Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave II (S8530)


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, πηρα μια καρτα micro sd hc verbatim class 10 την εβαλα στο κινητο,δουλευε καμια βδομαδα και τωρα δεν την βλεπει καθολου. τί μπορει να φταιει?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω, τις εφαρμογες μονο με πιστωτικη καρτα μπορουμε να τις αγορασουμε? και με pre paid θα γινεται μαλλον ετσι??

Ναι, εγώ με prepaid visa της Τράπεζας Κύπρου αγοράζω...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ Ελληνικό S8530 σε ρόζ; Είδα στο skroutz αλλά φοβάμε ότι δεν είναι Ελληνικά αυτά σε ροζ...

 

Για κάρτες που ρωτάτε πολλοί, αγοράστε class 10. (Πάτε δεξιά και επιλέξτε Amazon σαν πωλητή)

http://www.amazon.de/gp/product/B004TA0AUW/ref=noref?ie=UTF8&s=computers&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα στα 200 euro,τζάμπα πράμα για την ποιότητα του.

 

Μπορείτε να μου πείτε μερικές κορυφαίες εφαρμογές για το κινητό,δωρεάν και με πληρωμή.

Έχω μπει στο market αλλα δε μπορώ να ξέρω ποσο αξίζουν.

 

Από GPS ξέρω Sygic:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα στα 200 euro,τζάμπα πράμα για την ποιότητα του.

 

Μπορείτε να μου πείτε μερικές κορυφαίες εφαρμογές για το κινητό,δωρεάν και με πληρωμή.

Έχω μπει στο market αλλα δε μπορώ να ξέρω ποσο αξίζουν.

 

Από GPS ξέρω Sygic:)

πιστευω οτι εκανες πολυ καλη επιλογη ,γενικα δεν θελει κατι παραπανω απο ενα gps και κανα ledflashlight για να ενεργοποιεις το φλας του κινιτου,απο παιχνιδια μονο επι πληρωμη υπαρχουν καλα! αλλά κατι μου λεει πως θα απογοητευτης αν μπεις στο θεμα των εφαρμογων:wacko: θα σου ελεγα παντως να περιμενεις την αναβαθμιση σε bada 2.0(Οκτωβριος) και μετα να κανεις τις οποιες paid αγορες,δεν ξερεις ποτε τι γινετε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω απο easybuyworld. Φαινεται πολυ καλο αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα, παρ'ολο που με ενημερωσαν για το αντιθετο. Τι κανω στην προκειμενη;
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω απο easybuyworld. Φαινεται πολυ καλο αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα, παρ'ολο που με ενημερωσαν για το αντιθετο. Τι κανω στην προκειμενη;

 

Σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, ελπίζω να βρω με ελληνικα.διαβάζω καλά λόγια και φαίνεται ότι αξίζει

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συγκεκριμενη παρτιδα ετυχε να μην εχει ελληνικα και μου το αντικατεστησαν με αλλο. Εχω παθει την πλακα μου με την οθονη και τη φοβερη ποιοτητα κατασκευης. Ειδικα οταν μιλαμε για κινητο που κοστιζει γυρω στα 200 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συγκεκριμενη παρτιδα ετυχε να μην εχει ελληνικα και μου το αντικατεστησαν με αλλο. Εχω παθει την πλακα μου με την οθονη και τη φοβερη ποιοτητα κατασκευης. Ειδικα οταν μιλαμε για κινητο που κοστιζει γυρω στα 200 ευρω.

και που να ερθει και το 4αρι wave III με τη super amoled...

@ταξιδιωτη κρατησε το wave I και παιρνεις το ΙΙΙ οταν βγει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δωρεαν παιχνιδια για μικρο χρονικο διαστημα: fruit ninja, plants vs zombies etc! ΒΑDA OS! ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ --> http://www.samsungapps.com/promotion/specialPromotion.as?sScreenSetID=9239&sItemSeq=21&clicklog=gr_banner_middle
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαίρετε. Η ένταση του ήχου στο ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλή; Η ένταση του ήχου κουδουνίσματος είναι και αυτή χαμηλή; Σας τα ρωτάω γιατί είδα το test στο gsmarena.com και αυτά τα δύο χαρακτηριστικά τα βρίσκει κάτω του μέσου όρου. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Η ένταση του ήχου στο ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλή; Η ένταση του ήχου κουδουνίσματος είναι και αυτή χαμηλή; Σας τα ρωτάω γιατί είδα το test στο gsmarena.com και αυτά τα δύο χαρακτηριστικά τα βρίσκει κάτω του μέσου όρου. Ευχαριστώ

 

 

Η ένταση του ήχου είναι μια χαρά και το εξωτερικό ηχείο θα μπορούσε nα ήταν πιο δυνατό.

 

Στη πράξη κανένα πρόβλημα,μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους .Συγχαρητήρια για το πολύ καλό σας φόρουμ Είμαι και εγώ κάτοχος του wave 2 εδώ και λίγες μέρες .Είναι το πρώτο μου σμαρτφον και δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία.Το αγόρασα από ιντερνετ και μάλλον είναι εισαγωγής. Όλα καλά με το κινητό απίστευτο και για τα 205 ευρω που στοιχίζει πιστεύω πως είναι πολύ καλή επιλογή. Θα ήθελα την βοήθεια σας για δύο λόγους.

1)που μπορώ να βρω τις οδηγίες χρήσης του κινητού .Ψάχνω , ψάχνω και δεν τις βρίσκω πουθενά ούτε καν στο σάιτ της σαμσουνγκ.

2)Όταν παίρνω τηλέφωνο και πατάω την κλήση μου βγάζει ένα μήνυμα "εκτροπή ενεργοποιημένη" .Είναι φυσιολογικό αυτό γιατί στο μενού έχω απενεργοποιήσει την εκτροπή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .Συγχαρητήρια για το πολύ καλό σας φόρουμ Είμαι και εγώ κάτοχος του wave 2 εδώ και λίγες μέρες .Είναι το πρώτο μου σμαρτφον και δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία.Το αγόρασα από ιντερνετ και μάλλον είναι εισαγωγής. Όλα καλά με το κινητό απίστευτο και για τα 205 ευρω που στοιχίζει πιστεύω πως είναι πολύ καλή επιλογή. Θα ήθελα την βοήθεια σας για δύο λόγους.

1)που μπορώ να βρω τις οδηγίες χρήσης του κινητού .Ψάχνω , ψάχνω και δεν τις βρίσκω πουθενά ούτε καν στο σάιτ της σαμσουνγκ.

2)Όταν παίρνω τηλέφωνο και πατάω την κλήση μου βγάζει ένα μήνυμα "εκτροπή ενεργοποιημένη" .Είναι φυσιολογικό αυτό γιατί στο μενού έχω απενεργοποιήσει την εκτροπή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1) Στο κατω μερος της παρακατω σελιδας, κανε κλικ στο link. ειναι οδηγιες χρησης στα αγγλικά. http://www.pdfuu.com/samsung-wave-ii-gt-s8530-manual-users-guide-and-troubleshooting.html

 

2) Ειναι φυσιολογικό, σχεδον σε ολα τα κινητα γινεται το αντιστοιχο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις σχετικά με κλήσεις.

 

Υπάρχει δυνατότητα ταχείας κλήσεις ?

 

Για παράδειγμα να πατήσω παραπεταμένα τον αριθμό 5 και να καλέσεις ένα φίλο σου .

 

Και υπάρχει δυνατότητα φωνητική εντολή για κλήση ?

 

Thank you !

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις σχετικά με κλήσεις.

 

Υπάρχει δυνατότητα ταχείας κλήσεις ?

 

Για παράδειγμα να πατήσω παραπεταμένα τον αριθμό 5 και να καλέσεις ένα φίλο σου .

 

Και υπάρχει δυνατότητα φωνητική εντολή για κλήση ?

 

Thank you !

 

Ταχεία κλήση υπάρχει.

 

Φωνητικές εντολές η 1.2 δεν έχει. Περιμένουμε μέχρι το τέλος του χρόνου την επίσημη 2.0 η οποία έχει.

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

Ταχεία κλήση υπάρχει.

 

Φωνητικές εντολές η 1.2 δεν έχει. Περιμένουμε μέχρι το τέλος του χρόνου την επίσημη 2.0 η οποία έχει.

 

 

Πως μπορώ να ρυθμίσω ένα αριθμό σε ταχεία κλήση πες μου σε παρακαλώ,δε το βρίσκω.;)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ρυθμίσω ένα αριθμό σε ταχεία κλήση πες μου σε παρακαλώ,δε το βρίσκω.;)

 

Στο κινητό μου έχω περασμένη μία beta bada 2.0. Πατάω παρατεταμένα έναν αριθμό και μου λέει αν θέλω να βάλω ταχεία κλήση, πατάω ΟΚ και επιλέγω μία επαφή. Πιστεύω και στην 1.2 με τον ίδιο τρόπο να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου έχω περασμένη μία beta bada 2.0. Πατάω παρατεταμένα έναν αριθμό και μου λέει αν θέλω να βάλω ταχεία κλήση, πατάω ΟΚ και επιλέγω μία επαφή. Πιστεύω και στην 1.2 με τον ίδιο τρόπο να γίνεται.

 

 

Το είχα δοκιμάσει και δεν το κάνει.

 

Μάλλον θα περιμένω αναβάθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και δεν το κάνει.

 

Μάλλον θα περιμένω αναβάθμιση :)

 

Συγνώμη νόμιζα ότι υπήρχε και στην 1.2 η ταχεία κλήση :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

παιδια ζηταω αμεση βοηθεια. εχω παραγγειλει τα wave 2 απο εδω : http://www.cityshop.gr/index.php?tar...oduct_id=32490

ο πωλητης μου ειπε οτι αυτα ερχονται σφραγισμένα απο Γερμανια και στην αρχη (οταν πρωτο ανοιξουμε το κινητο)επιλεγουμε σαν γλωσσα τα Ελληνικα , συνοδευονται απο Πανευρωπαική Εγγυηση και Ελληνικές οδηγίες και αποδειξη αγορας φυσικά και δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα με τα update .

Στην επίσημη SAMSUNG μου είπαν οτι απο την στιγμή που υπάρχει πανευρωπαική εγγυηση δεν υπαρχει κανενα θεμα απο αυτους ΑΛΛΑ δεν ηξεραν τι θα γινει με τα update μεσω KIES , μιας και το κινητο ερχεται απο Γερμανία οπότε δεν ξέρουν αν το ΚΙΕΣ ξαναπεράσει Ελληνικά ή άλλη γλωσσα μετα το update ή αν θα δωσει για το κινητό αναβάθμιση το ΚΙΕΣ καν .

Απο το Samobile βλεπω οτι η τελευταια ολοκληρωμενη ειναι η S8530XΧJL2 (http://www.sammobile.com/showthread.php?t=46) και μάλον δεν εχει το ελληνικό cscσωστα ?? Βρηκα και κατεβαζω την S8530XXJK9 Full Firmware Official η οποια εχει multi csc's και εχει και το OXC [KOR, FOP, TPH] S8530OXCJK9 (που ειναι τα ελληνικα ?)

θα ειμαι εντα ξει με αυτην και δεν θα εχω πρόβλημα με το κιεσ ????

 

εχω ρωτησει και στο topic για το wave 1 αλλά ρωταω και εδω μηπως που εχει ασχοληθει αποκλειστικά με το wave 2 εχει μεγαλυτερη εμπειρια.

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

παιδια ζηταω αμεση βοηθεια. εχω παραγγειλει τα wave 2 απο εδω : http://www.cityshop.gr/index.php?tar...oduct_id=32490

ο πωλητης μου ειπε οτι αυτα ερχονται σφραγισμένα απο Γερμανια και στην αρχη (οταν πρωτο ανοιξουμε το κινητο)επιλεγουμε σαν γλωσσα τα Ελληνικα , συνοδευονται απο Πανευρωπαική Εγγυηση και Ελληνικές οδηγίες και αποδειξη αγορας φυσικά και δεν υπαρχει κανενα πρόβλημα με τα update .

Στην επίσημη SAMSUNG μου είπαν οτι απο την στιγμή που υπάρχει πανευρωπαική εγγυηση δεν υπαρχει κανενα θεμα απο αυτους ΑΛΛΑ δεν ηξεραν τι θα γινει με τα update μεσω KIES , μιας και το κινητο ερχεται απο Γερμανία οπότε δεν ξέρουν αν το ΚΙΕΣ ξαναπεράσει Ελληνικά ή άλλη γλωσσα μετα το update ή αν θα δωσει για το κινητό αναβάθμιση το ΚΙΕΣ καν .

Απο το Samobile βλεπω οτι η τελευταια ολοκληρωμενη ειναι η S8530XΧJL2 (http://www.sammobile.com/showthread.php?t=46) και μάλον δεν εχει το ελληνικό cscσωστα ?? Βρηκα και κατεβαζω την S8530XXJK9 Full Firmware Official η οποια εχει multi csc's και εχει και το OXC [KOR, FOP, TPH] S8530OXCJK9 (που ειναι τα ελληνικα ?)

θα ειμαι εντα ξει με αυτην και δεν θα εχω πρόβλημα με το κιεσ ????

 

εχω ρωτησει και στο topic για το wave 1 αλλά ρωταω και εδω μηπως που εχει ασχοληθει αποκλειστικά με το wave 2 εχει μεγαλυτερη εμπειρια.

ΕΓω το εχω αγορασει απο wind και εχει κομπλε ελληνικα και συνδεομαι κανονικα στο kies ..οταν παταω *#1234# με βγαζει S8530XXJKΑ - S8530OXCJK9 αρα εκει εισαι(προσοχη στο υπογραμισμενο,αν και δεν ξερω αν παιζει προβλημα)..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...