Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι csc τη δοκίμασες; Όχι δεν έχει σχέση ο kernel....

Λοιπόν πέρασα εν τέλει την CSC:KS1(ATO) και μου έβγαλε αναβάθμιση σε CSC:KM2 (ΑΤΟ). Έχω πλέον ελληνικό πληκτρολόγιο όμως επέστρεψα σε Froyo. Τελικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή...!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το galaxy tab(7) το πρώτο που βγήκε. Χρησιμοποιώντας το skype, ενώ έχω συνδεδεμένο το ακουστικό, η κλήση γίνεται σε ανοικτή ακρόαση (ακούει όλη η ομήγυρη). Είναι πρόβλημα του skype ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy tab(7) το πρώτο που βγήκε. Χρησιμοποιώντας το skype, ενώ έχω συνδεδεμένο το ακουστικό, η κλήση γίνεται σε ανοικτή ακρόαση (ακούει όλη η ομήγυρη). Είναι πρόβλημα του skype ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση ;

Έχεις το τελευταίο update? Γιατί σε καποια φάση η Samsung είχε βγάλει ένα update που επίλυε κάποια θέμα σχετικά με το skype!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το TAB P1000 και θέλω να το ρουτάρω. Φοράει 2.3.6, kernel 2.6.35.7 και είναι BUJQ3. Μπορώ να ρουτάρω και αν ναι με το superclic γίνεται CF ROOT για να περάσω custom rom?
iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το ρουταρεις με αυτο που ειπες...αλλα αν το φλασαρεις μια custom ....ξερά θα το χαλασεις...θελει ειδικη διαδικασια πρωτα για να ξεκλειωσεις τους bootloaders....και μετα να γίνει αυτο πουλες. Πάντως αν θελεις την αποψη μου. Ειχα 2 tab το ένα το ειχα custom και το αλλο μαμα με 2.3.6 σαν το δικο σου. Τα εβαζα διπλα διπλα και δοκομαζα τις ταχυτητες...καμια σχεση. ΟΜΩΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΗΝ custom ...εβγαζε μιαμιση μερα , στη μανισια μια εβδομαδα....διαλέγεις και παιρνεις λοιπον. Εγω προσωπικα κρατησα το μανισιο και πουλησα το custom....επελαξα την αυτονομία και την ηρεμια! Το μηχανημα ειναι ενα ποιημα!....το γουσταρω τοσο πολυ που θα το άλλαζα μονο με δεκάιντσο διπυρηνο...και πάλι θα μου έλλειπε η χρηση του τηλεφώνου που δεν εχει το δεκαιντσο....Πάντως ....θα ερθει η ωρα που θα εξελιχθει απο τους developers η ICS και τοτε θα δείτε ποσο καλό μηχανηματακι ειναι και το 7 αρακι. Αν το συνδέσεις στη τηλεόραση μπορεις να σερφάρεις ανετα στο διαδικτυο γιατι η ανάλυσή του ειναι υποδειγματικη οχι σαν τα άλλα smartphones που με τα 800χ480..βγάζεις τα ματια σου για να διαβάσεις! Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το ρουταρεις με αυτο που ειπες...αλλα αν το φλασαρεις μια custom ....ξερά θα το χαλασεις...θελει ειδικη διαδικασια πρωτα για να ξεκλειωσεις τους bootloaders....και μετα να γίνει αυτο πουλες. Πάντως αν θελεις την αποψη μου. Ειχα 2 tab το ένα το ειχα custom και το αλλο μαμα με 2.3.6 σαν το δικο σου. Τα εβαζα διπλα διπλα και δοκομαζα τις ταχυτητες...καμια σχεση. ΟΜΩΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΗΝ custom ...εβγαζε μιαμιση μερα , στη μανισια μια εβδομαδα....διαλέγεις και παιρνεις λοιπον. Εγω προσωπικα κρατησα το μανισιο και πουλησα το custom....επελαξα την αυτονομία και την ηρεμια! Το μηχανημα ειναι ενα ποιημα!....το γουσταρω τοσο πολυ που θα το άλλαζα μονο με δεκάιντσο διπυρηνο...και πάλι θα μου έλλειπε η χρηση του τηλεφώνου που δεν εχει το δεκαιντσο....Πάντως ....θα ερθει η ωρα που θα εξελιχθει απο τους developers η ICS και τοτε θα δείτε ποσο καλό μηχανηματακι ειναι και το 7 αρακι. Αν το συνδέσεις στη τηλεόραση μπορεις να σερφάρεις ανετα στο διαδικτυο γιατι η ανάλυσή του ειναι υποδειγματικη οχι σαν τα άλλα smartphones που με τα 800χ480..βγάζεις τα ματια σου για να διαβάσεις!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Θα μείνω στη 2.3.6!

iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το πρωτο 7αρι με την ovecome 4.1.0 και πηγαινει πολυ καλα.Το χρησιμοποιω σαν κινητο και γενικα ειμαι ευχαριστημενος.Τα καινουρια 7plus και 7.7 τι καλυτερο εχουν που θα ηταν κινητρο για να τα αγορασει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το plus αλλά δε ξέρω να σου πω ακριβώς τις διαφορές που ίσως σε βάλουν σε αυτή τη διαδικασία.

Μήπως να τα δεις σε σύγκριση σε κάποιο πίνακα; http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4208&idPhone2=3370

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμίσει ROm και το plus με ICS? Μιλάμε έχω μπερδευτεί με αυτή τη ταμπλέτα σε σύγκριση με το ΝΟΤΕ που έχει μικρότερη οθόνη, αλλά μεγαλύτερη ανάλυση!
Link to comment
Share on other sites

Με βοηθησες πολυ.Θα την κανω την αγορα.Για το usb host,το πιο γρηγορο ιντερνετ,την μργαλυτερη διαρκεια διαρκεια μπαταριας,τον δυπηρηνο επεξεργαστη,την λιγο καλυτερη οθονη
Link to comment
Share on other sites

...για το διπυρηνο συμφωνω , για τα άλλα ....παιζεται , ακομη και το usb host λυνεται το θεμα με ειδικο kernel....στο xda αλλα με εξωτερικη τροφοδοσια.
Link to comment
Share on other sites

...για το διπυρηνο συμφωνω , για τα άλλα ....παιζεται , ακομη και το usb host λυνεται το θεμα με ειδικο kernel....στο xda αλλα με εξωτερικη τροφοδοσια.

 

θελω να εχω πληρη αυτονομια σε οτι κανω.Το βρηκα το 7 plus με 361 ευρω στο http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=33763

και θα το παραγγειλω.Το χρησιμοποιω παρα πολυ και θαθελα usb host χωρις προσθετη ρευματοδοτηση.Εχω και το HDMI Dock και το dedicated keyboard.

απλα λυπαμαι να πουλησω αυτο που εχω για 200 ευρω

το μεγεθος με εχει βολεψει παρα πολυ.μπαινει ανετα σε μπουφαν ,αλλα και σε σακακι.Το εχω σαν τηλεφωνο με το MW 600 Sony Ericcson που κανει streaming ηχο .

Θαθελα να δω και το 7.7 πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το ρωτήσω πως γίνεται να γράφει όχι, sms - mms ;; Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

είναι το wifi, δεν έχει 3g για αυτό το γράφει.

 

Δε νομίζω....

Γράφει και τη διάρκεια μπαταρίας κατά τη κλήση.

Μη ξεχνάμε ότι έχει ενσωματωμένο ακουστικό για τη πραγματοποιησει αυτών, άρα; :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο στο site που έβαλε ο φίλος είναι το απλό wifi μοντέλο, το αναφέρει, προφανώς έχει γίνει λάθος για την ομιλία εκτός και αν εννοεί skype. Εξάλλου και στα χαρακτηριστικά έχει κενό στα δίκτυα.
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εχεις δικιο,κι ευχαριστω για την επισημανση.ΑΛΛΑ μεχρι πριν λιγες μερες εγραφε αλλα χαρακτηριστικα.Ναι σε sim,3g κλπ κλπ.Μαλλον λαθος ειχαν κανει και το διορθωσαν.Τωρα ποσοι την παρηγγειλαν τη συσκευη,δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς κάτι δε πάει καλά στο εν λόγο σάιτ-κατάστημα γιατί αυτό που δείχνει ΑΥΤΉ τη στιγμή στην εικόνα ΔΕΝ είναι το 7plus! ;)

 

Και από την άλλη, έχει βγάλει αλήθεια το συγκεκριμένο μοντέλο χωρίς την υποστήριξη GSM? (δε το έχω ψάξει για αυτό ρωτώ)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς κάτι δε πάει καλά στο εν λόγο σάιτ-κατάστημα γιατί αυτό που δείχνει ΑΥΤΉ τη στιγμή στην εικόνα ΔΕΝ είναι το 7plus! ;)

 

Και από την άλλη, έχει βγάλει αλήθεια το συγκεκριμένο μοντέλο χωρίς την υποστήριξη GSM? (δε το έχω ψάξει για αυτό ρωτώ)

 

εδω ετσι λεει

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=34036

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπέρα υπάρχει κανένα νεότερο σχετικά με την gingerbread για το P1010?

Έχω ένα P1010 ελληνικό και αντιμετωπίζω πρόβλημα με Video Skype.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

It’s nice to be important but it’s more important to be nice.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Προσπαθώ να συνδέσω το MW600 με το tab για να ακούσω μουσική. Ενώ συνδέεται ως phone audio, όταν ανοίγω ένα αρχείο στο music ακούγεται από το tab, όχι από το MW600! Στα options το use for media audio είναι τσεκαρισμένο. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Προσπαθώ να συνδέσω το MW600 με το tab για να ακούσω μουσική. Ενώ συνδέεται ως phone audio, όταν ανοίγω ένα αρχείο στο music ακούγεται από το tab, όχι από το MW600! Στα options το use for media audio είναι τσεκαρισμένο. Any ideas?

 

Δοκίμασε αυτό, https://market.android.com/details?id=com.steven.supermonofroyofree ή το trial και πες μας. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, επειδή παλαιότερα, μάλλον όταν είχα froyo, το ακουστικό δούλευε κανονικά, το πέρασμα σε gingerbread απενεργοποίησε την δυνατότητα να χρησιμοποιώ το bluetooth για ακουστικό σε media play? Πάμε καλά; Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, επειδή παλαιότερα, μάλλον όταν είχα froyo, το ακουστικό δούλευε κανονικά, το πέρασμα σε gingerbread απενεργοποίησε την δυνατότητα να χρησιμοποιώ το bluetooth για ακουστικό σε media play? Πάμε καλά;

 

κατι αλλο συμβαινει.Σε μενα με gingerbread επαιζε μια χαρα ,το ιδιο και με την overcome 4.1.0

κΑτι αλλο συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...