Jump to content

Ποιο λειτουργικό σύστημα αφής προτιμάτε; (μέρος 2ο)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;  

1.176 members have voted

  1. 1. Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;

    • Android
      532
    • Bada
      45
    • BlackBerry
      18
    • iPhone OS
      331
    • MeeGo
      34
    • Symbian OS
      140
    • Windows Phone 7 (ή WM)
      67
    • WebOS
      9


Recommended Posts

(συνεχίζω το μοντίβο του φίλου)

 

Το παραπάνω ποστ είναι αστείο, γιατί κάποιος που λογικά δεν ξέρει τπτ από OS και ούτε έχει δουλέψει τπτ σχετικό (η νόκια δεν φτιάχνει smartphone αν κρίνω από το MS :p) γράφει αυτά που γράφει.

 

ευτυχώς που τα εκατομμύρια των χρηστών έχουν άλλη άποψη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

(συνεχίζω το μοντίβο του φίλου)

 

Το παραπάνω ποστ είναι αστείο, γιατί κάποιος που λογικά δεν ξέρει τπτ από OS και ούτε έχει δουλέψει τπτ σχετικό (η νόκια δεν φτιάχνει smartphone αν κρίνω από το MS :p) γράφει αυτά που γράφει.

 

ευτυχώς που τα εκατομμύρια των χρηστών έχουν άλλη άποψη.

 

Βασικά δεν κατάλαβα τίποτα... δε πειράζει συνεχίζουμε.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

iPhone OS γιατί έτσι μου αρέσει(:

 

Post of the decade. Οσο κάποιοι τσακώσεστε για επεξεργαστές/UI και marketing εμείς θα πέρνουμε τις συσκευές που θέλουμε γιατί πολύ απλα "έτσι μας αρέσουν"...

 

Τι με νοιάζει αν τι Synbian τα πρόσφερε πρώτο; Τι με νοιάζει αν το iOS τα έκανε εύκολα; Τι με νοιάζει αν το Android είναι το μέλλον;

 

Αν μ΄αρέσει το iPhone θα πάρω iPhone, αν μ΄αρέσει το Android θα πάρω Android και αν μ΄αρέσει το Symbian θα πάρω Nokia...

 

Ξεκολάτε!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι δεν έχω καμια εμπειρία από android,έχω δουλέψει μονο συμβίαν windows και ιός.Το λειτουργικό που με βόλεψε περισσότερο για να χρησιμοποιήσω ένα smartphone είναι το συμβίαν,και ειλικρινά ακούω τόσα καλά για το android,και βλέποντας το meego πιστεύω ότι θα είναι επαναστατικό,όμως ανησυχώ αν θα είναι τόσο άνετα για μένα όσο το συμβίαν όπως είναι τώρα.

 

Για να προλάβω τυχόν άστοχα σχόλια ,θα περιγράψω με λίγα λόγια πως χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μου (έχω 5800xm με περασμένο το firmware του c6).

 

Το τηλέφωνο μου λοιπόν το χρησιμοποιώ για να κάνω τις εξής δουλειές : 1.να παίρνω τηλεφωνα 2.να στέλνω μηνύματα 3.na σερφάρω στο internet 4.να chattarw σε facebook και msn 5.να ακούω μουσική 6.na βγάζω φωτογραφίες 7.(μη γελάσει κανεις) το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο ως κοντέρ μέσω gps , γιατί μου έχει κοπεί η ντίζα απ το κοντέρ.

 

Από την home screen του τηλεφώνου μου έχω πρόσβαση σε όλα αυτά τα πράγματα που ανέφερα με ένα click.Ειλικρινά δε θυμάμαι καν από ποτε έχω να πατήσω το κουμπί που σε πάει στο menu του τηλεφώνου.Ότι επαφή και πληροφορία και ότι εφαρμογή και σύνδεσμο internet και λειτουργία του κινητού χρειαστώ , είναι άμεσα προσβάσιμα.Για μένα αυτό είναι ευχρηστία.Όσο για τα κολλήματα που λένε μερικοί,ευτυχώς δεν μου έχει κολλήσει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

ios μονο και μονο γιατι καμια φορα ξυπναω το πρωι, μπαινω msn fb κλπ να δω τι παιζει, μπαινω στο pc μου που ειναι 2 μετρα περα με teamviewer να δω τι εχει κατεβασει κλπ, και ξανακοιμαμαι λιγακι καθως τα χω κανει ολα αυτα σε λεπτακια χωρις να με εχει εκνευρισει κατι. με το Ν97 απλα το πεταγα στο πατωμα και σηκωνομουνα να κατσω στο pc....

 

και το android το ιδιο καλο ειναι. το Ν97 οχι!!! και νομιζα οτι ηταν καλο το hardware πληκτρολογιο αλλα ελα που συνηθισα του Iphone στο πλαι? και γυρναει στο πλαι αμεσως. σε ολα τα symbian μου το ειχα απενεργοποιημενο.........

 

επισης η δημοσκοπηση μπορουσε και να ονομαστει "τι κινητο εχετε" κατα 90%... σιγα μη ψηφιζα πχ android :P

Edited by TN97
Συνένωση μηνυμάτων. Να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

No offence, αλλα απο που προκυπτει αυτο?

 

Θα συμφωνησω οτι για να θεωρειται ολοκληρωμενο ενα λειτουργικο πρεπει να λαμβανουμε υποψιν τα παντα

δυνατοτητες

ευχρηστια

εμφανιση

ταχυτητα

σταθεροτητα

και φυσικα τιμη

 

κανενα offence φιλος κουβεντουλα να γινεται να σκοτωνουμε λιγο χρονο αν και πιστευω σπαμαρω λιγο το θεμα ζητω συγνωμη απο τους admins.

Θα σε ρωτησω πολυ απλοποιημενα μερικα πράγματα που μου κανουν εντυπωση.

Γιατι τοτε περιμενεις να βγαλει ο κατασκευαστης της android συσκευης σου το επομενο firmware και δεν το κανεις μονος σου οταν βγει update απο την google?

Γιατι δεν λειτουργει ας πούμε οπως στο λινουξ? περνας μια φορα τους drivers και επειτα κανεις update ton kernel οταν υπαρχει διαθεσιμο update? Γιατι οι drivers δεν ειναι open source?

Γιατι δεν υπαρχει μια συνεχεια και δεν υποστηριζοντε οι παλαιοτερες συσκευες με νεοτερες εκδοσεις του android?

Και το κυριοτερο πως μπορει η google να κανει unistall απο την συσκευή σου σε οποιες εφαρμογες θελει οποτε το θελει και χωρις να σε ρωτησει?( Για να λεμε και του στραβου το δικιο απο την μερια της apple δεν εχει τυχη να ακουσω κατι αντιστοιχο.)

Εχω και αλλες ερωτησεις αν δεν βαριεσαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφησα ios καθώς αυτό χροισημοποιω εδώ και 2,5 χρόνια.

Μπορώ να πω πως με καλύπτει απόλυτα στις ανάγκες μου,αλλά απο έκδοση 3 και μετά χωρίς jailbreak.Ποιο πριν αν δεν υπήρχε *απλά δεν θα είχα iPhone.

Τα μειονεκτήματα κατα εμου είναι το Bluetooth που δεν μπορώ να στείλω ,και η δέσμευση του iTunes που μου σπάει τα νεύρα.

Επισεις θα ήθελα να δοκιμαω και android ,έχω ακούσει πολλά καλά σχόλια ,αν και δεν πιστεύω να αλαζα το ios με τίποτα.

Edited by captain556
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το Bada, έχω το Wave εδώ και δύο σχεδόν εβδομάδες και μπορώ να το χειριστώ με τεράστια ευκολία.

Σημέιωση δέν είχα καμία επάφη νωρίτερα με τα smartphone.

Ναι στο Bada για την ευκολία του και την απλότητά του.:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει και ρώτημα; Symbian φυσικά, το πιο ισχυρό, αποδοτικό και παραμετροποιήσιμο mobile OS, που έχει εδώ και χρόνια όλα όσα οι άλλοι ακόμη πασχίζουν να υλοποιήσουν. Πλήρες multitasking (με τις εφαρμογές να τρέχουν κανονικά στο background και όχι απλά να παγώνουν όπως στο iOS4), folders στο μενού (σε άπειρα επίπεδα και με άπειρα στοιχεία, όπως ακροβώς και στο PC), copy&paste παντού, δυνατότητα πλήρους αλλαγής της εμφάνισης με themes (και όχι απλά με wallpapers), πλήρεις δυνατότητες τηλεφωνίας, κανονικές βιντεοκλήσεις, με άριστη διαχείριση ενέργειας (όταν τα υπόλοιπα δεν βγάζουν ούτε μια μέρα χρήσης), ταχύτατο (δείτε τα benchmarks του N8, που με τα 680MHz βάζει κάτω CPU του 1GHz), με όλες τις εφαρμογές να τρέχουν σε native mode και όχι σε virtual machine (όπως στο Android), ανοιχτό, με πλήρη πρόσβαση στο filesystem, παραμετροποιήσιμο και επεκτάσιμο, με δυνατότητα αλλαγής πραγμάτων όπως ο task manager, με killer services όπως το Ovi Maps (που προσφέρει δωρεάν πλοήγηση για πάντα και παντού, με τους χάρτες ενσωματωμένους, σε αντίθεση με το Google Maps που σε χρεώνει καθώς τους κατεβάζει, και με επιπλέον υπηρεσίες όπως ταξιδιωτικοί οδηγοί Lonely Planet και Michelin) και πλήρως open source (που σημαίνει ότι ο καθένας μπορεί να συνεισφέρει στην ανάπτυξή του, είτε με ιδέες είτε με κώδικα). Συν ότι το νέο Symbian^3 είναι εξαιρετικά βελτιωμένο, τόσο στην ταχύτητα όσο και στη γενικότερη εικόνα του UI (που ήταν και το μοναδικό αδύναμο σημείο της προηγούμενης έκδοσης). Και φυσικά συνοδεύεται από το εξαιρετικό hardware της Nokia, που έχει την αδιαμφισβήτητη πρωτοκαθεδρία σε τομείς όπως η κάμερα.

 

Το Android το σέβομαι, αλλά με απωθούν τα προβλήματα που έχει (πχ το επιπλέον layer ανάμεσα στις εφαρμογές και το λειτουργικό, που το κάνει αργό και υποχρεώνει τους κατασκευαστές συσκευών να τις εξοπλίζουν με επεξεργαστές τέρατα, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την αυτονομία τους).

 

Το iOS είναι αστείο, με τεράστιες ελλείψεις και μόνο πλεονέκτημα την ευκολία χρήσης από τον αρχάριο χρήστη που δεν έχει πολλές απαιτήσεις, και πουλάει μόνο εξαιτίας του εξαιρετικού (αλλά και απωθητικού για κάποιον που γνωρίζει πέντε πράγματα παραπάνω) marketing.

 

Το Bada απλά δεν είναι smartphone OS.

 

Το WP7 μένει να το δούμε, αλλά η πρώτη εντύπωση δεν είναι καθόλου θετική, καθώς έχει ακολουθήσει το iOS σε απλοϊκότητα και έχει αντιγράψει τα αδύνατα σημεία του (πχ έλλειψη multitasking).

 

Το MeeGo είναι πολλά υποσχόμενο, καθώς είναι κανονικό Linux, με X-Windows και UI για κινητά. Περιμένω να το δω πριν αποφασίσω, γι' αυτό και δεν κάνω ακόμη την κίνηση για κάποια από τις εξαιρετικές συσκευές με Symbian^3 που παρουσιάστηκαν πριν 1 βδομάδα. Αν κρίνω από το εξαιρετικό (αν και πειραματικό) N900, το τελικό αποτέλεσμα θα είναι εντυπωσιακό.

 

Μέχρι τότε θα μείνω με το πολύ καλό N97, που, παρόλο που πολλοί αρέσκονται να το βρίζουν, μπορεί να αντικαταστήσει ακόμη και το laptop κάποιες φορές. Όπως τώρα για παράδειγμα, που έγραψα όλο αυτό το μακρυνάρι με το εξαιρετικό του πληκτρολόγιο. Είπατε τίποτα;

 

 

 

Αααπλάααα φοβερός .... Για όλους τους παραπάνω λόγους λοιπόν ψηφίζω και εγώ Symbian γιατί όπως και να το κάνουμε, πολύ λίγοι από εσάς αγαπητοί μου έχετε γνωρίσει Symbian κινητό ..... Και ειδικά εκείνο το κουμπάκι με το μολύβι στα πιο παλιά μοντέλα ;) :happy: !!!!!!

Όποιος το έχει εκείνο το κουμπάτι, καταλαβαίνει τι σημαίνει έξυπνο τηλέφωνο ....

 

Στο μόνο πράγμα που θα αναγκαστώ να διαφωνήσω, είναι το Maemo & MeeGo το οποίο είναι ήδη φοβερό !!!!!! Φοβερότατο παρακαλώ πολύ, και στο εγγύς μέλλον αν του δείξουν την δέουσα υποστήριξη, θα κλάψουνε μανούλες στην Google !!!!! :lol: ;)

 

 

...με το Ν97 απλα το πεταγα στο πατωμα και σηκωνομουνα να κατσω στο pc....

 

και το android το ιδιο καλο ειναι. το Ν97 οχι!!! και νομιζα οτι ηταν καλο το hardware πληκτρολογιο αλλα ελα που συνηθισα του Iphone στο πλαι? και γυρναει στο πλαι αμεσως. σε ολα τα symbian μου το ειχα απενεργοποιημενο.........

 

 

Το hardware πληκτρολόγιο έχει άλλε χάρες από το στυλ και το να γλιτώνεις βάρος στο κινητό ... Και ο νοών νοείτω !!!!!!!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφησα ios καθώς αυτό χροισημοποιω εδώ και 2,5 χρόνια.

Μπορώ να πω πως με καλύπτει απόλυτα στις ανάγκες μου,αλλά απο έκδοση 3 και μετά χωρίς jailbreak.Ποιο πριν αν δεν υπήρχε *απλά δεν θα είχα iPhone.

Τα μειονεκτήματα κατα εμου είναι το Bluetooth που δεν μπορώ να στείλω ,και η δέσμευση του iTunes που μου σπάει τα νεύρα.

Επισεις θα ήθελα να δοκιμαω και android ,έχω ακούσει πολλά καλά σχόλια ,αν και δεν πιστεύω να αλαζα το ios με τίποτα.

 

Μετά από 3+ χρόνια iOs πέρασα επιτέλους σε droid.Στην αρχή υπάρχει ένα cultural shock γιατί δεν έχεις συνηθίσει να έχεις πραγματικά τον έλεγχο του κινητού σου αλλά μετά από τρείς μέρες μπορώ να πω ότι είναι εκτός συναγώνισμου.Ότι έχει κάποια βρεφικά λάθη τα έχει αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι ειναι bug και όχι feature ή μηλό-policy..

 

Άσε το οτι του πετάς ότι υπάρχει από video και τα παίζει χωρίς transcoding ή το wifi sync ,εκεί να δεις πως βγαίνουν γούστα..

Link to comment
Share on other sites

Windows Media 6 σήμερα. Διαθέτει τις πιο αξιόλογες και σοβαρές εφαρμογές. Όχι τις σάχλες του android και ΕΙΔΙΚΑ των iphone.

 

Το μέλλον όμως ανήκει στο Android, όταν ωριμάσει και στηριχτεί από σοβαρές εφαρμογές.

Edited by Stratilatis
Link to comment
Share on other sites

εγω με τη σειρα μου εχω δουλεψει iOS,android,windows mobile 6.5 και λίγο symbian σε ενα νόκια N78.

Νομίζω ότι:

--Στον κλάδο ευχρηστία κερδίζει με διαφορά το iOS.

--Στον κλάδο ευελιξία κερδίζει το Android.

--Τα windows mobile 6.5 ήταν touch UNfriendly.ας ελπισουμε ότι τα 7 δεν θα είναι έτσι..

--Το symbian νομίζω ότι είναι αρκετά αξιολογο και σταθερό αλλα νομίζω ότι χρειάζεται μια φρεσκάδα....βλέπω ότι πάλι δεν θα την αποκτήσει με το symbian^3..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ψήφισα Android για πολλούς και διάφορους λόγους που έχουν λίγο πολύ αναφερθεί ήδη...

Αυτό που θέλω να πω, όμως, είναι ότι η επιλογή του καθενός είναι τελείως μα τελείως υποκειμενική...Σε κάποιον μπορεί να αρέσει ένα λειτουργικό για εντελώς διαφορετικούς λόγους από κάποιον άλλο που θα προτιμάει το ίδιο. Είναι θέμα του τι ζητάει κάποιος από ένα τέτοιο λειτουργικό και κυρίως από την συσκευή που το "φοράει". Επίσης, η εμπειρία χρήσης από π.χ. το android σε μια σχετικά μη "ισχυρή" συσκεύη μπορεί να αφήσει μια πικρή γεύση. Αντίθετα, με το iOS δεν υπάρχει τέτοιο θέμα εκτός αν η πρώτη επαφή κάποιου με το λειτουργικό γίνει με iOS 4 περασμένο σε iPhone 3G.

Τελικά για να έχει κάποιος μια ολοκληρωμένη άποψη, ίσως θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει τα λειτουργικά της ερώτησης σε ισάξιες, από άποψη hardware, συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να είναι αντικειμενικός σε αυτή τη δημοσκόπηση, καθώς πιστεύω ότι ελάχιστοι έχουν εμπειρία με όλα τα λειτουργικά συστήματα ώστε να εκφέρει μια ολοκληρωμένη άποψη. Εγώ έχω δουλέψει με iOS, Android και Symbian, άρα μπορώ να μιλήσω για αυτά τα 3 μόνο.

 

Κατά τη γνώμη μου, όλα έχουν θετικά αλλά και αρνητικά. Το Symbian, δεν μου κόλλησε ΠΟΤΕ, πράγμα πολύ θετικό. Το iOS είναι πολύ εύκολο στην χρήση ακόμα και για τον αρχάριο, αλλά έχει και αυτό τα θέματά του. Το Android από την άλλη, είναι το πιο νέο της παρέας, εύκολο στη χρήση και παραμετροποιήσιμο, αλλά έχει ακόμα, όπως είναι φυσικό, κάποιες παιδικές ασθένεις που πιστεύω ότι είναι θέμα 1-2 εκδόσεων για να ξεπεραστούν.

 

Μέχρι λοιπόν να ωριμάσει λίγο ακόμα το Andoid, η ψήφος μου πάει στο iOS.

 

Ε ναι,αγοραζουν λογο μοδας το iphone,αυτο μαθαινουν αυτο ψηφιζουν,δεν γινεται ετσι δημοσκοπιση.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εικικρινα ρε παιδια βλεπω μερικους και ριχνουν το κραξιμο της αρκουδας στο iphone &iOs.Ενταξει δεν σας αρεσει δεκτον,αλλα τι κερδιζετε με το να προκαλειτε τοσο πολυ;;

Εχω κουραστει να διαβαζω τους 3-4 να κραζουν σε οποιοδηποτε topic το iphone,την apple και το ios!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εικικρινα ρε παιδια βλεπω μερικους και ριχνουν το κραξιμο της αρκουδας στο iphone &iOs.Ενταξει δεν σας αρεσει δεκτον,αλλα τι κερδιζετε με το να προκαλειτε τοσο πολυ;;

Εχω κουραστει να διαβαζω τους 3-4 να κραζουν σε οποιοδηποτε topic το iphone,την apple και το ios!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βασικά παρατήρησα το εξής.Γυρνώντας στο παρόν post και μετρώντας τους ψήφους υπέρ iphone και droid και αγνωόντας τα confrontation posts βλέπεις ένα αντιστρμένο αποτέλεσμα από το poll.Δηλαδή τα iphone posts είναι +10% παραπάνω.Δηλαδή άπο όσους μπηκαν στο κόπο να ψηφίσουν κάποιοι,συμπεριλαμβανομένου και εμού ,μπήκαν σε περισσό κόπο να σχολιάσουν κιόλας.

 

Δεδομένου ότι και τα δύο ποσοστά προέρχονται από το ίδιο στατιστικό δείγμα απλά επιβεβαίωνει την φερόμενη ψυχοσύνθεση του μέσου Apple User ,όπως την έβγαλε και μια προσφάτη μελέτη,σαν Elitistist attention grabbing cultist."Κοιτάξτε με έχω apple product ,απλοί θνητοί..."

 

Αν το συνδιάσεις με το γεγονός ότι το myphone είναι ένα site υψηλής εξειδίκευσης και τεχνολογικά συνειδητοποιημένων χρήστων λογικό είναι να υπάρχουν αντιπαραθέσεις όταν έρχεται ο άλλος σε κάθε thread και σου λέει προσκύνα χωρίς να έχει τα στοιχεία να το στηρίξει απλά επειδή το πε ο Jobs.Αν η ίδια στατιστική γινόταν στο cosmopolitan θα αποτελέσματα θα ήταν πολύ διαφορετικά....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω εμπειρια και με 3 λειτουργικα, Symbian, Android και λιγοτερο με το iOS.

Symbian ηταν τα κινητα μου για πολλα χρονια. Εν τουτις δεν εχω κλεισει ουτε μηνα με το Android κι εχω να πω πως παρα τις παιδικες ασθενειες (που θα διορθωθουν πιστευω), εχει εξελλιχθει παρα πολυ!

Ετσι λοιπον το ψηφιζω λογω του οτι ειναι πολυ καλο αλλα και επειδη ειναι λειτουργικο ανοιχτου κωδικα, πραγμα που του εχει επιτρεψει να εξελλιχθει τοσο ραγδαια μεσα σε 2 χρονια... Και επεται συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Το Bada απλά δεν είναι smartphone OS.

 

Πρέπει να το έχεις χρησιμοποιήσει πάααρα πολύ για να έχεις τέτοια άποψη για το Bada OS...

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει iOS 4, Android, Bada OS (για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, καθώς δεν τα έχω χησιμοποιήσει) προς το παρόν το Android είναι πρώτο, λόγω του "ανοιχτού μυαλού" που έχει, της φιλοσοφίας του δηλαδή... δεν σε περιορίζει σε συγκεκριμένα προγράμματα και τρόπους μετάδοσης αρχείων, ούτε είναι ένα λογισμικό, για μια μόνο συσκευή (πράγμα το οποίο δεν είναι και εύκολο να παραμετροποιήσεις).

 

Για εμένα, το Bada OS έχει δείξει καλά στοιχεία μόνο και μόνο απο την έκδοση 1.0 που είναι στην κυκλοφορία αυτήν την στιγμή.. Κάποιες διορθώσεις, περισσότερες εφαρμογές (δηλαδή περισσότερος χρόνος) και την υποστήριξη της Samsung, και μπορεί να πάει πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Στη δημοσκοπηση γιατι μπηκαν τα wm7? Για να ψηφισουν κατα φαντασιαν υπερ ή να φανει η κατα φαντασιαν αποτυχια τους?

Εκτος αν ο δημιουργος θελει να δημιουργησει εντυπωσεις θα επρεπε να αλλαξει την επιλογη σε "WM 6.x" σκετο...

 

ΥΓ. Προς αποφυγην παρεξηγησεων fanboyσμου και αλλων, ψηφισα android αν και εχω ios4... Αλλα το σωστο να λεγεται!

Link to comment
Share on other sites

To ios4 το θεωρώ πολύ εύχρηστο αλλά έχει ένα αρνητικό, τους περιορισμούς του σε κάποια προγράμματα. Επομένως ψηφίζω το android που έχει πολύ λαμπρό μέλλον!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bada os απο εμενα!!! Εχω χρησιμοποιησει ολα τα αλλα εκτος απο wm και το bada για πρωτη εκδοση στεκεται σρο υψος των υπολοιπων και παραπανω, χωρις καν να εχει αρχισει η ευρεια διαθεση του και προωθηση του.... Ο λογος ειναι οτι σαν λειτουργικο εμενα μου κανει σαν <<πειρατικο>> δηλαδη εχει παρει ολα τα καλα απο τα αλλα λειτουργικα και τα εχει συνδυασει πολυ καλα... δηλαδη γρηγορο σαν iphone; λειτουργικο σαν symbian, k.a. Eπισης εχει ολες τις <<ελευθεριες>> που ζητα καποιος χρηστης και ενσωματωνει ολες τις τελευταιες τεχνολογιες.... με λιγα λογια κανει τα παντα.... και εφαρμογες εχει παρα πολλες λαι τις δημοφιλεις απλως οχι ακομα στο ελληνικο store...........
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω ηδη αναφερει τη γνωμη και τη ψηφο μου στην αρχη του τοπικ, καλο θα ειναι να υπενθυμισω οτι η ερωτηση της ψηφοφοριας (poll) ειναι η παρακατω:

 

Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;

 

Οπως προανεφερα πιστευω οτι σε αυτο παιζει ρολο η συσκευη και τα χαρακτηριστικα του. Ο λογος που τονιζω ποια ειναι η ερωτηση της ψηφοφοριας, ειναι επειδη εχουν αναφερθει λειτουργικα και συσκευες στις οποιες πρεπει να ζουληξεις αρκετα την οθονη τους για να δεχτουν την καθε επιλογη.

 

Απο κει και περα συνεχιζω και βλεπω καυστικα σχολια για τη φιλοσοφια της καθε κατασκευαστικης εταιριας. Ειτε ειναι η Apple απο πισω με το iOS, ειτε ειναι η Google με το Android, ειτε ειναι Symbian και η λιστα με τα ονοματα συνεχιζει. Ποια ειναι η σχεση που εχει λοιπον το ενα με το αλλο, θα μπορουσε να αναρωτηθει καποιος.

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...