Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Συνεχίζετε η υποστήριξη στον TSF και στα πρόσθετα του με αναβάθμισης,είναι να βάλουν όσα φαίνονται στο βίντεο παρουσίασης και κάποια αλλά που διάβασα στο κορεάτικο του σαιτ.

 

Πρέπει σίγουρα να δουλέψουν την προσαρμογή των widgets και να βάλουν οπωσδήποτε shortcuts.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει σίγουρα να δουλέψουν την προσαρμογή των widgets και να βάλουν οπωσδήποτε shortcuts.

 

Νέα έκδοση και έρχονται και άλλα 1.4.0
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση και έρχονται και άλλα 1.4.0

 

Εκτός από τις πολλές προσθήκες της νέας έκδοσης, το βασικότερο είναι πως διορθώσανε τη συμπεριφορά του launcher με τα android widgets. Μέχρι τώρα αν το φόρτωνες lagare λίγο. Τώρα πάει σφαίρα ότι και να του βάλεις :D:D

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις πολλές προσθήκες της νέας έκδοσης, το βασικότερο είναι πως διορθώσανε τη συμπεριφορά του launcher με τα android widgets. Μέχρι τώρα αν το φόρτωνες lagare λίγο. Τώρα πάει σφαίρα ότι και να του βάλεις :D:D

 

Eχθές τον αγόρασα και εγώ,αφού τον δοκίμασα για κανα τριάρι μέρες.

Πραγματικά εξαιρετικός ,η νέα έκδοσή του είναι απίστευτη.Μέχρι επιλογή να αλλάξεις to μέγεθος των εικονιδίων και των folders έχει.

Lag? What s this?

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις πολλές προσθήκες της νέας έκδοσης, το βασικότερο είναι πως διορθώσανε τη συμπεριφορά του launcher με τα android widgets. Μέχρι τώρα αν το φόρτωνες lagare λίγο. Τώρα πάει σφαίρα ότι και να του βάλεις :D:D

 

Ας το δουν οι μεγάλες εταιρίες (Samsung, HTC κτλ..) για να καταλάβουν πως πραγματικά δημιουργείς ένα smooth launcher που τινάζει τον ανταγωνισμό στον αέρα...

Θέλω να ελπίζω πως ο καινούργιος touchWiz (GS III) θα έχει κάτι από τον Tsf..

 

Send from my Galaxy S 2

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Ας το δουν οι μεγάλες εταιρίες (Samsung, HTC κτλ..) για να καταλάβουν πως πραγματικά δημιουργείς ένα smooth launcher που τινάζει τον ανταγωνισμό στον αέρα...

Θέλω να ελπίζω πως ο καινούργιος touchWiz (GS III) θα έχει κάτι από τον Tsf..

 

Send from my Galaxy S 2

 

Η HTC τι να δει;;; Έχει sense φίλε μου..;)

 

Για τον tw θα συμφωνήσω...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το ακούσαμε και αυτό:p

χωρίς πλάκα, ίσως έπρεπε να πάρεις ένα windows phone αν σου αρέσουν τα tales καλύτερα. το πόσο οργανωμένο ή όχι είναι το android εσύ το αποφασίζεις

 

Φιλε μου τα WP δεν μου αρεσουν, κυριως γιατι ειναι πολυ κλειστο λειτουργικο.

 

Μου αρεσει ομως πολυ η φιλοσοφια των ταιλς, κατι διαφορετικο απο ολους του αλλους launchers. Μου αρεσει ολα να ειναι σε ταξη και σε μια και μονο οθονη. Ακομα και τα widgets κανουν resize ετσι ωστε ολα να ειναι στο ιδιο μεγεθος μεσα στα πλακακια. Χαρα οφθαλμου!

 

Βασικα, ασχετα με τον launcher 7, αυτη ειναι η μαγεια του αντροιντ - εχεις ανοιχτο λειτουργικο και το κανεις customize οπως αγαπας. Αυριο μπορει να μου την δωσει και να βαλω αλλο launcher. Ποιος ξερει...

 

Υπαρχει περιπτωση να το βαρεθεις ?? δεν νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

Η HTC τι να δει;;; Έχει sense φίλε μου..;)

 

Για τον tw θα συμφωνήσω...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Δεν το λέω από άποψη εργονομίας..σίγουρα το sense είναι κορυφή σε αυτό..

Τονίζω την αίσθηση της ομαλότητας που σου προσφέρει ο Tsf που ξεπερνά ακόμα και αυτή του ios..

τόσο καιρό διαβάζαμε ότι το Android δεν μπορεί να σου προσφέρει αυτή την αίσθηση αλά ιος και Wp γιατί δεν ήταν φτιαγμένο έτσι..

Να λοιπόν που μπορεί όχι μόνο να την φτάσει αλλά και να την ξεπεράσει..

 

Send from my Galaxy S 2

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω από άποψη εργονομίας..σίγουρα το sense είναι κορυφή σε αυτό..

Τονίζω την αίσθηση της ομαλότητας που σου προσφέρει ο Tsf που ξεπερνά ακόμα και αυτή του ios..

τόσο καιρό διαβάζαμε ότι το Android δεν μπορεί να σου προσφέρει αυτή την αίσθηση αλά ιος και Wp γιατί δεν ήταν φτιαγμένο έτσι..

Να λοιπόν που μπορεί όχι μόνο να την φτάσει αλλά και να την ξεπεράσει..

 

Send from my Galaxy S 2

 

Φυσικα και μπορει. Ομως οι κατασκευαστες, οπως βλεπεις δεν ειναι και τοσο προθυμοι. Λογικο μιας και προκειται κυριως για κατασκευαστες hardware και οχι software οπως κατα κυριο λογο ειναι η απλ και η microsoft.

Επομενως, το θεμα ειναι ποσο εχει δουλευτει το λογισμικο απο τον κατασκευαστη ή οχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:lol: +1

 

Κι εγώ μάλλον θα την κάνω την κίνηση!

 

Να την κάνεις.Αξίζει πραγματικά.Άλλη αίσθηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις.Αξίζει πραγματικά.Άλλη αίσθηση.

 

Την έκανα, αν και με παίδεψε να το αγοράσω :) Αυτά παθαίνεις αν χρησιμοποιεις ραγισμενο software, αλλά και γουρούνι στο σακι και 12 ευρώ όχι δα! Μου το έδειχνε αγορασμένο το google play και έχει διαδικασία να το αλλάξεις. Anyway όλα καλά με μια από τις καλύτερες και ακριβότερες αγορές μου χεχε

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω δοκιμαστικα εδω και μια μερα τον TSF και εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο ομαλος ειναι.. ( αλλα και αρκετα διαφορετικος με αποτελεσμα να με μπερδευει αρκετα αλλα αυτο ειναι θεμα συνηθειας ) . Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι που οταν παταω το κουμπι για πισω πχ οταν ειμαι στον καταλογο και θελω να επιστρεψω στην αρχικη οθονη , δεν με παει αμεσως αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι ο tsf launcher φορτωνει και μετα απο 3-4 δευτερολεπτα ανοιγει η αρχικη οθονη. Αυτο ειναι τρελο bug κατα την γνωμη μου και πολυ εκνευριστικο στην καθημερινη χρηση...

επισης δεν μπορω να βρω πως βαζεις widjet.. π.χ. το widget καιρου απο το beautiful widget και γενικα γραφικα widget...

Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

Για ICS και μόνο, είδα στο XDA να γίνεται πολύς λόγος με θετικά σχόλια για τον Apex Launcher.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω δοκιμαστικα εδω και μια μερα τον TSF και εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο ομαλος ειναι.. ( αλλα και αρκετα διαφορετικος με αποτελεσμα να με μπερδευει αρκετα αλλα αυτο ειναι θεμα συνηθειας ) . Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι που οταν παταω το κουμπι για πισω πχ οταν ειμαι στον καταλογο και θελω να επιστρεψω στην αρχικη οθονη , δεν με παει αμεσως αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι ο tsf launcher φορτωνει και μετα απο 3-4 δευτερολεπτα ανοιγει η αρχικη οθονη. Αυτο ειναι τρελο bug κατα την γνωμη μου και πολυ εκνευριστικο στην καθημερινη χρηση...

επισης δεν μπορω να βρω πως βαζεις widjet.. π.χ. το widget καιρου απο το beautiful widget και γενικα γραφικα widget...

 

Δεν συμβαίνει σε εμένα κάτι τέτοιο.Μήπως έχεις κανένα task killer;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για ICS και μόνο, είδα στο XDA να γίνεται πολύς λόγος με θετικά σχόλια για τον Apex Launcher.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

 

Eξαιρετικός.Βάλτον μην φοβάσαι.Ο καλύτερος ICS launcher αυτή τη στιγμή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει σε εμένα κάτι τέτοιο.Μήπως έχεις κανένα task killer;

 

Βρηκα πως βαζεις widget γραφικων αλλα η καθυστερηση των 4 -5 δευτερολεπτων οταν παταω πισω παραμενει χωρις να εχω κανενα task killer και τον ξηλωσα.. κριμα γιατι κατα την κυληση ηταν πολυ ομαλος και διαφορετικος....

:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι που οταν παταω το κουμπι για πισω πχ οταν ειμαι στον καταλογο και θελω να επιστρεψω στην αρχικη οθονη , δεν με παει αμεσως αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα οτι ο tsf launcher φορτωνει και μετα απο 3-4 δευτερολεπτα ανοιγει η αρχικη οθονη. Αυτο ειναι τρελο bug κατα την γνωμη μου και πολυ εκνευριστικο στην καθημερινη χρηση...

Και σε μένα το έκανε γιαυτό έφαγε σουτ προς το παρόν, ίσως φταίει και η rom.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Η τελευταία αναβάθμιση του go launcher αλλάζει την εμφάνιση των φακέλων.

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετικός.Βάλτον μην φοβάσαι.Ο καλύτερος ICS launcher αυτή τη στιγμή.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Παρα πολύ καλός σε GN 4.0.4 και stock rom και σε σχέση με τον Go launcher EX που είχα προηγουμένως.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Παρα πολύ καλός σε GN 4.0.4 και stock rom και σε σχέση με τον Go launcher EX που είχα προηγουμένως.

 

Το μόνο που του λείπει είναι οι φάκελοι στο app drawer πράγμα που είναι στα επόμενα to do του developer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες χριστος ανεστη.

Μια απορεια εχω.

Περναω κανονικα τον spb shell και μου ζηταει το κλειδι.

Το βαζω μα τιποτα.

Αναγκαστηκα να βρω κλειδια απο το γνωστα μαγαζακια καμμια 20αρι συνολο

αλλα και παλι τιποτα.

Μηπως πρεπει να βρω την beta εκδοση μπας και δουλεψει ?

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερες εμφανιζεται ειδοποιηση για update στον 360launcher. κανω το update αλλα εμφανιζει σφαλμα. μπορω να περασω την νεα εκδοση χωρις απεγκατασταση της τωρινης;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

παιδες χριστος ανεστη.

Μια απορεια εχω.

Περναω κανονικα τον spb shell και μου ζηταει το κλειδι.

Το βαζω μα τιποτα.

Αναγκαστηκα να βρω κλειδια απο το γνωστα μαγαζακια καμμια 20αρι συνολο

αλλα και παλι τιποτα.

Μηπως πρεπει να βρω την beta εκδοση μπας και δουλεψει ?

H λύση είναι να τον αγοράσεις! Η αναφορά οποιασδήποτε άλλης λύσης, η οποία έχει σχέση με πειρατεία λογισμικού, απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...