Jump to content

Εφαρμογές και παιχνίδια για Bada OS


gabroulis1970
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα καλο ειναι οτι εχει ο καθενας να το περναει εδω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NAVIGATION - CAR FINDER

 

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/09/Car-Finder-Samsung-Bada-595x336.jpg

 

Που έχω σταθμεύσει το αυτοκίνητό μου πάλι; Η εφαρμογη αυτη σας βοηθά να βρείτε μέρη που έχετε περασει και μπορει να αφησατε το αυτοκινητο.

Μπορείτε να αποθηκεύσετε μέχρι τέσσερις διαφορετικές τοποθεσίες.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000033021&listYN=Y

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μια λίστα με μερικές εφαρμογές που έχω βάλει εγώ από το αγγλικό appshop κυρίως(σε τυχαία σειρά). Όλες δωρεάν ήταν όταν τις έβαλα, τώρα μερικές ίσως να μην είναι δωρεάν πια

 

AAA Παιχνίδια

 

1. Real Football 2010 - Πολύ καλό ποδοσφαιράκι

2. Caligo Chaser - Ενδιαφέρον rpg, πολύ καλά γραφικά αλλά ο χειρισμός θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερος

3. Need For Speed Shift - Πολύ καλό ραλάκι με καλό χειρισμό

4. Το "νέο" asphalt 5. Βγάλε αυτό που ήδη έχει μέσα το κινητό και κατέβασε το νέο από το app shop - Πολύ καλά γραφικά και πίστες αλλά ο χειρισμός είναι λιγάκι μέτριος(γίνεται καλύτερος αργότερα με upgrades)

5. DarkShrine Lite - Demo rpg/dungeon crawler

6. Bruce Lee Dragon Warrior - Πολύ καλό 3d beat em up

7. Kroll - Ενδιαφέρον action παιχνίδι, μοιάζει με το God of War

8. NomZero - Platform παιχνίδι

9. Furry Legends - Platform παιχνίδι

 

ΒΒΒ Παιχνίδια

1. ARdefender - Augmented Reality arcade, όπου πυροβολάτε πράγματα και σημαδεύετε μέσω της κάμερας(είτε εκτυπώστε αυτό που θέλει, είτε ζωγραφίστε το πάνω σε κάποιο χαρτί τις τελίτσες).

2. MiniSports - Παίξτε πολλά απλά αθλήματα μέσω του κινητού σας

3. Flower Madness Free - Demo touch παιχνιδιού

4. Countries Quiz - Παιχνίδι όπου προσπαθείς να βρεις ποια χώρα αντιστοιχεί σε ποια πρωτεύουσα/σημαία.

 

CCC Παιχνίδια :Ρ

1. FlagsGame - Αντιστοιχείς χώρες με σημαίες

2. Flick Master - Πετάξτε το κουτάκι στο καλαθάκι με 1 flick του δακτύλου σας

3. Βasketball - Προσπαθείς να βάλεις καλάθι σε μπασκέτα

4. Exciting Freekick - Προσπαθείς να βάλεις γκολ σε τέρμα

5. Hit My Boss - Βάλτε τη φωτογραφία κάποιου και πλακώστε τον στο ξύλο

6. Speed touch Free - Demo touch παιχνιδιού

7. Ski Jumping - Aπλό παιχνιδάκι όπου κάνετε άλματα σκι

 

Χρήσιμες Εφαρμογές

1. Battery Life - Σας δείχνει πόση μπαταρία περίπου σας μένει ανάλογα με τη χρήση που σκοπεύετε να κάνετε(αν και δεν είναι ότι πιο ακριβές)

2. BubbleLevel - Ηλεκτρονικό αλφάδι

3. TuneWiki Social Media Player with Lyrics and Radio - Ακούστε ράδιο μέσω ίντερνετ

4. Layar Reality Browser - Πολύ χρήσιμο augmented reality πρόγραμμα για να βρίσκετε ότι θέλετε κοντά σας

5. Stars Map - Augmented Reality πρόγραμμα που σου προβάλει τους αστερισμούς στον ουρανό

6. My location - Σας δείχνει που είστε και μπορείτε να στείλετε σε άλλους που είστε είτε μέσω email είτε μέσω sms(τους δείχνει στο googlemaps που είστε)

7. Compass - Πυξίδα αλλά δεν είναι ότι πιο ακριβές νομίζω

8. Gps status - Χρήσιμο πρόγραμμα που σας δείχνει στοιχεία για το gps(πόσους δορυφόρους πιάνετε, κλπ).

9. Barcoo - Πρόγραμμα για να σκανάρετε barcodes αν και είναι στα γερμανικά αρκετά από τα αποτελέσματα νομίζω

10. Zaklamp(από το ολλανδικό app shop) - Πρόγραμμα που σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε το LED flash της φωτογραφικής ως φακό.

 

Τέλος, εάν θέλεις msn στο κινητό, βάλε τη beta του palringo γιατί το μαμήσιο palringo δεν υποστηρίζει msn. Για να βάλεις τη beta του palringo κάνε τα εξής

 

1. Πηγαίνετε στο http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.7/ μέσα από το κινητό σας

2. Κατεβάστε το palringo-samsung-lismore-2.1.7.jad

3. Install και voila έχετε όμορφο(σχετικά) και λειτουργικό msn στο wave σας!!!!!!!!!

 

Μετά κάντε login στο palringo(φτάχτε palringo account εάν δεν έχετε ήδη), προσθέστε το msn στη λίστα του palringo, δώστε τα στοιχεία του msn σας στο palringo και θα έχετε κανονικά msn. Καλό θα ήταν να κάνετε το κόλπο που γράφεται εδώ ώστε να είναι ακόμα πιο βολικό το msn στο wave σας.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε video απο youtube στο Wave σας!

 

http://img508.imageshack.us/img508/3354/20100912201053.th.jpg

 

http://www.mediafire.com/?106ofd9vf90ryv8

 

Φτιαξτε εναν φακελο χυμα στην καρτα πχ με το ονομα youtube και μετα στα settings της εφαρμογης βαζετε το ιδιο ακριβως ονομα στο πεδιο Destination Directory.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη πυξιδα και free (νομιζω μονο για λιγες μερες)

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000075641&listYN=Y

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση του Parlingo που υποστηριζει και landscape mode!

 

http://resources.palringo.com/beta/java/2.2.2/

 

Κατεβασα την εκδοση large, και το εγκατεστησα απο το jad αρχειο. Μπορει να δουλευουν και τα αλλα, δεν τα δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση του Parlingo που υποστηριζει και landscape mode!

 

http://resources.palringo.com/beta/java/2.2.2/

 

Κατεβασα την εκδοση large, και το εγκατεστησα απο το jad αρχειο. Μπορει να δουλευουν και τα αλλα, δεν τα δοκιμασα.

 

Ωραίο! Το είδα σε έναν φίλο και είναι αρκετά βελτιωμένο από το προηγούμενο...

 

P.S.: Αν στο bada δεν βγουν περισσότερες εφαρμογές (official facebook, msn, skype, gps (εκτός του route66) κτλ) φοβάμαι ότι ο κόσμος θα απομακρυνθεί από αυτό και είναι κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ, αλλά από τη στιγμή που εμφανίζεται στο κεντρικό μενού (και όχι στο φάκελο παιχνίδια και άλλα), πώς μπορώ να αφαιρέσω τα χειριστήρια στην οθόνη;

P.S.: Αν στο bada δεν βγουν περισσότερες εφαρμογές (official facebook, msn, skype, gps (εκτός του route66) κτλ) φοβάμαι ότι ο κόσμος θα απομακρυνθεί από αυτό και είναι κρίμα...

Συμφωνώ μαζί σου. Γιατί σε αυτή την περίπτωση, δεν αγοράζεις smartphone για να εγκαθιστάς java εφαρμογές. Αυτό μπορείς να το κάνεις σε οποιοδήποτε τηλέφωνο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Το είδα σε έναν φίλο και είναι αρκετά βελτιωμένο από το προηγούμενο...

 

P.S.: Αν στο bada δεν βγουν περισσότερες εφαρμογές (official facebook, msn, skype, gps (εκτός του route66) κτλ) φοβάμαι ότι ο κόσμος θα απομακρυνθεί από αυτό και είναι κρίμα...

 

Κοιτα facebook και twitter εφαρμογες εχει ηδη, msn και facebook chat μεσω parlingo το οποιο ειναι αρκετα καλο, skype απο οτι ακουγεται δυσκολο να δουμε δυστυχως στο wave, και gps συμφωνω, χρειαζεται 1-2 ακομα (αν και ηδη περιμενουμε sygic και N-drive). Αν και προσωπικα και official facebook να βγει, εγω παλι τον browser θα χρησιμοποιω, ειδικα αν μπαινεις στο touch.facebook.com ειναι κορυφαια η πλοηγηση.

 

Το εγκατέστησα και εγώ, αλλά από τη στιγμή που εμφανίζεται στο κεντρικό μενού (και όχι στο φάκελο παιχνίδια και άλλα), πώς μπορώ να αφαιρέσω τα χειριστήρια στην οθόνη;

 

Συμφωνώ μαζί σου. Γιατί σε αυτή την περίπτωση, δεν αγοράζεις smartphone για να εγκαθιστάς java εφαρμογές. Αυτό μπορείς να το κάνεις σε οποιοδήποτε τηλέφωνο.

 

Τρεξε το jad αρχειο και οχι το jar και θα στο βγαλει full screen.

 

Θα βγουν θελω να πιστευω, ενταξει ειναι πολυ νωρις ακομα, μην ξεχνας πχ το Iphone στον 1ο χρονο ειχε καπου στις 400 εφαρμογες. Το wave εχει περασει τις 1000 σε 3 μηνες.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα γτ δν με αφηνει να μπω στο chat του fb??

κ δν μπαινει κ μοθ μπλοκαρει μετα το fb οταν παω να μπω απο το pc!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τα paid apps δεν θα τα δουμε ποτε μαλλον κρινοντας απο το παραδειγμα της Google με

τα apps του market.εκει βρεθηκαν offline τροποι , εδω τι κανουμε?

 

και εχει πολυ καλες εφαρμογες-παιχνιδια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ενα καινουριο παιχνιδακι που ανεβηκε σημερα στο samsung apps,φαινεται ενδιαφερον και θα ειναι δωρεαν για περιοροσμενο χρονικο διαστημα οπως λεει στο site.To παιχνιδι λεγεται treasures και ειναι εδω http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000156919&listYN=Y
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα ενα καινουριο παιχνιδακι που ανεβηκε σημερα στο samsung apps,φαινεται ενδιαφερον και θα ειναι δωρεαν για περιοροσμενο χρονικο διαστημα οπως λεει στο site.To παιχνιδι λεγεται treasures και ειναι εδω http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000156919&listYN=Y

 

Πως το εκανες εμενα μου λεει "This service is not yet available in your country". Δεν προλαβα την διορια?

Link to comment
Share on other sites

Πως το εκανες εμενα μου λεει "This service is not yet available in your country". Δεν προλαβα την διορια?

 

Η αλήθεια είναι ότι το link δεν δουλεύει.Πάντως αν πας στο samsung apps και πατήσεις στο search box "treasures" θα το βρεις. Είναι δωρεάν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πως το εκανες εμενα μου λεει "This service is not yet available in your country". Δεν προλαβα την διορια?

 

Το λινκ το εβαλα για να δειτε screenshots του παιχνιδιου,παντα κατεβαζεις ειτε μεσω KIES,ειτε μεσω του κινητου σου:)Σημερα ανεβηκε και μια εφαρμογη που ειναι για προσδιορισμο της θεσης και ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ,λεγεται MAPCUBE και δουλευει και offline με χαρτες που εχουν ηδη κατεβει στο κιν

Link to comment
Share on other sites

το link για το κιες 1.5.1

http://down.kr.samsungmobile.com/upl...0KiesSetup.exe

είναι η μοναδική έκδοση που κάνει την τελευταία αναβάθμιση JH3

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ το εβαλα για να δειτε screenshots του παιχνιδιου,παντα κατεβαζεις ειτε μεσω KIES,ειτε μεσω του κινητου σου:)Σημερα ανεβηκε και μια εφαρμογη που ειναι για προσδιορισμο της θεσης και ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ,λεγεται MAPCUBE και δουλευει και offline με χαρτες που εχουν ηδη κατεβει στο κιν

 

link ? edit: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000160121&listYN=Y

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wikitude World Browser τωρα και στο bada και free!!

Μολις το δοκιμασα, πολυ καλο, για μενα καλυτερο του layar που ειχα κατι προβληματακια.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000173737&listYN=Y

 

 

Magic Torch νεα εκδοση που μπορεις να χρησιμοποιεις και το φλας για φακο, δωρεαν και αυτο!

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000038049&listYN=Y

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, επειδή είμαι πολύ κοντά στη Bada συσκευή Wave (έναντι Wildfire Android), θα ήθελα να μου πείτε πως βλέπετε την ανάπτυξη των εφαρμογών (και γενικά του Bada) μετά από τους 3-4 μήνες που κυκλοφορεί..

 

Για να είμαι πιο σαφής μιας και το θέμα εφαρμογές "σέρνεται" αρκετά: Θέλω μία καλή για GPS, μία για office αρχεία (pdf,doc,xls κλπ), μετρητές δεδομένων, web και email browsers, κάποια παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή είμαι πολύ κοντά στη Bada συσκευή Wave (έναντι Wildfire Android), θα ήθελα να μου πείτε πως βλέπετε την ανάπτυξη των εφαρμογών (και γενικά του Bada) μετά από τους 3-4 μήνες που κυκλοφορεί..

 

Για να είμαι πιο σαφής μιας και το θέμα εφαρμογές "σέρνεται" αρκετά: Θέλω μία καλή για GPS, μία για office αρχεία (pdf,doc,xls κλπ), μετρητές δεδομένων, web και email browsers, κάποια παιχνίδια...

 

για gps ειναι στα σκαρια sygic και ndrive(Ηδη στο ndrive βγηκαν για αλλες χωρες). για οffice αρχεια υπαρχει κανονικη εφαρμογη με ολα τα κολπα μεσα απλως ειναι επι πληρωμη και οι επι πληρωμη εφαρμογες δεν ειναι ακομα διαθεσιμες στην ελλαδα. μετρητες δεδομενων δεν ξερω ακριβως τι εννοεις παντως για πακετα δεδομενων εχει. web browser ο μανισιος ειναι πολυ καλος και ταχυτατος και συνεχως βελτιωνεται και με την προσεχη εκδοση ακουσα θα εχει και text reflow. Παιχνιδια μπολικα free και πολυ καλα μαλιστα.(need for speed, asphalt 5, caligo chaser, tower defense, ar defender ενδεικτικα)Βεβαιαι και υπαρχουν παρα πολλα αλλα.Απο πλευρας εφαρμογων συνεχως προστιθενται και αλλες ενω ειναι εως τις 14 Νοεμβριου ενας διαγωνισμος της σαμσουνγκ για εφαρμογες. μετα το τελος του δαιγωνισμου θα γινουν διαθεσιμες οι νικητριες για κατεβασμα.Και απο το λανσαρισμα και τριων αλλων συσκευων Bada, φαινεται πως η σαμσουνγκ εχει μεγαλη διαθεση να στηριξει το νεο αυτο λειτουργικο.Επισης αν και νεο πρεπει να πω πως ειναι ταχυτατο με ελαχιστα bugs που διορθωνονται με τα updates. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα να πω πως εχει και δικο του gps προγραμμα της εταιρειας route 66 με αξιοπρεπεις χαρτες και δοκιμαστικο για 30 ημερες. Αν θες να το εχεις για παντα θα πληρωσεις περιπου 30ευρω.
Link to comment
Share on other sites

για gps ειναι στα σκαρια sygic και ndrive(Ηδη στο ndrive βγηκαν για αλλες χωρες). για οffice αρχεια υπαρχει κανονικη εφαρμογη με ολα τα κολπα μεσα απλως ειναι επι πληρωμη και οι επι πληρωμη εφαρμογες δεν ειναι ακομα διαθεσιμες στην ελλαδα. μετρητες δεδομενων δεν ξερω ακριβως τι εννοεις παντως για πακετα δεδομενων εχει. web browser ο μανισιος ειναι πολυ καλος και ταχυτατος και συνεχως βελτιωνεται και με την προσεχη εκδοση ακουσα θα εχει και text reflow. Παιχνιδια μπολικα free και πολυ καλα μαλιστα.(need for speed, asphalt 5, caligo chaser, tower defense, ar defender ενδεικτικα)Βεβαιαι και υπαρχουν παρα πολλα αλλα.Απο πλευρας εφαρμογων συνεχως προστιθενται και αλλες ενω ειναι εως τις 14 Νοεμβριου ενας διαγωνισμος της σαμσουνγκ για εφαρμογες. μετα το τελος του δαιγωνισμου θα γινουν διαθεσιμες οι νικητριες για κατεβασμα.Και απο το λανσαρισμα και τριων αλλων συσκευων Bada, φαινεται πως η σαμσουνγκ εχει μεγαλη διαθεση να στηριξει το νεο αυτο λειτουργικο.Επισης αν και νεο πρεπει να πω πως ειναι ταχυτατο με ελαχιστα bugs που διορθωνονται με τα updates. Ελπιζω να βοηθησα.

Βοήθησες και σ'ευχαριστώ.. Δλδ GPS για Ελλάδα με χάρτη φορτωμένο δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες και σ'ευχαριστώ.. Δλδ GPS για Ελλάδα με χάρτη φορτωμένο δεν υπάρχει;

 

Υπαρχει, το route66 που οπως ειπε ο mitsosply ειναι δωρεαν για ενα μηνα και μετα 30 ευρω για lifetime licence, προσφορα μεχρι το τελος του χρονου.

Εγω προσωπικα θα το παρω αφου περιμενω μεχρι τοτε μηπως βγει Sygic.

Στο δωρεαν μηνα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση του Parlingo που υποστηριζει και landscape mode!

 

http://resources.palringo.com/beta/java/2.2.2/

 

Κατεβασα την εκδοση large, και το εγκατεστησα απο το jad αρχειο. Μπορει να δουλευουν και τα αλλα, δεν τα δοκιμασα.

 

Μου λέει το κινητό οτι λείπουν κάποιες απαραίτητες ιδιότητες

Τι να κάνω;

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...