Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια β ο ή θ ε ι α!!!!!!!!!!!!!!!!

προσπάθησα να κανω αναβάθμιση από 2.2 σε xwjsd μέσω odin, κόλλησε για λίγο ο υπολογιστής μου και ... κοκκίνησε η οθόνη του galaxy s και νομίζω σταμάτησε να λειτουργεί και το odin. Τί να κάνω, να το κλείσω ή όχι? Τι λέτε να έπαθε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλικάρια στην jvo, στο ρυθμίσεις--» εφαρμογές--» διαχείριση εφαρμογών η 3η καρτέλα τι μας δείχνει ? Γιατί γράφει εκεί συσκευή αποθήκευσης usb ?

Πώς καταλαβαίνουμε αν μια εφαρμογή έχει εγκατασταθεί στην μνήμη του τηλεφώνου ή αν πήγε στην κάρτα ?

 

**** Αλέξανδρε ευχαριστούμε πολύ για το swype !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε έμενα αυτό, με simply 3.5 και ultimate kernel.Στην αρχή έτρωγε reboot όταν το πίεζα, μετά από λίγο

ακόμα και όταν άνοιγα τον dialer.Ο kernel έφταιγε (παρότι έκανα 2 φορές clean install το πρόβλημα υπήρχε).Άλλαξα kernel και όλα οκ τώρα.Κάποιο σκάλωμα έφαγε και σε σένα ο kernel

Με odin η cwm πέρναγες kernel?

ευχαριστώ για τις πληροφορίες, με odin περνάω τα πάντα :p

σε εμένα πρέπει να έφταιγε και ο κερνελ και οτι δεν έκανα πεντακάθαρο install

παιδια β ο ή θ ε ι α!!!!!!!!!!!!!!!!

προσπάθησα να κανω αναβάθμιση από 2.2 σε xwjsd μέσω odin, κόλλησε για λίγο ο υπολογιστής μου και ... κοκκίνησε η οθόνη του galaxy s και νομίζω σταμάτησε να λειτουργεί και το odin. Τί να κάνω, να το κλείσω ή όχι? Τι λέτε να έπαθε?

βγάλε μπαταρία, περίμενε λιγάκι και προσπάθησε να το ξαναβάλεις σε download mode, επίσης θα σου έλεγα να κάνεις την διαδικασία από άλλο pc.. 500 ευρώ κινητό δεν θες να σου μείνει τούβλο στα χέρια σου trust me.

καλησπερα

παιζει πουθενα το jpo modem για κατεβασμα?η νεα κρισκελλο φοραει αλλο μοντεμ ρε γμτ

όχι :) κάποιος dev θα έπρεπε να βάλει το modem σε .zip για να το φλασάρεις και δεν νομίζω να το κάνουν αυτό για την criskelo η οποιαδήποτε cirkselo :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να σε ξαναευχαριστήσω! Όλα δούλεψαν κατ' ευχήν! ;)

 

Μια ερώτηση ακόμα. Πώς μπορώ να αλλάξω εξ αρχής την αλφαβητική λίστα (ευρετήριο δεξιά) στα contacts από αγγλικά σε ελληνικά;

 

Βάλε Ελληνικό μενού στο τηλέφωνο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια στην jvo, στο ρυθμίσεις--» εφαρμογές--» διαχείριση εφαρμογών η 3η καρτέλα τι μας δείχνει ? Γιατί γράφει εκεί συσκευή αποθήκευσης usb ?

Πώς καταλαβαίνουμε αν μια εφαρμογή έχει εγκατασταθεί στην μνήμη του τηλεφώνου ή αν πήγε στην κάρτα ?

 

**** Αλέξανδρε ευχαριστούμε πολύ για το swype !!!!

 

την εσωτερικη sd δειχνει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

παιζει πουθενα το jpo modem για κατεβασμα?η νεα κρισκελλο φοραει αλλο μοντεμ ρε γμτ

Σου κανει απο JV9 ??Λενε οτι ειναι πολυ καλο (αυτο βρηκα ρε Αλεξ :lol:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Φλασαρα και εγω την JVO χωρις προβληματα και CF-root του chainfire.To μονο προβλημα που εντοπισα μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν δουλευει σωστα η πυξιδα.Συμβαινει το ιδιο και με εσας?:):)
Link to comment
Share on other sites

Το gps πλεον πεταει και στο quandrant δειχνει 3462,47 :lol::lol::lol:Αφου το ανεβασε ο Αλεξ γιατι το δοκιμασαν τα παιδια.........

Aλεκο,κατι εχεις εσυ αποψε,σε βλεπω εδω και ωρα αποσυντονισμενο :heat:

 

το jps που πεταει στην jvo...?

γιατι εχω μπερδευτει τωρα...:p:p

αξιζει στον κοπο ρε παιδια να ξαναφλασαρουμε...?

εγω εχω jvh με juwe και το κινητο πεταει....μονο λιγο με το gps μου τα χαλαει μερικες φορες.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

freddara συγνώμη που είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα αλλά έχεις και εσύ OCF.

Δεν αξίζει να φλασάρεις αλλά η ερώτηση σου είναι ρητορική και άρα θα φλασάρεις οτι και να σου απαντήσουμε(OCF!!!) :)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω simply 3.5 από criskelo v56 και το κινητό κολάει στο boot animation της simply kai kanei reboot

 

Ναι γιατι πρεπει να περασεις πρωτα τον cf root.

 

freddara συγνώμη που είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα αλλά έχεις και εσύ OFC.

Δεν αξίζει να φλασάρεις αλλά η ερώτηση σου είναι ρητορική και άρα θα φλασάρεις οτι και να σου απαντήσουμε(OCF!!!) :)

 

Salie σημερα πηγα στην Κομοτηνη για μια δουλεια και στη διαρκεια του καφε φλασαρα τους γαλαξιες 3 παιδιων:p Μαλλον η κατασταση μας αρχιζει να γινεται ψιλοεπικινδυνη (τα χρειαστηκες χθες mega flasher ε???:lol::lol:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Salie σημερα πηγα στην Κομοτηνη για μια δουλεια και στη διαρκεια του καφε φλασαρα τους γαλαξιες 3 παιδιων:p Μαλλον η κατασταση μας αρχιζει να γινεται ψιλοεπικινδυνη (τα χρειαστηκες χθες mega flasher ε???:lol::lol:)

 

Με την φορά που έχετε πάρει μερικοί σε λίγο θα φλασάρετε και τις καφετιέρες σας.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

freddara συγνώμη που είμαι εγώ αυτός που θα σου πει τα κακά μαντάτα αλλά έχεις και εσύ OCF.

Δεν αξίζει να φλασάρεις αλλά η ερώτηση σου είναι ρητορική και άρα θα φλασάρεις οτι και να σου απαντήσουμε(OCF!!!) :)

 

wtf is OCF??? :blink::blink:

φλασαρετε ελευθερα παιδια :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

wtf is OCF???

φλασαρετε ελευθερα παιδια :lol:

Βασιλακη επειδη ξερω οτι σε ενδιαφερει το gps και οτι γενικα το κοιταζεις σε ολες τις ρομ που βαζεις, να σου πω οτι σημερα δοκιμασα και ανοιξα το gps status και μου βρηκε 8 δορυφορους και κλειδωσε στιγμα σε 12 δευτερολεπτα. να αναφερω οτι ημουν μεσα στο σπιτι, το οποιο ειναι χτισμενο πανω σε βραχο :). δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο :lol::lol::lol::lol:

Προς το παρον ολα λειτουργουν μια χαρα. εχω βαλει 4-5 βαρβατα παιχνιδια (gt racing) και ολα παιζουν σφαιρα !!!!

σημερα που μας εφτιαξε και ο μπαμπαστρουμφ (Αλεξανδρος) :lol: με το swype, ειμαι ενθουσιασμενος !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Βασιλακη επειδη ξερω οτι σε ενδιαφερει το gps και οτι γενικα το κοιταζεις σε ολες τις ρομ που βαζεις, να σου πω οτι σημερα δοκιμασα και ανοιξα το gps status και μου βρηκε 8 δορυφορους και κλειδωσε στιγμα σε 12 δευτερολεπτα. να αναφερω οτι ημουν μεσα στο σπιτι, το οποιο ειναι χτισμενο πανω σε βραχο :). δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο :lol::lol::lol::lol:

Προς το παρον ολα λειτουργουν μια χαρα. εχω βαλει 4-5 βαρβατα παιχνιδια (gt racing) και ολα παιζουν σφαιρα !!!!

σημερα που μας εφτιαξε και ο μπαμπαστρουμφ (Αλεξανδρος) :lol: με το swype, ειμαι ενθουσιασμενος !!!!

 

φορτιζω ηδη το κινητο... :cool:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

φορτιζω ηδη το κινητο... :cool:

Ο υποπτος θα φλασαρει αποψε jvo !!!! Το υποπτο galaxy θα πιασει 8 υποπτους δορυφορους σε 5 υποπτα δευτερολεπτα :lol::lol::lol::lol:

 

περιμενω τις εντυπωσεις σου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδια,ειμαι με την jvh αξιζει να φλασαρω την jvo;Ρωταω απο αποψη ταχυτητας,μνημης,αν ειναι πιο smooth κτλ.Ειχα κανει re-partition φλασαροντας την jvh και ψιλομπρικαρε το τηλ.ομως το επανεφερα αμεσα σε download mode,χρειαζεται τωρα;Στο pit βαζουμε κατι;Και ενα περιεργο,το τηλ.ειναι εισαγωγης απο Γερμανια με γερμανικο product code και οταν το συνδεσα στο kies με την jvh μου την αναγνωριζει κανονικα σαν νεωτερη εκδοση λογισμικου,παιζει να εχω εγγυηση παλι:D;Και ενα λινκ αν μπορειτε να κατεβασω την jvo. Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα είμαι με jvh και SH 3.5 από χθες! Οι εντυπώσεις αρχικά ήταν εξαιρετικές μετά από κάποιες ώρες δοκιμών αποφάσισα να αλλάξω kernel από CF 3.2 στην τελευταία beta του DAMIAN! Κανένα πρόβλημα επίσης. Αφού έκανα δοκιμές για κάνα 2ωρο αποφάσισα να κάνω OC στο κινητό να δω τα όρια του. Eτρεχε μια χαρά στα 1200! Όταν το έβαλα στα 1300 άρχισαν τα προβλήματα... ουσιαστικά μόνο ένα συνέχεια restart!!

 

Έβγαλα μπαταρία και δοκίμασα άλλο kernel έβαλα voodoo ο οποίος στο πρώτο restart τα μετέτρεψε όλα σε ext4 αλλά επειδή ήθελα να δοκιμάσω παραπάνω την GTO του DAMIAN

Επανέφερα το κινητό σε rfs και έβαλα την gto!

 

Αυτη την στιγμή το κινητό είναι στα 1200MHZ και πάει σφαίρα εκτός από κάποια microlags που έχω παρατηρήσει όλα κυλάνε ομαλά εκτός από την μπαταρία! Χθες έπεσα για ύπνο στις 3 με το κινητό στο 94% σήμερα το πρωί που ξύπνησα κατά τις 9 ήταν στο 52%. Μπήκα να δω που καταναλώθηκε η μπαταρία και το 67% λέει λειτουργικό σύστημα android τι λέτε να φταίει; μήπως πρέπει να κάνω κάνα calibration στην μπαταρία η να περάσω τα πάντα πάλι από την αρχή;

 

Thanks in advance για τα replies και συγνώμη αν σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση που οιλοι εχουν προβλημα με μπαταρια σε custom rom ...εγω ειμαι με 2.2 μαμα παντα ..δεν το εχω ρουταρει το κινητο και η μπαταρια με χρηση και 3g παντα ον κραταει 1,5 με 2 μερες στανταρ..αν κλεισω το 3g πιανει 3ημερο στανταρ .....

αντε να βγει και αυτη η 2,3 απο την ελληνκη samsung

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια.... :D εκανα ροοτ και μετα εκανα το 3 button combo fix, επειτα μπηκε στο recovery και πεταξε ενα θαυμαστικο σε ενα τριγωνακι μεσα και παπαλα... κολαει στο βοοτ του galaxy s i9000 κλπ κλπ...download mode μπαινει αλλα δεναναγνωριζεται απο το odin....τι εχω παθει??? soft brick??? corrupted bootloader??? να ενημερωσω οτι ακολουθησα τον heimdall οδηγο .....ελπιζω σε αμεση απαντηση...
Link to comment
Share on other sites

Salie σημερα πηγα στην Κομοτηνη για μια δουλεια και στη διαρκεια του καφε φλασαρα τους γαλαξιες 3 παιδιων:p Μαλλον η κατασταση μας αρχιζει να γινεται ψιλοεπικινδυνη (τα χρειαστηκες χθες mega flasher ε???:lol::lol:)

 

Με την φορά που έχετε πάρει μερικοί σε λίγο θα φλασάρετε και τις καφετιέρες σας.
Oχι ψιλοεπικινδυνη αλλα πολυυυ επικινδινη!!!Προχθες ανεβαινα θεσαλονικη,εε ψιλοβαρεθηκα και λιγο στο δρομο και λεω δεν κατεβαζω τα μοντακια του somator να περασει και η ωρα?τα κατεβαζω λοιπον,τα φλασαρω (ολα καθ οδον βεβαια :lol:) αλλα ειχαν καποια προβληματακια και μου τη δινει να φλασαρω το restore που ειχε ανεβασει..αχααα..εδω ηταν το ωραιααα..boot loop και με κανενα τροπο να ξεκινησει η μαρκα!!Η ωρα ειχε παει 4 τα ξημερωματα κι εγω ξεκινησα το φλασαρισμα on the road!! :lol::lol::lol:

(την αλλη μερα,αφου ειχε φαει κραξιμο ο somator απο πολυ κοσμο,διαπιστωσε οτι μπικαραν τα κινητα και τα φιξαρισε..ζησε μαη που λενε!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν έχετε εξουθενωθεί από τα συνεχή φλασαρίσματα; Θα εκραγούν τα κινητά σας! Αποφασίστε μία rom και μείνετε εκεί! Χαχαχαχαχα! Εγώ γίνομαι βαρετός αλλά το επαναλαμβάνω: σαν την JS8 δεν υπάρχει. Το λέω γιατί μπήκα κι εγώ στη λογική των συνεχών φλασαρισμάτων-πειραμάτων αλλά η JS8 μαζί με την εφαρμογή GPS aids είναι υπέροχη στα πάντα και το GPS λειτουργεί σφαιράτα κι έχει απόλυτη ακρίβεια. Όσοι βαρεθήκατε τα διαρκή lags κτλ περάστε τη JS8 και το GPS aids και θα με θυμηθείτε! Είναι η σταθερότερη έκδοση από καταβολής Galaxy S! Και η μπαταρία κρατάει περισσότερο απ' όλες τις υπόλοιπες εκδόσεις. Η Gingerbread ακόμη τουλάχιστον δεν είναι απόλυτα συμβατή με το κινητό μας κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν έχετε εξουθενωθεί από τα συνεχή φλασαρίσματα; Θα εκραγούν τα κινητά σας! Αποφασίστε μία rom και μείνετε εκεί! Χαχαχαχαχα! Εγώ γίνομαι βαρετός αλλά το επαναλαμβάνω: σαν την JS8 δεν υπάρχει. Το λέω γιατί μπήκα κι εγώ στη λογική των συνεχών φλασαρισμάτων-πειραμάτων αλλά η JS8 μαζί με την εφαρμογή GPS aids είναι υπέροχη στα πάντα και το GPS λειτουργεί σφαιράτα κι έχει απόλυτη ακρίβεια. Όσοι βαρεθήκατε τα διαρκή lags κτλ περάστε τη JS8 και το GPS aids και θα με θυμηθείτε! Είναι η σταθερότερη έκδοση από καταβολής Galaxy S! Και η μπαταρία κρατάει περισσότερο απ' όλες τις υπόλοιπες εκδόσεις. Η Gingerbread ακόμη τουλάχιστον δεν είναι απόλυτα συμβατή με το κινητό μας κατά τη γνώμη μου.

 

Once you go Flash, you never come back. . . :lol::lol::lol:!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...