Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σε ενα tablet vodafone με την παρακάτω έκδοση, πως μπορώ να αναβαθμισω σε μεγαλύτερη εκδοση απο αυτη της 3.2?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψάχνω για ταμπλετ 9,7-10,1 εως130-140 ευρώ.

Δεν με ενδιαφέρει να έχει 3g(κάνω WiFi hot spot το κινητό),για σερφαρισμα κάνα παιχνιδακι Tapatalk YouTube κτλ.

Προτείνεται 3-4 για να το ψαξω λίγο.

Επίσης δεν έχω και πολύ ιδέα απο cwm και custom rom!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο http://www.pandawill.com/ainol-novo-10-eternal-quad-core-tablet-pc-101-inch-ips-screen-android-42-2gb-ram-16gb-bluetooth-dual-camera-black-p77120.html το ειχαν $90 στο clearing (δε το προλαβα). Το εχει κανεις; Αξιζει αν τυχον το πετύχω ξανα;
Link to comment
Share on other sites

http://shield.nvidia.co.uk/gaming-tablet/

επεσα κατα τυχη εδω και βλεπω οτι θα ειναι διαθεσιμο σε 15 μερες.

φαινετε πολυ καλο(εχει και πενακι), και σε πολυ καλη τιμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος το κατασκευαζει, η nividia?

Link to comment
Share on other sites

299 δολάρια εχει Αμερική και κλασσικά εδώ σίγουρα πάνω απο 300 ευρω..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια αναμεσα στο https://www.skroutz.gr/s/5057049/LG-G-Pad-V400-7-0-8GB.html και το https://www.skroutz.gr/s/4949216/Samsung-Galaxy-Tab-4-7-0-8GB.html τρι να προτιμησουμε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα θα διάλεγα κάτι από Κίνα με τουλάχιστον 2gb ram.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , σκεφτομαι να παρω αυτο το ταμπλετ : http://www.geekbuying.com/item/Onda-V975M-Amlogic-M802-2-0GHz-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-3-Quad-Core-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-2G-32G-323994.html

Επειδη δεν ειμαι και πολυ γνωστης και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα και πεταξω τα ( λιγα ) χρηματα μου , μηπως μπορει να μου πει καποιος ποιο ψαγμενος αν ειναι καλη επιλογη ;

Επισης μια γνωμη για το σαιτ που το βρηκα .

Και επισης αν με αυτα τα χρηματα η και κανα 10-20 ευρω φτηνοτερα μπορω να παρω κατι αναλογο η καλυτερο

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάποιος εμπειρία από αυτό το tablet;

 

http://www.banggood.com/Teclast-X98-3G-Intel-Z3735D-Quad-Core-97-Inch-Android-42-Tablet-p-929604.html

Διάβασα ότι στήνει και win8 και υπάρχει ανακοίνωση για android 4.4

 

 

Model Teclast X98 3G Tablet

CPU Intel Atom Z3735D Quad Core 1.83GHz

System Android 4.2

RAM 2GB DDR3L

Capacity 32GB eMMC

Screen 9.7 Inch Retina Capacitive Screen

Resolution 2048 x 1536px

 

Extend Card Support TF card up to 32GB extended

Camera Dual camera, front is 2.0 megapixels, back is 5.0 megapixels

 

WIFI 802.11 b/g/n

Bluetooth Support

Gravity

Sensor Support

3G Network HSDPA 900/2100 MHz

2G GSM 850/900/1800/1900 MHz

GPS Built-in

OTG Support

 

Audio MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2

Video AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV

Language English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,

Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,

IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

 

Microphone Built-in

Speaker Built-in

I/O Port 1 x TF card slot

1 x SIM card port

1 x Micro USB port

1 x 3.5mm Earphone port

Battery 3.7V/8000mAh

Weight 602g

Size 239.5*180.5*8.9mm

 

Package

Included 1 x Tablet PC

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα tablet για γυναίκα (μάλλον καταλαβαίνετε γιατί το διευκρινίζω)...

8 ίντσες πάνω κάτω, καλή οθόνη, μια αξιοπρέπεια στη μπαταρία, θα χρησιμοποιείται κυρίως για internet, youtube,fb.

Σκέτο wifi, δεν χρειάζεται 3g.

Αν μάλιστα έρχεται και στρωμένο και δε χρειάζεται rom και τέτοια (δεν είναι δηλαδή φορτωμένο κινεζιές) σώθηκα...

Όποιος έχει κάτι ας βοηθήσει!

 

 

Γεια σας , σκεφτομαι να παρω αυτο το ταμπλετ : http://www.geekbuying.com/item/Onda-V975M-Amlogic-M802-2-0GHz-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-3-Quad-Core-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-2G-32G-323994.html

Επειδη δεν ειμαι και πολυ γνωστης και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα και πεταξω τα ( λιγα ) χρηματα μου , μηπως μπορει να μου πει καποιος ποιο ψαγμενος αν ειναι καλη επιλογη ;

Επισης μια γνωμη για το σαιτ που το βρηκα .

Και επισης αν με αυτα τα χρηματα η και κανα 10-20 ευρω φτηνοτερα μπορω να παρω κατι αναλογο η καλυτερο

Ευχαριστω

 

Φίλε επειδή έχω το συγκεκριμένο, αν εξαιρέσεις κάποια θέματα με τη μπαταρία (δεν βγάζω ποτέ πάνω από 4 με 4,5 ώρες οθόνη, κάνει και κάτι κουλά που και που, όπως πλήρη εκφόρτιση ενώ είναι κλειστό) και το ότι πρέπει να

ασχοληθείς λίγο μαζί του όταν έρθει για να περάσεις μια καλύτερη rom, νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά του.

Ειδικά η οθόνη του ήταν ευχάριστη έκπληξη για μένα. Όσο για το geekbuying, και εγώ από εκεί το

πήρα. Όταν έρθει, θα μείνεις με τη συσκευασία...

Edited by tdm
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

πρέπει να

ασχοληθείς λίγο μαζί του όταν έρθει για να περάσεις μια καλύτερη rom,

.

 

Ναι αλλα εγω δεν εχω ιδεα πως να περασω rom . Αυτο συμβαινει γιατι εχει κινεζικα προγραμματα μεσα?

Και αν δεν αλλαξω rom τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα. Θέλω βοήθεια για την επιλογή tablet. Με ενδιαφέρουν δύο βασικά στοιχεία: δυνατότητα ανάγνωσης ebooks και δυνατότητα χρήσης ως τηλεφώνου. Όσον αφορά την ανάγνωση καθώς είμαι μιάς κάποιας ηλικίας προτιμώ κάτι από 8 ως 10 ίντσες καθώς δεν θα χρειάζομαι γυαλιά για διάβασμα (πρεσβυωπία γαρ). Δεν μπορώ να διαβάσω σωστά χωρίς να "βλέπω" την σελίδα. Δεύτερον όσον αφορά την χρήση ως τηλέφωνο θα ήθελα να το χρεισημοποιήσω επικουρικά στο "κουρασμένο" iphone 3GS που έχω, αφού θα την κουβαλάω κι αυτήν.

Το κόστος όδο το δυνατόν χαμηλό, δηλαδή μην ξεπεράσω τα 200 ευρώ.

Τέλος να εξηγήσω πως έχω βαρεθεί το "πείραγμα" των συσκευών μου κι έτσι θα ήθελα κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω as is.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα. Θέλω βοήθεια για την επιλογή tablet. Με ενδιαφέρουν δύο βασικά στοιχεία: δυνατότητα ανάγνωσης ebooks και δυνατότητα χρήσης ως τηλεφώνου. Όσον αφορά την ανάγνωση καθώς είμαι μιάς κάποιας ηλικίας προτιμώ κάτι από 8 ως 10 ίντσες καθώς δεν θα χρειάζομαι γυαλιά για διάβασμα (πρεσβυωπία γαρ). Δεν μπορώ να διαβάσω σωστά χωρίς να "βλέπω" την σελίδα. Δεύτερον όσον αφορά την χρήση ως τηλέφωνο θα ήθελα να το χρεισημοποιήσω επικουρικά στο "κουρασμένο" iphone 3GS που έχω, αφού θα την κουβαλάω κι αυτήν.

Το κόστος όδο το δυνατόν χαμηλό, δηλαδή μην ξεπεράσω τα 200 ευρώ.

Τέλος να εξηγήσω πως έχω βαρεθεί το "πείραγμα" των συσκευών μου κι έτσι θα ήθελα κάτι που μπορώ να χρησιμοποιήσω as is.

Κοίτα για το ifive 3gs, έχει παρά πολύ καλή οθόνη (θα απολαμβάνεις να διαβάζεις τα pdf και να σερφάρεις)από ότι έχω διαβάσει από forum, είναι δυνατό σε specs , octa core με 2gb ram και θα το βρεις κάτω από 150 ευρώ.. Ξέχασα παίρνει και μια κάρτα SIM..Για τηλέφωνα, δεδομένα κτλ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για το ifive 3gs, έχει παρά πολύ καλή οθόνη (θα απολαμβάνεις να διαβάζεις τα pdf και να σερφάρεις)από ότι έχω διαβάσει από forum, είναι δυνατό σε specs , octa core με 2gb ram και θα το βρεις κάτω από 150 ευρώ.. Ξέχασα παίρνει και μια κάρτα SIM..Για τηλέφωνα, δεδομένα κτλ..

 

Φιλε μου,στη προηγουμενη σελιδα αναφερομαι κι εγω σχετικα.Μ ενδιαφερει η αγορα του.Με τα μεταφορικα και τελωνια ποσο βγαινει γνωριζεις??Γιατι ενας γνωστος μου μου το φερνει(μεσω φιλου του),απο Κινα με 230 με μεταφορικα,τελωνια,ολα μεσα τεσπα,σφραγισμενο με αποδειξη...Αξιζει να δωσω τοσα??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλή η πρόταση για το ifive 3gs. Οι ίντσες δεν είναι κακές αλλά τι παίζει αντίστοιχα σε 9-10;

 

Κοιτα και αυτο:http://www.geekbuying.com/item/Cube-Talk-9X-MTK8392-Octa-Core-9-7-inch-3G-Tablet-PC-Android-4-2-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2048-1536-2G-16G-Black-327656.html.Σε ασπρο ειναι φθηνοτερο αλλα δεν ξερω γιατι εφοσον ειναι τα ιδια ταμπλετ.Τεσπα,πολυ καλο παντως.

 

Φιλε μου,στη προηγουμενη σελιδα αναφερομαι κι εγω σχετικα.Μ ενδιαφερει η αγορα του.Με τα μεταφορικα και τελωνια ποσο βγαινει γνωριζεις??Γιατι ενας γνωστος μου μου το φερνει(μεσω φιλου του),απο Κινα με 230 με μεταφορικα,τελωνια,ολα μεσα τεσπα,σφραγισμενο με αποδειξη...Αξιζει να δωσω τοσα??

 

Τι 230,ευρω?Τα περισσοτερα μαγαζια απο Κινα που το πουλανε,δεν εχει κανενα μεταφορικα.Απο εκει να καταλαβεις τι παπατζες σου λενε.Δεν λεω,δικαιωμα το καθενος ειναι να βγαζει κερδος αν μπορει αλλα τα ψεμματα μου την δινουν.Απο την αλλη,η τιμη του ταμπλετ ειναι γυρο στα 140€.Αν σου εγγυαται ο φιλος του φιλου σου την αντικατασταση αν γινει κατι,και οχι σε 2-3 μηνες,τι να σου πω.Αλλιως δεν αξιζει να τα δωσεις.

Edited by LouCi4er
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,στη προηγουμενη σελιδα αναφερομαι κι εγω σχετικα.Μ ενδιαφερει η αγορα του.Με τα μεταφορικα και τελωνια ποσο βγαινει γνωριζεις??Γιατι ενας γνωστος μου μου το φερνει(μεσω φιλου του),απο Κινα με 230 με μεταφορικα,τελωνια,ολα μεσα τεσπα,σφραγισμενο με αποδειξη...Αξιζει να δωσω τοσα??

Όχι φίλε δεν συμφέρει να δώσεις τόσα χρήματα ..άμα είναι να δώσεις τόσα δεν πας να πάρεις από skroutz το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 που είναι φοβερό μηχανάκι στα στα 250 ευρώ , ή αλλιώς το LG G Pad 8.3 στα 230 ευρώ..

Αλλιώς παραγγέλνεις το ifive 3gs από geek που κοστίζει κάτω από 150 ευρώ και θα σου το στείλουν με singapore post που είναι χωρίς έξοδα αποστολής και δεν θα έχεις θέμα με τελωνεία .. απλά θα περιμένεις απο 15 με 30+ μέρες πάνω κάτω μέχρι να το παραλάβεις ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τισ προτάσεις. Ελπίζω μετά τις διακοπές να μαζέψω κανένα ψιλό να πάρω ίσως το μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα φτηνά είναι 16άρια ενώ το ακριβό 32άρι! Επί τη ευκαιρία geekbuying.com ή aliexpress.com;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τισ προτάσεις. Ελπίζω μετά τις διακοπές να μαζέψω κανένα ψιλό να πάρω ίσως το μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα φτηνά είναι 16άρια ενώ το ακριβό 32άρι! Επί τη ευκαιρία geekbuying.com ή aliexpress.com;

 

Geekbuying καλυτερα.Για το αλλο που λες,ποιο 16αρι ειναι φτηνο και ποιο 32αρι ακριβο,το Cube Talk 9X?Ασπρο-Μαυρο και τα δυο 16αρια ειναι αλλα το μαυρο ακριβοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Cube Talk 9X. Τα 16άρια έχουν 169,94 το άσπρο και 181,33 το μαύρο ενώ το 32άρι πάει στα 212,84. Η διαφορά στα πρώτα είναι απλά λόγω διαφορετικής ζήτησης , μάλλον. Πλαντως το μηχάνημα έχει ΕΝΑ μειονέκτημα: GSM calls only 2G, σύμφωνα με τα customer reviews. Μάλλον για το μικρό θα πάω τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν συμφέρει να δώσεις τόσα χρήματα ..άμα είναι να δώσεις τόσα δεν πας να πάρεις από skroutz το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 που είναι φοβερό μηχανάκι στα στα 250 ευρώ , ή αλλιώς το LG G Pad 8.3 στα 230 ευρώ..

Αλλιώς παραγγέλνεις το ifive 3gs από geek που κοστίζει κάτω από 150 ευρώ και θα σου το στείλουν με singapore post που είναι χωρίς έξοδα αποστολής και δεν θα έχεις θέμα με τελωνεία .. απλά θα περιμένεις απο 15 με 30+ μέρες πάνω κάτω μέχρι να το παραλάβεις ..

 

Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες φιλε μου.Να πω μονο οτι θελω να ειναι και τηλ.κανονικο(να κανω κλεισεις)!!Και το ifive 3gs κανει!!Πες μου ομως,πως ακριβως το παραγγελνω.Μη τη πατησω.Και θελει καρτα ετσι??Χρεοστικη Alpha Visa enter πιστευω κανει ε?? :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες φιλε μου.Να πω μονο οτι θελω να ειναι και τηλ.κανονικο(να κανω κλεισεις)!!Και το ifive 3gs κανει!!Πες μου ομως,πως ακριβως το παραγγελνω.Μη τη πατησω.Και θελει καρτα ετσι??Χρεοστικη Alpha Visa enter πιστευω κανει ε?? :)

χρεωστική έχω βάλει και εγώ στην paypal ..με paypal πάντα θα αγοράζεις ..πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό εκεί ..

μετά μιλάς με το μαγαζί που θες να πάρεις την συσκευή , απορίες δικές σου να σου λήσουν , άμα το έχουν σε διαθεσημότητα κτλ..

Αλλά πρώτα πρέπει να ασχοληθείς περί paypal , δημιουργία κτλ .. στο forum υπάρχει νήμα για paypal να δεις τι λένε τα παιδιά για να σε βοηθείσουν σε ότι απορίες έχεις ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypall

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

χρεωστική έχω βάλει και εγώ στην paypal ..με paypal πάντα θα αγοράζεις ..πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό εκεί ..

μετά μιλάς με το μαγαζί που θες να πάρεις την συσκευή , απορίες δικές σου να σου λήσουν , άμα το έχουν σε διαθεσημότητα κτλ..

Αλλά πρώτα πρέπει να ασχοληθείς περί paypal , δημιουργία κτλ .. στο forum υπάρχει νήμα για paypal να δεις τι λένε τα παιδιά για να σε βοηθείσουν σε ότι απορίες έχεις ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypall

 

Ωραια!!Ευχαριστω πολυ και παλι :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Allfine Fine9 Glory 4G.

Είναι τίποτα της προκοπής ή απλά ένα τετραπύρηνο της οκάς; Λέει πως είναι και τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω τι αξίζει η οθόνη (1920 x 1280). Το ifive 3gs με 7.9 οθόνη έχει ανάλυση 2048*1536 και είναι και οκταπύρηνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...