Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι πολυ απο καθε αποψη εκτος απο τη συνδεσιμοτητα usb...ναι! διαβασα για την 3.2 ειναι στα...δοκιμαστικα!

 

Τι εννοείς εκτός από την συνδεσιμότητα Usb??Δεν παίρνει usb φλασάκια ή εξωτερικούς σκληρούς?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίρνει μόνο αν έχεις το dock ή τον usb adaptor о οποίος δε κυκλοφορεί ακόμη :/

Έχω ξενερώσει πάρα πολύ μ αυτό.Έτοιμος είμαι να πάρω 3g modem για να rootάρω αλλά αυτό με πάει πίσω.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Αγόρασα από ebay (USA) ένα Tablet της viewsonic. Έχω το εξής πρόβλημα όποτε μπω στο market.android.com να κατεβάσω οποιοδήποτε πρόγραμμα ή παιχνίδι, πάντα μου λέει το εξής μήνυμα: Δεν υπάρχουν συσκευές Android οι οποίες να συσχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Έχω κάνει login με το gmail που έχω, αλλά τίποτα.

 

Κάποια ιδέα ;

 

Επίσης πως μπορώ να προσθέσω Ελληνικό Πληκτρολόγιο ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Αγόρασα από ebay (USA) ένα Tablet της viewsonic. Έχω το εξής πρόβλημα όποτε μπω στο market.android.com να κατεβάσω οποιοδήποτε πρόγραμμα ή παιχνίδι, πάντα μου λέει το εξής μήνυμα: Δεν υπάρχουν συσκευές Android οι οποίες να συσχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Έχω κάνει login με το gmail που έχω, αλλά τίποτα.

 

Κάποια ιδέα ;

 

Επίσης πως μπορώ να προσθέσω Ελληνικό Πληκτρολόγιο ;

 

Ευχαριστώ

* κανε Logout , restart το tab και ξανα login στο mail account

* http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zip

http://www.megaupload.com/?d=YVLE7YLO

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

* κανε Logout , restart το tab και ξανα login στο mail account

* http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zip

http://www.megaupload.com/?d=YVLE7YLO

 

Αυτά τα προγραμματάκια είναι για να βάλω Ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ξαναγίνει η ερώτηση, αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό: τελικό ς πώς βάζουμε στα πληκτρολόγια χωρίς swype? Τώρα που το σκόπτομαι, υπάρχει τρόπος να βάλουμε swype στο archos 70IT?
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάπου βάλτε μου ένα link, ευχαριστώ :)

 

Το βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978492&page=5, αλλά θα το κάνω όταν γυρίσω από διακοπές... Πρός το παρόν έβαλα swype, το επιλέγω παίρνει και ρυθμίσεις αλλά για κάποιο λόγο ΔΕΝ δουλεύει (δεν είμαι root ίσως φταίει αυτό).

Edited by fufutos
extra data
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προγραμματάκια είναι για να βάλω Ελληνικά ?

ναι 2 προγραμματα ελληνικου πληκτρολογιου (ΗΤC IME και Swype)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι 2 προγραμματα ελληνικου πληκτρολογιου (ΗΤC IME και Swype)

 

To Link με το swype πληκτρολόγιο κάνει και για κινητά?Αν ναι πως το εγκαθιστούμε?

 

 

edit : Ok,το εγκατέστησα και εγώ και είναι super!

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

οπως λεω και πιο πανω εβαλα το swype στο archos 70 τρεχοντας το apk απο την καρτα sd. Για καποιο λογο, ενω δειχνει κτξ το πηρε και δεχεται ρυθμισεις, τελικα δεν εμφανιζεται, καποια συμβουλη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οπως λεω και πιο πανω εβαλα το swype στο archos 70 τρεχοντας το apk απο την καρτα sd. Για καποιο λογο, ενω δειχνει κτξ το πηρε και δεχεται ρυθμισεις, τελικα δεν εμφανιζεται, καποια συμβουλη;

 

Εκεί που θα γράψεις το κείμενο σου πάτησε παρατεταμένα και στο pop-up menu επέλεξε το input method και εκεί το πληκτρολόγιο που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του ASUS Transformer πως ανταποκρίνεται κάτω από συνθήκες έντονου φωτισμού σε εξωτερικούς χώρους?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του ASUS Transformer πως ανταποκρίνεται κάτω από συνθήκες έντονου φωτισμού σε εξωτερικούς χώρους?

οχι και τελεια αλλα ειναι αρκετα καλη μπορεις να δεις....επισης ειναι αψογη και σε θεαση υπο γωνιες...ειναι δυνατο ατου της συσκευης η οθονη του

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που θα γράψεις το κείμενο σου πάτησε παρατεταμένα και στο pop-up menu επέλεξε το input method και εκεί το πληκτρολόγιο που θέλεις.

 

τελικά μετά από 3 επανεγκαταστάσεις δούλεψε! Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται,ορίστε μία ελληνική παρουσίαση για το Transformer...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Ε10 7 inch Quadband GSM Tablet PC ( http://www.anandasy.com/productsxx.asp?Sendid=1177 )

Πρώτες εντυπώσεις:Λογος Απόδοσης / Τιμής (φυσικά για τα δικά μου standard): 9.25 / 10 και πιο συγκεκριμένα:

-Λειτουργικότητα: Πολύ καλή έως Αριστη για τυπική χρήση και σαν Tablet και σαν Cell Phone παρ' ολο που διαθέττει σχετικά αργό επεξεργαστή (VIA8650 στα 800MHz) και σχετικά λίγη μνήμη (256MB DDR2)

-Οθόνη πολύ καλή έως Αριστη σε όλα (απόκριση, φωτεινότητα, αντίθεση, γωνία θέασης) παρ' ολο που είναι Resistive

-Ηχος: Αρκετά ποιοτικός και δυνατός εν σχέσει με άλλα Κινέζικα Tablet

-Μπαταρία:Αρκετα καλή σαν διάρκεια (πάνω απο 6 ώρες με κλειστό όμως WiFi και brightness στο 50%) για Tablet & Cell Phone μαζι και συγχρόνως ενεργα αλλά με σχετικά μεγάλο χρόνο πλήρους φόρτισης (πάνω απο 1.5 ώρα)

-Γενική ποιότητα κατασκευής: Λίγο πάνω του μετρίου αλλά γενικά αποδεκτή 100% γι' αυτή τη κατηγορία τιμής και με τέτοια τα χαρακτηριστικά ($125 + $22 πλήρωσα εγώ από http://www.anandasy.com με paypal αλλά τώρα η Κινεζούλα που μιλάω...πονήρεψε λίγο και μου ζητάει για 2 κομματια $316 για έξοδα paypal και καλά)

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του ASUS Transformer πως ανταποκρίνεται κάτω από συνθήκες έντονου φωτισμού σε εξωτερικούς χώρους?

 

στο βιντεο που εβαλες απο κατω φαινεται πολυ ωραια η οθονη...στο σημειο της αρχης...ειναι πολυ καλος καθρευτης...και γενικα ανταποκρινεται καλα στην αφη...για φωτισμο δεν ξερω...καμια οθονη δεν φαινεται τοσο καλα σε εντονο φωτισμο...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Και το SlideIT είναι με Ελληνικό πληκτρολόγιο.

Το δουλευω στο Νοοκ χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.350Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δες και το rena3 με υποστήριξη nec.

Μιας και έχω αυτή τη ταμπλέτα να γράψω μερικές παρατηρησεις.Η οθόνη της έχει αρκετά μεγάλη ευαισθησία,η γωνία θέασης είναι από τις 70 ως τις 110 περίπου μοίρες.Σε διαφορετική γωνία δεν βλέπεις καλά.Όλη η ταμπλέτα είναι πλαστική αλλά γενικά συμπαγής και δεν υπάρχει ούτε υποψία τρίξιμου.Τα android buttons(home,back κτλ) δεν είναι φωτιζόμενα οπότε υπάρχει ένα θέμα το βράδυ.Επίσης στην θέση που είναι τα πατάς και καταλάθος.Και πάμε στα καλά.Είναι σφαίρα,παίζει βίντεο 1080p,έχει δυνατό wifi,το android market δουλεύει κανονικά και έχει πολύ μεγάλη αναμονή στο σερφάρισμα(6-8 ώρες).Αυτά σαν πρώτες εντυπώσεις,τώρα θα του κάνω καμιά αναβάθμιση και αν έχω κάτι νεότερο θα το γράψω.Από παιχνίδια έχω δοκιμάσει μόνο το angry birds,δεν παίζω άλλα παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να σας δώσω άλλες λεπτομέρειες. Επίσης υποστηρίζει κανονικά το flash περιεχόμενο στο ίντερνετ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης προβλημα. Εκανα τη βλακεια και αντικατεστησα (android 2.3.1) το αρχειο service.jar απο το φακελο system/framework με καποιο αλλο που ειχε ποσταρει ενας @@@@ για να μη βγαινει το pop up για τη μπαταρια και το αποτελεσμα ειναι να μη μπουταρει πλεον και να μενει κολλημενο στην αρχικη οθονη. κρατησα το πρωτοτυπο αρχειο στην sd αλλα δεν ξερω πως μπορω να το αντικαταστησω ξανα πισω. εβαλα otg drivers και ετρεξα το adb.exe απο γραμμη εντολων και με την εντολη adb devices βλεπει τη συσκευη. με ποιο τροπο τωρα θα αντικαταστησω το αρχικο αρχειο με γραμμη εντολων?? please help!!! εστω αν υπαρχει τροπος να αντιγραψω το αρχειο titaniumbackup απο την εσωτερικη sd του tablet με εντολη τυπου adb pull Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά η οθόνη του ASUS Transformer πως ανταποκρίνεται κάτω από συνθήκες έντονου φωτισμού σε εξωτερικούς χώρους?

 

Να ενημερώσω ότι υπάρχει ειδικό θέμα αφιερωμένο στη συγκεκριμένη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3716359

 

Λοιπον εχω το εξης προβλημα. Εκανα τη βλακεια και αντικατεστησα (android 2.3.1) το αρχειο service.jar απο το φακελο system/framework με καποιο αλλο που ειχε ποσταρει ενας @@@@ για να μη βγαινει το pop up για τη μπαταρια και το αποτελεσμα ειναι να μη μπουταρει πλεον και να μενει κολλημενο στην αρχικη οθονη. κρατησα το πρωτοτυπο αρχειο στην sd αλλα δεν ξερω πως μπορω να το αντικαταστησω ξανα πισω. εβαλα otg drivers και ετρεξα το adb.exe απο γραμμη εντολων και με την εντολη adb devices βλεπει τη συσκευη. με ποιο τροπο τωρα θα αντικαταστησω το αρχικο αρχειο με γραμμη εντολων?? please help!!! εστω αν υπαρχει τροπος να αντιγραψω το αρχειο titaniumbackup απο την εσωτερικη sd του tablet με εντολη τυπου adb pull

 

Θα ήταν καλά να μας έλεγες και για ποια συσκευή μιλάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω αυτή τη ταμπλέτα να γράψω μερικές παρατηρησεις.Η οθόνη της έχει αρκετά μεγάλη ευαισθησία,η γωνία θέασης είναι από τις 70 ως τις 110 περίπου μοίρες.Σε διαφορετική γωνία δεν βλέπεις καλά.Όλη η ταμπλέτα είναι πλαστική αλλά γενικά συμπαγής και δεν υπάρχει ούτε υποψία τρίξιμου.Τα android buttons(home,back κτλ) δεν είναι φωτιζόμενα οπότε υπάρχει ένα θέμα το βράδυ.Επίσης στην θέση που είναι τα πατάς και καταλάθος.Και πάμε στα καλά.Είναι σφαίρα,παίζει βίντεο 1080p,έχει δυνατό wifi,το android market δουλεύει κανονικά και έχει πολύ μεγάλη αναμονή στο σερφάρισμα(6-8 ώρες).Αυτά σαν πρώτες εντυπώσεις,τώρα θα του κάνω καμιά αναβάθμιση και αν έχω κάτι νεότερο θα το γράψω.Από παιχνίδια έχω δοκιμάσει μόνο το angry birds,δεν παίζω άλλα παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να σας δώσω άλλες λεπτομέρειες. Επίσης υποστηρίζει κανονικά το flash περιεχόμενο στο ίντερνετ

 

 

Επειδή είναι ένα από τα τρία που κοιτάω να σε ρωτήσω εάν έχει usb θύρα και εάν έχει είσοδο για 3G sim ή παίρνει 3G usb dongle οτιδήποτε και όχι επιλεκτικά .

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Θα ήταν καλά να μας έλεγες και για ποια συσκευή μιλάς.

 

Herotab c8. Τελικά φλασαρα ξανά από την αρχή τη ρομ γιατί το backup του titanium ήταν στην εσωτερική sd και διαγραφηκε. Κριμα και μου είχε πάρει παρά πολύ χρόνο να το σεταρω και τώρα ξανά από την αρχη

 

Sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ένα από τα τρία που κοιτάω να σε ρωτήσω εάν έχει usb θύρα και εάν έχει είσοδο για 3G sim ή παίρνει 3G usb dongle οτιδήποτε και όχι επιλεκτικά .

 

Ευχαριστώ

εχει mini usb και αντάπτορα για usb, κανένα δεν παίρνει οποιοδήποτε 3g usb dongle..

List of 3G Modem that works with RENA3

--------------------------------------

WCDMA

1) Huawei E220 (Self Tested, steps to get it working as posted in this same page)

2) ZTE MF190 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

3) HUAWEI_E1750 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

4) HUAWEI_E261 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

5) HUAWEI_K3765 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

6) HUAWEI E1550 (Tested by matteosg)

7) HUAWEI E1553 (Tested by Antonio Valentino)

 

EVDO

1) ZTE_AC200 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

2) huawei EC122 (Taken from jiongtang post in Chinadigitalcomm)

Τελευταία έχει βγει και έκδοση που να παίρνει κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...