Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πειθεις....

ασε που θα γλυτωσω και μια 150αρα σε χρηματα...

λες...;

θα το σκεφτω!

 

εδω ετοιμος ημουν να παρω Giulietta εκει θα κολλουσα...;

:lol:

 

ΥΓ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

παρε το galaxy και μην το σκεφτεσαι καθολου !!!! θα γλιτωσεις χρηματα και θα εχεις και συσκευη...σουπερ !!!! και μονο που θα μπεις στην παρεα εδω, θα εισαι σουπερ. και θα μπορεις να κανεις οτι θελεις στη συσκευη σου με τοσες γνωσεις που εχει η παρεα εδω.

και πιστεψε με, ενα καλο topic, Με καλα παιδια που εχουν γνωσεις και ορεξη, ειναι πολυ καλος λογος για να παρεις μια συσκευη. και αυτη την στιγμη η παρεα που υπαρχει εδω στο galaxy ειναι κορυφαια !!!!

 

αααα και κατι αλλο. ασε την Giulietta και παρε ενα leon cupra να βρεις την υγεια σου. και θα γλιτωσεις και χρηματα και θα εχεις και...αμαξι...ρουκετα !!!!:p:p:p:p

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά ενός galaxy S, θέλω να το βρω μεταχειρισμένο, ελπίζω κάτι να βρω. Τέλος πάντων. Θέλω να ρωτήσω λίγα συγκεκριμένα πράγματα.

1) Πρώτον το kies με το odin τι διαφορά έχουν; Το odin αφορά μόνο το φλασάρισμα roms-firmwares και δεν είναι της samsung; Σε ότι αφορά τα φλασαρίσματα, ότι δουλειά γίνεται με kies, γίνεται και με odin;

2) Η επίσημη ελληνική έκδοση απο την samsung, γενικά, ανεξαρτήτως παρόχου είναι η 2.2; Και η darkyy που βλέπω οτι χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι έχει 2.2 ή 2.2.1; Την τελευταία την έχει κανείς; Υπάρχει κάποια πηγή για να καταλαβαίνω πχ οτι η jpy είναι 2.2; Η 2.2.1 έκδοση τι code έχει;

3) Μετά την froyo, που προφανώς βελτιώνει κατα πολύ το κινητό, έτσι έγινε και με τα htc, lagfix γιατί δεν είναι απαραίτητο; Αλλαξε κάτι με την ιστορία με το rfs; Αν βάλω, θα χρειαστεί να το βγάζω μόνο όταν βάζω firmware της samsung ή ακόμα και όταν αλλάζω rom;

4) Το κινητό λειτουργεί και με external sd σωστά; Και το /data που είναι για εφαρμογές έχει κρατημένο 1.6gb; Πόσα μένουν γενικά για βίντεο, μουσική κτλ; Όταν εγώ κάνω wipe data/factory reset, σβήνει μόνο το /data, και το /sdcard μένει ως έχει;

Αυτά προς το παρόν, συγχωρήστε με αν έχουν απάντηθει, είναι απο χθες που ψάχνω γενικά για το κινητό, και δεν βρήκα απαντήσεις στα faqs και τους οδηγούς εδώ και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την 7.7 πανω απο την 5.6 που ειχα με wipe reset kai cache, μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα, ηταν συγκριτικα με την 5.6 λιγο ποιο αργη , το gallery πατωντας μια φωτο δεν ανοιγε και το εκανα πισω ...το ξαναπαταγα και ηταν οκ, gps δεν δοκιμασα , swype ελληνικο, kai 4 διαφορετικα lock screen, λεω να την βαλω παλι περνωντας JM8 πρωτα οπως ειχα κανει και στην 5.6 μπας και αλλαξει τιποτα, καλη χρονια να εχουμε!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

Από σήμερα με Darky 7.7 ....ΟΛΑ...JET...Κάθε φορά για κάθε τι λές απίστευτο!!!

 

Τέτοια ικανοποίηση....κι αυτό το εφέ αναδιόμενου παραθύρου δε χορταίνω να το βλέπω...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω ειναι το weather widget του Nexus.Οσοι εχουν Darky ας το δοκιμασουν...σε μενα προκαλει FC.

http://www.megaupload.com/?d=2JANXRT9

 

Eχετε να προτεινεται καποιο ωραιο weather widget.....εκτος του FW!!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι τους πιο έμπειρους. Το κινητό το πήρα με I9000XWJM2 που δίνει η Cosmote. Το φλάσαρα με JPA -> JPU -> JPX -> JPY -> darky 7.0 και τώρα είμαι με DOC 6.2 και CSC KOR. Μπορώ να ξαναφλασάρω την I9000XWJM2 και το κινητό να είναι όπως το αγόρασα? θα γυρίσω έτσι σε COS και θα είμαι εντάξει με την εγγύηση? Ευχαριστώ. Πάντως το τηλέφωνο είναι για πολύ φλασάρισμα και έχω αρχίζει να γίνομαι flash addict:lol:. Δεν υπάρχει βραδυ που να μην δοκιμάζω νέο theme. Κι ανά 3-4 μέρες ψιλοφλασσάρω.

την jm2 μπορεις να την βαλεις, το csc ομως να το ξαναβαλεις σε cos αμα το εχεις αλλαξει χλωμο...

Ευχαριστώ φίλε stinger και χρόνια πολλά.

Και γιατί ο tyxerakias στην πρώτη σελίδα λέει "Αν έχεις τώρα Froyo, η επιστροφή σε Eclair ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα, αν και μάλλον το ξέρεις αυτό και μάλλον αυτός ο οδηγός δεν είναι για σένα" .

δεν γνωριζω τι προβληματα μπορει να προκαλεσει, παντως εγω εχω γυρισει απο froyo σε eclair απροβληματιστα

Καλησπέρα. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά ενός galaxy S, θέλω να το βρω μεταχειρισμένο, ελπίζω κάτι να βρω. Τέλος πάντων. Θέλω να ρωτήσω λίγα συγκεκριμένα πράγματα.

1) Πρώτον το kies με το odin τι διαφορά έχουν; Το odin αφορά μόνο το φλασάρισμα roms-firmwares και δεν είναι της samsung; Σε ότι αφορά τα φλασαρίσματα, ότι δουλειά γίνεται με kies, γίνεται και με odin;

2) Η επίσημη ελληνική έκδοση απο την samsung, γενικά, ανεξαρτήτως παρόχου είναι η 2.2; Και η darkyy που βλέπω οτι χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι έχει 2.2 ή 2.2.1; Την τελευταία την έχει κανείς; Υπάρχει κάποια πηγή για να καταλαβαίνω πχ οτι η jpy είναι 2.2; Η 2.2.1 έκδοση τι code έχει;

3) Μετά την froyo, που προφανώς βελτιώνει κατα πολύ το κινητό, έτσι έγινε και με τα htc, lagfix γιατί δεν είναι απαραίτητο; Αλλαξε κάτι με την ιστορία με το rfs; Αν βάλω, θα χρειαστεί να το βγάζω μόνο όταν βάζω firmware της samsung ή ακόμα και όταν αλλάζω rom;

4) Το κινητό λειτουργεί και με external sd σωστά; Και το /data που είναι για εφαρμογές έχει κρατημένο 1.6gb; Πόσα μένουν γενικά για βίντεο, μουσική κτλ; Όταν εγώ κάνω wipe data/factory reset, σβήνει μόνο το /data, και το /sdcard μένει ως έχει;

Αυτά προς το παρόν, συγχωρήστε με αν έχουν απάντηθει, είναι απο χθες που ψάχνω γενικά για το κινητό, και δεν βρήκα απαντήσεις στα faqs και τους οδηγούς εδώ και στο xda.

1)το kies ειναι το προγραμμα συγχρονισμου-αναβαθμισεων της samsung

το odin ειναι ενα unofficial προγραμματακι που αλλαζεις ρομ, κερνελς κτλ στο κινητο σου

πλεον αλλαζωντας τη registry του kies με ενα πατσακι μπορεις να περνας τις πιο προσφατες επισημες ρομ που κυκλοφορουν στο εξωτερικο

2)η επισιμη ελληνικη ειναι η JPH 2.2 η JG1 2.1 και η JP8 2.2 για κατοχους vodafone αν δεν κανω λαθος...

για τους κατοχους JG1 δεν εχει δοθει ακομη επισημα αναβαθμιση σε 2.2

η darky πλεον βασιζεται σε 2.2.1

μπορεις πολυ ευκολα απο τις ρυθμισεις να καταλαβεις ποια εκδοση φορας

3)με την 2.2 κατα την γνωμη μου χρειαζεσαι lagfix, με την 2.2.1 οχι

στη 2.2.1 καναν μια μικρη αλλαγη στο pagefile, δεν θυμαμαι τι ακριβως, και δουλευει πλεον πολυ καλα καθως νομιζω οτι γινεται και καλυτερη χρηση της cpu

το lagfix θα το βγαζεις παντα, ειτε οταν προκειται να φλασαρεις ρομ, ειτε οταν το συνδεεις με το kies

4)η εσωτερικη μνημη για εφαρμογες ειναι σχεδον 1.9gb

για video, photos κτλ εχις 5.78gb

οταν κανεις wipe data σβηνονται μονο οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις του κινητου, δεν χανεται τιποτα απο την εσωτερικη καρτα

off topic αλλα δε θα ρθει και σε μας η 2.3?κοιταξτε αποτελεσμα quadrant σε nexus s

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=477226&d=1293779397

 

για οσους δεν εχουν account στο xda βασικα δεν ειναι κακο να κανετε το σκορ λεει 3034

 

εγω τρελαινομαι επειδη βλεπω πως για το desire εχει γινει ηδη ported η 2.3 αν δεν κανω λαθος... :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες και το ανεφερες εφοσον τα ειδες και τα δυο (n8-galaxy) και ειδες απο κοντα την διαφορα. ευχαριστουμε :).

 

* καποιος που να εχει vodafone εδω, υπαρχει ?

θελω να κατεβασει την δωρεαν εφαρμογη apn backup & restore απο το market και να κανει backup τα apn του (ειναι ευκολο).

θα του δημιουργησει εναν φακελο ApnBackupRestore μεσα στο \sdcard, δηλαδη θα ειναι \sdcard\ApnBackupRestore.

θελω να μου στειλει τον φακελο αυτο σε zip αρχειο οπως ειναι. μεσα εχει ενα αρχειο .xml.

το θελω για να φτιαξω εναν οδηγο για να μπορουμε να κανουμε restore τα apn οταν βαζουμε μη ελληνικη ρομ. ο Παρης μου εστειλε ηδη της wind, και εχω και τα δικα μου της cosmote. μονο η vodafone Μου λειπει.

Ευχαριστωωωωωω

 

Aντωνη τα APNs της Vodafone. Φαινεται και ποτε φλασαρα τελευταια φορα την JPU καθως τοτε ειχα παρει backup.. :ninja:

Σου δουλεψε τελικα το Navigon ε?

 

Α σε σχεση με το Νexus κλπ που λεγατε, και εγω με βλεπω να ειμαι στην παρεα μεχρι το Φθινοπωρο που λογικα θα βγει καποια εντυπωσιακα διαφορετικη συσκευη. Προς το παρον ειμαι 100% ευχαριστημενος απο τον Γαλαξια και δεν εχω λογο να το αλλαξω. Αφου και να παθαινε κατι τωρα, καπακι το ιδιο θα αγοραζα.

 

Επισης χρησιμοποιηστε θηκες παιδια. Σημερα επεσε ενα ποτηρι γεματο ουισκι στο τραπεζι και το πλημμυρισε. Αν δεν ειχα την θηκη η συσκευη θα μουλιαζε, ευτυχως ομως το υγρο δεν περασε μεταξυ της σιλικονης και του πλαστικου οποτε τελος καλο ολα καλα :)

Καλη Χρονια ειπα? ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aντωνη τα APNs της Vodafone. Φαινεται και ποτε φλασαρα τελευταια φορα την JPU καθως τοτε ειχα παρει backup.. :ninja:

Σου δουλεψε τελικα το Navigon ε?

 

Α σε σχεση με το Νexus κλπ που λεγατε, και εγω με βλεπω να ειμαι στην παρεα μεχρι το Φθινοπωρο που λογικα θα βγει καποια εντυπωσιακα διαφορετικη συσκευη. Προς το παρον ειμαι 100% ευχαριστημενος απο τον Γαλαξια και δεν εχω λογο να το αλλαξω. Αφου και να παθαινε κατι τωρα, καπακι το ιδιο θα αγοραζα.

 

Επισης χρησιμοποιηστε θηκες παιδια. Σημερα επεσε ενα ποτηρι γεματο ουισκι στο τραπεζι και το πλημμυρισε. Αν δεν ειχα την θηκη η συσκευη θα μουλιαζε, ευτυχως ομως το υγρο δεν περασε μεταξυ της σιλικονης και του πλαστικου οποτε τελος καλο ολα καλα :)

Καλη Χρονια ειπα? ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!

 

Ετσι ειναι, η θηκη πλεον ειναι για τα κινητα τοσο απαραιτητη οσο και η sim card μας. Ειδικα για κινητα της κατηγοριας του galaxy s. Σιγα σιγα θα μετραει στα accessories οσο και το hands free σαν συνοδευτικα οταν το αγοραζεις. Και η γνωμη μου ειναι οτι αξιζει να αγορασει καποιος μια καλη θηκουλα, αφου δινεις μια φορα τα λεφτα αλλα θα τα γλιτωσεις σε απειρες αλλες περιπτωσεις. Υποθετω σας εχω γραψει εδω μεσα για την ιστοριουλα που εγινε μπροστα στα ματια μου με blackberry φιλου που εκανε μπανιο επειδη ο αλλος εριξε το νερο πανω. Φαντασου Πετρο ποσο καλα θα σου ειχε μπει η χρονια χωρις τη θηκουλα σου:p Καλα ρε συ εισαι απο τους παλιους και αφηνεις smartphone πανω στο τραπεζι με τα ξυδια?:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

την jm2 μπορεις να την βαλεις, το csc ομως να το ξαναβαλεις σε cos αμα το εχεις αλλαξει χλωμο...

 

:

 

Καλημέρα και καλή χρονιά. Αλλαγή του CSC πως νοείται? Όταν με ODIN φλάσαρα την stock JPU και μου γύρισε σε KOR?

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

-Το market ειναι λογικο οταν το ανοιγεις να θελει λιγο χρονο για να φορτωσει?....με το που το ανοιξα αρχισα να γραφω στο search αλλα ενιωσε μετα απο λιγο.Και στο manage apps->all αργει αρκετα να φορτωσει τα εικονιδια των apps.

-Το sgs tools δεν μπορει να σβησει ολες τις pre installed apps του Darky....αναγκαστηκα Titanium

-Ο Darky μεσα εχει pre installed το Myfiles (κατι παρομοιο του astro) και εναν πολυ ωραιο Task Manager που χρησιμευει σε uninstall apps....αυτες ειναι εφαρμογες της samsung?....το Myfiles δεν το βρισκω στο market.

-Εχετε να προτεινεται ενα Calendar της προκοπης που να ανοιγει σε 3χ3 ή 4χ4?.....το Pure calendar που εχει μεσα αν και ειναι καλο δεν εχω βρει ρυθμιση για να μου εμφανιζει ολο τον μηνα χωρις να χρειαζεται να το ανοιξω.

Link to comment
Share on other sites

°.˛*.˛.°★。˛°.★** XPONIA *★* *˛.

˛ °_██_*。*./ ♥ \ .˛* .˛.*.★* *★ POLLA。*

˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ♥ ˛*

.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。

*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|KAI EUTUXISMENO TO 2011 !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους... Έχω κάνει αναβάθμιση σε JPY... αλλά δεν μπορώ να στείλω MMS. Γράφω το MMS το στέλνω μένει στο .... sending, μου δείχνει ότι έχει σταλεί αλλά δεν πάει ποτέ... έχω βάλει ρυθμίσεις COSMOTE... αλλά απ'ότι είδα σε άλλο site αντιμετωπίζουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει???
Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους... Έχω κάνει αναβάθμιση σε JPY... αλλά δεν μπορώ να στείλω MMS. Γράφω το MMS το στέλνω μένει στο .... sending, μου δείχνει ότι έχει σταλεί αλλά δεν πάει ποτέ... έχω βάλει ρυθμίσεις COSMOTE... αλλά απ'ότι είδα σε άλλο site αντιμετωπίζουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει???

πηγαινε στο blog του Αντωνη (tonyk) εδω http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/internet-mms.html#more

και βαλε τις ρυθμισεις που εχει εκει,να ξερεις οτι στις 2.2.1 τα apn δεν μπαινουν αυτοματα απο την sim (γιατι η jpy δεν ειναι ελληνικη και δεν υποστηριζει τα δικα μας EUR η COS) και πρεπει να τα βαλεις μονος σου δημιουργωντας 2 διαφορετικα apn,ενα για interner και ενα για mms.

Link to comment
Share on other sites

1)το kies ειναι το προγραμμα συγχρονισμου-αναβαθμισεων της samsung

το odin ειναι ενα unofficial προγραμματακι που αλλαζεις ρομ, κερνελς κτλ στο κινητο σου

πλεον αλλαζωντας τη registry του kies με ενα πατσακι μπορεις να περνας τις πιο προσφατες επισημες ρομ που κυκλοφορουν στο εξωτερικο

2)η επισιμη ελληνικη ειναι η JPH 2.2 η JG1 2.1 και η JP8 2.2 για κατοχους vodafone αν δεν κανω λαθος...

για τους κατοχους JG1 δεν εχει δοθει ακομη επισημα αναβαθμιση σε 2.2

η darky πλεον βασιζεται σε 2.2.1

μπορεις πολυ ευκολα απο τις ρυθμισεις να καταλαβεις ποια εκδοση φορας

3)με την 2.2 κατα την γνωμη μου χρειαζεσαι lagfix, με την 2.2.1 οχι

στη 2.2.1 καναν μια μικρη αλλαγη στο pagefile, δεν θυμαμαι τι ακριβως, και δουλευει πλεον πολυ καλα καθως νομιζω οτι γινεται και καλυτερη χρηση της cpu

το lagfix θα το βγαζεις παντα, ειτε οταν προκειται να φλασαρεις ρομ, ειτε οταν το συνδεεις με το kies

4)η εσωτερικη μνημη για εφαρμογες ειναι σχεδον 1.9gb

για video, photos κτλ εχις 5.78gb

οταν κανεις wipe data σβηνονται μονο οι εφαρμογες και οι ρυθμισεις του κινητου, δεν χανεται τιποτα απο την εσωτερικη καρτα

 

 

εγω τρελαινομαι επειδη βλεπω πως για το desire εχει γινει ηδη ported η 2.3 αν δεν κανω λαθος... :mad:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θέλω επίσης αν μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι τα .pit files, και γενικά, έστω όσοι χρησιμοποιείτε lagfix, απο ότι είδα έχουν κάποιες μικροδιαφορές. Το παιδί που έγραψε το faq/tutorials/guides στο xda λέει προτιμάει το advanced voodoo. Αυτό είναι kernel βασικά, υποθέτω το έχει ενσωματωμένο....; Πάντως γράφει οτι στο user experience είναι καλύτερο και οτι χρησιμοποιεί ext4 αντί για ext2. Παρόλα αυτά δεν το βλέπω να το χρησιμοποιούν πολλοί εδώ. Επειδή το oclf είναι πιο εύκολο ε; Και τέλος, με όλα τα lagfix μειώνεται το /data ή μόνο με τo oclf;

 

Στο desire μου τρέχω 2.3 aosp και μόνο το video rec δεν λειτουργεί. Κατα τα άλλα είναι η πιο γρήγορη και σταθερή rom που μπορεί κανείς να έχει στο desire. Και είναι και RC. Είναι πολύ περίεργο, αλλά ο συγκεκριμένος developer μάλλον είναι απο τους καλύτερους. Τι darkyy μου λέτε τώρα..... :) :P

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε να δουλευει την v7.8 που θα εχει λιγες αλλαγες μιας και η 7.7 ηταν σχεδον τελεια :)...για backup των apps προτεινει το appsaver.

https://docs.google.com/document/d/1JPsXKw60WaVPmuLgzn4YpPQ3HHhRKfXp_h7sZRrBxQM/preview?hl=de&sle=true#

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θέλω επίσης αν μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι τα .pit files, και γενικά, έστω όσοι χρησιμοποιείτε lagfix, απο ότι είδα έχουν κάποιες μικροδιαφορές. Το παιδί που έγραψε το faq/tutorials/guides στο xda λέει προτιμάει το advanced voodoo. Αυτό είναι kernel βασικά, υποθέτω το έχει ενσωματωμένο....; Πάντως γράφει οτι στο user experience είναι καλύτερο και οτι χρησιμοποιεί ext4 αντί για ext2. Παρόλα αυτά δεν το βλέπω να το χρησιμοποιούν πολλοί εδώ. Επειδή το oclf είναι πιο εύκολο ε; Και τέλος, με όλα τα lagfix μειώνεται το /data ή μόνο με τo oclf;

 

Στο desire μου τρέχω 2.3 aosp και μόνο το video rec δεν λειτουργεί. Κατα τα άλλα είναι η πιο γρήγορη και σταθερή rom που μπορεί κανείς να έχει στο desire. Και είναι και RC. Είναι πολύ περίεργο, αλλά ο συγκεκριμένος developer μάλλον είναι απο τους καλύτερους. Τι darkyy μου λέτε τώρα..... :) :P

 

Φαντάσου τα .pit σαν το partition table των windows και στις 2.2.1 δεν χρησιμοποιούμε "Lagfix" γιατί δεν χρειάζεται. Και ναι μόνο με το OCLF Μειώνεται το /data.

 

ΥΓ. Ο darkyy δεν είναι developer μην μπερδεύεσαι αν θες να δεις developer με @@ follow στο tweeter codeworkx, coolya, supercurio. Άσε τώρα μην μας λες για HTC που υπάρχουν όλα ανοιχτά από την πρώτη στιγμή από CM μεριά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Αλλαγή του CSC πως νοείται? Όταν με ODIN φλάσαρα την stock JPU και μου γύρισε σε KOR?

 

αμα φλασαρες και σου βγαζει μονο το KOR και οχι και το COS νομιζω οτι σημαινει πως δεν μπορεις να το ξαναβαλεις...

αν ειχες EUR μπορουσες να το ξαναβαλεις, αλλα με το COS δεν νομιζω...

ειχα δει και εναν οδηγο στο xda οπου εβαζες οτι sales code ηθελες αλλα το COS δεν το ειχε...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου τα .pit σαν το partition table των windows και στις 2.2.1 δεν χρησιμοποιούμε "Lagfix" γιατί δεν χρειάζεται. Και ναι μόνο με το OCLF Μειώνεται το /data.

 

ΥΓ. Ο darkyy δεν είναι developer μην μπερδεύεσαι αν θες να δεις developer με @@ follow στο tweeter codeworkx, coolya, supercurio. Άσε τώρα μην μας λες για HTC που υπάρχουν όλα ανοιχτά από την πρώτη στιγμή από CM μεριά...

 

Developer μπορεί να μην είναι αλλα κατόρθωσε να κάνει πράγματα μεγάλα για το galaxy συγκεκριμένα και διάφοροι απο κει μέσα τραβάνε τα μαλλιά τους επειδή δεν μπορούν να τον φτάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου....

 

Μετά απο root και lagfix μια εικόνα όσες χίλιες λέξεις....:D

 

http://i54.tinypic.com/abgv3p.png

 

Εμένα με βάζει στην τρίτη θέση παρόλο το root and lag fix.,

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά και χρόνια πολλά. Στό quadrant με τη 2.1 και με lagfix μου εβγαζε σκορ 2200 περιπου. Μέτα που Έχω βάλει τη 2.2.1 βγαζω γυρω στα 1150 - 1200 ... Δεν ειναι πτώση στις επιδωσεις αυτο ; Οχι οτι παραπονιεμαι κιολας, το τηλέφωνο δουλευει αρκετά γρήγορα ... Απλά ρωταω :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βάζει στην τρίτη θέση παρόλο το root and lag fix.,

 

Δεν το έχεις κάνει σωστά.

 

Καλημερα παιδιά και χρόνια πολλά. Στό quadrant με τη 2.1 και με lagfix μου εβγαζε σκορ 2200 περιπου. Μέτα που Έχω βάλει τη 2.2.1 βγαζω γυρω στα 1150 - 1200 ... Δεν ειναι πτώση στις επιδωσεις αυτο ; Οχι οτι παραπονιεμαι κιολας, το τηλέφωνο δουλευει αρκετά γρήγορα ... Απλά ρωταω :)

 

Όχι, το αναφέρει και στις σελίδες του lagfix, στο froyo βγάζει μικρότερο σκορ, δε σημαίνει κάτι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με 2.2.1 χωρίς lagfix βγάζει τόσο Spartan_X; Lagfix υπάρχει για 2.2.1 απλά δεν το βάζουν πολλοί; Εντάξει, τα benchmark scores πάντα είχαν τη τάση να συγχέουν λίγο τον κόσμο.

Η ταχύτητα του κινητού αφορά μόνο το userexperience. Δεν τίθεται θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...