Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian

 

διαβασε και αυτό επίσης: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

 

εδιτ: πριν κάνεις ότιδήποτε κράτα back up τα πιο σημαντικά κυρίως

Link to comment
Share on other sites

Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian

 

διαβασε και αυτό επίσης: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

 

εδιτ: πριν κάνεις ότιδήποτε κράτα back up τα πιο σημαντικά κυρίως

 

Ευχαριστώ και συγνώμη. Δοκιμάζω με soft reset και βλεπουμε.

Αυτό ισχύει; Ενημέρωση:

Δεν προτείνεται το hard reset με κανέναν από τους προαναφερθέντες τρόπους, μέχρι νεοτέρας.

Ο λόγος είναι πως μετά από hard reset παρατηρήθηκε πως χάνονται οι εφαρμογές των Ovi Maps και του Ovi Store και η επαναφορά τους δεν είναι δυνατή ούτε με εγκατάσταση εκ νέου του λογισμικού.

 

Διορθώθηκε με soft reset.... Ευχαριστώ!

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! θα ηθελα παλι τα φωτα σας σε ενα προβλημα του κινητου και αν το εχεις παρατηρησει και κανενας αλλος το ιδιο! Μετα απο την ανανεωση λογισμικου που εκανα αυτο που παρατηρησα ειναι πως τα μηνυματα που στελνω ενω ειναι μεσα στο πλαισιο τον 160 χαρακτηρων και σε greeklish, μου τα χρεωνει απο 1 εως 5 μηνυματα πολλες φορες!το παρατηρησα μεσο πακετο μηνυματων και φαινεται οταν στειλεις ενα μηνυμα και πριν ερθει η αναφορα μπεις στις αναφορες μου γραφει για παραδειγμα, pendind 3/3 η αναλογως ποσα θα με χρεωσει! Ξερει κανενας κατι για αυτο το προβλημα? Ειναι bug του λογισμικου η φταιει κατι αλλο?? Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και παλι!!
Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα, ρυθμισεις,γραπτα μηνυματα, υποστηριξη χαρακτηρων επιλεγεις περιορισμενη υποστηριξη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι bug το οτι δεν δειχνει το υπολοιπο χαρακτηρων σε landscape mode... τουλαχιστο κανε περιορισμενη υποστηριξη χαρακτηρων οπως προανεφερε ο φιλος, να το "μαζεψεις" λιγο...
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

σε δυο μερες παιρνω το νοκια μου... τι μου προτεινετε να κανω:

A) να το μαθω με την εκδοση symbian που εχει και να το κανω αργοτερα αναβάθμιση ή

Β) να κανω αμεσως την αναβαθμιση, ωστε να μη χρειαστει να ξανασυνηθισω σε κατι καινουριο?

Μου ειπαν επισης οτι καθε φορα που θα κανω αναβαθμιση θα χανεται η ελληνικη γλωσσα, ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

σε δυο μερες παιρνω το νοκια μου... τι μου προτεινετε να κανω:

A) να το μαθω με την εκδοση symbian που εχει και να το κανω αργοτερα αναβάθμιση ή

Β) να κανω αμεσως την αναβαθμιση, ωστε να μη χρειαστει να ξανασυνηθισω σε κατι καινουριο?

Μου ειπαν επισης οτι καθε φορα που θα κανω αναβαθμιση θα χανεται η ελληνικη γλωσσα, ισχυει κατι τετοιο?

 

Β μπελε χωρις δευτερη σκεψη

Μονο αν ειναι παραεισαγωγης

Link to comment
Share on other sites

σε δυο μερες παιρνω το νοκια μου... τι μου προτεινετε να κανω:

A) να το μαθω με την εκδοση symbian που εχει και να το κανω αργοτερα αναβάθμιση ή

Β) να κανω αμεσως την αναβαθμιση, ωστε να μη χρειαστει να ξανασυνηθισω σε κατι καινουριο?

Μου ειπαν επισης οτι καθε φορα που θα κανω αναβαθμιση θα χανεται η ελληνικη γλωσσα, ισχυει κατι τετοιο?

 

κανε αναβαθμιση over the air να χεις το κεφαλι σου ησυχο! και φυσικα μονο belle!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα την Αννα και μετά βαλε την Μπέλε !

Πολλοί προτιμούν την Αννα παρά την Μπέλε

Μην σου πω αν έχει symbian 3 μέσα ακόμη καλύτερα! :p

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι η αναβαθμιση over the air? Γιατι να προ5ιμξσω την μπελε? Η αννα δεν ειναι η πιο νεα εκδοση?

 

Over the Air ειναι η αναβαθμηση απο το κινητο σου μεσω wifi.

Εαν ειναι παραεισαγωγης και το αναβαθμησεις μεσω υπολογιστη , χανεις τα ελληνικα

Οχι , η παλαια εκδοση ειναι Symbian^3 μετα ειναι Symbian Anna και μετα Symbian Belle

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι η αναβαθμιση over the air? Γιατι να προ5ιμξσω την μπελε? Η αννα δεν ειναι η πιο νεα εκδοση?

 

με το over the air το κανεις με wifi οπως σωστα ανεφερε ενας φιλος παραπανω. πληκτρολογεις *#0000# στο τηλ. και μετα πατας επιλογες και αναζητηση ενημερωσεων. Αν το κανεις ετσι δεν θα χασεις τα ελληνικα (αν ειναι παραεισαγωγης), αν το κανεις ομως μεσω καλωδιου usb στον υπολογιστη τοτε πιθανως να τα χασεις. Βεβαια τα χασεις δεν τα χασεις, επαναφερονται... πολλες απαντησεις υπαρχουν και στο help center του myphone για τα symbian^3. Επισης για την αναβαθμιση εννοειται πως θα βαλεις belle και θα βαλεις τα γυαλια σε πολλους iphonακηδες και samsungακηδες (μην πω και htc-ακηδες :lol:). Νομιζω αλλωστε οτι μονο Belle μπορεις να βαλεις. Το Anna ειναι παλαιοτερο και δεν υπαρχει πλεον. Επισης, για μενα, το Belle εχει καποιες ατελειες ακομα (βλ. Internet Explorer, Κλειδωμα-Ξεκλειδωμα οθονης ) αλλα με το πολυαναμενομενο update (σε λιγες μερες) λενε πως ολα θα στρωσουν... εδω στο 5800 και στο C6 βγαινουν ακομα αναβαθμισεις, εμας θα ξεχασουν; τα Νο1 κινητα σε πωλησεις; ε;

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα, ρυθμισεις,γραπτα μηνυματα, υποστηριξη χαρακτηρων επιλεγεις περιορισμενη υποστηριξη

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση και για την λυση!! Οσο το παρατηρησα τουλαχιστον δεν ειχα κανενα προβλημα! Τωρα θα δειξει στην συνεχεια!!! :p

 

Αυτο γιατι το κανει ομως?? Δεν ειναι τελειως βλακεια απο μαμα να στο κανει αυτο? Και τι σημαινει περιορισμενη υποστηριξη??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση και για την λυση!! Οσο το παρατηρησα τουλαχιστον δεν ειχα κανενα προβλημα! Τωρα θα δειξει στην συνεχεια!!! :p

 

Αυτο γιατι το κανει ομως?? Δεν ειναι τελειως βλακεια απο μαμα να στο κανει αυτο? Και τι σημαινει περιορισμενη υποστηριξη??

 

δεν γνωριζω τι σημαινει, αλλα γνωριζω τι προβλημα δημιουργει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τι σημαινει περιορισμενη υποστηριξη??

 

εχει να κανει νομιζω με την κωδικοποίηση της γλώσσας. Αν θυμάμαι καλά η πληρης υποστηριξη ειναι unicode 16-bits και με την περιορισμενη γραφη γυρναει σε "7-bit character set". Λογικα τα 7-bit εχουν μικροτερο μεγεθος, αρα 160 γραμματα να γραψεις... το αποτελεσμα ομως πιστευω πως ειναι το ιδιο..

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει νομιζω με την κωδικοποίηση της γλώσσας. Αν θυμάμαι καλά η πληρης υποστηριξη ειναι unicode 16-bits και με την περιορισμενη γραφη γυρναει σε "7-bit character set". Λογικα τα 7-bit εχουν μικροτερο μεγεθος, αρα 160 γραμματα να γραψεις... το αποτελεσμα ομως πιστευω πως ειναι το ιδιο..

 

με την περιορισμένη γράφεις 160 χαρακτήρες, με την πλήρη λιγότερους(δεν θυμάμαι πόσους). Απλά με την πλήρη στέλνεις κεφαλαία/μικρά και τονισμούς, με την περιορισμένη ΜΟΝΟ κεφαλαία

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

με την περιορισμένη γράφεις 160 χαρακτήρες, με την πλήρη λιγότερους(δεν θυμάμαι πόσους). Απλά με την πλήρη στέλνεις κεφαλαία/μικρά και τονισμούς, με την περιορισμένη ΜΟΝΟ κεφαλαία

 

με περιορισμενους στελνω και ΚΕΦΑΛΑΙΑ, και μικρα, και τονισμενα!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω βρει το E7,belle, σε μαύρο χρώμα με υπόλοιπο εγγύησης ένα χρόνο στα 210e.

Θεωρείτε οτι είναι καλή αγορά?H πλέον είναι <ξεπερασμένο>?Προέρχομαι απο galaxy S.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

με περιορισμενους στελνω και ΚΕΦΑΛΑΙΑ, και μικρα, και τονισμενα!

 

μήπως χρησιμοποιείς swype ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω βρει το E7,belle, σε μαύρο χρώμα με υπόλοιπο εγγύησης ένα χρόνο στα 210e.

Θεωρείτε οτι είναι καλή αγορά?H πλέον είναι <ξεπερασμένο>?Προέρχομαι απο galaxy S.

 

Ευχαριστώ

 

μια χαρα ειναι τι ξεπερασμενο! προσεχε μονο τον μηχανισμο να ειναι σε καλη κατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...