Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Μετά την αναβάθμιση σε belle χθες το βράδυ αδυνατεί να συνδεθεί σε internet κινητής ή μέσω ασύρματου δικτύου. Συνέβη σε κανέναν αυτό; Ξέρει κανείς καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αναφέρθηκε ελάχιστα posts πιο πάνω::

από settings: κάνε disable Power saving (από τον Greekblogger)

 

και βάλε την ενημέρωση ώρας στο αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

αναφέρθηκε ελάχιστα posts πιο πάνω::

από settings: κάνε disable Power saving (από τον Greekblogger)

 

και βάλε την ενημέρωση ώρας στο αυτόματο.

 

Έγιναν και τα 2 με απολύτως καμία αλλαγή. Ακόμα δεν συνδέεται ούτε στο ασύρματο δίκτυο αλλά ούτε στο cosmote internet. Μου έστειλαν πάλι τις ρυθμίσεις από την cosmote αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Απ' ότι είδα έχει προκύψει θέμα και στο εξωτερικό με αυτό, δεν είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

Καμία άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η επίσημη απάντηση της Nokia:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σφάλμα με την σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο ή σε σημείο πρόσβασης του παροχέα κινητής τηλεφωνίας σας είναι πλέων γνωστό για την Nokia και αυτό που μπορούμε να σας προτείνουμε για να δοκιμάσετε να το λύσετε είναι όπως παρακάτω

1.Μενού – Ρυθμίσεις – Σύνδεση – Ρυθμίσεις – Προορισμοί – Διαδίκτυο – εδώ διαγράψτε όλα τα σημεία πρόσβασης, έτσι ώστε να μην μένει κανένα αποθηκευμένο.

2.Μετά από την διαγραφή πηγαίνετε Μενού – Ρυθμίσεις – Σύνδεση – WLAN – ψάξτε εδώ για διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα.

Αν με αυτά τα βήματα δεν μπορέσετε να λύσετε το πρόβλημά σας, παρακαλώ ελέγξτε αν έχετε το πρόγραμμα SPB Wireless monitor ή και άλλο πρόγραμμα, τα οποία μπορεί να σταματούν την σύνδεσή σας στο διαδίκτυο. Παρακαλώ δοκιμάστε και τα παρακάτω βήματα για να λύσετε το πρόβλημά σας

1.Ελέγξτε στο Nokia Store από το http://www.nokia.com/store – My Stuff αν έχετε κατεβάσει στην συσκευή σας το πρόγραμμα SPB Wireless monitor.

2.Αν ναι- παρακαλώ κλείστε το πρόγραμμα Nokia Store από Επιλογές – Έξοδος.

3.Συνδέστε το κινητό σας τηλέφωνο με τον υπολογιστή με καλώδιο σε λειτουργία μαζική αποθήκευση.

4.Ανοίξτε Windows Explorer στον υπολογιστή σας, πηγαίνετε στην μονάδα της συσκευής σας \Private και διαγράψτε ή μετονομάστε τα αρχεία 20042D1D και 101f7989

5.Κλείστε το Windows Explorer και αποσυνδέετε το κινητό σας τηλέφωνο από χρησιμοποιήσετε την επιλογή ασφαλής αφαίρεσης συσκευών.

6.Κάντε επανεκκίνηση της συσκευής σας

7.Ρυθμίστε ξανά το σημείο πρόσβασης σας.

8.Δοκιμάστε να συνδεθείτε εκ' νέου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την custom anna του lagoskon για το E7 να την ανεβασει καπου?

δεν υπαρχει στο daily mobile forum και ο ιδιος εχει χασει τα αρχεια της....

ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η επίσημη απάντηση της Nokia:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σφάλμα με την σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο ή σε σημείο πρόσβασης του παροχέα κινητής τηλεφωνίας σας είναι πλέων γνωστό για την Nokia και αυτό που μπορούμε να σας προτείνουμε για να δοκιμάσετε να το λύσετε είναι όπως παρακάτω

1.Μενού – Ρυθμίσεις – Σύνδεση – Ρυθμίσεις – Προορισμοί – Διαδίκτυο – εδώ διαγράψτε όλα τα σημεία πρόσβασης, έτσι ώστε να μην μένει κανένα αποθηκευμένο.

2.Μετά από την διαγραφή πηγαίνετε Μενού – Ρυθμίσεις – Σύνδεση – WLAN – ψάξτε εδώ για διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα.

Αν με αυτά τα βήματα δεν μπορέσετε να λύσετε το πρόβλημά σας, παρακαλώ ελέγξτε αν έχετε το πρόγραμμα SPB Wireless monitor ή και άλλο πρόγραμμα, τα οποία μπορεί να σταματούν την σύνδεσή σας στο διαδίκτυο. Παρακαλώ δοκιμάστε και τα παρακάτω βήματα για να λύσετε το πρόβλημά σας

1.Ελέγξτε στο Nokia Store από το http://www.nokia.com/store – My Stuff αν έχετε κατεβάσει στην συσκευή σας το πρόγραμμα SPB Wireless monitor.

2.Αν ναι- παρακαλώ κλείστε το πρόγραμμα Nokia Store από Επιλογές – Έξοδος.

3.Συνδέστε το κινητό σας τηλέφωνο με τον υπολογιστή με καλώδιο σε λειτουργία μαζική αποθήκευση.

4.Ανοίξτε Windows Explorer στον υπολογιστή σας, πηγαίνετε στην μονάδα της συσκευής σας \Private και διαγράψτε ή μετονομάστε τα αρχεία 20042D1D και 101f7989

5.Κλείστε το Windows Explorer και αποσυνδέετε το κινητό σας τηλέφωνο από χρησιμοποιήσετε την επιλογή ασφαλής αφαίρεσης συσκευών.

6.Κάντε επανεκκίνηση της συσκευής σας

7.Ρυθμίστε ξανά το σημείο πρόσβασης σας.

8.Δοκιμάστε να συνδεθείτε εκ' νέου.

 

έχουν αναφέρει πουθενά αν θα βγάλουν Update σύντομα που να το λύνει το πρόβλημα αυτό ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

έχουν αναφέρει πουθενά αν θα βγάλουν Update σύντομα που να το λύνει το πρόβλημα αυτό ?

Δεν μου είπε κάτι ανάλογο, αλλά αυτή είναι η λύση, απ' τη στιγμή που την βρήκαν γιατί να βγάλουν update για κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μετά την αναβάθμιση σε belle χθες το βράδυ αδυνατεί να συνδεθεί σε internet κινητής ή μέσω ασύρματου δικτύου. Συνέβη σε κανέναν αυτό; Ξέρει κανείς καμία λύση;

 

Τα mail accounts μου συγχρονίζονται και μετά την αναβάθμιση σε Belle άψογα (και μεσω κινητής-cosmote και μέσω wireless (router της TP Link)). Μάλιστα δεν πείραξα τίποτα πέρα απο το disable στο Power saving του τηλεφωνου το οποίο όμως το επανέφερα μετά την αποκατάσταση του router (απενεργοποίηση του QoS).

Προβληματα εχω πια με την μπαταρία. 1 ημέρα με λίγα τηλέφωνα αλλά συγχρονισμό εμαιλ ανά 4ωρο και όποτε βρίσκει wifi

Raftoput στειλε αν θες πμ για να μιλήσουμε και τηλεφωνικα (να σου πω τις δικες μου ρυθμίσεις) μπας και βοηθηθείς.

Edited by Greekblogger
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπε κάτι ανάλογο, αλλά αυτή είναι η λύση, απ' τη στιγμή που την βρήκαν γιατί να βγάλουν update για κάτι τέτοιο;

 

για τον πολύ απλό λόγο ότι αυτή την λύση την γνωρίζει το 10% των κατόχων Ε7 και το υπόλοιπο 90% που δεν μπαίνει σε φόρουμ μένει με το πρόβλημα..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την custom anna του lagoskon για το E7 να την ανεβασει καπου?

δεν υπαρχει στο daily mobile forum και ο ιδιος εχει χασει τα αρχεια της....

ευχαριστω

 

τιποτα κανεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την custom anna του lagoskon για το E7 να την ανεβασει καπου?

δεν υπαρχει στο daily mobile forum και ο ιδιος εχει χασει τα αρχεια της....

ευχαριστω

 

τιποτα κανεις?

 

Νομιζω τα εχω στον σταθερο μου υπολογιστη.

Αυριο βραδυ εαν τα εχω θα τα ανεβασω καπου και θα ενημερωσω :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω ένα ε7 μαύρο γερμανικό με μενού belle στα αγγλικά, τι πρέπει να κάνω για να βάλω την ελληνική belle στο κινητό , ευχαριστώ

 

γιατί δεν μπορώ να βάλω την navifirm?

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω ένα ε7 μαύρο γερμανικό με μενού belle στα αγγλικά, τι πρέπει να κάνω για να βάλω την ελληνική belle στο κινητό , ευχαριστώ

 

στο navifirm ποια έκδοση να βάλω για ελληνική belle, βρε παιδιά μια βοήθεια σε έναν άσχετο,

*

Symbian Belle v111.030.0609

balkans qw dark grey 059D0R0?????

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

στο navifirm ποια έκδοση να βάλω για ελληνική belle, βρε παιδιά μια βοήθεια σε έναν άσχετο,

*

Symbian Belle v111.030.0609

balkans qw dark grey 059D0R0?????

Ναι αυτή θα βάλεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς κανείς κάποιο πρόγραμμα για VOIP στο E7? έχω 2 αριθμούς στην Omninet και θα ήθελα να μπορώ να τους χρησιμοποιώ και στο E7.

 

Αν έχετε κάτι υπ' όψιν και είστε ικανοποιημένοι... παρακαλώ μοιραστείτε τη γνώση

 

όπως επίσης αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει το τηλέφωνο hotspot (να μοιράζει τη σύνδεση internet)

 

Γιατι δεν δοκιμάζεις το επίσημο VoIP client της NOKIA. Μπορείς να βάλεις πολλούς λογαριασμούς ταυτόχρονα και έχει ενσωμάτωση με το λειτουργικό. Κατέβασε την έκδοση 3.1 απο εδώ Το χρησιμοποιώ χρόνια και πριν του Ε7 σε προηγούμενες συσκευές.

 

Αφού το εγκαταστήσεις επιτυχώς θα πας μετά στις Ρυθμίσεις / Συνδεσιμότητα / Ρυθμίσεις Διαχειρισης / Ρυθμίσεις Δικτύου / Advanced Voip Settings και θα δημιουργήσεις προφίλ SIP και VoIP υπηρεσία με βάση το προφιλ SIP που δημιούργησες πρώτα. Οταν ολοκρηρώσεις επιτυχώς τις ρυθμίσεις θα δημιουργηθει χωριστή καρτέλα μετα to Communicator, μέσα στις επαφες (μπορεις να αλλάξεις την σειρά που θα εμφανίζονται). Θα μπορείς επίσης να προσθέσεις σε καποια αρχική οθόνη, συντόμευση με την αντίστοιχη υπηρεσία.

 

Αυτό που δεν εχω καταλάβει όμως πως λειτουργεί ειναι οι ρυθμίσεις παρουσίας τα XDM settings και τα VCC settings. Τα έχει δουλέψει κανείς απο εσάς και με ποιο προγραμμα ;

 

Έγιναν και τα 2 με απολύτως καμία αλλαγή. Ακόμα δεν συνδέεται ούτε στο ασύρματο δίκτυο αλλά ούτε στο cosmote internet. Μου έστειλαν πάλι τις ρυθμίσεις από την cosmote αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Απ' ότι είδα έχει προκύψει θέμα και στο εξωτερικό με αυτό, δεν είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

Καμία άλλη ιδέα?

 

Και σε μένα παρουσίασε το ιδιο συμπτωμα μετα την αναβάθμιση σε Belle. Τηλεφώνησα και στην Νοκια το πήγα και σε NOKIA Care να το δούνε, μου είπαν οτι έχει τύχει σε αρκετα τηλέφωνα το συγκεκριμένο προβλημα και θα επρεπε να το φλασάρουν αυτοι . Επειδη μεσολαβούσε ΣΚ ομως δεν το αφησα. Το έλυσα κανοντας μορφοποίηση του δισκου Ε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εννοειτε ολα τα προγράμματα εγκατάσταση απο αρχη αφου με το restore δεν επανέφερα τις ρυθμίσεις.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ενα χρόνο πήρα με επιδότηση συσκευής 2 ΝΟΚΙΑ Ε7 απο την Cosmote. Εδω και 2 βδομαδες περίπου στην δικιά μου συσκευη εχω προβλημα με τη θύρα microUSB, ενω φορτιζει, βγαζει το μυνημα αποσυνδέστε τον φορτιστή συνεχώς. Πρεπει να μην αγγίζω το καλωδιο καθόλου, γιατι αποσυνδέεται διαρκώς. Το εδειξα και στο ΝΟΚΙΑ care Λαρισας και μου είπαν οτι είναι hardware προβλημα και πρεπει να παει στα κεντρικά (μαλλον εχουν χαλαρωσει οι κολλήσεις της πλακέτας). Το περίεργο ειναι οτι και το αλλο Ε7 εχει το ιδιο προβλημα. Δεν ξέρω τι να πω, μήπως ειναι προβληματική η θέση της θύρας. Παντως το τηλέφωνο μου δεν έχει κακομεταχειριστεί καθόλου. Το πολύ πολύ να το φορτίζω και να σερφάρω ταυτόχρονα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανενας προβλημα με το κλειδωμα ξεκλειδωμα? οταν κλειδωνω η ξεκλειδωνω ακουγεται μονο η δονηση και δεν κανει τπτ. στην 3-4 φορα πιανει. Μου εχει σπασει τα νευρα. Απο τοτε που βαλα Belle το κανει
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

την "αναπνοή" στο home button πως μπορώ να την σταματήσω?

Edited by Johny-B
Μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα για την ίδια ερώτηση. Θα σου απαντήσει όποιος γνωρίζει όταν δει το μήνυμά σου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

την "αναπνοή" στο home button πως μπορώ να την σταματήσω?

 

 

Θα πας "settings" - "phone" - "notification lights" - "standby breathing light" και θα το κανεις off!

;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, επειδη αγανακτησα να ειμαι με την Αννουλα πηρα αποφαση να κανω το ολο εγχείρημα να περασω μονος μου τη Μπελα.Απλα θελω μια επιβεβαιωση για το ολο σκεπτικο του εγχειρήματος.Το κινητο ειναι παραεισαγωγης.Το product code ειναι 059D0P1 αλλα μου φαινεται οτι ειναι απο Γερμανια.Στο διαταυτα,τα βηματα που πρεπει να κανω ειναι:

1)backup πρωτα

2)συνδεση στο pc και αναβαθμιση σε belle στο nokia suite

3)φλασαρισμα με το φοινηκα(μεσω του οδηγου που ειναι ανεβασμενος)

Το ολο θεμα ειναι να μη χασω τα Ελληνικα

Σας ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος πήρε τη συσκευή(δε την έχει στα χέρια του ακόμη) με qwertz πληκτρολόγιο

μπορεί να γίνει αλλαγή σε qwerty;

 

επίσης το virtual πληκτρολόγιο εμφανίζεται ως qwerty ή qwertz;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παίδες!Είμαι και εγώ κάτοχος του Ε-7 εδώ και 3 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό!Είναι απίστευτο.Θέλω να ρωτήσω κάτι:Με την symbian belle είναι ακόμη συμβατό για συγχρονισμό με το IBM Lotus Notes;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα το μηνυμα μου, γιατι τελικα το βρηκα σε καλη τιμη απο Ελλαδα και σε 2 μερες θα το εχω...

 

ερωτηση: Το Ε7 εχει gorilla glass screen? αν θυμαμαι καλα σαν του Ν8 που δεν γραντζουνιεται;

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα το μηνυμα μου, γιατι τελικα το βρηκα σε καλη τιμη απο Ελλαδα και σε 2 μερες θα το εχω...

 

ερωτηση: Το Ε7 εχει gorilla glass screen? αν θυμαμαι καλα σαν του Ν8 που δεν γραντζουνιεται;

 

ναι

 

10 χαρακτήρες

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το παρελαβα! Απλα επειδη δεν ειχε μεσα βιβλιαρακι (θα το κατεβασω, αν εχετε και καποιο link για πιο γρηγορα ακομα καλυτερα, αλλα ομολογω πως ποτε μου δεν διαβασα manual κινητου), δεν εχω καταλαβει αν η μπαταρια ειναι αποσπωμενη ή οχι; και πώς βγαίνει αν είναι; και αν κολλησει το κινητο;

 

ευχαριστω!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...