Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα βουντου μου μεσα τι ηθελα να το βαλω?τωρα αναγκαστηκα θα περασω τη φρογιο και μια χαρα ηταν το κντακι μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα βουντου μου μεσα τι ηθελα να το βαλω?τωρα αναγκαστηκα θα περασω τη φρογιο και μια χαρα ηταν το κντακι μου

 

Όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια δεν λένε? :p Διαβάζουμε και πέντε πράματα πριν αρχίσουμε να φλασάρουμε ότι βρούμε μπροστά μας... Δηλαδή έχει παραγίνει το κακό. Συνέχεια ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί και ξαναπαντηθεί. Εγώ ΠΡΙΝ πάρω το galaxy ξεκίνησα να διαβάζω από την σελίδα 1 (τότε ήταν περίπου στην 300κάτι στο 1ό μέρος). Δεν είπα να κάτσετε να διαβάσετε 1000 σελίδες νήμα. Αλλά τουλάχιστον διαβάστε 5 βασικά πράματα.. Άτομα σαν τον Άλεξ και τον Αντώνη έχουν κάτσει και έχουν μαζέψει το 90% των απαντήσεων από τις ερωτήσεις που έχουν προκείψει τόσο καιρό. Τόσο δύσκολο είναι να ρίξετε μια ματιά εκεί πριν κάνετε την ερώτησή σας? Αυτό δεν πάει μόνο στον mantzaros, πάει γενικά σε όλους..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αλλη λυση

βαλε τη μουσικη σου στην εξωτερικη καρτα

αυτο εχω κανει εγω

 

Επίσης κατά την σύνδεση με kies, προσέξτε μην έχετε adw launcher ή launcher pro, η σύνδεση γίνεται με τον launcher του κινητού..

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια δεν λένε? :p Διαβάζουμε και πέντε πράματα πριν αρχίσουμε να φλασάρουμε ότι βρούμε μπροστά μας... Δηλαδή έχει παραγίνει το κακό. Συνέχεια ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί και ξαναπαντηθεί. Εγώ ΠΡΙΝ πάρω το galaxy ξεκίνησα να διαβάζω από την σελίδα 1 (τότε ήταν περίπου στην 300κάτι στο 1ό μέρος). Δεν είπα να κάτσετε να διαβάσετε 1000 σελίδες νήμα. Αλλά τουλάχιστον διαβάστε 5 βασικά πράματα.. Άτομα σαν τον Άλεξ και τον Αντώνη έχουν κάτσει και έχουν μαζέψει το 90% των απαντήσεων από τις ερωτήσεις που έχουν προκείψει τόσο καιρό. Τόσο δύσκολο είναι να ρίξετε μια ματιά εκεί πριν κάνετε την ερώτησή σας? Αυτό δεν πάει μόνο στον mantzaros, πάει γενικά σε όλους..

 

δε διαφωνω σε κανενα απο τα παραπανω το θεμα ειναι οτι ειχα διαβασει τα παντα και πιστεψε με προσεχω τι βαζω

παντως ξεκινησα να διαβαζω το θρεντ απο τις φημες για το γαλαξια οποτε... καταλαβαινεις τι εχω μαθει ολο αυτο το καιρο

απλα τη πατησα με το βουντου γιατι το θελα μονο για την οθονη,τεσπα λαθος δικο μου και το πληρωνω τωρα

Link to comment
Share on other sites

τα βουντου μου μεσα τι ηθελα να το βαλω?τωρα αναγκαστηκα θα περασω τη φρογιο και μια χαρα ηταν το κντακι μου

 

Ο μόνος συνδυασμός που παίζει μεταξύ των δύο lag fix είναι αυτός που βάζεις πρώτα το voodoo και πάνω σε αυτό το oclf version 1, στις οδηγίες του voodoo λέει ότι για να το βάλεις πρέπει να έχεις βγάλει πριν το όποιο άλλο lag fix

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος συνδυασμός που παίζει μεταξύ των δύο lag fix είναι αυτός που βάζεις πρώτα το voodoo και πάνω σε αυτό το oclf version 1, στις οδηγίες του voodoo λέει ότι για να το βάλεις πρέπει να έχεις βγάλει πριν το όποιο άλλο lag fix

 

Sent from my Galaxy S

 

ναι το ειδα

αλλα στο faq τους λενε πως αν δε εχεις βγαλει το αλλο απλα θα περιμενεις

τεσπα απλα το εβγαλα τωρα ακολουθωντας τις οδηγιες και απλα θα περασω τη φρογιο και θα ησυχασω μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα που ανεφερα πριν που δεν συγχρονιζε το google calendar, η λυση βρεθηκε. Θεμα κωδικοποιησης των εισαγωμενων events.

Για οποιον λοιπον ασχολειται με ημερολογια κ οργανωνει ετσι τις δουλειες του (μιας και ειναι πολυ χρησιμο):

Αν κανετε import στο gcalendar σας απο αλλα ημερολογια ειτε σε ics ειτε σε csv κοιταξτε να ειναι κωδικοποιημενο σε "unicode" ή "greek" (αναλογα την περιπτωση). Απο εξαγωμενα csv outlook δεν υπαρχει προβλημα. Οποιος θελει εδω υπαρχει και ενα ελληνικο εορτολογιο: h**p://www.we-blog.gr/files/eortologio.ics

(Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα με το οτι εδωσα ενα link, αλλωστε ειναι για καλο!):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει από K-9 mail: με ποια ρύθμιση γίνονται push τα μηνύματα από το λογαριασμό μας;

Ευχαριστώ

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνει σε mass storage ?? οταν το συνδεω με το PC δεν μου βγαζει ερωτηση, αλλα μπαινει στο KIES, πατάω το home αλλα και παλι δεν μπαινει σε mass storage
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνει σε mass storage ?? οταν το συνδεω με το PC δεν μου βγαζει ερωτηση, αλλα μπαινει στο KIES, πατάω το home αλλα και παλι δεν μπαινει σε mass storage

 

Πρεπει να πας ρυθμισεις-->πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-->ρυθμισεις usb-->να γινεται ερωτηση κατα τη συνδεση. Μολις συνδεσεις το κινητο με το pc θα σε ρωτησει τι θελεις να κανεις. Επιλεγεις συσκευη αποθηκευσης και μετα σερνεις κατω το notification bar πηγαινεις στη συνδεση usb και μετα ρυθμιση στοιχειων. Θα σου πεταξει στο pc το παραθυρο με τα περιεχομενα του κινητου σαν αποσπωμενο δισκο και εισαι ετοιμος

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις-->πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-->ρυθμισεις usb και επελεξε να γινεται ερωτηση παντα ετσι ωστε να σε ρωταει καθε φορα που συνδεεις usb.

 

 

σχετικα με το voodoo lagfix + backlight notifications που λεγαμε σημερα, το παλικαρι εχει δωσει και ενα αρχειο για απενεργοποιηση του notification.

αυτο απενεργοποιει-απεγκαθηστα και το voodoo lagfix?

η αυτο πρεπει να γινει ξεχωριστα με αλλο αρχειο?

 

και κατι ακομα, σχετικα με το wifi που δεν εκλεινε οταν η συσκευη ειναι σε κατασταση αναμονης, πως μπορουμε να δουμε εαν εχει και η δικια μας συσκευη αυτο το προβλημα ή αν δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνει σε mass storage ?? οταν το συνδεω με το PC δεν μου βγαζει ερωτηση, αλλα μπαινει στο KIES, πατάω το home αλλα και παλι δεν μπαινει σε mass storage

 

Θα ήταν καλό όλοι οι νέοι χρήστες να διαβάζουν τον Οδηγό για νέους χρήστες, που τα καλύπτει αυτά...

 

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει από K-9 mail: με ποια ρύθμιση γίνονται push τα μηνύματα από το λογαριασμό μας;

Ευχαριστώ

 

Για γενικά προγράμματα Android υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να βρεις απάντηση στο αντίστοιχο θέμα, και εδώ είναι off-topic...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις-->πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-->ρυθμισεις usb και επελεξε να γινεται ερωτηση παντα ετσι ωστε να σε ρωταει καθε φορα που συνδεεις usb.

 

 

σχετικα με το voodoo lagfix + backlight notifications που λεγαμε σημερα, το παλικαρι εχει δωσει και ενα αρχειο για απενεργοποιηση του notification.

αυτο απενεργοποιει-απεγκαθηστα και το voodoo lagfix?

η αυτο πρεπει να γινει ξεχωριστα με αλλο αρχειο?

 

και κατι ακομα, σχετικα με το wifi που δεν εκλεινε οταν η συσκευη ειναι σε κατασταση αναμονης, πως μπορουμε να δουμε εαν εχει και η δικια μας συσκευη αυτο το προβλημα ή αν δουλευει κανονικα?

 

Όχι απεγκαθηστα μόνο το notification...για να βγάλεις και τα δύο, πας πρώτα μέσα στο φάκελο του voodoo μέσα στην sdcard, φτιάχνεις εκεί ένα φάκελο με όνομα disable lagfix, κλείνεις και ανοίγεις το κινητό, γίνεται αυτόματα η διαδικασία απεγκατάστασης, και μετά βάζεις στην sdcard το αρχείο του remove backlight μετονομάζοντας το σε update.zip και με την διαδικασία του recovery το βγάζεις και αυτό

Σχετικά με το wifi πήγαινε στις ρυθμισεις του (με κάτω αριστερό πλήκτο-για προχωρημένους) και δες αν είναι τικαρισμένο το σημείο που λέει οταν σβήνει η οθόνη...By default το κλείσιμο το wifi γίνεται μετά από 15 λεπτά από τν στιγμή που κλείνεις την οθόνη..ανοιξέ το μετά από αυτό το χρονικό διάστημα για να τσεκάρεις ότι όντως έκλεισε..με το oclf μπορείς να επιλέξεις τον χρόνο αυτό ώστε να κλείνει το wifi σε μικρότερο των 15 λεπτών χρονικό διάστημα..η εφαρμογή δουλεύει ακόμα και αν δεν έχεις βάλει το lagfix του oclf...

 

 

Sent from my Galaxy S

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Από εχθες είμαι κι εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του galaxy. Έχω μείνει απλά άφωνος...Το κινητό δεν υπάρχει...

Επειδή είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, καταρχάς να σας συγχαρώ για το αποτέλεσμα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Έψαξα, ίσως όχι αρκετά, αλλά θα κάνω μια απλοϊκή ερώτηση. Το ξυπνητήρι του τηλεφώνου λειτουργεί μόνο αν το τηλέφωνο είναια ανοιχτό; Αν το βράδυ το κλείνω, δεν υπάρχει τρόπος να χτυπήσει το ρημάδι...γιατί σήμερα έψαχνα να δω τι φταίει και άργησα να πάω στη δουλειά ;-)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Από εχθες είμαι κι εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του galaxy. Έχω μείνει απλά άφωνος...Το κινητό δεν υπάρχει...

Επειδή είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, καταρχάς να σας συγχαρώ για το αποτέλεσμα, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Έψαξα, ίσως όχι αρκετά, αλλά θα κάνω μια απλοϊκή ερώτηση. Το ξυπνητήρι του τηλεφώνου λειτουργεί μόνο αν το τηλέφωνο είναια ανοιχτό; Αν το βράδυ το κλείνω, δεν υπάρχει τρόπος να χτυπήσει το ρημάδι...γιατί σήμερα έψαχνα να δω τι φταίει και άργησα να πάω στη δουλειά ;-)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Για το βράδι το βάζεις σε flight mode..

Link to comment
Share on other sites

Για το βράδι το βάζεις σε flight mode..

 

Κιόλας απάντηση.....Είστε απίστευτοι. Πώς θα το κάνω αυτό?είμαι και λίγο άσχετος

Μάλλον εννοείς να μην το κλείνω καθόλου και απλά να το βάζω σε λειτουργία πτήσης το βράδυ για να απεργοποιούνται όλα τα υπόλοιπα (σήμα...)???

Edited by atgeo
Link to comment
Share on other sites

μια ευκολη ερωτηση.

 

στον default dialer εχω αγγλικο menu (δηλαδη το 1 ειναι το ABC κλπ)

πως γινεται να το γυρισω στα ελληνικα?

θελω να τσεκαρω αν λειτουργει σαν το dialer one και αν αναγνωριζει τα ονοματα μαζι με τα νουμερα

 

συγκεκριμενα εχω παει στις ρυθμισεις για την γλωσσα εχω αλλαξει σε ελληνικα το samsung πληκτρολογιο και το swype και οταν μπαινω στα μηνυματα μου εμφανιζει το samsung πληκτορλογιο στα ελληνικα οπως πρεπει, αλλα ο default dialer παραμενει στα αγγλικα και επομενως δεν βρισκει κανενα ονομα απο τις επαφες μου παρα μονο τα νουμερα που ταυτιζονται με τον αριθμο που παταω

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Θέλοντας να δημιουργήσω λογαριασμό για συγχρονισμό μου ζητά και έναν διακομιστή http://.....τι πρέπει να γράψω εδώ για να μπορέσω να συγχρονίσω με λογαριασμό gmail και να περάσω επαφές για παράδειγμα?

Συγγνώμη για τις γελείες ερωτήσεις αλλα αν απαντούσατε θα με βοηθούσατε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μολις πηρα τηλ τεχνική υποστήριξη mls και από ότι μου είπαν το mls destinator δεν θα δουλευει με froyo 2.2....καθως και ότι δεν υπάρχει για την ώρα κάποια διαθέσιμη αναβαθμιση λογισμικού.αυτό για όσους έχουν τον εν λόγω gps από «δωρο» από γερμανό

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό όλοι οι νέοι χρήστες να διαβάζουν τον Οδηγό για νέους χρήστες, που τα καλύπτει αυτά...

 

Κατ'αρχάς πάντα διαβάζω πριν κάνω κάποια ερώτηση, μάλλον όμως δεν με κατάλαβες σωστά. Το πρόβλημά μου δεν είναι οτι επιλέγω mass storage και δεν το βλέπει το PC , αλλά δεν έχω την δυνατότητα να επιλέξω για mass storage.

Όταν συνδέω το καλώδιο μπαίνει κατευθείαν σε ΚΙES mode

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μολις πηρα τηλ τεχνική υποστήριξη mls και από ότι μου είπαν το mls destinator δεν θα δουλευει με froyo 2.2....καθως και ότι δεν υπάρχει για την ώρα κάποια διαθέσιμη αναβαθμιση λογισμικού.αυτό για όσους έχουν τον εν λόγω gps από «δωρο» από γερμανό

 

Μόλις τους έκανα το ίδιο ερώτημα και αναμένω γραπτή τους απάντηση...

RTFM...
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει κατευθειαν στο kies γιατι στις ρυθμισεις της usb ειναι επιλεγμενη η συγκεκριμενη συνδεση.μπες στις ρυθμισεις και αλλαξε το σε ''ερωτηση κατα την συνδεση....'' η ''ask...'' αν εχεις αγγλικο μενου

 

 

φιλικα θα σου πω κατι ,αυτο που ρωτας περα οτι εχει απαντηθει αρκετες φορες εδω και με μια αναζητηση θα μπορουσες να το βρεις,υπαρχει επισης και στο manual της συσκευης το οποιο επισης θα μπορουσες να το ξεφυλλισεις και να μην παιδευεσαι τοση ωρα να βρεις λυση.

ελπιζω να μη με παρεξηγησεις,στο λεω παντα φιλικα

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αγορασαμε (με το ζορι ) και μην πει κανεις οτι ηταν δωρο,

λογισμικο πλοηγησης με ημερομηνια ληξεως?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αγορασαμε (με το ζορι ) και μην πει κανεις οτι ηταν δωρο,

λογισμικο πλοηγησης με ημερομηνια ληξεως?:blink:

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα βγάλουν αναβάθμιση για 2.2 froyo, το θέμα είναι πότε? Γενικά σαν εταιρία είναι για τα βουνά η MLS οπότε για κάποιον που το χρειάζεται άμεσα έχει 2 λύσεις. Ή δεν κάνει αναβάθμιση σε φρόντο και περιμένει την MLS πότε θα θυμηθεί να βγάλει νέα έκδοση, ή αλλάζει λογισμικό πλοήγησης.. (btw η υπογραφή τα σπάει :lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...