Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έφυγε εχτές επιτέλους από κίνα το διεκπεραιωτικό μου, λογικά επόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω το best vfm στις 8 ίντσες με gps και 3g, είναι πανέμορφο είναι full καλούδια είναι ολοκαίνουργια έκδοση και όχι αναπαραγωγή με άλλη ετικέτα και έχει 105 ευρώ!!! οκ δεν είναι ipad των 300+ ευρώ όμως κάθεται δίπλα του και του χαμογελάει πονηρά κιάμα θυμώσει του πατάει και μια δαγκωματιά γιατί έχει δυνατότερο εξωτερικό ήχο διπλάσια ram διπλάσιο cpu καλύτερη ανάλυση οθόνης με 400 cd/m2 φωτεινότητα, με όλα τα καλούδια όπως fingerprint resistance, scratch resistance κλπ κλπ, το βασικότερο έχει και 3g και phone calls, ίσος η μόνη ομοιότητα με το ipad είναι στο ότι χρησιμοποιεί το ίδιο chip στο gps του.... χάχα, θα επανέλθω με πλήρες review μόλις παραλάβω αλλα είμαι σίγουρος ότι θα αναπαραγάγω τα γνωστά εξαιρετικά σχόλια όσων το αποκτήσανε. Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρήγγειλα το παρακάτω.

GD IPPO T10N Android 4.4 Quad Core MTK8127

Τιμούλα 70 €

 

Έχει καινούριο επεξεργαστή της mediateck, τον MTK8127 στα 28 μικροεκατοστα με mali450mp4, hevc support, gps, 10ρα οθόνη, hdmi, bluetooth,κιτκατ,fm, full extra δηλαδή εκτός από 3τζι.

η οθόνη ψηλιαζομαι θα είναι χάλια.

 

Αντί να πάρω καινούριο στικακι για την τηλεόραση είπα να δώσω τα ίδια και να πάρω ολόκληρη ταμπλέτα me gps

 

Γενικά με τους επεξεργαστές mediateck είμαι πολύ ευχαριστημενος, σε αντίθεση με κάτι rk3188 που δε εκπλήρωσαν τις προσδοκίες .

 

Αναρωτιέμαι, όταν το συνδέω στη τηλεόραση παίζει τα έργα 1080p τελεία προς τελεία? , η κάνει τίποτα upscale, το λέω γιατί η οθόνη της ταμπλέτας έχει χαμηλή ανάλυση. Εχει κάνεις γνώση πάνω στο θέμα? Το χω απορία γενικότερα

 

Θεωρώ ότι πλέων και οι καινούριοι φθηνοί επεξεργαστές είναι fast enough και θα παίζει μεγάλο ρόλο η "κάρτα γραφικών.

Ποντάρω σε mtk8127 ως ο επόμενος κορυφαίος υπερφθηνός

 

 

Tablet PCs Brand: IPPO

Screen Size: 10.1 inch

OS: Android 4.4

Screen Material: TFT

Screen Resolution: 1024 x 600

CPU Brand: MTK

CPU: MTK8127 Cortex-A7 Quad-core ARMv7 Processor

CPU Frequency: 1.3GHz

GPU: Mali-450 MP4

RAM: 1GB

ROM: 8GB

Function: WiFi, Bluetooth, GPS, A-GPS, OTG, Miracast, FM Radio

WiFi: 802.11 b/g/n, WiFi hotspot

Camera: 0.3MP back camera , 0.3MP front camera

Sensor: Gravity Sensor

Battery: 5000mAh

Edited by michailiordanis
λάθος τιτλος

Έχω

mk808 finless 1.7 με εξωτερικό wifi dongle---HYUNDAI T7 stock firmware---σταρ b6000 με miui---

saphire r9-290x 3x oc---benq 1070w---42' lg τηλεόραση---senheiser 580hd---bluebuds x

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη το Teclast P98 Air. Χαρακτηριστικά:

Teclast P98 Air Tablet PC Basic Information

Model Teclast P98 Air

OS Android 4.2

CPU Allwinner Ultra Octa Core A80T ARM big.LITTLE CPU

GPU Imagination Power VR G6230 (64 Core)

ROM 32GB

RAM 2GB

Display Size 9.7 Inch

Type Retina screen

Resolution 2048 x 1536px

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

Camera Dual Cameras, 2.0MP front camera; 5.0MP back camera with flashlight

 

Teclast P98 Air Tablet PC Basic Function

Video File Format 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…

Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

E-book Format UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

Earphone Port 3.5mm

Gravity Sensor Yes

Play Store Yes

GPS Yes

WIFI Yes

Bluetooth Yes

Multi-Touch Yes

Battery 8500 MAh

Standby Time About 1-2 days

Language English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

Other Feature File Manager, OfficeSuite, Google Search, Task Manager, Browser, Gallery, Android Webkit, Clock, Calculator, Calendar, iReader, Gmail…

 

Teclast P98 Air Tablet PC Size: 239.3mm*169.5mm*7.4mm

Teclast P98 Air Tablet PC Weight: 500g

 

Teclast P98 Air Tablet PC Accessories:

1 x Teclast P98 Air Tablet PC

1 x USB Cable

1 x Charger .

Μήπως κάποιος βιαστικός το πήρε; "Χτυπάει" στ ίσια το Cube Talk9x και περιμένω να δω αντιδράσεις χρηστών πριν τα ζυγίσω και αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

σε 7 ή 9 ιντσες ποιο προτεινετε ως οικονομικη λυση ;

αυτο λεει κατι:

http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη το Teclast P98 Air. Χαρακτηριστικά:

Teclast P98 Air Tablet PC Basic Information

Model Teclast P98 Air

OS Android 4.2

CPU Allwinner Ultra Octa Core A80T ARM big.LITTLE CPU

GPU Imagination Power VR G6230 (64 Core)

ROM 32GB

RAM 2GB

Display Size 9.7 Inch

Type Retina screen

Resolution 2048 x 1536px

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

Camera Dual Cameras, 2.0MP front camera; 5.0MP back camera with flashlight

 

Teclast P98 Air Tablet PC Basic Function

Video File Format 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…

Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

E-book Format UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

Earphone Port 3.5mm

Gravity Sensor Yes

Play Store Yes

GPS Yes

WIFI Yes

Bluetooth Yes

Multi-Touch Yes

Battery 8500 MAh

Standby Time About 1-2 days

Language English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

Other Feature File Manager, OfficeSuite, Google Search, Task Manager, Browser, Gallery, Android Webkit, Clock, Calculator, Calendar, iReader, Gmail…

 

Teclast P98 Air Tablet PC Size: 239.3mm*169.5mm*7.4mm

Teclast P98 Air Tablet PC Weight: 500g

 

Teclast P98 Air Tablet PC Accessories:

1 x Teclast P98 Air Tablet PC

1 x USB Cable

1 x Charger .

Μήπως κάποιος βιαστικός το πήρε; "Χτυπάει" στ ίσια το Cube Talk9x και περιμένω να δω αντιδράσεις χρηστών πριν τα ζυγίσω και αποφασίσω.

 

Θα το αγοράσω εγώ μόλισ βγει. Είναι ακόμα out of stock. Άσχετο το jd.com είναι καλο κατάστημα; Λέω να το πάρω από εκεί, το έχει 147 ΕΥΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

Δες το http://www.tinydeal.com/teclast-p98-air-97-android-44-a80t-tablet-pc-w-miracast-otg-p-135857.html αλλά και στο http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Teclast-P98-3G-Phone-Call-Tablet-PC-Octa-Core-MTK8392-9-7-inch-Retina/2032156090.html.

Εγώ θα περιμένω ή έτσι ή αλλιώς μέχρι τέλος Σεπτέμβρη. Πρώτον να δω εντυπώσεις και δεύτερον, και βασικό, να βγουν τα μπικικίνια.:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω.

Θέλω να πάρω στον ανηψιό μου σαν επιβράβευση για πανελλήνιες ένα τάμπλετ μέχρι 150€. Τι μου προτείνετε; Υποδοχή για σιμ δεν μας πολυενδιαφέρει αλλά δεν ενοχλεί αν συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

 

Ευχαριστώ.

 

edit

 

9" ή 10".

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω.

Θέλω να πάρω στον ανηψιό μου σαν επιβράβευση για πανελλήνιες ένα τάμπλετ μέχρι 150€. Τι μου προτείνετε; Υποδοχή για σιμ δεν μας πολυενδιαφέρει αλλά δεν ενοχλεί αν συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

 

Ευχαριστώ.

 

edit

 

9" ή 10".

 

Παρε το Cube Talk 9X.

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω εγώ μόλισ βγει. Είναι ακόμα out of stock. Άσχετο το jd.com είναι καλο κατάστημα; Λέω να το πάρω από εκεί, το έχει 147 ΕΥΡΩ.

 

Δεν στελνει το jd κινητα-tablets στην Ελλαδα.. Και γω περιμενα για το teclast p98 air αλλα απο οσα διαβαζω μεχρι τωρα απογοητευτηκα.Τρεμοπαιγμα οθονης πιο αργο και χειροτερο wifi απο το onda v989, κενο αναμεσα σε οθονη και bezels και αλλα. Πειμενουμε να δουμε αν θα υπαρξει νεα hardware version & firmware αλλιως onda v989.

Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνει το jd κινητα-tablets στην Ελλαδα.. Και γω περιμενα για το teclast p98 air αλλα απο οσα διαβαζω μεχρι τωρα απογοητευτηκα.Τρεμοπαιγμα οθονης πιο αργο και χειροτερο wifi απο το onda v989, κενο αναμεσα σε οθονη και bezels και αλλα. Πειμενουμε να δουμε αν θα υπαρξει νεα hardware version & firmware αλλιως onda v989.

Έχεις βρει κανενα review?? Γενικά κι εγώ ανάμεσα σε αυτό και το v989 είμαι και περίμενα να το δω κι αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες φιλε?

περιμενουμε εντυπωσεις.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παρε το Cube Talk 9X.

 

Πολύ καλό φαίνεται. Κοιτούσα και το 989 αλλά κετέληξα στο cube αφού παίρνει και κάρτα και έχει και gps.

Θα το παραγγείλω μέσα στην εβδομάδα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Και ο ανηψιός μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα τελικά να πάρω ταμπλετ με windows. Κατέληξα στο Teclast X98 Air. To spemall.com είναι καλό κατάστημα;

δεν διαβάζεις τρία ποστ πιο πάνω τα προβλήματα που έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω, την παρέα και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει άποψη για αυτό το ταμπέλα CHUWI VX3[/quote

Ρε παιδιά τιποτα για το παραπανω ταμπλετακι.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπεριζω, την παρέα και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει άποψη για αυτό το ταμπέλα CHUWI VX3[/quote

Ρε παιδιά τιποτα για το παραπανω ταμπλετακι.......

http://www.etotalk.com/chuwi-vx3_p5789.html αυτο ειναι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παλιοτερα το θεωρουσα αρκετα καλο, αλλα προσφατα ειχαμε 3 διαδοχικα περιστατικα. Κι εγω και 2 φιλοι μου (Ανδρεας Ποικιλιδης & Χ"γεωργιου Νικος παραγγειλαμε μπαταριες, φακους και ταμπλετες και μας ηρθαν τελειως διαφορετικα υλικα και εννοειται πολυ κατωτερα αξιας κ προδιαγραφων!!! Ενημερωσαμε με mail, service ticket, εχει περασει ενας μηνας κι αδιαφορουν χαρακτηριστικα!!!

 

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ DEAL EXTREME!!! (http://WWW.DX.COM) EINAI AΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα τελικά να πάρω ταμπλετ με windows. Κατέληξα στο Teclast X98 Air. To spemall.com είναι καλό κατάστημα;

Καλη επιλογη. Γιατι δεν κοιταζεις και απο geekbuying; οι περισσοτεροι ειναι πολυ ευχαριστημενοι με το συγκεκριμενο καταστημα.

δεν διαβάζεις τρία ποστ πιο πάνω τα προβλήματα που έχει;

Αλλο το p98 air και αλλο το x98 air. Εντελως διαφορετικα μηχανηματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση 3g tablet έπεσα πάνω σε αυτό το 8 inc με IPS οθόνη 1280*800 με επεξεργαστή MT8382 1.3GHz Quad Core και Android 4.4

http://www.coolicool.com/colorfly-g808-3g-8-inch-1280-800-ips-hd-screen-mt8382-13ghz-quad-core-android-44-tablet-pc-g-34510

τα χαρακτηριστικά του είναι αυτά

http://www.colorful-europe.de/download/Colorfly%20G808%203G%20Tech%20Specs.pdf

νομίζω για τα χρήματα του θα είναι αξιοπρεπέστατο αν και με την μπαταρία μπερδεύτηκα λίγο αλλά όταν θα έρθει θα δείξει πως θα πάει και πόσο μεγάλη η μικρή είναι.

Edited by fck23
Link to comment
Share on other sites

Προβληματισμος . Αυτο το IPPO ή το V11 ?? ή μηπως το BS11 ??
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιλογη. Γιατι δεν κοιταζεις και απο geekbuying; οι περισσοτεροι ειναι πολυ ευχαριστημενοι με το συγκεκριμενο καταστημα.

 

Τελικά έκανα έκανα παραγελλία το ΟNDA V975W που έχει και αυτό windows, απο το geekbuying. Πίστευω οτί ειναι καλύτερη μάρκα από την Teclast και είναι ακριβώς τα ίδια. Μόλις έρθει σε κανένα 20ημερο θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 εωτησουλες απο εναν ασχετο...-(αν μπορειτε να βοηθησετε...)

 

Μπορω να ορισω αρχικη σελιδα πχ το google .gr οταν ανοιγει το google chrome? δεν βλεπω καμια επιλογη..

Στην σελιδα του youtube δεν μπορουμε να δουμε την διευθηνση της σελιδας για να την αντιγραψουμε αν θελουμε-η τα σχολια κατω απο τα βιντεο...!!???

 

εχει επιλογη καθε φορα που σβηνω το tablet να σβηνονται κ τα ιχνη απο τις ιστοσελιδες..??πρεπει καθε φορα να τα διαγραφω εγω...η γινεται κ με ρυθμιση οπως τα pc.???

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Chuwi VX8 Quad Core MTK8127 για τον μικρό μια και έχει σπάσει το Window N80IPS που είχε. Έχει κάποιος εμπειρία με chuwi? Είδα κάτι αναφορές με προβλήματα για το V88, αλλά από ότι διάβασα έφταιγε ο φορτιστής. Το VX8 ευτυχώς φορτίζει από usb, από ότι βλέπω στο youtube....

 

Κάποιο άλλο φθηνό 8αρι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...