Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα σήμερα το κινητό με γερμανικό product code και πέρασα πολύ εύκολα την Anna με ελληνικά. :) Δεν μου παρουσίασε κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλιστα διόρθωσε και κάποια προβλήματα που παρουσίασε το κινητό με την παλιά έκδοση (κόλαγε και του έβγαζα την μπαταρία).

Η διαδικασία θέλει μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να το κινητό να παραδώσει πνεύμα, αν και πιστεύω ότι εάν κάποιος είναι πολύ σχολαστικός δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Αυτό που θέλει μεγάλη προσοχή είναι να μην κατεβάσει κάποιος την 24 γιατί δεν υποστηρίζει καθόλου ελληνικά!

 

Μπορείς να γράψεις ακριβώς τη διαδικασία που ακολούθησες;

(ή στείλε PM) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να γράψεις ακριβώς τη διαδικασία που ακολούθησες;

(ή στείλε PM) ;)

 

Η διαδικασία είναι μέσα στο φόρουμ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272 όπως έχει γραφεί πολλές φορές ήδη...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια θέλω να πάρω και εγώ αυτο το κινητο ..και θα ήθελα να μαθω αν ειναι ΟΚ το λογισμικό ΑΝΝΑ΄? ή εχει κολληματα? επισησ απο που προτείνετε να το πάρω?? και εκτοσ απο μαυρο και ασημι δεν εχει αλλο χρώμα??

ευχαριστω...!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι μέσα στο φόρουμ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272 όπως έχει γραφεί πολλές φορές ήδη...

 

μα εκεί δεν γράφει για όσους:

"θέλουν να προσθέσουν την Ελληνική γλώσσα σε συσκευή από άλλη χώρα

έχασαν την Ελληνική γλώσσα μετά από αναβάθμιση λογισμικού

επιθυμούν να απαλλαγούν από το branded λογισμικό όπως είναι π.χ. το Vodafone Live" ;

 

Η ίδια διαδικασία είναι; Και ποια version πρέπει να βάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

μα εκεί δεν γράφει για όσους:

"θέλουν να προσθέσουν την Ελληνική γλώσσα σε συσκευή από άλλη χώρα

έχασαν την Ελληνική γλώσσα μετά από αναβάθμιση λογισμικού

επιθυμούν να απαλλαγούν από το branded λογισμικό όπως είναι π.χ. το Vodafone Live" ;

 

Η ίδια διαδικασία είναι; Και ποια version πρέπει να βάλουμε;

Η διαδικασία είναι η ίδια και για να περάσεις Ελληνικά αλλά και για να αφαιρέσεις π.χ. το vodafone live από το cosmote. Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για το φορτιστή:

Στη συσκευασία έχει τον Fast Charger AC-15 5.0 V/800 mA

O φορτιστής AC-3 που έχουν πχ τα 6300 και είναι 5.0 V/350 mA κάνει για το c6-01; Μήπως είναι καλύτερος από τον AC-15 λόγω πιο αργού ρυθμού φόρτισης (έχει μάλιστα και πολύ καλύτερη κατασκευή); Μου έχει ξεμείνει από το 6300 και σκέφτομαι να βάλω αυτόν σε κύρια χρήση καλύτερα γι αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση, για το αν θα πάρει το C6-01 την έκδοση Belle?

 

Oλα τα Symbian ^3 κινητα θα λαβουν την αναβαθμιση Belle.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΟ ΝΕΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ SYMBIAN ANNA (έχω C6-01 και ver 022.014) ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΙΑ OVI ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ. Τώρα την κάνω, δεν ξέρω για τι πρόκειται!!!

 

Προς το παρόν άλλαξε το εικονίδιο του font magnifier (αλλά το πρόγραμμα δεν αυξάνει τα fonts παντού όπως πριν - που μπορώ να διαμαρτυρηθώ γι' αυτό?), προστέθηκε μια εφαρμογή ειδοποιήσεις αλλά δεν ξέρω το τι ειδοποιεί.

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας μαγκιτες!!!! Πηρε το κινητο ο θειος μου και τωρα εγω που εχω android πρεπει να μαθω και το symbian για να του δειξω πως δουλευει! Βλεπετε τι τραβαω???

Το κινητο εχει τρεις οθονες στην αρχικη! Ξερετε αν μπορω να τις διαγραψω και να αφησω μονο μια αρχικη οθονη οπως ειχαν τα κινητα στα παλια καλα χρονια? Δε θελω να του βαλω δυσκολα του θειου... :lol:

 

Επισης η οθονη δεν κλεινει ποτε εντελως? Οταν κλειδωνει το κινητο το ρολογακι θα ειναι παντα αναμμενο?

Edited by kostass123
Link to comment
Share on other sites

Για τις αρχικές οθόνες δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Δεν έχω δει τέτοια ρύθμιση.

Για το ρολόι πας: Ρυθμίσεις/Θέματα/Προφύλαξη οθόνης και βάζεις "Καμία".

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκιτες!!!! Πηρε το κινητο ο θειος μου και τωρα εγω που εχω android πρεπει να μαθω και το symbian για να του δειξω πως δουλευει! Βλεπετε τι τραβαω???

Το κινητο εχει τρεις οθονες στην αρχικη! Ξερετε αν μπορω να τις διαγραψω και να αφησω μονο μια αρχικη οθονη οπως ειχαν τα κινητα στα παλια καλα χρονια? Δε θελω να του βαλω δυσκολα του θειου... :lol:

 

Επισης η οθονη δεν κλεινει ποτε εντελως? Οταν κλειδωνει το κινητο το ρολογακι θα ειναι παντα αναμμενο?

 

για της αρχικες οθονες πατα στην οθονη που θες και μετα πατας επιλογες και διαγραφη αρχικης οθονης.μονο στην πρωτη αρχικη δεν μπορεις.για το ρολοι πας στα θεματα προστασια οθονης και πατας καμια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Να ρωτησω κατι ακομα! Οταν εμφανιζεται το πληκτρολογιο για να κανεις μια κληση οταν αρχιζεις και πατας αριθμους εμφανιζει απο πανω διαφορα ονοματα απο τις επαφες που ταιριαζουν στον αριθμο που πληκτρολογεις! Ξερετε αν γινεται να το απενεργοποιησω αυτο για να μη μου βγαζει καμια επαφη καθως πληκτρολογω?

Και κατι αλλο.. ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω τη μεταφορα δεδομενων μεσω 3G ετσι ωστε να μη μπαινει μονο του το κινητο στο ιντερνετ και με χρεωνει? Υπαρχει κατι τετοιο στις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμησεις .συνδεσιμοτητα. ρυθμησεις, και μετα πας χρ,δεδομ, σε χωρα προελ και πατας ερωτηση παντα.

Νομιζω θα εισαι οκ, τωρα για το αλλο δεν νομιζω να μπορεις να το απενεγοποιησεις

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμησεις .συνδεσιμοτητα. ρυθμησεις, και μετα πας χρ,δεδομ, σε χωρα προελ και πατας ερωτηση παντα.

Νομιζω θα εισαι οκ, τωρα για το αλλο δεν νομιζω να μπορεις να το απενεγοποιησεις

 

Κ εγω ετσι πιστευω.. οτι δεν απενεργοποιειται αλλα ο θειος μου που εχει το κινητο νομιζει οτι ειναι ελαττωματικο και με εχει πρηξει! :wacko:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ετσι πιστευω.. οτι δεν απενεργοποιειται αλλα ο θειος μου που εχει το κινητο νομιζει οτι ειναι ελαττωματικο και με εχει πρηξει! :wacko:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ;)

 

Ελαττωματικό;;; Αυτό είναι απιστευτη ευκολία! Βασικά μάλλον εσυ και ο θείος σου, δεν έχετε προσεξε κατι.

ΔΕΝ βγαζει ονόματα που ταιριάζουν στον αριθμό που πληκτρολογείς! Άλλα ονόματα που ταιριάζουν στα γραμματα των πλήκτρων που πατάς! Απίστευτη ευκολία για να βρεις ένα όνομα απο τις επαφές και να το καλέσεις άμεσα!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ετσι πιστευω.. οτι δεν απενεργοποιειται αλλα ο θειος μου που εχει το κινητο νομιζει οτι ειναι ελαττωματικο και με εχει πρηξει! :wacko:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ;)

 

"Πες του..." :lol: ότι αντί να ψάχνει στις επαφές για ένα όνομα αρκεί να πατήσει στα πλήκτρα ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ και θα του βγεί κατευθείαν από πάνω ο ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ. Ελπίζω να καταλαβαίνει ότι είναι πιο εύκολος τρόπος αυτός για να βρεις μια επαφή.

Link to comment
Share on other sites

??????????????????? εχει βγειιιιιιιι αλλα μονο απο υπολογιστη την περνας, απο wifi εχει ερθει ουτε θα ερθει στην ελλαδα,

πεpνα την απο υπολογιστη ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα χάσει την ελληνική γλώσσα ο φίλος, γι' αυτό ρωτά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε 2 λυσεις το περνας απο υπολογιστη και

1 , πας σε ΝΟΚΙΑ CARE και σου περνανε τα ελληνικα παλι περιπου 15 ευρω θα σου παρουν η

2 , απο το ιντερνετ και με καποιο προγραμμα τα ξαναπερνας μονος σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα το Anna απο usb και επειδη ειχα γαλλικο product code χαθηκαν , φυσικα, τα ελληνικα.

ακολουθησα την διαδικασια ακριβως οπως την λεει ο οδηγος, αλλα, ειτε με το product code του N8 (που δινει ο οδηγος) ειτε με το product code balkan silver, το κινητο κολλαει , και μετα χρειαζεται ξανα, επαναφορα νεκρης συσκευης.

 

μπορει να μου πει καποιος που το εκανε ποιο firmware ακριβως κατεβασε??

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

product code του N8????? μαλλον για αυτο κολαει βρες για το c6-01 . Λογικα απο εκει που το εκανες ψαξε για καποια επιλογη για c6-01. Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...