Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

Υπεθεσα το internet browsing γιατι μαλλον σημερα ολοι για αυτο καιγονται...

Κοιτα, για το Ν8 μονο video εχουμε που δειχνει ενα ταχυτατο menu. Ακομη και το scrolling στους χαρτες του gps ειναι ταχυτατο. Αλλα αν δεν το παρουμε στα χερια μας δεν μπορουμε να πουμε τιποτα με σιγουρια γιατι εχουμε ενα νεο λειτουργικο σε αυτη τη συσκευη και σιγουρα ειχες πιασει beta εκδοση του λειτουργικου. Παντως στα χαρτια, για μερικους τα + που εχει εναντι του ιphone ,βαση των αναγκων τους ,το κανουν πρωτη επιλογη αγορας.

 

Όταν το είδα στο Nokia Developers Forum τον Ιούνιο σχεδιαστικά μου άρεσε πάρα πολύ! πάνω από αυτό μόνο το iphone 4 βάζω.. λειτουργικά όμως δε με άφησε ικανοποιημένο! σίγουρα βέβαια θα έρθει με ενημερωμένο λογισμικό οπότε κάποια πράγματα θα έχουν διορθωθεί! μακάρι!!! θα δούμε... και σε τιμή γύρω στα 500 όπως και να το κάνεις πιο προσιτό από τα 660 min για το ip4!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας πω και εγω την γνωμη μου με μια απλη προταση σε σχεδον οτι διαβασα σαν καινουργιος κατοχος του Iphone 4 ..

 

-Το iphone 4 με εχει ενθουσιασει παρα πολυ. δεν υφιστατε προβλημα σηματος σε εμενα..και απο οτι βλεπω και σε ολους τους υπολοιπους.

 

-Πλεον μπρος πισω ειναι υπερβολικα ανθεκτικο....ξεχαστε τις γρατζουνιες δηλαδη...εκτος αν βρειτε κατι το υπερβολικα σκληρο και εχμηρο για να χαρακτει..

 

-Μου αρεσει απιστευτα η Οθονη του. υπερβολικα ανταποκρισιμη με ενα απλο χαδι...πεντακαθαρη...απλα δεν πιανει κοκο το ματι σου...μονο και μονο απο αυτο τα αλλα κινητα της αγορας φαινοντε καπως...δεν ξερω πως να το πω.

 

-Επισης το σερφαρισμα με ενα iphone ειναι απλα απολαυση...οποιος δεν το παραδεχτει απλα δεν το εχει δουλεψει..

 

-Παραδεχομαι την χαζη νοοτροπια της aplple να κλειδωνει τα παντα και την κατακρινω παρα πολυ... Εαν δεν γινοταν jailbreak δεν θα το επαιρνα ΠΟΤΕ.

 

-Δοξα τον θεο με το jailbreak πλεον εχω και bluetooth και ολα αυτα που κατηγορειτε πως το iphone δεν εχει απο την μανα του (κακος που δεν τα εχει)

 

-Android θα παρω μετα απο λιγα καιρο γιατι πιστευω πως ακομα ειναι σε προιμο σταδιο....αλλα ετσι οπως παει θα την φαει την apple στεγνα....μαρεσει το ελευθερο λειτουργικο...αλλα να ξερουμε οτι τα παντα θα δουλευουν εγγυημενα...οπως εγγυατε και δοκιμαζει καθε εφαρμογη η apple πριν την αφησει να κυκλοφορησει...

αυτο ειναι το μονο θετικο με το κλειστο λειτουργικο....ειναι υποχρεωμενοι να τα κανουν να δουλευουν αψογα...και οχι οπως καποτε με το symbian που δοκιμαζα 4 διαφορετικα msn για να δω ποιο θα λειτουργει σωστα..

 

 

 

Τελος πρεπει να καταλαβεται κατι.... πως το iphone εχει γινει τοσο μοναδικο επειδη εχει παρει τους developers Με το μερος του....ποιος δεν θα το προτιμουσε με τετοιες τρομερες εφαρμογες.????

 

ευχομαι και το android σε λιγο καιρο να το φτασει και να το ξεπερασει για να πεσουν και οι τιμες αλλα και να δουμε και καινουργια πραγματα. ηδη υπαρχουν αρκετοι developers που ξαμολανε καλες εφαρμογες στο νετ.

 

full the way για android ,windows mobile αλλα θελω πρωτα να δω να ασχολουντε μαζι του το ιδιο...να φτιαχνουν εφαρμογες πρωτοποριακες και λειτουργικες...

μεχρι τοτε θα χαιρομαι το iphone 4 το οποιο το βρισκω ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ αλλα πραγματικα μια συσκευη κοσμημα που κανεις τα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά πόσο κοστίζει σκέτη συσκευή εδώ στην Ελλάδα;Γνωρίζει κανείς;Τα 900 € που είπε παραπάνω ο χρήστης georgehh αληθεύει;

 

edit: Είδα τώρα απο vodafone. 779 € το 32αρι και 659 το 16αρι.Για αυτά που προσφέρει(υλικα και λογισμικά) η προσωπική μου άποψη είναι ότι η apple το παρα τραβάει.Δυνατό κινητό αλλά όχι και τόσο ακριβό.Πιστεύω είναι υπερβολικά τα χρήματα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

@nick_p

θεωρω πολυ καλη και ωριμη την απαντηση σου γιατι λες τα πραγματα οπως ειναι.

σου ευχομαι να ευχαριστηθεις την συσκευη σου χωρις προβληματα :).

 

@gaster

ριξε μια ματια εδω για τιμες.

κρατα την αναπνοη σου πρωτα και παρε και κανενα ποτηρι με νερο για τυχον...καρδιακα...χα χα( πλακα κανω φυσικα).

 

Iphone4 16gb

http://www.skroutz.gr/s/274545/Apple-iPhone-4-16GB.html

 

iphone 4 32gb

http://www.skroutz.gr/s/274130/Apple-iPhone-4-32GB.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

προσφατα αγορασα ενα galaxy s, απο περιεργεια ειδα το iphone 4 στο public το Σαββατο, για να κανω μια συγκριση μετα την πληση εγκεφαλου που μας εχει γινει.

 

Δεν εντυπωσιαστηκα απο τιποτα εκτος απο την ποιοτητα κατασκευης. Να τονισω οτι εχω ηδη iMac απο το οποιο εχω υποφερω αρκετες φορες λογω της πολιτικης της apple (αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια).

 

Απλα να αναφερω καποια πραγματα που μου εκαναν εντυπωση :

1. Ειναι αρκετα γρηγορο οπως το εχουμε συνηθησει.

2. Η πολυδιαφημισμενη οθονη υστερει σημαντικα σε σχεση με την οθονη του galaxy ιδιαιτερα σε ευκρινεια χρωματων.

3. Σε λογισμικο και γενικη αισθηση εφαρμογων υστερει σημαντικα, ιδιαιτερα αν θελεις κατι περισσοτερο απο απλες εφαρμογες. Το integration του android με το google ειναι απλα απιστευτο, οι εφαρμογες ειναι πολυ καλες, ειναι πολυ ευκολο να δεις τα αρχεια του κινητου απο το pc κλπ. Αρκει να πω οτι το κινητο σηκωνει ftp και http server για να μπορεις να βλεπεις τα αρχεια σου ακομα και απο απλο browser. Γενικα για το θεμα των εφαρμογων μπορει κανεις να μιλαει για ωρες.

4. Η ποιοτητα κατασκευης της συσκευασιας ειναι η καλυτερη που εχω δει σε συσκευη και τουλαχιστον το σημειο αυτο δικαιολογει εν' μερει την υψηλη τιμη του κινητου.

 

Νομιζω οτι αν καποιος εχει στοιχειωδεις γνωσεις απο κινητα, δεν θα το επιλεξει αν υπολογισει και την υψηλη τιμη του.

Οι υπολοιποι ειναι απλα θυματα της διαφημισης και του εξαιρετικου marketing της apple.

 

Σαν τελευταιο σχολιο νομιζω οτι πλεον το hype γυρω απο το κινητο αυτο εχει ξεφουσκωσει σημαντικα και απο τα σφαλματα της apple αλλα και απο τις πολυ καλες προσφορες του ανταγωνισμου, κατι που ηταν εμφανες απο τα σχολια των παρευρισκομενων στο μαγαζι την ωρα που ημουν και εγω εκει. Τα μοναδικα ατομα που το κοιτουσαν με δεος ηταν γενους θηλικου (και δεν ειχαν ιδεα απο κινητα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

προσφατα αγορασα ενα galaxy s, απο περιεργεια ειδα το iphone 4 στο public το Σαββατο, για να κανω μια συγκριση μετα την πληση εγκεφαλου που μας εχει γινει.

 

Δεν εντυπωσιαστηκα απο τιποτα εκτος απο την ποιοτητα κατασκευης. Να τονισω οτι εχω ηδη iMac απο το οποιο εχω υποφερω αρκετες φορες λογω της πολιτικης της apple (αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια).

 

Απλα να αναφερω καποια πραγματα που μου εκαναν εντυπωση :

1. Ειναι αρκετα γρηγορο οπως το εχουμε συνηθησει.

2. Η πολυδιαφημισμενη οθονη υστερει σημαντικα σε σχεση με την οθονη του galaxy ιδιαιτερα σε ευκρινεια χρωματων.

3. Σε λογισμικο και γενικη αισθηση εφαρμογων υστερει σημαντικα, ιδιαιτερα αν θελεις κατι περισσοτερο απο απλες εφαρμογες. Το integration του android με το google ειναι απλα απιστευτο, οι εφαρμογες ειναι πολυ καλες, ειναι πολυ ευκολο να δεις τα αρχεια του κινητου απο το pc κλπ. Αρκει να πω οτι το κινητο σηκωνει ftp και http server για να μπορεις να βλεπεις τα αρχεια σου ακομα και απο απλο browser. Γενικα για το θεμα των εφαρμογων μπορει κανεις να μιλαει για ωρες.

4. Η ποιοτητα κατασκευης της συσκευασιας ειναι η καλυτερη που εχω δει σε συσκευη και τουλαχιστον το σημειο αυτο δικαιολογει εν' μερει την υψηλη τιμη του κινητου.

 

Νομιζω οτι αν καποιος εχει στοιχειωδεις γνωσεις απο κινητα, δεν θα το επιλεξει αν υπολογισει και την υψηλη τιμη του.

Οι υπολοιποι ειναι απλα θυματα της διαφημισης και του εξαιρετικου marketing της apple.

 

Σαν τελευταιο σχολιο νομιζω οτι πλεον το hype γυρω απο το κινητο αυτο εχει ξεφουσκωσει σημαντικα και απο τα σφαλματα της apple αλλα και απο τις πολυ καλες προσφορες του ανταγωνισμου, κατι που ηταν εμφανες απο τα σχολια των παρευρισκομενων στο μαγαζι την ωρα που ημουν και εγω εκει. Τα μοναδικα ατομα που το κοιτουσαν με δεος ηταν γενους θηλικου (και δεν ειχαν ιδεα απο κινητα).

φιλε μου καλοριζικο το galaxy σου. το iphone4 δεν το εχω δουλεψει. εχω δουλεψει ομως το galaxy και πραγματικα η οθονη του και το touch feeling ειναι αλλου.

νομιζω οτι την δεδομενη χρονικη στιγμη εκανες την καλυτερη επιλογη.

 

δεν ειναι τυχαιο που το galaxy το χαρακτηριζουν πολλοι ως iphone killer.

εξου και το review εδω στο myphone για οποιον δεν το εχει διαβασει :

http://www.myphone.gr/devices/review-105.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικο το galaxy σου. το iphone4 δεν το εχω δουλεψει. εχω δουλεψει ομως το galaxy και πραγματικα η οθονη του και το touch feeling ειναι αλλου.

νομιζω οτι την δεδομενη χρονικη στιγμη εκανες την καλυτερη επιλογη.

 

δεν ειναι τυχαιο που το galaxy το χαρακτηριζουν πολλοι ως iphone killer.

εξου και το review εδω στο myphone για οποιον δεν το εχει διαβασει :

http://www.myphone.gr/devices/review-105.html

 

Να' σαι καλα.

 

Κατι που με εχει εντυπωσιασει και πιστευω οτι θα επρεπε να το εχει ενσωματωσει η apple ειναι το multitasking. Εννοω πραγματικο multitasking οχι απλα μικρα time-slices στα οποια τρεχουν και αλλες εφαρμογες.

 

Ο λογος που το αναφερω ειναι σημαντικος διοτι πχ στην δικη μου περιπτωση χρειαζομουν στις διακοπες, σε μερη με πολυ κακο σημα να συγχρονιζω (αυτοματα) 3 mail accounts (το ενα επαγγελματικο), 1 rss reader και ενα ακομα news reader.

 

Αυτο ενω ταυτοχρονα εκανα (συνεχως για 2-3 ωρες) browsing στο internet και ακουγα και μουσικη ή ραδιοφωνο (καποιες φορες).

 

Το σημα ηταν τοσο κακο που η επικοινωνια κοβόταν συνεχώς. Δεν ειμαι σιγουρος αν ενα κινητο που οι background εφαρμογες του τρεχουν για περιορισμενο χρονικο διαστημα μπορει να κανει εστω και τα μισα απο τα παραπανω.

 

Τελος η βασικη οθονη του iphone ειναι χαλια ενω του android απλα super (ιδιαιτερα με τα κινουμενα wallpapers)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφισα δεν εχω αποφασισει ακομα..

 

Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλη κατασκευη και ομορφη αλλα εχει και καποια πραγματα ενοχλητικα..

 

Οπως το ραδιοφωνο που μπορει ,οπως ειπε και καποιο παιδι παραπανω ,να θελεις να ακουσεις εναν αγωνα ποδοσφαιρου, τοτε τι κανεις κουβαλας μαζι σου και ενα τρανζιστορ?

Μα η εννοια του smartphone ειναι να σε απαλαξει απο το να κουβαλας ραδιοφωνα, φωτογραφικες μηχανες κτλ..

 

Επισης με το ibluenova δεν μπορεις να στειλεις στο ios4 με bluetouth, μεχρι ιphone 3gs και 3.1.3 γινοτανε νομιζω..

 

Tωρα με το σημα αν διαβασετε και σε αλλα yhread ειναι παιδια που εχουν προβλημα, αλλα και εγω που το εχω δει με τα ματια μου απο φιλους ισχυει οποτε ισως να μην εχουν ολα την ιδια πτωση σηματος..

 

Στα συν του ειναι το app store που ειναι τεραστιο και επισης η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη..

 

Η οθονη διπλα διπλα με το galaxy s μαρεσε καλυτερα στο galaxy s.Στο iphone μου φανηκε ποιο σκοτεινη..

 

Anyway παιδια δεν υπαρχει λογος να τσακονομαστε για ενα τηλεφωνο, σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι, απλα το καλο ειναι αν αγορασουμε κατι αν δεν ειναι οπως πρεπει να μην το κρυβουμε λεγοντας οτι ειναι το καλυτερο γιατι νιωθουμε ανασφαλεια για την αγορα-επιλογη μας..

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Όταν αγοράζω μια συσκευή, τηλέφωνο στην συγκεκριμένη περίπτωση, κοιτάζω πρώτα αν τα όσα προσφέρει καλύπτουν τις προσωπικές και μόνο ανάγκες μου, σε συνάρτηση με την τιμή αγοράς. Δεν με ενδιαφέρει αν η εταιρία λέγεται Apple, HTC, Sony Ericsson,Nokia. Ψήφισα δεν θα το αγόραζα γιατί αυτα που θέλω (πχ μεγάλη οθόνη, γρήγορο ίντερνετ, BlueTooth, ράδιο κλπ) μπορώ να τα βρω σε άλλη συσκευή με χαμηλότερη τιμή. Το είδα από κοντά και είναι αλήθεια ότι είναι "σκέτος πειρασμός" αλλά είπαμε ξέρω τι θέλω να έχει η συσκευή που θα αγοράσω, ξέρω πόσο χρήματα έχω στην τσάντα μου και ενεργώ ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το iPhone 4 γιατί:

 

Έχω το 3GS και δεν έχει κολλήσει ποτέ.

 

Το σερφαρισμα γίνεται απόλαυση και όχι λόγος για να αρχίσω τα λεξοτανιλ! ( βλεπε symbian)

 

Γιατί απαιτώ το 2010 η συσκευή που έχω συνέχεια μαζί μου να είναι και όμορφη.

 

Θα ο πάρω γιατί επιτέλους τα υλικά του είναι χιλιόμετρα μακριά σε ποιότητα. (βλεπε galaxy με έναν τόνο πλαστικό!)

 

Θα το πάρω γιατί κατεβάζω μια εφαρμογή και αυτό ήταν. Η εφαρμογή θα δουλέψει δεν θα κολλάει. Τόσο απλά.

 

Θα το πάρω γιατί αν δεν ήταν αυτό το τηλέφωνο θα ήμασταν ακόμη με τρία ζευγάρια πενακια για να ακούνε οι resitive οθόνες των nokia!!!

 

Θα το πάρω γιατί πολύ απλά είναι το καλύτερο κινητό. Δεν έχει πως και γιατί. Δεν έχει ξέρεις μα πολλά απο αυτά τα έχουν εδώ και χρόνια αλλά κινητά. Ναι τα είχαν αλλά σου έσπασαν το νευρικό σου σύστημα με τις χιλιάδες επανεκινησεις και hard format και και και. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

προς thePRODIGY:

 

Το μήνυμά σου σβήστηκε ως εξαιρετικά σύντομο και μη χρήσιμο σχόλιο.

Θα πρέπει να ποστάρουμε μόνο όταν το μήνυμά μας έχει να προσφέρει στη συζήτηση.

Οι Όροι Πρόσβασης και Χρήσης το αναφέρουν ρητά.

 

Τέλος το off-topic, επιστροφή στα του iPhone 4 παρακαλώ :!:

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησω μιας και βαριεμαι και θελω κατι να κανω οσο θα ετοιμαζεται ο καφες.

 

Έχω το 3GS και δεν έχει κολλήσει ποτέ.

 

Εχω το Ν95 8GB και δεν εχει κολλησει ποτε.

 

Το σερφαρισμα γίνεται απόλαυση και όχι λόγος για να αρχίσω τα λεξοτανιλ! ( βλεπε symbian)

 

Μαζι σου εδω, σε θεμα πλοηγησης στο ιντερνετ το ΙP ειναι καλυτερο αλλα υπερβαλεις για τα λεξοτανιλ:lol:

Ειδικα τωρα με τις μεγαλες και capacitive οθονες στα Νοκια και την καλη αναλυση, μια χαρα ειναι.Μην υποτιμας τον Opera.

 

Γιατί απαιτώ το 2010 η συσκευή που έχω συνέχεια μαζί μου να είναι και όμορφη.

 

Kαι εγω το ιδιο , γι αυτο εχω το Νοκια 8850 σε χρηση! Με λιγα λογια σου λεω πως αυτο ειναι ΑΚΡΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Αντι του IP4 ο καθενας θα μπορουσε να αναφερει το κινητο της αρεσκειας του ως πολυ εμφανησιμο.

 

 

Θα ο πάρω γιατί επιτέλους τα υλικά του είναι χιλιόμετρα μακριά σε ποιότητα. (βλεπε galaxy με έναν τόνο πλαστικό!)

 

Βλεπε Ν8, Ν91, Ε71, Ν9 που ειναι μονο ατσαλι... παμε παρακατω...

 

Θα το πάρω γιατί κατεβάζω μια εφαρμογή και αυτό ήταν. Η εφαρμογή θα δουλέψει δεν θα κολλάει. Τόσο απλά.

 

Αναλογως το κινητο, δεχομαι πως τα Iphone τρεχουν ανετα τις εφαρμογες. Γιατι να κολλανε αλλωστε? Αφου τρεχουν μια εφαρμογη την φορα;)

Αλλα κινητα με multitasking επισης δεν κολλανε πλεον (εκτος και αν αναφερεσαι μονο σε Ν97, 7710)

 

Θα το πάρω γιατί αν δεν ήταν αυτό το τηλέφωνο θα ήμασταν ακόμη με τρία ζευγάρια πενακια για να ακούνε οι resitive οθόνες των nokia!!!

 

Το 5800 και 5530 δεν θελουνε καν πενακι, δουλευουν αψογα. Οσο για τις resisitive.... δεν ειμαστε πια στο 2007. Capacitive οθονες εχουν ΠΟΛΛΑ μοντελλα πλεον.Μονο απο Νοκια θα αναφερω τα Χ6, Ν8.

 

 

Θα το πάρω γιατί πολύ απλά είναι το καλύτερο κινητό. Δεν έχει πως και γιατί. Δεν έχει ξέρεις μα πολλά απο αυτά τα έχουν εδώ και χρόνια αλλά κινητά. Ναι τα είχαν αλλά σου έσπασαν το νευρικό σου σύστημα με τις χιλιάδες επανεκινησεις και hard format και και και. Αυτά.

 

Φυσικα και εχει, κουβεντα κανουμε και προσπαθουμε να μιλαμε με επιχειρηματα.

Δεν ειναι το καλυτερο κινητο οταν ειναι υπερτιμημενο και με ελλειψεις.

Αυτο ειναι κα το θεμα των πιο πολλων κατοχων iphone, βγαζουν αχρειαστες ολες τις ελλειψεις της συσκευης τους και απαξιωνουν τα παντα , λεγοντας "δεν υπαρχει πως και γιατι, το iphone ειναι το καλυτερο"

 

μπεεεε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ όλους αυτούς που προσπαθούν με νύχια και δόντια να αποδείξουν πόσο χάλια συκευή είναι το iPhone 4...

σε κάποια στιγμή νομίζεις ότι είναι συσκευή του διαβόλου... :D

 

μερικοί πρέπει να είναι και μισογύνηδες... καθώς αν μια γυναίκα έχει iPhone τότε είναι χαζή και δεν έχει ιδέα απο τεχνολογία κτλ...

ελπίζω να βρεθεί μια γυναίκα εδώ να απολογηθεί στους power users... :p

 

στο θέμα μας τώρα...

θα το αγοράσω το iPhone 4 τα Χριστούγεννα που λήγει το συμβολαιό μου στην Vodafone...

στα συμβόλαια Unlimited με internet η επιδότηση είναι πολύ μεγάλη, θα πουλήσω το 3G που έχω τον τελευταίο ενάμιση χρόνο και θα μου βγει σχεδόν τσάμπα...

 

δεν θέλω να αλλάξω πλατφόρμα μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το iPhone...

το iOS είναι φοβερό λειτουργικό και απίστευτα σταθερό...

έχω επενδύσει σε αγορά εφαρμογών από το app store τις οποίες χρησιμοποιώ καθημερινά είτε για IM, πλοήγηση, ενημέρωση, ψυχαγωγία (υπάρχουν φοβερά games!!!) κτλ...

στα + του iPhone 4 η camera του, η ποιότητα κατασκευής του και φυσικά η καταπληκτική οθόνη του... (ισχύει οτι αν δεν την δεις απο κοντά δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο καλή είναι)...

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που βγηκε το iphone σταματησα να αλλαζω κινητα καθε μηνα.

 

Το βασικότερο όλων! Πήρα το 3G και τώρα το 4. Πριν το 3G άλλαζα 10 συσκευές το χρόνο περίπου!

 

Όσο για τα προβλήματα που βλέπουν διάφοροι, με αφήνει αδιάφορο!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη επιλογή. Πολύ δύσκολη...

 

Είμαι ένας - μάλλον από τους λίγους :p - που συμπαθεί και το iPhone και τα Android. Όταν βγήκε το 4ρι στο εξωτερικό έφαγα τον κόσμο να βρώ έναν τρόπο να το πάρω σε φυσιολογική τιμή αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Κατέληξα στο X10. Τώρα μου δίνεται η δυνατότητα να πάρω το 4ρι με μια ανανέωση στη voda... αλλά έχω ενδιασμούς. Δεν ξέρω αν θέλω να χάσω τα widgets, το customization (του έχω αλλάξει τα φώτα του X10), την 4ρα οθόνη.

 

Ξέρω, το iPhone τα καταφέρνει μια χαρά και χωρίς αυτά [είχα και 3G και 3GS και ήμουν πολύ ικανοποιημένος - ειδικά με το 3G που το είχα jailbroken], αλλά αν συνηθίσεις σε κάτι δύσκολα πας "προς τα πίσω".

 

Τελικά μάλλον θα είναι απόφαση της στιγμής - προς το παρόν βρήκα δύο φοβερές εφαρμογές στο android το Σαββατοκύριακο και κάπως ξεχάστηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το αγορασα και επιγραμματικα εχω να πω το εξης

1.- ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ , ταχυτατο

2.- Δεν υπαρχει αλλη ποιο multimedia συσκευη σαν το iphone 4

3.- Καμερα, Πάρα πολυ καλη ...καλυτερη απο ολα τα smartfone που εχουν βγει μεχρι σημερα

4.- Ακριβο ???? οχι δεν νομιζω ... ποσο εχει ενα galaxy s 16 ?? h to Nokia N97 οταν βγηκε ??, η το htc hd 2 οταν βγηκε ????

Το iphone 4 ειναι το μονο τηλεφωνο που δεχθηκε την μεγαλυτερη επιθεση που δεχθηκε οποιοδηποτε αλλο smartphone ??

Ολοκληρος ντορος για το σημα και σιγα ....... (σε μενα χανει μια δυο γραμουλες αμα το χουφτωσω σαν τρελος , αλλα ποτε κληση ... οπως και σε τοσους αλλωστε )

Γιατι δεν γραφει κανενας ποσο τελεια τραβαει βιντεο hd σε 30 flames?? , Γιατι δεν γραφει κανενας για την τελειοτητα κατασκευής του , γιατι δεν γραφει κανενας για την καταπληκτικη οθόνη του ?, για την μπαταρια του ?? αλλα μας τα εχουν πρηξει με το σημα ???

Γιατι δεν γραφει κανενας για τα κοληματα του Ν97, το lang του galaxy , το χασιμο mb ολων των ανδροιδ ??? opoy me ligh xrhsh meneiw sta 50mb ραμ και σερνεσαι ????

Τελικα ενα μεγαλο μπραβο στην apple , αλλαξε παλι τα παντα ........

Απο την αλλη ενα μεγαλο φτυσιμο στις ελληνικες εταιριες που η χαλημοτερη τιμη του ειναι κοντα στα 300 Ευρω με 24 συνδεση ενω στην αμερικη με 100$ παρακαλω και με ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ INTERNET ..... αντι να βριζετε την apple βριστε επιτελους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην ελλαδα που μας κλεβουν ........

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

θελω πραγματικα να μου πεις τι σε κανει να πιστευεις πως ειναι η καλυτερη multimedia συσκευη.

 

πραγματικα πιστευω οτι δεν εχεις ουτε ενα καλο επιχειρημα να μου πεις...

 

περιμενω απαντηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το αγορασα και επιγραμματικα εχω να πω το εξης

1.- ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ , ταχυτατο

2.- Δεν υπαρχει αλλη ποιο multimedia συσκευη σαν το iphone 4

3.- Καμερα, Πάρα πολυ καλη ...καλυτερη απο ολα τα smartfone που εχουν βγει μεχρι σημερα

4.- Ακριβο ???? οχι δεν νομιζω ... ποσο εχει ενα galaxy s 16 ?? h to Nokia N97 οταν βγηκε ??, η το htc hd 2 οταν βγηκε ????

Το iphone 4 ειναι το μονο τηλεφωνο που δεχθηκε την μεγαλυτερη επιθεση που δεχθηκε οποιοδηποτε αλλο smartphone ??

Ολοκληρος ντορος για το σημα και σιγα ....... (σε μενα χανει μια δυο γραμουλες αμα το χουφτωσω σαν τρελος , αλλα ποτε κληση ... οπως και σε τοσους αλλωστε )

Γιατι δεν γραφει κανενας ποσο τελεια τραβαει βιντεο hd σε 30 flames?? , Γιατι δεν γραφει κανενας για την τελειοτητα κατασκευής του , γιατι δεν γραφει κανενας για την καταπληκτικη οθόνη του ?, για την μπαταρια του ?? αλλα μας τα εχουν πρηξει με το σημα ???

Γιατι δεν γραφει κανενας για τα κοληματα του Ν97, το lang του galaxy , το χασιμο mb ολων των ανδροιδ ??? opoy me ligh xrhsh meneiw sta 50mb ραμ και σερνεσαι ????

Τελικα ενα μεγαλο μπραβο στην apple , αλλαξε παλι τα παντα ........

Απο την αλλη ενα μεγαλο φτυσιμο στις ελληνικες εταιριες που η χαλημοτερη τιμη του ειναι κοντα στα 300 Ευρω με 24 συνδεση ενω στην αμερικη με 100$ παρακαλω και με ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ INTERNET ..... αντι να βριζετε την apple βριστε επιτελους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην ελλαδα που μας κλεβουν ........

 

1. Ειναι φοβερο/ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ (Φωναζε σε ενα μουντιαλ ο Διακογιαννης)

2. Απιστευτο σφαλμα να το λες αυτο. Οταν υπαρχουν κινητα με μεγαλυτερες οθονες (πολυ μεγαλυτερες ομως), με καλυτερη φωτο/βιντεο, περισσοτερες επιλογες συνδεσιμοτητας, TV-OUT με 5.1 ηχο και HDMI

3. Το αφηνω απλα ασχολιαστο. Δειχνει πολλα για το ποσα ξερεις πανω στο θεμα.... (ακους εκει το καλυτερο σε καμερα..OMG και 3 lol)

4. Για το HD2 πρεπει να εχεις ενα δικιο.Τα αλλα 2 ομως που αναφερεις ηταν αρκετα φθηνοτερα. Α, και το HD2 δικαιολογει περισσοτερο τα λεφτα του.

 

Οσο για τα υπολοιπα που λες... μαλλον εισουν στην απομονωση εδω και ενα χρονο οταν λες οτι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει πει τιποτα για το Ν97 ή πως δεν εχουμε ολοι αναφερθει θετικα στην οθονη και την κατασκευη του IP4.

Το κινητο που δεχθηκε την μεγαλυτερη επιθεση ever ειναι το Ν97 (ή και το Ν96). Σε καμια περιπτωση το Iphone παντως.

 

υγ: Και τι ακριβως αλλαξε (ξανα) η Apple ??

 

 

 

θελω πραγματικα να μου πεις τι σε κανει να πιστευεις πως ειναι η καλυτερη multimedia συσκευη.

 

πραγματικα πιστευω οτι δεν εχεις ουτε ενα καλο επιχειρημα να μου πεις...

 

περιμενω απαντηση :lol:

 

 

Και περιμενεις τωρα απαντηση με επιχειρηματα???

Δεν το λεω για τον φιλο (αλλωστε δεν το ξερω το "παιδι") αλλα πανω κατω εχουμε καταλαβει πως απαντουν οι περισσοτεροι χρηστες/"φιλοι" του iphone εδω μεσα....

 

Μην περιμενεις απαντηση. Τους ειπε ο θειος Steve πως εχει την καλυτερη καμερα "απο ολα τα smartphone που εχουν βγει ως τωρα" ? Ετσι ειναι λοιπον, a priori.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η apple ειναι πολυ καλη εταιρια, οσο αφορα τους ηλεκτρονικους υπολογιστες.. Οσο αφορα τα κινητα ομως.. Εμενα μου θυμιζει, πριν πολλα χρονια, τη mitsubishi που σε άλλα πραγματα μπορει να ειναι πολυ καλη, αλλά στα 2-3 κινητα που ειχε φτιαξει ηταν ο'τι να΄ναι.. Το marketing της apple πουλησε τελικα, οχι η συσκευη.. Προσωπικη μου γνωμη παντα..
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη ενα μεγαλο φτυσιμο στις ελληνικες εταιριες που η χαλημοτερη τιμη του ειναι κοντα στα 300 Ευρω με 24 συνδεση ενω στην αμερικη με 100$ παρακαλω και με ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ INTERNET ..... αντι να βριζετε την apple βριστε επιτελους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην ελλαδα που μας κλεβουν ........

 

κάνεις λάθος. οι εταιρίες κινητής δεν είναι ηλίθιες. όταν η τιμή λιανικής του iPhone 4 είναι 659+ ευρώ, εσύ τι περιμένεις; να σου δώσουν 559 ευρώ επιδότηση με προγραμματάκι των 20 ευρώ;

 

Το iPhone 4 στην Ευρώπη είναι πανάκριβο και φταίει η Apple. Δυστυχώς.

 

Αν θες να το πάρεις με λίγα λεφτά, κάνε ένα πλούσιο συμβόλαιο Unlimited 55 με Internet + Σταθερά (18-μηνο Voda) το οποίο έχει και 3GB internet (μια χαρά, επίπεδα αμερικής) με πιστωτική και θα σου έρθει € 189,57 η συσκευή.

 

Ανταγωνιστικότατες τιμές, ακόμα και σε σχέση με USA.

Link to comment
Share on other sites

Η apple ειναι πολυ καλη εταιρια, οσο αφορα τους ηλεκτρονικους υπολογιστες.. Οσο αφορα τα κινητα ομως.. Εμενα μου θυμιζει, πριν πολλα χρονια, τη mitsubishi που σε άλλα πραγματα μπορει να ειναι πολυ καλη, αλλά στα 2-3 κινητα που ειχε φτιαξει ηταν ο'τι να΄ναι.. Το marketing της apple πουλησε τελικα, οχι η συσκευη.. Προσωπικη μου γνωμη παντα..

 

Μην τα ξαναπείς αυτά τα πράγματα οτι η apple εχει καλύτερους υπολογιστες γιατί θα ξεσπάσει πόλεμος εδώ μέσα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

θα μπω και γω θα μπω και γω!

 

εγω ομως θα υποστηριξω το φιλο domal...

 

2. ειναι απο τις κορυφαιες mm συσκευες. θα πρεπει να βαλετε μεσα και τον παραγοντα ευχρηστια. μολις μαθεις λιγακι το itunes τελειωσες, και για τους νομιμους κατεβαστες τραγουδιων μη μου πειτε οτι υπαρχει ευκολοτερος τροπος αγορας τραγουδιων και τοσο φτηνα?? για βαλτε μεσα και την τρομερη οθονη για βιντεο? κοντευει να παιξει hd αναλυση το κινητο. ποιοτητα ηχου? αναμφιβολα κορυφαια.

 

3. καμερα.... φωναζω εδω και χρονια να μη κοιταμε μονο τα mpixel. εχει τρομερη φωτο το κινητο απο αυτα που εχω δει. δε ξερω αν ειναι η καλυτερη καμερα απο ΟΛΑ, βαρυς ισχυρισμος ο οποιος δε μπορει να γινει για ενα μονο κινητο. αλλα ειναι παλι στα κορυφαια.

 

4. συμφωνω στις τιμες. δεν ειναι τοσο ακριβο παιδια. το Ν97 εχει ΑΚΟΜΑ 650 ευρω ΕΛΕΟΣ

 

Στα αλλα:

 

--εννοειται οτι εχει δεχτει τη μεγαλυτερη επιθεση. πριν καν βγει ξερω γω. δε καταλαβαινω το λογο που γινεται... τοσοι ζηλιαρηδες υπαρχουν? ποια η ψυχολογια αυτων των ανθρωπων για την τοση επιθεση? δε το καταλαβα ποτε..

 

--Διαφωνω παντα με οσους λενε οτι ειναι αποτελεσμα μαρκετινκ η επιτυχια του κινητου. ελεος δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι το χουν ειναι ηλιθιοι? το κινητο ειναι απο τις κορυφαιες επιλογες και χωρις να αληθευει αυτο τετοια επιτυχια για τοσα χρονια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ.

 

και συμφωνφ οτι οι εταιριες κινητης μας κατακλεβουν εδω. αλλα ισως παει με το ποσους πελατες εχουν εδω και ποσους στο εξωτερικο.. δεν ξερω. ειναι ακριβα παντως.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που οδηγεί αυτή η συζήτηση.Είναι σαν να ανοίγετε ένα θέμα apple vs αλλων εταιρειών.Έλεος ρε παιδιά.Τι επίθεση θα δεχτεί πλέον αυτή η εταιρεία.Εμένα προσωπικά μου αρέσει το android και αρκετα θα μπορούσα να πω το iphone αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το συζητήσω.Παρακολουθώ αρκετό καιρό θέματα που κατακρίνετε την apple και πραγματικά δεν έχω δεί ανθρώπους με περισσότερο μείσως για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία.

Βλέπω και τα παιδιά με iphone απλά να υπερασπίζονται την συσκευή τους και άλλους να καταβρίζουν την apple.Ακόμα πιστεύω πως πολλοί απο εδώ μέσα που κρίνετε την apple δεν έχετε ιδέα τι είναι αυτή η εταιρεία(ούτε έχετε δει κανένα απο τα προιόντα της) και ούτε ξέρετε τι έχει προσφέρει στην επιστήμη.Αλλά εσείς και χρυσό να σας δώσει η apple θα πείτε πως δεν τον θέλετε γιατί δεν γυαλίζει όσο το γυαλί.Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου πεί απο που αντλείτε αύτή την απάθεια??Ακόμα θάλω να σας τονίσω πως όσοι έχουν τώρα apple(πιο γενικά συσκευές apple) πρίν είχαν της microsoft,google,htc,samsung,nokia.Άρα κάτι δυνατό τους τράβηξε σε αυτή την εταιρεία,κάτι που να την θαυμάζουν γι'αυτά που προσφέρει γι'αυτό ίσως μερικές φορές να υποστηρίζουν τόσο έντονα αυτά τα συγκεκριμένα προιόντα.Προσπαθώντας να καταλάβετε πόσο ωραίο είναι να μην ακολουθάς την μάζα.Επίσης πρέπει να ξέρετε πως τα apple boy δεν γενιούντε αλλά γίνονται.Ενώ τα nokia boy,microsoft boy,sony ericsson boy δυστηχώς γεννιούντε(καθώς το πρώτο σου pc θα είναι windows και το πρώτο σου κινητό nokia η sony ericsson) χωρίς να έχουν ευκαιρεία να δούν τις υπόλποιπες επιλογές κολώντας πάντα σε αυτό που είναι η μάζα(το πλύθος)Κρίνωτας λάθος και με αρκετη επιπολεότητα θα μπορούσα να πώ.Χάνοντας την ένοια του ωραίου και του τέλειου.Εγώ δυστηχώς δεν έχω την ευκαιρεία να ζήσω αυτή τι διαφορά.Εγώ είμαι φτωχώς και δυστηχώς έτσι θα παραμέινω:cry::cry:.Και πιστεψτε με έχω δεί απο κοντά πολλά κινητά και android και wm.Γι'αυτό δώστε αυτή την ευκαιρεία στον ευτό σας.Σίγουτα δεν έχετε να χάσετε τίποτα.Ζήστε τη μαγεία της αππλε και σίγουρα μετά δεν θα ξαναπάτε πίσω.Γιατί once you use mac you never go back.

Μπραβο ρε φίλε.Μπόρεσες και είπες αυτά που πολλοί δεν μπορούσαν να τα εκφράσουν πολλοί apple users.Αυτό ακριβώς έγινε και με εμένα πιστεύω και σε πολλούς άλλους.Όλοι απο την αρχή χρησιμοποιούσαμε windows και nokia αλλά κάτι άλλο μας άλλαξε το ενδιαφέρον μας.Αν θές στείλε μου ένα pm έχω ένα mac 4 χρόνων που μπορώ να στο χαρίσω.

Edited by nikos1995
Link to comment
Share on other sites

θα μπω και γω θα μπω και γω!

 

εγω ομως θα υποστηριξω το φιλο domal...

 

2. ειναι απο τις κορυφαιες mm συσκευες. θα πρεπει να βαλετε μεσα και τον παραγοντα ευχρηστια. μολις μαθεις λιγακι το itunes τελειωσες, και για τους νομιμους κατεβαστες τραγουδιων μη μου πειτε οτι υπαρχει ευκολοτερος τροπος αγορας τραγουδιων και τοσο φτηνα?? για βαλτε μεσα και την τρομερη οθονη για βιντεο? κοντευει να παιξει hd αναλυση το κινητο. ποιοτητα ηχου? αναμφιβολα κορυφαια.

 

3. καμερα.... φωναζω εδω και χρονια να μη κοιταμε μονο τα mpixel. εχει τρομερη φωτο το κινητο απο αυτα που εχω δει. δε ξερω αν ειναι η καλυτερη καμερα απο ΟΛΑ, βαρυς ισχυρισμος ο οποιος δε μπορει να γινει για ενα μονο κινητο. αλλα ειναι παλι στα κορυφαια.

 

4. συμφωνω στις τιμες. δεν ειναι τοσο ακριβο παιδια. το Ν97 εχει ΑΚΟΜΑ 650 ευρω ΕΛΕΟΣ

 

Στα αλλα:

 

--εννοειται οτι εχει δεχτει τη μεγαλυτερη επιθεση. πριν καν βγει ξερω γω. δε καταλαβαινω το λογο που γινεται... τοσοι ζηλιαρηδες υπαρχουν? ποια η ψυχολογια αυτων των ανθρωπων για την τοση επιθεση? δε το καταλαβα ποτε..

 

--Διαφωνω παντα με οσους λενε οτι ειναι αποτελεσμα μαρκετινκ η επιτυχια του κινητου. ελεος δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι το χουν ειναι ηλιθιοι? το κινητο ειναι απο τις κορυφαιες επιλογες και χωρις να αληθευει αυτο τετοια επιτυχια για τοσα χρονια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ.

 

και συμφωνφ οτι οι εταιριες κινητης μας κατακλεβουν εδω. αλλα ισως παει με το ποσους πελατες εχουν εδω και ποσους στο εξωτερικο.. δεν ξερω. ειναι ακριβα παντως.

 

Για να μην λενε ανακριβειες και εκτιθομαστε... το Ν97 το βρισκεις καινουργιο με 350 ευρω

http://www.skroutz.gr/s/84499/Nokia-N97.html

 

Δηλαδη...ελεος ρε παιδια...

 

Oσο για την καμερα... εχει XENON FLASH? Οχι. Οποτε η οποια κουβεντα για μια μετρια 5αρα καμερα χωρις flash και σοβαρο φακο ειναι .....της πλακας.

 

Ειπαμε...μην λετε αερολογιες. Μιληστε με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ

 

 

υγ: Οσο για τη δυναμη του marketing, η εκκλησια το κανει με επιτυχια 2000 χρονια τωρα.

 

υγ2: Mεχρι περισυ η καμερα ηταν "ενα ασημαντο feature"... Φετος τι εγινε...?

αχ αχ αχ αχ!!! Με λενε Ρίζο κι οπως θελω τα γυριζω...

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...