Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είσαι ο μόνος που παιδεύεται με το pandawill. Εγώ περίμενα 3 βδομάδες μέχρι να στείλουν το τάμπλετ που είχα παραγγείλει (ly-f1) και τελικά μου ήρθε ελαττωματικό. Δεν λειτουργεί ο αισθητήρας κίνησης + ότι ξέχασαν να μου βάλουν φορτιστή. Μου πρότειναν να μου δώσουν 10 δολάρια ως αποζημίωση!! Είναι τραγικοί. Έκανα dispute σήμερα στο paypal, ελπίζω να ξεμπερδέψω γρήγορα χωρίς να βγω χαμένος.

Στην θέση σου θα ζητούσα refund όσο είναι νωρίς ακόμα και θα έκανα από αλλού παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το Cube με ICS υπάρχει το FACEBOOK widget? Από το market δε μου βρίσκει κάτι σχετικό. Επίσης ούτε το google contacts υπάρχει. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω ή έχει αν προτείνει κάποιο καλό πρόγραμμα για διαχείριση των contacts?

 

Κάποιος?.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας....

 

Πήρα σήμερα το Acer iconia A100 το έκανα root και περάσα κάποια βασικά προγράμματά όπως το superuser,mybackup pro,android assistant ,titanium backup,adsolute system κλπ που έχω και στο κινητο και μερικά παιχνιδια... έπαιξα λίγο με τα προγράμματά όχι σπουδαία πράγματά κυρίως backup και κανα Facebook και 2-3 προεγκατεστημενες χαζομάρες που φαγανε uninstall.

 

Τι μου συνέβη σε κάποια στιγμή που με άφησέ μ@κ@κ@... πάω να πάνω εγκατασταση κάτι καινούργιο πχ από μάρκετ και στην φάση του install μου λέει πάντα insufficient storage available ...! Με οποίο τρόπο και να παω να το κάνω install ακόμη και από apk! Το tablet είναι παρθένο με 5 giga ελευθερα το τσέκαρα ξανά και ξανά... δοκίμασα να απεγκαταστησω εφαρμογή και μετά δεν ξαναμπαίνει πάρα μονό με ολικό restore από το mybackup,το οποίο όμως δεν λύνει το πρόβλημα...

 

Restart δεν δούλεψε... στο titanium δεν είχαν κάνει backup ακόμη γιατί είχαν μόλις κάνει από τo mybackup...

 

Δεν ξέρω τι να κάνω...!πως μπορώ να φτιάξω αυτό...? Καμία ιδέα κάποιος έμπειρος ή μη του τι μπορεί να φταίει...έστω να κάνω δοκιμές ...?ούτε του 1και ΚΒ εφαρμογή δεν μπαινει!Γιατί τρώει πόρτα..?

 

Α... δοκίμασα και απεγκατεστησα αμεσως και 2-3 app2sd που πολύ Χαναναίοι ότι κάποιο από αυτά μου την έκανε..το θέμα είναι τώρα τι κάνω....?

 

Edit:μιας και εγραψα το πρόβλημα ας γραψω και την λύση που βρήκα.. το πρόβλημα μου το έκαναν οι δοκιμές σε app2sd προγράμματά και πιο συγκεκριμένα το app2sd enabler που έβαλε σε automatic την default τοποθεσία για εγκατάσταση εφαρμογών . Καθώς πήγαινε το ταμπλετακι να κάνει εγκατάσταση στην sd δεν μπορούσε,εξου και το μήνυμα ... η μονή λύση ήταν:

 

1) στις ρυθμίσεις εφαρμογών ξετικαρισμα το να επιτρέπεται από unknown sources η εγκατάσταση και μετά

 

2)κατέβασμα απο το market το app2sdFroyo για rooted συσκευες και από εκεί του λες ότι default τοποθεσία για εγκατάσταση εφαρμογών ειναι internal.

 

Το προγραμματακι κολλάει λίγο αλλά την δουλεία του την κάνει .. ξανατικαρισμα για unknown sources και όλα έτοιμα.....!

 

Ουυυφ! Μου εσπασε τα νευρα ολη την μερά.....!

Edited by dkaratasos
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

2)κατέβασμα απο το market το app2sdFroyo για rooted συσκευες και από εκεί του λες ότι default τοποθεσία για εγκατάσταση εφαρμογών ειναι internal.

 

To αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακόμη μίας εβδομάδας αναμονή η απάντηση του σε σχετικό ερώτημα που τους έκανα :

'' sorry for the delay because the aurora tablets have problem on screen and the manufacturer still didn't solve this problem so we can't send them to you. Can you change it into sku20316 or another model you like on our site? ''

 

Και τους απάντησα φυσικά να μου στείλουν πίσω τα χρήματα .........:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

Μολις πηρα στα χερια μου το turbo spice το πηρα 2 μηνων σε απιστευτα καλη τιμη...

Εχει ηδη εγκατεστημενο το 1androidmarket και εχω κατεβασει skype και 1-2 αλλα πραγματακια τα οποια δουλευουν πολυ καλα....αυτο που δεν μπορει να γινει εγκατασταση και με καιει ειναι το Viber kai Whatssup..

Δοκιμα και μεσω του Apkinstaller και παλι τιποτα..Μηπως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα?

 

ευχαριστω αν ξερει καποιος...Μολις το δουλεψω λιγω θα ενημερωσω περαιτερω και για μπαταρια και ολα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακόμη μίας εβδομάδας αναμονή η απάντηση του σε σχετικό ερώτημα που τους έκανα :

'' sorry for the delay because the aurora tablets have problem on screen and the manufacturer still didn't solve this problem so we can't send them to you. Can you change it into sku20316 or another model you like on our site? ''

 

Και τους απάντησα φυσικά να μου στείλουν πίσω τα χρήματα .........:mad:

 

Και εγώ. Δεν φταίνε αυτοί αλλά τα εργοστάσια που παράγουν το tablet και κυρίως η Ainol. Τα παράπονα σου σε αυτούς!

Αλλά για παράπονα και για σχόλια σχετικά με τα κινέζικα καταστήματα στο Προτάσεις για αγορά tablet απο κινέζικα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Δεν φταίνε αυτοί αλλά τα εργοστάσια που παράγουν το tablet και κυρίως η Ainol. Τα παράπονα σου σε αυτούς!

Αλλά για παράπονα και για σχόλια σχετικά με τα κινέζικα καταστήματα στο Προτάσεις για αγορά tablet απο κινέζικα μαγαζιά

 

Τα παράπονα μου καλέ μου φίλε τα κάνω σε αυτούς γιατί αυτούς πλήρωσα ,όχι μόνο πουλούσαν ένα προϊών που δεν είχαν ουσιαστικά σε stock αλλά τράβηξαν και τα χρήματα ,

 

Τελικά μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά από απειλή για καταγγελία στ PayPal .

 

Συγγνώμη αν βγήκα εκτός θέματος .:O

Link to comment
Share on other sites

http://www.cwell-hk.com/products/NOVO_7_Paladin_(android_4.0).aspx

 

http://www.cwell-hk.com/products/Ainol_Novo_7_Advanced_II.aspx

 

http://www.cwell-hk.com/products/NOVO_7_Aurora(IPS).aspx

 

Πρίν μερικές μέρες μου είπε στο skype (aaron λέγεται) ότι τα έχει όλα σε stock...

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Τα παράπονα μου καλέ μου φίλε τα κάνω σε αυτούς γιατί αυτούς πλήρωσα ,όχι μόνο πουλούσαν ένα προϊών που δεν είχαν ουσιαστικά σε stock αλλά τράβηξαν και τα χρήματα ,

 

Τελικά μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά από απειλή για καταγγελία στ PayPal .

 

Συγγνώμη αν βγήκα εκτός θέματος .:O

 

Έτσι λειτουργεί και το simplyelectronics.net. Μακρυά... Έχω απίστευτη αλληλογραφία κρατημένη μαζί τους. Είναι απλά απαράδεκτοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Παιδιά αυτό το store το γνωρίζετε ?? είναι αξιόπιστο να το βάλω παραγγελία λέει ότι είναι και αγγλικό μαγαζί ……..

 

http://www.android-tablet-computer.co.uk/ainol-novo-7-aurora-7-inch-high-resolution-ips-touch-screen-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί και το simplyelectronics.net. Μακρυά... Έχω απίστευτη αλληλογραφία κρατημένη μαζί τους. Είναι απλά απαράδεκτοι

 

Eγώ με το simplyelectronics.net είχα θετική εμπειρία εκτός από το ότι επιχείρησαν να ζήτήσουν μεταφορικά σε προιόν με δωρεάν αποστολή με τη δικαιολογία ότι το πακέτο ήταν μεγάλο (δύο Motorola Xoom) ...

 

Καλησπέρα ,

Παιδιά αυτό το store το γνωρίζετε ?? είναι αξιόπιστο να το βάλω παραγγελία λέει ότι είναι και αγγλικό μαγαζί ……..

 

http://www.android-tablet-computer.co.uk/ainol-novo-7-aurora-7-inch-high-resolution-ips-touch-screen-16gb.html

 

Δέν είναι αγγλικό μαγαζί αλλά κινέζικο, απλώς στέλνει μέσω Αγγλίας (όπως και το merimobiles) οπότε παρακάμπτεται το τελωνείο...

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

Μολις πηρα στα χερια μου το turbo spice το πηρα 2 μηνων σε απιστευτα καλη τιμη...

Εχει ηδη εγκατεστημενο το 1androidmarket και εχω κατεβασει skype και 1-2 αλλα πραγματακια τα οποια δουλευουν πολυ καλα....αυτο που δεν μπορει να γινει εγκατασταση και με καιει ειναι το Viber kai Whatssup..

Δοκιμα και μεσω του Apkinstaller και παλι τιποτα..Μηπως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα?

 

ευχαριστω αν ξερει καποιος...Μολις το δουλεψω λιγω θα ενημερωσω περαιτερω και για μπαταρια και ολα...

 

το δοκιμασα κι εγω το viber και δεν το εγκατεστησε. κατι στην εφαρμογη δεν καθεται.

ψαχνοντας βρηκα μια αντιστοιχη εκδοση του σε σουηδικο site εδω. το ονομαζουν dmtech 820 και ειναι με 4gb. με αυτη την ονομασια σε σουηδικο φορουμ ειδα για ενα update που εχουν βγαλει εδω. ειναι σε μορφη update.img . πως γινεται το update ? λογικα το πεταω χυμα στην sd και το αναβω αλλα να ρισκαρω ? πως το επαναφερω πισω αν κατι κατσει στραβα οεο ?

 

kai Whatssup..

 

πριν λιγο δοκιμασα την εκδοση του WhatsApp Messenger v2.7.5163 και την εγκατεστησε κανονικα. ποσο καλα παιζει δεν ξερω γιατι δεν το δουλευω. απ οτι βλεπω ειναι δωρεαν στο μαρκετ αλλα εχει παλαιοτερη εκδοση οποτε αν θες παρε το απο εδω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε m****** θα δοκιμασω και εγω το Whatsupp και θα δω αν δουλευει...

Επισης το forum που εδωσες το σουηδικο ακοθγεται ενδιαφερον επειδη ξερω σουηδικα θα διαωασω τισ σελιδες καλα και θα σου πω τι πεζει και στου υπολοιπους

 

Φιλε m****** θα μου πεις λιγο πως γινεται το whtssup install_?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την εμπειρια μου καθως σε αλλο θεμα ειχα θιξει οτι εψαχνα tablet... Την περασμενη Κυριακη ειδα στο eshop crazy Sundays το Archos Arnova 10b g2 8 GB στα 179ευρω. Λεω ωραια ευκαιρια ειναι για τη δουλεια που θελω,το κατοχυρωνω, αλλα ας ελεγξω για ποιο μοντελο προκειται.... Στη μικρογραφια ειχαν το Archos Arnova 10 και αμεσως εστειλα μηνυμα αν υπαρχει καποιο λαθος στην περιγραφη ,επισημαινοντας κιολας αν η οθονη ειναι resistive ή capacitive. Σε περιπτωση resistive θα ακυρωνα την παραγγελια. Ετσι, μου απαντησαν την επομενη μερα οτι η οθονη ειναι capacitive κι ειχε γινει λαθος στην περιγραφη.

Περιχαρης εγω δινω το ΟΚ να συνεχιστει η παραγγελια μεχρι που την παρελαβα σημερα.....

Με μια συσκευασια να εχει ενα resistive NA με το συμπαθειο.... Τσαμπα η χαρα μου ,ουτε που ανοιξα τη συσκευασια κι αυριο το παω για επιστροφη.... :(

 

Και τωρα ξανα εις αναζητηση νεου tablet....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε m****** θα μου πεις λιγο πως γινεται το whtssup install_?

 

επειδη δεν εξηγεις που εχεις κολησει σε γενικες γραμμες το κατεβαζεις απ την σελιδα που εδωσα, το περνας στην καρτα του ταμπλετ και με το astro που ειναι file manager βρισκεις που ειναι αποθηκευμενο και το κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας επιδει ειμε καινουργιος εχω παρει το νεο asus transformer prime me tin ics εκδοση εαν θελουμε να κανουμε ενα update sto tablet και τον συνδεσουμε με υπολογηστη με πιο προγραμα τον συνδεουμε και σε πιο site παμε για να κατεβασουμε το update σας ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια για σας επιδει ειμε καινουργιος εχω παρει το νεο asus transformer prime me tin ics εκδοση εαν θελουμε να κανουμε ενα update sto tablet και τον συνδεσουμε με υπολογηστη με πιο προγραμα τον συνδεουμε και σε πιο site παμε για να κατεβασουμε το update σας ευχαρηστω

 

Για το asus transformer prime συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318974

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρει το asus transformer prime me ics και σκετωμαι να παρω και το πληκτρολογιο που δινει θυρα usb μηπως γνωριεται εαν παρω ενα στικακη της vodafone για να του δοσω 3g internet θα δουλεψει θατο αναγνωρηση το μηχανημα ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung galaxy tab 10.1 . αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας γράψει κανένα σχόλιο! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung galaxy tab 10.1 . αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας γράψει κανένα σχόλιο! Ευχαριστώ!

 

Ξεκίνα το διάβασμα. . . ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314352

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Τι λέτε αξίζει η αναμονή για το ανανεωμένο Aurora η να χτυπήσω κάποιο από τα παρακάτω ??

http://www.merimobiles.com/Gemei_G9_ICS_4_0_3_1GB_RAM_8GB_9_7inch_IPS_1_2GHz_p/meri0742.htm

 

http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

 

http://www.merimobiles.com/Cube_U9GT2_1GB_RAM_16GB_IPS_Screen_ICS_4_0_3_p/meri0725.htm

 

Καμιά προτίμηση ??:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung galaxy tab 10.1 . αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας γράψει κανένα σχόλιο! Ευχαριστώ!

 

navi55 και ovelix5 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω εχθες το αγορασα αλλα δεν μπορεσα να περασω με κανενα τροπο SKype ! Εχει βρει κανεις ακρη με root & Roms ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...