Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave II (S8530)


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

280 ευρω το πηρα απο πλαισιο.380 το ειχαν πριν απο κανα μηνα περιπου. επεσε τωρα

 

ο γερμενος ομως συνεχιζει με 375€

 

:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια το πηρα χθες με επιδοτηση και εχω τα εξης προβληματα:πρωτα απ'ολα το γνωστο προβλημα με το browser που δεν ανοιγει μεσω wifi και δευτερον οτι ενω στην ενημερωση λογισμικου μου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση(παροτι φοραει την 1.2) δεν με αφηνει να την κατεβασω και μου βγαζει συνεχεια αποτυχια ληψης.Συμβαινουν αυτα σε καποιον αλλο?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να φυγει καθε ειδος δυσπιστιας σχετικα με την ικανοτητα αναπαραγωγης περιεχομένου Flash, παραθετω ενα screenshot την ωρα που παιζει Antenna Web TV. Πιο Flash περιεχόμενο ΔΕΝ υπαρχει!

Από περιέργεια το άνοιξα στο wave που έχω και δουλεύει κι εκεί μια χαρά. Το πρόβλημα είναι ότι ΔΕΝ παίζουν όλα τα flash, άλλα μόνο το flashlite. Πχ του antenna δουλεύει μια χαρά αλλά πχ στο speedtest.net όχι. Για δοκίμασε κι εκεί.
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Στο speedtest.net δε δουλευει!

 

και σε οσα αθλητικα sites εχω δοκιμασει δεν δουλευει

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

To Desire δουλευει σ'αυτα τα sites;

 

ελπιζω να μην ειρωνευεσαι,ναι δουλευει.Κι εγω ψαχνομαι την τελευταια εβδομαδα με το wave ii που το πηρα με επιδοτηση.Πολυ καλο τηλεφωνο και μακαρι να συνεχισει η εξελιξη του και να μην το παρατησει η samsung,αλλα αυτη τη στιγμη ειναι αρκετα πισω απο το android (μιλαω κυριως για εφαρμογες που εγω χρησιμοποιω).

Aυτο που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση ειναι το πολυ γρηγορο κλειδωμα του gps οπως επισης το ποσο γρηγορα συνδεεται στο wifi του router μου,σε σχεση παντα με οσα android τηλεφωνα εχουν περασει απο τα χερια μου.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Πως σου ηρθε τωρα οτι ειρωνευομαι; Eγω απο Android εκανα τη μεταβαση. Υπαρχουν αρκετες αμερικανιές που ΔΕ μου λείπουν καθολου! Για δωσε μου, απο περιεργεια, ενα λινκ να δοκιμασω.

 

Εδω θα διαφωνησουμε περι αμερικανιας αλλα δεν ειναι το σωστο φορουμ για να το κανουμε.Δοκιμασε στα παρακατω link τα οποια περιεχουν flash video

http://www.aek365.gr http://www.gazzetta.gr

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και το Huawei ideos X5 και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια για αυτό το κινητό για να αποφασίσω και εγω ποιο να πάρω. Βασικά μπορεί κάποιος που το έχει πάρει ήδη να κάνει ένα μικρό review, να μας πει τα θετικά και τα αρνητικά του, πως είναι η οθόνη, η φτεινότητα, η αυτονομία, η κάμερά του(που με ενδιαφέρει να είναι κάπως καλή,όχι τέλεια αλλα να βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες).Σε θέματα internet πως πάει?Είναι γρήγορο,τρώει κολλήματα?Υποστηρίζει Flash player?Επίσης zoom on zoom out έχει?Και τελικά πως σας φαίνεται εσάς,θα μου το προτείνατε ή καλύτερα να κατευθυνθώ προς android?Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πωλείται σε κανενα κατάστημα ακόμη...;;; Δεν το βρίσκω πουθενά... Εδώ, το έχουν κάποια μαγαζιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους και αν μπορώ να τα εμπιστευθώ για αγορά....

 

Παιδιά, παρήγγειλα το κινητάκι απο εδώ, μου είπε είναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας, με ελληνικό μενού και manuals... Τι σημαίνει ευρωπαικής αντιπροσωπείας ακριβώς...;;; :worry:

Edited by saliez
Συνένωση μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
εχασα τα ελλινικα .υπαρχει τροπος να ξαναβαλω.εβαλα αλλη ρομ με μουλτιλοαντερ.ευχαριστω

 

 

http://hotfile.com/dl/108504520/2ecfd9b/S8530BUKA2.rar.html

pass: samfirmware.com

Το μοναδικό fw που έχει ελληνικά είναι αυτό της Vodafone(γιατί το έχει και σαν αποκλειστικότητα σε κάποιες χώρες της Ευρώπης-άραγε αυτό που πουλάει η Wind εδώ ποιο fw να έχει πάνω....?)

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

http://hotfile.com/dl/108504520/2ecfd9b/S8530BUKA2.rar.html

pass: samfirmware.com

Το μοναδικό fw που έχει ελληνικά είναι αυτό της Vodafone(γιατί το έχει και σαν αποκλειστικότητα σε κάποιες χώρες της Ευρώπης-άραγε αυτό που πουλάει η Wind εδώ ποιο fw να έχει πάνω....?)

 

σε ευχαριστω φιλε μου .θα το δοκιμασω ok

Edited by spirosbakos
spis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως μπορώ να αφαιρέσω το vodafone branding;;;; Ναι διαβασα και τον οδηγο που υπαρχει εδω στο φορουμ τον δοκιμασα και δεν αλλαξε τιποτα! Το ιδιο και με καποιους αλλους τροπους που βρηκα.... Τελικα δε γινεται τιποτα;; Κριμα γιατι ερχεται και το bada 2.0 και δε βλεπω να το παιρνω ποτε.... Αν καποιος μπορει να βοηθησει σας παρακαλω πολυ! Ευχαριστω εκ των προτερων!
There are two types of people on this earth; those who know what is right, and those who do what is right
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω το vodafone branding;;;; Ναι διαβασα και τον οδηγο που υπαρχει εδω στο φορουμ τον δοκιμασα και δεν αλλαξε τιποτα! Το ιδιο και με καποιους αλλους τροπους που βρηκα.... Τελικα δε γινεται τιποτα;; Κριμα γιατι ερχεται και το bada 2.0 και δε βλεπω να το παιρνω ποτε.... Αν καποιος μπορει να βοηθησει σας παρακαλω πολυ! Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Μπορείς να βαλεις όποια έκδοση θές flash-άροντας με multiloader.

 

Firmware κατεβάζεις από εδώ

 

Βέβαια να ξέρεις πως χάνεις την εγγύηση και πως το flash δεν είναι χωρίς κίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βαλεις όποια έκδοση θές flash-άροντας με multiloader.

 

Firmware κατεβάζεις από εδώ

 

παιδια πως ξεχωριζουμε ποια ειναι με Ελληνικα (ή μπορουμε να τα προσθεσουμε μετα και πως?)

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βαλεις όποια έκδοση θές flash-άροντας με multiloader.

 

Firmware κατεβάζεις από εδώ

 

Βέβαια να ξέρεις πως χάνεις την εγγύηση και πως το flash δεν είναι χωρίς κίνδυνο.

 

Ευχαριστω για το λινκ! Μολις περασα το beta του bada 2 χωρις κανενα προβλημα!!! Αν θελετε εντυπωσεις και οτιδηποτε πειτε μου! Οσο για την εγγυηση αν σκεφτω οτι για σερβις θα πηγαινε στη vodafone ειναι σα να μην υπαρχει... Και το τελευταιο το λεω απο εμπειρια :D

There are two types of people on this earth; those who know what is right, and those who do what is right
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το λινκ! Μολις περασα το beta του bada 2 χωρις κανενα προβλημα!!! Αν θελετε εντυπωσεις και οτιδηποτε πειτε μου! Οσο για την εγγυηση αν σκεφτω οτι για σερβις θα πηγαινε στη vodafone ειναι σα να μην υπαρχει... Και το τελευταιο το λεω απο εμπειρια :D

μπορεις να μπεις σε καποιο site το οποιο εχει video vimeo να δεις αν τα παιζει αυτη η εκδοση? οταν στο task manager κανεις τερματισμο ολων των εφαρμογων ,τερματιζουν κ τα widgets της αρχικης?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπεις σε καποιο site το οποιο εχει video vimeo να δεις αν τα παιζει αυτη η εκδοση? οταν στο task manager κανεις τερματισμο ολων των εφαρμογων ,τερματιζουν κ τα widgets της αρχικης?

 

Δυστηχως widget δεν υπαρχουν καν! Δεν ειχε προεγκατεστημενα και ΔΕΝ δεχεται αυτα του bada 1.. Προφανώς βέβαια θα υποστηριχτεί στην κανονική έκδοση. Το vimeo δεν παιζει αλλα νομιζω οτι και αυτο θα υποστηριχθει: στις ρυθμισεις εχει επιλογη για html5 video. Επίσης στο ιντερνετ εχει και επιλογη για μπλοκαρισμα διαφημισεων, που το θεωρω πολυ χρήσιμο. Γενικα ειναι σε αρχικο σταδιο αλλα σιγουρα πολυ πιο βελτιωμενο απο το προηγουμενο

Edited by chris16
λαθος
There are two types of people on this earth; those who know what is right, and those who do what is right
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. Σκεφτομαι να παρω το wave 2 . Το θελω κυριως για να μπαινω στο ιντερνετ γρηγορα και ανετα,για gps,για κανε e-mail αντε να ανοιγω και κανα excel αμα χρειαστει. Απο εφαρμογες δεν τρελαινομαι γενικα να κατεβαζω,τα βασικα θελω. Κατ'αρχην μου το προτεινετε?? Και δευτερον,να το παραγγειλω τωρα ή να περιμενω να βγει με bada 2 (δεν ξερω ποτε θα γινει αυτο συνεχεια αναβαλλεται) ή δεν θα εχει διαφορα γιατι θα μπορω να κανω upgrade ( θα μπορω σιγουρα?? ) ??? To εχω βρει στο skroutz.gr στα 200 ευρω πανω κατω και σκεφτηκα οτι και να βγει to bada 2 οτι συσκευη εχουν στοκ τα μαγαζια αυτα θα ειναι με το 1.2 οποτε θα περασει πολυ καιρος για να φερουν συσκευες με 2.0

 

ευχαριστω!

Edited by ell1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το wave 2 και θέλω να του βάλω μια 32άρα microSD. Κανονικά την δέχεται έτσι δεν είναι...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το wave 2 και θέλω να του βάλω μια 32άρα microSD. Κανονικά την δέχεται έτσι δεν είναι...;;; :worry:

πολλα τα 32gb ,κοιτα να ειναι class 6 και πανω γιατι θαχεις προβλημα με την ταχυτητα ,μπορει να κολλαει, class 10 θα σε προτεινα ,τεσπα δεσ στο φορουμ του wave 1 καποιος βρηκε στο amazon μια καλη προσφορα για 16gb class10

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το wave 2 αλλα εχω προβλημα με με το μπλου τουθ δεν μου αναγνωριζει καπιΕΣ συσκευες ακουστικον και μαλιστα καπιοα κινητα τησ ειδιας ετεριας,
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. Σκεφτομαι να παρω το wave 2 . Το θελω κυριως για να μπαινω στο ιντερνετ γρηγορα και ανετα,για gps,για κανε e-mail αντε να ανοιγω και κανα excel αμα χρειαστει. Απο εφαρμογες δεν τρελαινομαι γενικα να κατεβαζω,τα βασικα θελω. Κατ'αρχην μου το προτεινετε?? Και δευτερον,να το παραγγειλω τωρα ή να περιμενω να βγει με bada 2 (δεν ξερω ποτε θα γινει αυτο συνεχεια αναβαλλεται) ή δεν θα εχει διαφορα γιατι θα μπορω να κανω upgrade ( θα μπορω σιγουρα?? ) ??? To εχω βρει στο skroutz.gr στα 200 ευρω πανω κατω και σκεφτηκα οτι και να βγει to bada 2 οτι συσκευη εχουν στοκ τα μαγαζια αυτα θα ειναι με το 1.2 οποτε θα περασει πολυ καιρος για να φερουν συσκευες με 2.0

 

ευχαριστω!

 

καλα εσεις που μπηκατε και ρωτησατε και μαλιστα ειστε και κατοχοι του κινητου δεν μπορουσατε να πειτε μια γνωμη?? Στο να ζηταμε καλοι ειμαστε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...