δεν μπορω να βρω το sygic! που ειναι?

και κατι ακομα..αν αλλαξω απο το Kies χωρα samsung apps σε Αγγλια (που εχει πολυ περισσοτερα προγραμματα) μονο free δυστυχως μπορω να κατεβασω σωστα?

γιατι paid ζητα καρτα της χωρας .....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 5 ευρω κουπονι αλλα δεν μπορω να βρω το sygic! που ειναι?

και κατι ακομα..αν αλλαξω απο το Kies χωρα samsung apps σε Αγγλια (που εχει πολυ περισσοτερα προγραμματα) μονο free δυστυχως μπορω να κατεβασω σωστα?

γιατι paid ζητα καρτα της χωρας .....

 

Καλημερα, μολις εκανα search στο ελληνικο store και το εχει το sygic. Βαλε το στο search και θα σου βγαλει 14 Sygic, καποιο απο αυτα λεει greece στο εικονιδιο. Οσο για το δευτερο, ναι ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μολις εκανα search στο ελληνικο store και το εχει το sygic. Βαλε το στο search και θα σου βγαλει 14 Sygic, καποιο απο αυτα λεει greece στο εικονιδιο. Οσο για το δευτερο, ναι ετσι ειναι.

καλησπερα ναι εχεις δικιο , το βρηκα , το αγορασα με 9 euros , το εβαλα καλο!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ναι εχεις δικιο , το βρηκα , το αγορασα με 9 euros , το εβαλα καλο!

 

Τρεχει γρηφορα φιλε ή κολλαει?? Δηλαδη δεν χρειαζεται να εισαι στο ιντερνετ για να δουλεψει ε?

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει γρηφορα φιλε ή κολλαει?? Δηλαδη δεν χρειαζεται να εισαι στο ιντερνετ για να δουλεψει ε?

 

Ναι αν εχεις καρτα μνημης απο class 6 και πανω τρεχει μια χαρα, αν οχι απλα το κανεις install στην μνημη του κινητου και εισαι οκ. Οχι δεν χρειαζεται internet.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εχεις καρτα μνημης απο class 6 και πανω τρεχει μια χαρα, αν οχι απλα το κανεις install στην μνημη του κινητου και εισαι οκ. Οχι δεν χρειαζεται internet.

σε περιπτωση που γινει καποιο ρεμπουτ ή με την αναβαθμιση σε bada 2,στο μπακαπ αποθηκευονται οι εφαρμογες,ή τις χανουμε?

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που γινει καποιο ρεμπουτ ή με την αναβαθμιση σε bada 2,στο μπακαπ αποθηκευονται οι εφαρμογες,ή τις χανουμε?

 

Reboot τι εννοεις; Αν κανεις restart το κινητο;

Σε περιπτωση αναβαθμισης σε bada 2.0 κατα πασα πιθανοτητα θα χαθουν ναι, υπαρχει ενα προγραμμα που κανει backup τις εφαρμογες αλλα δεν το εχω ψαξει. Θα το κανω ομως τις προσεχεις μερες και θα σου πω αν δουλευει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει γρηφορα φιλε ή κολλαει?? Δηλαδη δεν χρειαζεται να εισαι στο ιντερνετ για να δουλεψει ε?

δουλευει μια χαρα 1-2 ψιλοκοληματακια οταν ψαχνει διευθυνση....

τις εφαρμογες που αγορασαμε αν χαθουν απο το κινητο , μπορουμε να τις εγκαταστησουμε ξανα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια για τις εφαρμογες που ρωτησα ? (μετα απο format - update κλπ) αν μπορω να τις κατεβασω ξανα? ή αν μπορω να παρω backup αλα..android!

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια για τις εφαρμογες που ρωτησα ? (μετα απο format - update κλπ) αν μπορω να τις κατεβασω ξανα? ή αν μπορω να παρω backup αλα..android!

thanks

 

Όλες οι εφαρμογές που κατεβάζεις αποθηκεύονται στις "λήψεις μου" του λογαριασμού σου και μπορείς να τις ξανακατευάσεις ή από το kies αφού συνδεθείς ή από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές που κατεβάζεις αποθηκεύονται στις "λήψεις μου" του λογαριασμού σου και μπορείς να τις ξανακατευάσεις ή από το kies αφού συνδεθείς ή από το τηλέφωνο.

ok σε ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές που κατεβάζεις αποθηκεύονται στις "λήψεις μου" του λογαριασμού σου και μπορείς να τις ξανακατευάσεις ή από το kies αφού συνδεθείς ή από το τηλέφωνο.

ενημερωτικα να πω οτι η διαρκεια που αποθηκευονται ειναι για ενα χρονο!

μετα μαλλον πρεπει να τις ξαναγορασεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να πω οτι η διαρκεια που αποθηκευονται ειναι για ενα χρονο!

μετα μαλλον πρεπει να τις ξαναγορασεις :rolleyes:

 

Γιατι για ενα χρονο; Που το ειδες αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι για ενα χρονο; Που το ειδες αυτο;

το ειχα δει που μου το εγραψε οταν αγορασα μια εφαρμογη

δυστυχως τωρα δεν μπορω να το ξαναβρω για να σας το αποδειξω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...