Jump to content

Ποιο λειτουργικό σύστημα αφής προτιμάτε; (μέρος 2ο)


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;  

1.176 members have voted

  1. 1. Ποιο «ευαίσθητο στην αφή» λειτουργικό σύστημα προτιμάτε;

    • Android
      532
    • Bada
      45
    • BlackBerry
      18
    • iPhone OS
      331
    • MeeGo
      34
    • Symbian OS
      140
    • Windows Phone 7 (ή WM)
      67
    • WebOS
      9


Recommended Posts

  • Administrators

Στη δημοσκόπηση έχουν μπει τα Windows Phone 7 μαζί με τα Windows Mobile 6.5.

 

Καμία σχέση το ένα λειτουργικό με το άλλο. Καμία όμως...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ψηφοφορία δεν είναι καλή, έχετε βάλει το meego και το wedos

πόσοι από μας έχουμε δει έστω από κοντά αυτά τα δυο, εγώ ψήφισα android

γιατί το θεωρώ καλύτερο έχοντας δοκιμάσει wm,symbian,ios αλλά δεν ξέρω

τη θα ψήφιζα αν είχα δοκιμάσει το meego ή το wedos. κανονικά μετά από 1 έτος έπρεπε να βγει μέρος 2ο, όχι τίποτα άλλο, άλλα δεν είναι ρεαλιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Το iOS είναι πολύ καλό για την περιήγηση στα μενού αλλά δεν μου αρέσει καθόλου στον browser.Τα WP7 είναι εκπληκτικά για την περιήγηση στα μενου,σε όλα τα άλλα ας μην σχολιάσουμε και τέλος μου αρέσει πολύ το σερφάρισμα στα android κινητά που είναι πιο smooth.Symbian και blackberry πρόσφατα δεν έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν έχω άποψη γι αυτά και γι αυτό το λόγο και δεν ψήφισα στην δημοσκόπηση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήση iOS,σαν λειτουργικότητα android.Αν και δύσκολη απόφαση,με κέρδισε το android σαν πιο συμπαγή και ελεύθερο.
Link to comment
Share on other sites

το ιδανικο θα ηταν ενα webOS (το εχω δοκιμασει για μηνες) με το app store του iOS.

 

αυτα ομως ακομα δεν ειναι δυνατα.

ψηφιζω webOS γιατι ειναι ο,τι καλυτερο εχω δει σε διαχειρηση ,multitasking, γραφικα,μενου,επιλογες.

 

απο τις 9/2 θα παρει και μπροστα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα ένα συνδυασμό της απλότητας και πρακτικότητας του Symbian OS, την εντυπωσιακή εμφάνιση, ευρεία αποδοχή και την παραμετροποίηση Android, μαζί με την ποικιλία των εφαρμογών του iOS. Αλλά επειδή τέτοιο πράγμα δεν πρόκειται να δούμε, τουλάχιστο στο άμεσο μέλλον, μένω προς το παρόν στο Symbian και στο Ν8 που καλύπτει τις ανάγκες μου τη συγκεκριμένη στιγμή. Επίσης θέλω να δω τι θα γίνει με το MeeGo της Nokia. Ελπίζω να μην έχουμε επανάληψη της ιστορίας με το Maemo, που είχε μεγάλη δυναμική, αλλά δεν εξελίχθηκε όσο του άξιζε. Οφείλω πάντως να ομολογήσω πάντως ότι απ' όλα τα λειτουργικά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή, σαφώς το πιο ευρέως διαδεδομένο, με την μεγαλύτερη δυναμική, είναι το Android. Αν διορθωθούν ορισμένα μείον, όπως η ανεξέλεγκτη κλοπή και διαχείριση των προσωπικών δεδομένων του χρήστη, και γίνει μια σοβαρή προσπάθεια για αποδοτικότερη διαχείριση ενέργειας και πόρων συστήματος, ώστε να έχει και αξιοπρεπή αυτονομία, πιθανότατα να με πείσει τελικά η Google. Όχι όμως με τις παρούσες συνθήκες. Στο μέλλον βλέπουμε, αρκεί να βρεθεί και συσκευή που φοράει και ανάλογο hardware, προσανατολισμένο και σε multimedia δυνατότητες... ;) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το πραγματικό ερώτημα είναι:ios ή andrοιd??

Όλα τα άλλα είναι αρκετά πίσω σε λειτουργικότητα και αίσθηση..Είμαι την περίοδο αυτή σε ios εδώ και 3 χρόνια,αλλά δούλεψα και android κατά διαστήματα και μπορώ να πω ότι το μέλλον του ανήκει..

Ios δίνει μια αίσθηση που δεν τη βρίσκεις πουθενά αλλού,αλλά android είναι πιο λειτουργικό και εύχρηστο εν τέλει..Είδικα με το 2.3 αρχίζει και δείχνει τα δόντια του..

Edited by vampirios
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το πραγματικό ερώτημα είναι:ios ή andrοιd??

Όλα τα άλλα είναι αρκετά πίσω σε λειτουργικότητα και αίσθηση..Είμαι την περίοδο αυτή σε ios εδώ και 3 χρόνια,αλλά δούλεψα και android κατά διαστήματα και μπορώ να πω ότι το μέλλον του ανήκει..

Ios δίνει μια αίσθηση που δεν τη βρίσκεις πουθενά αλλού,αλλά android είναι πιο λειτουργικό και εύχρηστο εν τέλει..Είδικα με το 2.3 αρχίζει και δείχνει τα δόντια του..

 

vampirios, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... ή μάλλον συμφωνούσα...

Το μέλλον και εγώ πιστεύω ότι είναι στο android κυρίως λόγω της "ανοιχτότητας" του και γενικά είμαι φουλ υποστηρικτής του (2 χρόνια πρώην χρήστης ios) αλλά είδα το bb playbook και φάνηκε ΠΟΛΥ δυνατό... και ίσως παίζεις και apps του android!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, είμαι χρήστης του Android τον τελευταίο 1.5 χρόνο δοκιμάζοντας σε αρκετές συσκευές και πιστεύω πως το μέλλον του ανοίκεια. Αλλά ακόμα έχει πολύ δρόμο για βελτίωση

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν το συζητώ για μένα είναι κορυφή το android. Δεν το συγκρίνω με κανένα εκτός απ' το ios αν και με "ξενερώνει" που είναι τόσο κλειστό λειτουργικό.

Πιστεύω ότι το android είναι η νέα δύναμη. Μέσα σε 1,5 χρόνο απλά τεράστια η διαφορά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ψήφισα webOS (ναι, ναι, είμαι με τους λίγους) γιατί όταν το είδα στην παρουσίαση του blackberry playbook ήταν φανταστικό. Το iOS, ως κάτοχος iPhone, το έχω σκυλοβαρεθεί. Τα υπόλοιπα αν και δεν τα έχω δοκιμάσει φαίνονται λίγο-πολύ τα ίδια.
Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

android με τα χίλια εχω δει και το ios απο τον αδερφο μου και δεν με εντυπωσιαζει καθολου !

Τα τελευταια μου 3 κινητα ειναι android και μαλλον δεν θα ξαναπαρω τιποτα άλλο !!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα λειτουργικου?

η ειναι θεμα user interface και η htc με το sense ui και τα καλουδια της εχει καταφερει να κλεισει της τρυπες του android?

 

ισος με δικες της πατεντες κιολας...

 

γιατι αν δεν ηταν θεμα λειτουργικου, τοτε τοσα widjetακια που εχουν βγει, δεν θα καθοντουσαν να χαλαν τις ρυθμισεις.

απλα θα χρησιμοποιουσανε την λειτουργια αποσυνδεσης δικτυου του λειτουργικου.

ομως απο οτι φαινεται δεν κανουν κατι τετοιο μαλλον γιατι δεν υπαρχει κατι τετοιο.

 

τεσπα τοσο καιρο ακομα αυτο συζηταμε

 

Δεν εχει κανει καποιο κατορθωμα η htc, απλα η samsung εχει κανει βλακεια

 

Το ανδροιδ εχει επιλογη "data enabled" (που απλα δεν την εχουν τα samsung ) και αν θελεις επιλογη χρησης μονο δικτυων 2g για εξοικονομηση μπαταριας

 

Εγω σε lg και η αδερφη μου σε zte αυτες τις ρυθμισεις μονο πειραζουμε για να μπουμε/βγουμε στο ιντερνετ απο τα δικτυα κινητης, πολυ απλα γιατι αυτες οι 2 εταιρειες αφησαν το android στην ησυχια του( ειδικα η zte που εχει ουσιαστικα σκετο android)

 

Στο galaxy 3 του πατερα μου εβαλα widget

 

 

Οποτε μη γενικευετε, ειδικα για κατι το οποιο δε φταιει η google αφου σωστα προνοησε να μπορεις να κλεινεις το ιντερνετ χωρις κανενα widget.

 

Το μονο widget που εχω βαλει εγω σχετικα με το θεμα ειναι ενα που με παει απευθειας στις συγκεκριμενες επιλογες των ρυθμισεων που ανεφερα για να γλιτωνω χρονο

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Android δαγκωτο.Ειναι το μοναδικο που συναγωνιζεται στα ισια με το το iOS.Και εχει και το μεγαλυτερο πληθος δωρεαν εφαρμογων.Κατι symbian,bada,windows phones κ.τ.λ. εχουν μεινει πολυ πισω,εχουν μεγαλη ελλειψη σε εφαρμογες σε σχεση με android και iOS και δεν εχουν πολλες προοπτικες εξελειξης. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Maemo/MeeGo

 

Προσωπική μου άποψη το καλύτερο. Προς το παρόν δεν σκέφτομαι να το αλλάξω με τίποτα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Υποστηρίζω ios δαγκωτώ γιατί είναι της apple και το λειτουργικό και το iphone. Δεν έχει ανάγκη κανέναν αν αύριο λήξει η συνεργασία, όπως ειναι η google με της εταιρίες. Αν η google σκεφτεί και πει οτι συνεργάζομαι μόνο με μια εταιρία τότε οι άλλες εταιρίες θα καταστραφούν. Ένα άλλο θέμα είναι το touch που δεν το έχει καμία τόσο γρήγορο και εντυπωσιακό στην ταχύτητα. H apple βγάζει ενα μόνο μοντέλο κινητού και κάνει τόσες πολλήσεις σε όλο τον κόσμο, δεν έχει ξαναγίνει αυτό. Σε ότι βγάζει η apple είναι πάντα προτοπώρως. Και κάτι τελευταίο, σχετικά με το iphone είναι πλήρως συνεργάσιμο και με το macbook και σου δίνει απίστευτες επιλογές. Ευχαριστώ

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζω ios δαγκωτώ γιατί είναι της apple και το λειτουργικό και το iphone. Δεν έχει ανάγκη κανέναν αν αύριο λήξει η συνεργασία, όπως ειναι η google με της εταιρίες. Αν η google σκεφτεί και πει οτι συνεργάζομαι μόνο με μια εταιρία τότε οι άλλες εταιρίες θα καταστραφούν. Ένα άλλο θέμα είναι το touch που δεν το έχει καμία τόσο γρήγορο και εντυπωσιακό στην ταχύτητα. H apple βγάζει ενα μόνο μοντέλο κινητού και κάνει τόσες πολλήσεις σε όλο τον κόσμο, δεν έχει ξαναγίνει αυτό. Σε ότι βγάζει η apple είναι πάντα προτοπώρως. Και κάτι τελευταίο, σχετικά με το iphone είναι πλήρως συνεργάσιμο και με το macbook και σου δίνει απίστευτες επιλογές. Ευχαριστώ

 

Αλλος ενας apple-ανθρωπος που μας εβγαλε τα ματια.

 

Τυχαιο; Δε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αλλος ενας apple-ανθρωπος που μας εβγαλε τα ματια.

 

Τυχαιο; Δε νομιζω.

 

:lol::lol::lol: Τι λέεεειιιιι...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...