Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
motorola xoom στο Media Markt στα 400 €! Ρώτησα και στο αντίστοιχο θέμα. Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας? Αξίζει η αγορά του?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Στο αντίστοιχο θέμα αρκεί. Δεν ενδείκνυται να επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dear Customer,

 

We are sorry to inform you that your Ainol Aurora shipment will be delayed. Most of the Ainol Aurora that we received have to be replaced as they did not pass the Quality Control check due to inconsistencies with the screen colors/white spots. The Ainol Factory will recticfy the issue and should be able to supply to us the Aurora Model by the end of Next week. We offer a free 8GB memory card due to the inconvenience if you accept to wait, we understand that some of you may not be able to wait in this case the free 8GB memory card can be applied to any other product in stock or we can refund your order

 

We sincerely apologize for the inconvenience, please advise us with your decision

 

Thank you

Philip

Merimobiles Service Team Manager

 

Το ίδιο στείλανε και σε μενα όταν παρείγγειλα 2 ly-f1. Τελικά ήρθε μόνο το ενα και περιμένω ακόμα το δεύτερο.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σε όλους.Θέλω να κάνω μία ερώτηση και απευθύνομαι στήν σχετική εμπειρία που έχετε.Δέν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος να κάνω το πόστ,αν όχι ζητώ συγνώμη από τον moderator. :)

Έχω παραγγείλει από Κίνα ένα τάμπλετ , από DHgate , στίς 10/01/2012 πληρωμένο μέσω Paypal και αποστολή με China Post Air Mail. Μου επιβεβαίωσαν την αποστολή και μου έδωσαν και αριθμό τράκ RAxxxxxxxxxCN ο οποίος τσεκαρισμένος επιβεβαιώνει οτι υπήρξε κίνηση και μάλιστα, θεωρητικά το πακέτο στίς 20/01 έφυγε από Κίνα ( 2012 departure from outward office of exchange GREECE 2012-01-20 ). Σε επικοινωνία μου με τόν πωλητή, αυτός μου επιβεβαίωσε οτι εστάλη κανονικά και ότι έφυγε από Κίνα στις 20/01 και να περιμένω με υπομονή,έως σήμερα όμως, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Η αναζήτηση των Ελτά δέν δίνει αποτέλεσμα. Τώρα το DHgate υποτίθεται οτι κρατά τα χρήματα και τα ελευθερώνει στόν πωλητή με την ολοκλήρωση-παραλαβή της παραγγελίας, γι'αυτό έχει και δικό του Refund & Dispute , όπως και το Paypal.

Πιστεύετε οτι πρέπει να περιμένω κι'άλλο η να ξεκινήσω θέμα και να ζητήσω Refund ???

Οποιαδήποτε σχετική εμπειρία και πιθανή βοήθεια εκτιμάται δεόντως.:confused::cry::confused:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο στείλανε και σε μενα όταν παρείγγειλα 2 ly-f1. Τελικά ήρθε μόνο το ενα και περιμένω ακόμα το δεύτερο.

 

Περιμένω και εγώ το ly-f1. Αν και έχω διαβάσει αρκετά reviews και έχω δει βιντεάκια στο youtube, γράψε μας αν θέλεις και εσύ τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής που έχεις παρατηρήσει!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως πρεπει να περιμενεις μιας και η αποστολη μπορει να περασει η να αγγιξει τον μηνα+

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σε όλους.Θέλω να κάνω μία ερώτηση και απευθύνομαι στήν σχετική εμπειρία που έχετε.Δέν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος να κάνω το πόστ,αν όχι ζητώ συγνώμη από τον moderator. :)

Έχω παραγγείλει από Κίνα ένα τάμπλετ , από DHgate , στίς 10/01/2012 πληρωμένο μέσω Paypal και αποστολή με China Post Air Mail. Μου επιβεβαίωσαν την αποστολή και μου έδωσαν και αριθμό τράκ RAxxxxxxxxxCN ο οποίος τσεκαρισμένος επιβεβαιώνει οτι υπήρξε κίνηση και μάλιστα, θεωρητικά το πακέτο στίς 20/01 έφυγε από Κίνα ( 2012 departure from outward office of exchange GREECE 2012-01-20 ). Σε επικοινωνία μου με τόν πωλητή, αυτός μου επιβεβαίωσε οτι εστάλη κανονικά και ότι έφυγε από Κίνα στις 20/01 και να περιμένω με υπομονή,έως σήμερα όμως, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Η αναζήτηση των Ελτά δέν δίνει αποτέλεσμα. Τώρα το DHgate υποτίθεται οτι κρατά τα χρήματα και τα ελευθερώνει στόν πωλητή με την ολοκλήρωση-παραλαβή της παραγγελίας, γι'αυτό έχει και δικό του Refund & Dispute , όπως και το Paypal.

Πιστεύετε οτι πρέπει να περιμένω κι'άλλο η να ξεκινήσω θέμα και να ζητήσω Refund ???

Οποιαδήποτε σχετική εμπειρία και πιθανή βοήθεια εκτιμάται δεόντως.:confused::cry::confused:

 

οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω πρεπει να περιμενεις..κανουν αρκετο καιρο να εμφανιστουν στο ελληνικο ταχυδρομειο,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις..

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το ly-f1. Αν και έχω διαβάσει αρκετά reviews και έχω δει βιντεάκια στο youtube, γράψε μας αν θέλεις και εσύ τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής που έχεις παρατηρήσει!

 

Έχω φτιάξει δικό του thread.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328448

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω πρεπει να περιμενεις..κανουν αρκετο καιρο να εμφανιστουν στο ελληνικο ταχυδρομειο,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις..

 

Το θέμα είναι οτι αν περάσουν 45 μέρες , νομίζω , απο την ημερομηνία της παραγγελίας και δέν κάνεις τίποτα, το χάνεις το παιχνίδι σε περίπτωση που τελικά χαθεί το πακέτο. Σωστά ??:(

Ενώ αν ανοίξει θέμα στο Paypal , στις 45 μέρες , έχεις άλλες 20 να συνεννοηθείς με τον πωλητή, οπότε είναι σύνολο 65 μέρες να έλθει το δέμα.

Αν έρθει, το κλείνεις και όλα καλά , αν όχι , δεν έχεις χάσει το δικαίωμά σου γιά refund.

Edited by NDls
Link to comment
Share on other sites

εμενα εμφανιστηκαν στο ελληνικο ταχυδρομειο μετα απο ενα μηνα,και μετα απο δυο ωρες με πηρανε απο το ταχυδρομειο να παω να το παρω,ειχανε ξεχασει;δεν ξερω παντως δεν ειχε ενημερωθει η ιστοσελιδα του ταχυδρομειου..
Link to comment
Share on other sites

εμενα εμφανιστηκαν στο ελληνικο ταχυδρομειο μετα απο ενα μηνα,και μετα απο δυο ωρες με πηρανε απο το ταχυδρομειο να παω να το παρω,ειχανε ξεχασει;δεν ξερω παντως δεν ειχε ενημερωθει η ιστοσελιδα του ταχυδρομειου..

Το καταλαβαίνω απόλυτα. :) Έχω ηδη πάει στο ταχυδρομείο δύο φορές και δέν υπάρχει τίποτε. :(

Εξάλλου απο τις 20/01 πού έφυγε το δέμα απο Κίνα είναι ήδη μήνας και την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς από αυτούς που αγόρασαν το Novo 7 Aurora μπορεί να μας πει πως τα πάει από μπαταρία; Πόσο περίπου κρατάει και με τι χρήση;
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

παιδάκια πριν από λίγες μέρες παρέλαβα αυτό το κινεζάκι MID 7" Tablet PC Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich-Ainol NOVO7 w/WiFi 8GB.Το θέμα μου είναι ότι δεν παίζει FLASH γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορώ να το κάνω να παίζει παιχνίδια και βίντεο που χρειάζονται

Adobe Flash Player?

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια πριν από λίγες μέρες παρέλαβα αυτό το κινεζάκι MID 7" Tablet PC Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich-Ainol NOVO7 w/WiFi 8GB.Το θέμα μου είναι ότι δεν παίζει FLASH γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορώ να το κάνω να παίζει παιχνίδια και βίντεο που χρειάζονται

Adobe Flash Player?

 

Αν έχει market, κατέβασε τον Flash Player 11. Με την τελευταία του ενημέρωση υποστηρίζει και ICS. Αν δεν έχεις market ή δεν σου το εμφανίζει, ψάξτο στο Google, κατέβασε το στο PC σου, βάλτο σε ένα στικάκι και πέρασε το στο tablet σου.

Link to comment
Share on other sites

Yποθέτω ότι το βρήκες στο market της συσκευής σου και σου λέει ότι δεν το υποστηρίζει, σωστά?

 

Kατέβασε το από εδώ στο PC σου και εγκατέστησε το με ένα στικάκι στο tablet σου.

Link to comment
Share on other sites

Για το Cube με ICS υπάρχει το FACEBOOK widget? Από το market δε μου βρίσκει κάτι σχετικό. Επίσης ούτε το google contacts υπάρχει. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω ή έχει αν προτείνει κάποιο καλό πρόγραμμα για διαχείριση των contacts?
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα στο PandaWill ένα (Ainol Novo 7 Aurora 16GB) από της 16/2/12 και μετά από επανειλημμένα mail σήμερα μου έστειλαν αυτό :

 

"Hello,

Sorry to tell you that sku20272 not in stock at the moment. I am afraid you have to wait for at least one week time. "

 

τους είπα οτι θα περιμένω ακόμη 1 εβδομάδα αλλά όχι παραπάνω , και ρωτώ τώρα εγώ γιατί δεν το βγάζουν το προϊόν Out of Stock και αφήνουν των κόσμο να βάζει παραγγελίες και μάλιστα να εισπράττουν και τα χρήματα από το PayPal ......?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα στο PandaWill ένα (Ainol Novo 7 Aurora 16GB) από της 16/2/12 και μετά από επανειλημμένα mail σήμερα μου έστειλαν αυτό :

 

"Hello,

Sorry to tell you that sku20272 not in stock at the moment. I am afraid you have to wait for at least one week time. "

 

τους είπα οτι θα περιμένω ακόμη 1 εβδομάδα αλλά όχι παραπάνω , και ρωτώ τώρα εγώ γιατί δεν το βγάζουν το προϊόν Out of Stock και αφήνουν των κόσμο να βάζει παραγγελίες και μάλιστα να εισπράττουν και τα χρήματα από το PayPal ......?:mad:

 

Aν σου απαντήσουν, που δεν πρόκειται, ενημέρωσε μας. Είναι πάγια τακτική πολλών sites(Pandawill, Merimobiles, Chinagrabber k.λπ) να παρουσιάζουν όλα τα σχεδόν τα προιόντα τους σε στοκ. Μαζεύουν χρήμα όμορφα και απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Aν σου απαντήσουν, που δεν πρόκειται, ενημέρωσε μας. Είναι πάγια τακτική πολλών sites(Pandawill, Merimobiles, Chinagrabber k.λπ) να παρουσιάζουν όλα τα σχεδόν τα προιόντα τους σε στοκ. Μαζεύουν χρήμα όμορφα και απροβλημάτιστα.

 

Στο Merimobiles το AINOL Aurora το έχουν out of stock.... εγώ το είχα παραγγείλει πριν αρκετό καιρό... είχαν πει ότι είχαν βρει πρόβλημα στην οθόνη ενώ κάναν quality check....

 

Πάντως σήμερα... ήρθε email με επιβεβαίωση αποστολής παραγγελίας και κωδικό για tracing....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Aν σου απαντήσουν, που δεν πρόκειται, ενημέρωσε μας. Είναι πάγια τακτική πολλών sites(Pandawill, Merimobiles, Chinagrabber k.λπ) να παρουσιάζουν όλα τα σχεδόν τα προιόντα τους σε στοκ. Μαζεύουν χρήμα όμορφα και απροβλημάτιστα.

 

Καλημέρα !!

Σήμερα το πρωί βρήκα απάντηση και στο άλλο mail που τους είχα στείλει :

 

"Dear Kostas Katris,

Sorry for the delay because tablet aurora sku2027 still not arrive, can you wait for some more days or change it into another model in stock ?

Regards

Maria"

 

Άντε να δούμε .:blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο Merimobiles το AINOL Aurora το έχουν out of stock.... εγώ το είχα παραγγείλει πριν αρκετό καιρό... είχαν πει ότι είχαν βρει πρόβλημα στην οθόνη ενώ κάναν quality check....

 

Πάντως σήμερα... ήρθε email με επιβεβαίωση αποστολής παραγγελίας και κωδικό για tracing....

 

:lol:

 

Άντε φίλε μου καλώς να το παραλάβεις ,πότε είχες κάνει την παραγγελία ??

Link to comment
Share on other sites

Άντε φίλε μου καλώς να το παραλάβεις ,πότε είχες κάνει την παραγγελία ??

 

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.... άριστη επιλογή...

Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και οθονάρα....

 

Τώρα θέλει να το κάνω root και να το φορτώσω με εφαρμογές....

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.εχω το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 στην κατοχη μου εδω και κανενα μηνα,αλλα τωρα χρησημοποιησα την θυρα usb.πηγα να αντιγραψω καποιες φωτο που ειχα στο ταμπλετ και δεν βρησκει το στικακι που βαζω....τι μπορει να φταιει??βρησκει την εσωτερικη μνημη,την καρτα μνημης και δεν βρησκει το usb....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.... άριστη επιλογή...

Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και οθονάρα....

 

Τώρα θέλει να το κάνω root και να το φορτώσω με εφαρμογές....

 

:)

 

Άντε φίλε μου καλορίζικο !!! εγώ ακόμα παιδεύομαι με το Pandawill μάλλον θα κάνω καταγγελία στο PayPal να είμαι και καλυμμένος .

 

Βαλε κανένα videaki να ζηλέψουμε λίγο ……… αλήθεια πώς σου φαίνετε η 7΄΄ οθόνη ?? βολεύει ?? το 16GB η το 8GB αγόρασες ??:up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...