Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά…

Τώρα νομίζω είμαι στο σωστό θέμα για την ερώτησή μου….

Κατόπιν φοβερής βοήθειας από τον Ηρακλή (και τα άλλα παιδιά) το τηλέφωνό μου «σφυρίζει» και τους πολύ ευχαριστώ γι αυτό.

Έβαλα τον go launcher ex και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι καταπληκτικός….

Όταν γυρίζω από τις εφαρμογές στην αρχική οθόνη, έχω το εφέ tv το οποίο είναι υπέροχο.

Πώς μπορώ να βάλω αυτό το εφέ και όταν κλείνει η οθόνη?

Έψαξα στις ρυθμίσεις και δε βρίσκω κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα κι εγώ σήμερα τον TSF, μερικές εντυπώσεις:

- Όντως είναι κάτι εντελώς και ευχάριστα διαφορετικό από τα Launchers που έχουμε συνηθίσει.

- Καταναλώνει αρκετή RAM, με μόνο μία Screen για widgets (τον καιρό κι ένα note) αυτήν την στιγμή χρειάζεται 35ΜΒ. Προσωπικά δεν με απασχολεί, αλλά σίγουρα δεν είναι για αδύναμες σε Hardware συσκευές.

- Μείον μέχρι στιγμής βρίσκω το ότι στην μπαρίτσα αριστερά δεν είναι τόσο ευαίσθητα τα κουμπιά στην αφή, δηλαδή παίζει να πατήσω και 2η φορά για να ανοίξω την εφαρμογή που θέλω.

- Το πιο ωραίο Widget καιρού που έχω δει, με διαφορά από τα υπόλοιπα. :happy:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά…

Τώρα νομίζω είμαι στο σωστό θέμα για την ερώτησή μου….

Κατόπιν φοβερής βοήθειας από τον Ηρακλή (και τα άλλα παιδιά) το τηλέφωνό μου «σφυρίζει» και τους πολύ ευχαριστώ γι αυτό.

Έβαλα τον go launcher ex και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι καταπληκτικός….

Όταν γυρίζω από τις εφαρμογές στην αρχική οθόνη, έχω το εφέ tv το οποίο είναι υπέροχο.

Πώς μπορώ να βάλω αυτό το εφέ και όταν κλείνει η οθόνη?

Έψαξα στις ρυθμίσεις και δε βρίσκω κάτι τέτοιο

 

Μια εφαρμογη ειναι το screen off. Τωρα αν ασχολεισαι με root&custom εχω την εντυπωση οτι κατι υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα κι εγώ σήμερα τον TSF, μερικές εντυπώσεις:

- Όντως είναι κάτι εντελώς και ευχάριστα διαφορετικό από τα Launchers που έχουμε συνηθίσει.

- Καταναλώνει αρκετή RAM, με μόνο μία Screen για widgets (τον καιρό κι ένα note) αυτήν την στιγμή χρειάζεται 35ΜΒ. Προσωπικά δεν με απασχολεί, αλλά σίγουρα δεν είναι για αδύναμες σε Hardware συσκευές.

- Μείον μέχρι στιγμής βρίσκω το ότι στην μπαρίτσα αριστερά δεν είναι τόσο ευαίσθητα τα κουμπιά στην αφή, δηλαδή παίζει να πατήσω και 2η φορά για να ανοίξω την εφαρμογή που θέλω.

- Το πιο ωραίο Widget καιρού που έχω δει, με διαφορά από τα υπόλοιπα. :happy:

 

Εγώ που τον έχω φορτωμένο, μου τρώει περίπου 80 mb.Σε συσκευές με 1giga ram δεν είναι θέμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το screen off & lock παρέχει αυτή τη δυνατότητα.

Μια extra εφαρμογή που θα τρέχει συνέχεια από πίσω μόνο γι αυτό το πράγμα…

Μάλλον δε θα το βάλω, σπατάλη μνήμης…

Πάντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια extra εφαρμογή που θα τρέχει συνέχεια από πίσω μόνο γι αυτό το πράγμα…

Μάλλον δε θα το βάλω, σπατάλη μνήμης…

Πάντως ευχαριστώ

 

Επειδη δεν ξερω τι συσκευη εχεις, σε s2 παντως δεν εχω δει επιβαρυνση της καταναλωσης η της μνημης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια extra εφαρμογή που θα τρέχει συνέχεια από πίσω μόνο γι αυτό το πράγμα…

Μάλλον δε θα το βάλω, σπατάλη μνήμης…

Πάντως ευχαριστώ

 

Ποιος είπε ότι τρέχει μόνιμα στο background;

 

Τέλος πάντων, επειδή βγαίνουμε off topic, ας επιστρέψουμε στα του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο go launcher έχει επιλογή για κλείδωμα οθόνης με ένα απλό gesture στην οθόνη. Δεν χρειάζεται extra εφαρμογή ούτε να ψάχνεις που είναι το κουμπάκι. Εγώ με ένα απλό σύρσιμο στην οθόνη την κλειδώνω. Απίστευτα βολικό. Δεν πρέπει να έχει όμως εφέ.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω σημερα μετα απο πολυ καιρο τον go explorer ex , ολα καλα εκτος απο ενα ενοχλητικο μηνυμα που μου εμφανιζετε καθε φορα που παταω το πισω και λεει '' η λειτουργια παντα τερματισμος δραστηριοτητων ειναι ενεργοποιημενη, πατηστε επιβεβαιωση για ακυρωση '' . Γιατι μου το βγαζει αυτο συνεχεια ρε παιδια ??? καμια ιδεα ??
:X
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα χθές μετά από καιρό τον Go Launcher (μιας και του έκανα και την τελευταία αναβάθμιση και είπα να δω τι άλλαξαν) κι έπαθα την πλάκα μου. Έγινε απίστευτα smooth , χωρίς το παραμικρό lagάρισμα του παρελθόντος και με ακόμη καλύτερη παραμετροποίηση. Ανταποκρίνεται στιγμιαία πλέον και στα πλήκτρα τηλεφώνου κι επαφών, μια που πατάς και μια που ανοίγουν , ενώ παλιά είχε μια χρονοκαθυστέρηση.

Στην dock bar , άμα βγάλεις ένα εικονίδιο τα υπόλοιπα μεγαλώνουν και αυτόματα πιάνουν όλον τον ελεύθερο χώρο, πολύ καλό κι αυτό.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα χθές μετά από καιρό τον Go Launcher (μιας και του έκανα και την τελευταία αναβάθμιση και είπα να δω τι άλλαξαν) κι έπαθα την πλάκα μου. Έγινε απίστευτα smooth , χωρίς το παραμικρό lagάρισμα του παρελθόντος και με ακόμη καλύτερη παραμετροποίηση. Ανταποκρίνεται στιγμιαία πλέον και στα πλήκτρα τηλεφώνου κι επαφών, μια που πατάς και μια που ανοίγουν , ενώ παλιά είχε μια χρονοκαθυστέρηση.

Στην dock bar , άμα βγάλεις ένα εικονίδιο τα υπόλοιπα μεγαλώνουν και αυτόματα πιάνουν όλον τον ελεύθερο χώρο, πολύ καλό κι αυτό.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχει βελτιωθει πολυ και δεν εχει lag απο οθονη σε οθονη.

ΟΜΩΣ, αν πας να αλλαξεις γρηγορα 2-3 οθονες, τοτε φαινεται οτι υστερει σε σχεση με launcher pro ή tsf.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εχω τν GO Launcher (& EX) μετα τν τελευταια αναβαθμιση η κατω μπαρα καποιες φορες εξαφανιζεται τι πρεπει να κανω :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εχω τν GO Launcher (& EX) μετα τν τελευταια αναβαθμιση η κατω μπαρα καποιες φορες εξαφανιζεται τι πρεπει να κανω :(

 

φιλε μου ελεγξε στο μενου του go launcher ex εκει που λεει ρυθμισεις χειρονομιας μηπως στις ενεργειες ολισθησης πανω η κατω ειναι τικαρισμενη η επιλογη λειτουργια ---> εμφανιση/αποκρυψη γραμμης καταστασης.

αν ναι οταν κανεις slide προς τα πανω η προς τα κατω την εξαφανιζεις κ την ξαναεμφανιζεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ελεγξε στο μενου του go launcher ex εκει που λεει ρυθμισεις χειρονομιας μηπως στις ενεργειες ολισθησης πανω η κατω ειναι τικαρισμενη η επιλογη λειτουργια ---> εμφανιση/αποκρυψη γραμμης καταστασης.

αν ναι οταν κανεις slide προς τα πανω η προς τα κατω την εξαφανιζεις κ την ξαναεμφανιζεις.

 

φιλη οχι φιλος :) Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά :p

Αρκετά καλός. Δεν έχει πολύ παραμετροποίηση βέβαια.

 

Toν δοκίμασα και εγώ λίγο, αλλά όντως πολύ μικρή παραμετροποίηση....Ούτε καν πόσες αρχικές οθόνες θες δεν με άφηνε να επιλέξω. Πάντως το " Missed call & Received sms badge display" δεν είδα να μου δουλεύει λίγο που κοίταξα...ήταν και ο λόγος μάλιστα που τον δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Toν δοκίμασα και εγώ λίγο, αλλά όντως πολύ μικρή παραμετροποίηση....Ούτε καν πόσες αρχικές οθόνες θες δεν με άφηνε να επιλέξω. Πάντως το " Missed call & Received sms badge display" δεν είδα να μου δουλεύει λίγο που κοίταξα...ήταν και ο λόγος μάλιστα που τον δοκίμασα

 

Πάντως είναι αρκετά smooth και ελαφρύς.

Σε galaxy ace και mini που τον έχω βάλει πάει άψογα.

 

Τον προτιμώ σε σχέση με τον zeam (απο τους απλούς δηλαδή) γιατί έχει περισσότερο εφέ αλλά είναι και αυτός πολύ ελαφρύς.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω παλι τα ιδια μου εκανε :(

 

βασικα εγω ημουν λαθος.οχι εμφανιση/αποκρυψη γραμμης καταστασης.

εμφανιση/αποκρυψη μπαρας αγκυρωσης κοιταξε.

ετσι κρυβεται κ εμφανιζεται το dock.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...