Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξε τις ρυθμίσεις ίντερνετ,κάνε ένα νέο-άκυρο ΑΡΝ και συνδέσου σε αυτό ..;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Το σκέφτηκα να το κανω αλλά δίστασα. Να είστε καλά παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ξαφνικα δεν ανοιγει καν!!!!κολλαει στην πρωτη οθονη...τι κανουμε??

 

Συγνώμη φίλε αλλά δεν είμαστε μέσα στο μυαλό σου.. δώσε μας κάποιες πληροφορίες εάν θέλεις να σε βοηθήσουμε, πήγες να κάνεις κάνει και κόλλησε? Πέρασες κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή? Πήγες να κάνεις καμιά αναβάθμιση? Τί ρομ έχεις? ...

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που γίνομαι κουραστικός..τι είναι τα αpn?
ειναι οι ρυθμισεις,να το πω απλα,για mms και internet

 

εχει κανεις ιδεα να μου πει ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη καμερας που μπορει να παρει το galαxy ???? με ενδιαφερει καποια εφαρμογη που να εχει ρυθμισεις για χαμηλο φωτισμο ποιο πολυ με ενδιαφερει για το βιντεο... οπως πχ εχει το Ν8 που δεν εχει και αυτο led στο βιντεο το βραδυ δεν βλεπεις τιποτα αλλα μολις βαλεις νυχτερινη κανει τη νυχτα μερα και ας χανεις πολυ σε frames δεν πειραζει κανεις δουλεια...
γιατι?τι ρομ φορας?τα παντα ρυθμιζουν μεσα απο το μενου της καμερας!

 

Οταν δουλευεις το nav υπαρχει επιλογη να μπορεις να δεχεσαι τις εισερχομενες κλησεις?
σε ολες τις σοβαρες εφαρμογες πλοηγησης που εχω δοκιμασει,οταν εχεις εισερχομενη κληση αυτοματα βαζει σε αναμονη το προγραμμα και σε βαζει στο τηλεφωνο.

 

και ξαφνικα δεν ανοιγει καν!!!!κολλαει στην πρωτη οθονη...τι κανουμε??
δεν μας βοηθας ομως!!τι εκανες και συνεβη αυτο?τι ρομ εχεις?

edit (με προλαβε ο Βασιλης)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε αλλά δεν είμαστε μέσα στο μυαλό σου.. δώσε μας κάποιες πληροφορίες εάν θέλεις να σε βοηθήσουμε, πήγες να κάνεις κάνει και κόλλησε? Πέρασες κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή? Πήγες να κάνεις καμιά αναβάθμιση? Τί ρομ έχεις? ...

 

λιγο πιο επανω εγραφα οτι εχω jpy 2,2,1..ετσι εγραφε το κινητο..το kies εγραφε (ενω μεσω kies patcher εκανα την αναβεθμιση οτι εχω jm3 και θελει update...οταν πας να το ξανακανεις update σου λεει οτι απετυχε..περιεργο...παντω το κινητο γραφει jmy 2.2.1...απλα δεν ανοιγε..το ειχα κλειστο 2 ημερες (εχω το tab και το desire hd)..τεσπα του εβαλα ξανα jm5 και με odin και καπακι jmy με patcher και τωρα ανοιγει αλλα ολα σεταρισμα ξανα απο την αρχη,....:mad: το lagfix το χρειαζομαι??πρεπει να ειμαι root???thanks

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο επανω εγραφα οτι εχω jpy 2,2,1..ετσι εγραφε το κινητο..το kies εγραφε (ενω μεσω kies patcher εκανα την αναβεθμιση οτι εχω jm3 και θελει update...οταν πας να το ξανακανεις update σου λεει οτι απετυχε..περιεργο...παντω το κινητο γραφει jmy 2.2.1...απλα δεν ανοιγε..το ειχα κλειστο 2 ημερες (εχω το tab και το desire hd)..τεσπα του εβαλα ξανα jm5 και με odin και καπακι jmy με patcher και τωρα ανοιγει αλλα ολα σεταρισμα ξανα απο την αρχη,....:mad: το lagfix το χρειαζομαι??πρεπει να ειμαι root???thanks

 

Συγγνωμη αλλα ομολογω οτι και παλι δεν καταλαβα ποιο προβλημα ειχες. Τεπα αφου λες οτι το ελυσες ολα καλα. Lagfix δεν χρειαζεσαι στην 2.2.1 κατα τη γνωμη μου. Root χρειαζεσαι για ενα σωρο πραγματα, για μενα ειναι κατι απαραιτητο, εσυ αν το θελεις το κανεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια χρονια πολλα με υγεια,αν μπορει καποιος να με βοηθησει ειμαι καινουργιος με αυτο το κορυφαιο κινητο,θα ηθελα αν ειναι ευκολο χαρτες πλοηγησης με ελληνικο ηχο φωνητικης πλοηγησης ,γιατι με μια πρωτη ματια που εριξα αν δεν ειναι ιδεα μου διαπιστωσα πως ο χαρτης που εχει, δεν εχει καθολου πλοηγηση με ηχο ελληνικο παρα μονο να σου βρει εκει που θες να πας αλλα μονο να το βλεπεις κατι που ειναι δυσκολο οταν οδηγεις......σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι που με ενοχλεί πάρα πολύ, αν και νομίζω ότι είναι πρόβλημα της google γενικά και όχι του τηλεφώνου.

Εχω 560 επαφές τις οποίες για ευκολία πέρασα από το outlook στο Google Contacts με συνέπεια να συγχρονίζονται πλέον με το Galaxy και το Tab.

To πρόβλημα είναι ότι ενώ στα contacts μου τα δείχνει με το επώνυμο πρώτα (όπως και θέλω) όταν ανοιγω μια επαφή με το dialer ή στο log ή στα μηνύματα, βγαίνει το όνομα πρώτο και μου έχει σπάσει τα νεύρα! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΩΤΟ και λόγω συνήθειας αλλά και λόγω επαγγελματικού καταλόγου!

Δοκίμασα και άλλους dialers (dialer one, free dialer) αλλά πάντα στο log και στο άνοιγμα της επαφής πρώτο το όνομα ...

Μόνο ο free dialer έχει επιλογή να δείχνει στο Log πρώτο το επώνυμο αλλά θέλει πληρωμή σε ένα ρώσο (με μια διαδικασία που δεν νομίζω να τη δοκιμάσω!)... Ακόμα όμως και έτσι τα εισερχόμενα μηνύματα βγαίνουν με το όνομα πρώτο!

Ειλικρινα αυτό μου συμβαίνει μετά από πολλά χρόνια και αποτελεί λόγω πώλησης της συσκευής!

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι που με ενοχλεί πάρα πολύ, αν και νομίζω ότι είναι πρόβλημα της google γενικά και όχι του τηλεφώνου.

Εχω 560 επαφές τις οποίες για ευκολία πέρασα από το outlook στο Google Contacts με συνέπεια να συγχρονίζονται πλέον με το Galaxy και το Tab.

To πρόβλημα είναι ότι ενώ στα contacts μου τα δείχνει με το επώνυμο πρώτα (όπως και θέλω) όταν ανοιγω μια επαφή με το dialer ή στο log ή στα μηνύματα, βγαίνει το όνομα πρώτο και μου έχει σπάσει τα νεύρα! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΩΤΟ και λόγω συνήθειας αλλά και λόγω επαγγελματικού καταλόγου!

Δοκίμασα και άλλους dialers (dialer one, free dialer) αλλά πάντα στο log και στο άνοιγμα της επαφής πρώτο το όνομα ...

Μόνο ο free dialer έχει επιλογή να δείχνει στο Log πρώτο το επώνυμο αλλά θέλει πληρωμή σε ένα ρώσο (με μια διαδικασία που δεν νομίζω να τη δοκιμάσω!)... Ακόμα όμως και έτσι τα εισερχόμενα μηνύματα βγαίνουν με το όνομα πρώτο!

Ειλικρινα αυτό μου συμβαίνει μετά από πολλά χρόνια και αποτελεί λόγω πώλησης της συσκευής!

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

Έχω την εντύπωση,αν κατάλαβα καλά τι ακριβώς ψάχνεις ,μπορείς να πας επαφές-επιλογές οθόνης-ταξινόμηση κατά (βάζεις κατά επώνυμο) -Εμφάνιση επαφών κατα (βάζεις επώνυμο όνομα) και στη συνέχεια η αναζλητηση γίνεται με βάση το επώνυμο και όχι το όνομα.Άλλα μάλλον σε ενοχλεί η εμφάνιση και όχι η αναζήτηση..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

η εφαρμογη "Επ.Κλησ." τρεχει συνεχως απο 4% εως 15% χωρις να την χρησιμοποιω.Τι ακριβως κανει και πως μπορω να την σταματησω να τρεχει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.απο χτες εχω ενα προβλημα με το τηλ.οποτε παω να στειλω ενα μηνυμα στα ελληνικα μου γραφει οτι μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη και να αλλαξω την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.πως γινεται αυτο?χρησιμοποιω το smartkeyboard μιας και εχω περασει την 2.2.1 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.απο χτες εχω ενα προβλημα με το τηλ.οποτε παω να στειλω ενα μηνυμα στα ελληνικα μου γραφει οτι μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη και να αλλαξω την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.πως γινεται αυτο?χρησιμοποιω το smartkeyboard μιας και εχω περασει την 2.2.1 εκδοση.

 

Πανε στα μηνυματα,πατα το πληκτρο μενου και πνε στις ρυθμισεις.Εκει,επελεξε ως μεθοδο εισαγωγης Αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι που με ενοχλεί πάρα πολύ, αν και νομίζω ότι είναι πρόβλημα της google γενικά και όχι του τηλεφώνου.

Εχω 560 επαφές τις οποίες για ευκολία πέρασα από το outlook στο Google Contacts με συνέπεια να συγχρονίζονται πλέον με το Galaxy και το Tab.

To πρόβλημα είναι ότι ενώ στα contacts μου τα δείχνει με το επώνυμο πρώτα (όπως και θέλω) όταν ανοιγω μια επαφή με το dialer ή στο log ή στα μηνύματα, βγαίνει το όνομα πρώτο και μου έχει σπάσει τα νεύρα! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΩΤΟ και λόγω συνήθειας αλλά και λόγω επαγγελματικού καταλόγου!

Δοκίμασα και άλλους dialers (dialer one, free dialer) αλλά πάντα στο log και στο άνοιγμα της επαφής πρώτο το όνομα ...

Μόνο ο free dialer έχει επιλογή να δείχνει στο Log πρώτο το επώνυμο αλλά θέλει πληρωμή σε ένα ρώσο (με μια διαδικασία που δεν νομίζω να τη δοκιμάσω!)... Ακόμα όμως και έτσι τα εισερχόμενα μηνύματα βγαίνουν με το όνομα πρώτο!

Ειλικρινα αυτό μου συμβαίνει μετά από πολλά χρόνια και αποτελεί λόγω πώλησης της συσκευής!

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Μπορείς να κάνεις αρχικά αυτό που λέει ο dchris79 παραπάνω. Αλλά αν οι επαφές σου είναι καταχωρημένες εξ αρχής με τα πεδία ανάποδα (όνομα-επώνυμο) θα έχεις πάντα το ίδιο πρόβλημα. Ακόμη και με την αλλαγή εμφάνισης που προτείνεται, αν είναι περασμένες ανάποδα μόλις ανοίγεις μια επαφή θα σου βγάζει το μικρό όνομα στη θέση του επίθετου, και το ανάποδο. Επειδή εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα αυτό και γενικά έχω ένα θέμα με τη σωστή καταχώριση των επαφών (και όχι μόνο με τη σωστή εμφάνισή τους), έγραψα ένα μικρό how-to. Μπορείς να αγνοήσεις όσα λέει για τα SE και να χρησιμοποιήσεις απλά το MyPhoneExplorer για να φτιάξεις σωστά τις δικές σου επαφές οριστικά με 2-3 κινήσεις. Το κέρδος είναι ότι μετά θα σου εμφανίζονται σωστά σε οποιαδήποτε συσκευή (λογικά).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.απο χτες εχω ενα προβλημα με το τηλ.οποτε παω να στειλω ενα μηνυμα στα ελληνικα μου γραφει οτι μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη και να αλλαξω την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη.πως γινεται αυτο?χρησιμοποιω το smartkeyboard μιας και εχω περασει την 2.2.1 εκδοση.

 

Πανε στα μηνυματα,πατα το πληκτρο μενου και πνε στις ρυθμισεις.Εκει,επελεξε ως μεθοδο εισαγωγης Αυτοματο.

 

Έχουμε πει πολλές φορές, οι νέοι χρήστες να διαβάζουν τον Οδηγό πριν σπάσουν το κεφάλι τους ψάχνοντας κάτι που έχει χιλιοειπωθεί. Αλλιώς το thread γεμίζει χωρίς λόγο...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.Έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Από χθες προσπαθώ να στειλω sms και δεν μπορώ.Δεν έχω πειράξει τίποτα από τις ρυθμίσεις η και τέτοιο και δεν ξέρω τι έχει πάθει.Βοηθήστε με μήπως βρω μία λύση.
Link to comment
Share on other sites

Πανε στα μηνυματα,πατα το πληκτρο μενου και πνε στις ρυθμισεις.Εκει,επελεξε ως μεθοδο εισαγωγης Αυτοματο.[/

 

Δεν το στέλνει κατεστραμμένο πάντως. Μπορείς να αδιαφορήσεις για την προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το στέλνει κατεστραμμένο πάντως. Μπορείς να αδιαφορήσεις για την προειδοποίηση.

Με έτυχε 2-3 φορές να στείλω μήνυμα και ο παραλήμτης να λάβει μόνο "???????" οπότε παίζει ρόλο τι κωδικοποίηση θα έχει και αυτός.

Αλλα αν το βάλει στο αυτόματο,έχει το κεφάλι του ήσυχο:)

 

 

η εφαρμογη "Επ.Κλησ." τρεχει συνεχως απο 4% εως 15% χωρις να την χρησιμοποιω.Τι ακριβως κανει και πως μπορω να την σταματησω να τρεχει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τη ρύθμιση την εχω κάνει εξαρχής, τα δε contacts είναι όλα από outlook και όχι περασμένα από άλλο κινητό έδειχναν σωστά σε κάθε άλλο κινητό κλπ

Η εμφάνιση στο contacts είναι σωστή οπως και η αναζήτηση, η εμφάνιση όμως στο call log, στη λίστα μηνυμάτων και όταν ανοίγω την επαφή από το contacts εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο.

Θέμα firmware ή επιλογής γλώσσας δεν είναι γιατί το ίδιο κανει και στο tab με την ελληνική της voda τα ίδια και με τη jpy στο γαλαξία

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα οι εφαρμογες να ειναι εγκατεστημενες στην internal or external card........???

 

Θεωρητικά δεν έχει σημασία. Πρακτικά, νομίζω ότι είναι καλύτερα στην internal. To τηλέφωνο τις βρίσκει πιο γρήγορα (ειδικά αν δεν έχεις γρήγορη external), υπάρχει άφθονος χώρος, και μερικές κάνουν πρόβλημα στην external αν δεν είναι γραμμένες για το Galaxy S ειδικά, λόγω της ασυνήθιστης κατανομής φακέλων (/mnt/sdcard/external_sd)

 

Παιδιά έχω την official έκδοση Froyo κι έχω πρόβλημα με τα παιχνίδια της Gameloft. Μετά από κάποιο σημείο μου κολλάνε και πρέπει να κάνω Soft Reset. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Εγώ πάντως όχι, και έχω αρκετά της Gameloft. (Αν και δεν είχα ποτέ την JPH)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.Έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Από χθες προσπαθώ να στειλω sms και δεν μπορώ.Δεν έχω πειράξει τίποτα από τις ρυθμίσεις η και τέτοιο και δεν ξέρω τι έχει πάθει.Βοηθήστε με μήπως βρω μία λύση.

 

Δεν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει?Μήπως φταίει το δίκτυο? Έχω cosmote αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να στείλω μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Με έτυχε 2-3 φορές να στείλω μήνυμα και ο παραλήμτης να λάβει μόνο "???????" οπότε παίζει ρόλο τι κωδικοποίηση θα έχει και αυτός.

Αλλα αν το βάλει στο αυτόματο,έχει το κεφάλι του ήσυχο:)

 

 

η εφαρμογη "Επ.Κλησ." τρεχει συνεχως απο 4% εως 15% χωρις να την χρησιμοποιω.Τι ακριβως κανει και πως μπορω να την σταματησω να τρεχει;

 

ναι ναι και σε εμένα έτυχε να πάρω ????? κανά 2-3 φορές από galaxys..... ;)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει?Μήπως φταίει το δίκτυο? Έχω cosmote αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να στείλω μήνυμα.

 

Μάλλον το δίκτυο σου φταίει.. γιατί δεν κάνεις το εξής απλό, δοκίμασε την sim σου σε άλλη συσκευή ή δοκίμασε άλλη σιμ στην συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά τα update το galaxy s μου μπερδεύει τα apps γίνεται μήπως να κλειδώσω κάπως την σειρά των apps?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...