Jump to content

Nitdroid (Android) στο Νokia N900


anapospastos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Κρατάς πατημένο το κουμπί και πατάς απενεργοποίηση. Αν επιλέξεις επανεκκίνηση θα ξαναμπεί σε Nitdroid.

2. Αν κάνεις άνοιγμα μετά από κλείσιμο maemo, με κλειστό το πληκτρολόγιο θα μπει σε maemo.

 

 

Και σε μένα αργό είναι. Δε το πολυχρησιμοποιώ. Το είδα, έπαιξα λίγο μαζί του, αλλά θα περιμένω πιο σταθερές αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολλα δεν δουλευουν και ειναι πολυ αργο.

πιστευω θα ηταν καλυτερο να εκαναν το meego δευτερο λειτουργικο αντι του nitdroid....:X

αλλα μεχρι να βγει καλυτερο λειτουργικο απο το maemo αυτα θα ειναι παιχνιδια για τους χρηστες.

και ναι ειμαι και εγω ενας απο αυτους!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στο Market πρέπει να κανω gmail?? εκτος κ αν έχω.

 

Edit: Όταν πάω να γράψω αριθμούς με το εικονικό πληκτρολόγιο,δεν μου γράφει τπτ,ενω αντιθέτως με το hardware keyboard ολα γράφονται.Πρέπει να κάνω κάτι?

Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για να απεγκαταστήσω το android και ότι άλλο είχε χρειαστεί για να το εγκαταστήσω ποιά αρχεία πρέπει να βγάλω γιατί δεν θυμάμαι τι είχα βάλει τότε. :wacko:

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Για να απεγκαταστήσω το android και ότι άλλο είχε χρειαστεί για να το εγκαταστήσω ποιά αρχεία πρέπει να βγάλω γιατί δεν θυμάμαι τι είχα βάλει τότε. :wacko:

 

λεω να το απεγκαταστησω κι εγω για να αρχισω σιγα-σιγα να δοκιμαζω το meego. Ξερει λοιπον κανεις πως θα βγαλουμε το nitdroid (κι ακομα παραπερα πως θα βαλουμε το Meego)?

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Tweet developper για το nitdroid: "mediaserver crashes - only reason why #nitdroid 0.0.9 is not released yet."
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Tweet developper για το nitdroid: "mediaserver crashes - only reason why #nitdroid 0.0.9 is not released yet."

 

δηλαδη ολα τα αλλα διορθωθηκαν κι εμεινε μονο αυτο?

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Όχι κι όλα. Το τηλέφωνο, καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, η δόνηση.. (αυτά ξέρω προς το παρόν)
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

κλησεις κτλ δεν μπορεις να κανεις ακομη ετσι....?

 

Είπα το τηλέφωνο άρα ναι, κλήσεις μπορούν να γίνουν στη νέα έκδοση.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω ενα προβληματακι.εκανα uninstall το nitdroid αλλα η καρτα ειναι ακομα partitioned πως μπορω να την κανω οπως πριν.εχω μια 8g και βλεπει μονο 5.5g...???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω ενα προβληματακι.εκανα uninstall το nitdroid αλλα η καρτα ειναι ακομα partitioned πως μπορω να την κανω οπως πριν.εχω μια 8g και βλεπει μονο 5.5g...???

 

Βάλτην μέσα στο Ν900 και επέλεξε να την κάνεις format(παρατεταμένο πάτημα στην επιλογή memory card στον file manager).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ξεκινησα να εγκαταστησω το nitdroid αλλα κολλουσε στο formatting mmcb1k1p1 ...(ext) αν θυμαμσι καλα.τελως παντων το μετανιωσα .πως να απεγκαταδτησω τον installer και το multiboot μεσω x-term γινεται;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεκινησα να εγκαταστησω το nitdroid αλλα κολλουσε στο formatting mmcb1k1p1 ...(ext) αν θυμαμσι καλα.τελως παντων το μετανιωσα .πως να απεγκαταδτησω τον installer και το multiboot μεσω x-term γινεται;

 

Χρησιμοποίησες αυτόν τον installer; Διορθώνει το πρόβλημα με το formatting σε ext3.

Edited by anapospastos
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες αυτόν τον installer; Διορθώνει το πρόβλημα με το formatting σε ext3.

σ ευχαριστω για την βοηθεια.το περασα αλλα εχω ερωτησουλες.πως μπαινει σε tablet mode αλλα να εχω wifi/bluetooth 2oν:η απεγκατασταση απαιτει η/υ ή γινεται απευθειας απ το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την βοηθεια.το περασα αλλα εχω ερωτησουλες.πως μπαινει σε tablet mode αλλα να εχω wifi/bluetooth 2oν:η απεγκατασταση απαιτει η/υ ή γινεται απευθειας απ το κινητο;

 

1. Μάλλον στο android δεν γίνεται αυτό που λες, τουλάχιστον όχι χωρίς κάποια ξεχωριστή εφαρμογή. Είναι το αντίστοιχο δικό μας offline mode.

2. Γίνεται κατευθείαν απ το Ν900(δες την πρώτη σελίδα) και την κάρτα μνήμης μπορείς να την κάνεις format επίσης μέσα από το κινητό.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με απλά λόγια?

Ενεργοποίησα το extra-devels κατάλογο. Από κει και πέρα τι πρέπει να κάνω για την αυτόματη εγκατάσταση?

Δε βρίσκω πουθενά αυτά που λέει εδώ

 

Kαι βασικά δεν βρίσκω πουθενά στο extra-devels το nitroid installer...

 

 

 

Installation

 

You can install NITDroid Installer using Hildon Application Manager, fapman, or apt-get, it should be in the system category. After installation, use the icon in the menu to install NITDroid, after installation the icon will be changed to an uninstaller icon so you can, if you want, uninstall NITDroid.

παιδια εδω λεει οτι μετα την εγκατασταση το εικονιδιο nitdroid installer γινεται nitdroid unistaller σωστα ; σε μενα το εικονιδιο εξαφανιστηκε.μηπως γι αυτο μου γραφει το x-term not found ; πως να το απεγκαταστησω τωρα (δεν εχω η/υ).μπορει καποιος να με φωτισει ; ευχαριστωφοβαμαι μην κανω καμια γκαφα οπως εκανα με το overclocking και μεινω χωρις τηλ κανα μηνα(βλ. service NOKIA) ολα καλα το απεγκατεστησα τελικα.σας ευχαριστω για την βοηθεια.καλη φαση το android τελικα αλλα θδλει ακομη δουλεια

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια πηγα να βγαλω το nitdroid με τις οδηγιες της 1ης σελιδας αλλα κατι πηγε στραβα και τωρα μου εμφανιζει 3αποθ. χωρους : Ν900 sd card (2) και ενα and με 115,2 mb . τι να κανω;

 

 

ακυρο παιδια εκανα επανεκκινηση,ξαναπροσπαθησα κι ολα καλα

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

Usb mass storage mode accomplished!

 

http://img130.imageshack.us/img130/9931/199938356.jpg

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

anapospastos, θελω να σε ρωτησω, Maemo ή Nitroid.

 

Aν θελεις ,εστω και μονολεκτικα, πες μου σε παρακαλω την αποψη σου!

και οποιος αλλος θελει ας απαντησει παρακαλω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

anapospastos, θελω να σε ρωτησω, Maemo ή Nitroid.

 

Aν θελεις ,εστω και μονολεκτικα, πες μου σε παρακαλω την αποψη σου!

και οποιος αλλος θελει ας απαντησει παρακαλω

 

Maemo. Τόσο ανοιχτό και λειτουργικό που είναι μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις, ακόμη και να τρέξεις nitdroid ή και άλλα os;).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω!

 

Ρωτησα γιατι βλεπω πολυ ντορο για το Nitdroid και αναρωτιεμαι για ποιον λογο? που υστερει το Μαεμο δηλαδη και βαζουν καποιοι Νitroid.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω!

 

Ρωτησα γιατι βλεπω πολυ ντορο για το Nitdroid και αναρωτιεμαι για ποιον λογο? που υστερει το Μαεμο δηλαδη και βαζουν καποιοι Νitroid.

 

Γιατί απλά μπορείς να το κάνεις. Μέσα στον Δεκέμβρη περιμένουμε την 0.09 έκδοση του nitdroid στην οποία θα βελτιωθούν αρκετά πράγματα και επιτέλους θα έχουμε τη δυνατότητα κλήσεων, κάτι που πολλοί θέλουν.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά μπορείς να το κάνεις.

 

Σωστο.. πολυ σωστο.

Δεν εχω μπει ακομα στην λογικη αυτη (μιας και το πηρα προχθες το Ν900) αλλα εγκλιματίζομαι σιγα σιγα.

 

Thanks και παλι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω!

 

Ρωτησα γιατι βλεπω πολυ ντορο για το Nitdroid και αναρωτιεμαι για ποιον λογο? που υστερει το Μαεμο δηλαδη και βαζουν καποιοι Νitroid.

 

Για τις εφαρμογές του android (3d παιχνίδια θα έλεγα εγώ, μιας και δουλεύει η 3d επιτάχυνση).

 

Κάτι τέτοια βλέπω και εκεί που είμαι ένα βήμα από το ZTE Blade, να τείνω προς το N900 που σου δίνει τόσο μεγάλη ελευθερία στην συσκευή σου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...