Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολυ καλή rom αλλά για αρχη βάλε τη γνήσια...μη μπλέκεις με custom απο τόσο νωρίς. Πρώτα βαριέσαι τις επίσημες αναβαθμίσεις και μετά βάζεις custom ...γιατί είναι επικύνδυνο να το χαλάσεις αμα πας να φλασάρεις απευθειας custom χωρις μια μικρή εμπειρία απο φλασαρίσματα γιατί έχουν κλειδωμένους bootloaders .

 

Φιλε Αλεξ σε ευχαριστω πολυ για την προειδοποιηση αν και το εχω υποψιν μου απο το προηγουμενο μηνυμα σου. Καλα κανεις και μας τα λες σε εμας τους ασχετους μην μπλεχτουμε σε περιπετειες ασκοπα. Εχω αποφασισει να βαλω την γνησια κυπριακη ρομ . . ..θα αποφυγω τις custom, για αρχη τουλαχιστον. Ευχαριστω κ παλι.

 

Φιλε Αλεξ σε ευχαριστω πολυ για την προειδοποιηση αν και το εχω υποψιν μου απο το προηγουμενο μηνυμα σου. Καλα κανεις και μας τα λες σε εμας τους ασχετους μην μπλεχτουμε σε περιπετειες ασκοπα. Εχω αποφασισει να βαλω την γνησια κυπριακη ρομ . . ..θα αποφυγω τις custom, για αρχη τουλαχιστον. Ευχαριστω κ παλι.

 

Παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Τελικα εκανα το κολπακι που διαβασα σε ενα προηγουμενο ποστ. Το αλλαξα σε CYO και μου εγαλε την αναβαθμιση μεσω kies.

Το ποστ ομως που ειχα διαβασει ελεγε μετα που θα κανω την αναβθμιση σε κυπριακη να το γυρισω σε EUR. Αυτο γιατι πρεπει να το κανω μηπως ξερει κανεις? Ευχαριστω.

 

Παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Τελικα εκανα το κολπακι που διαβασα σε ενα προηγουμενο ποστ. Το αλλαξα σε CYO και μου εγαλε την αναβαθμιση μεσω kies.

Το ποστ ομως που ειχα διαβασει ελεγε μετα που θα κανω την αναβθμιση σε κυπριακη να το γυρισω σε EUR. Αυτο γιατι πρεπει να το κανω μηπως ξερει κανεις? Ευχαριστω.

 

Ok το γραφει παρακατω, sorry. To γυριζει σε ευρο αν καποιος εχει προβλημα με το market.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok το γραφει παρακατω, sorry. To γυριζει σε ευρο αν καποιος εχει προβλημα με το market.

όταν το πας EUR δουλεύουν τα ελληνικα δικτυα κινητης τηλεφωνίας σε 3G mode οποτε έχεις ιντερνετ mms κ.λ.π , επίσης έχεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες κι οχι με 60....και διάφορα άλλα ψιλολόγια...

Link to comment
Share on other sites

όταν το πας EUR δουλεύουν τα ελληνικα δικτυα κινητης τηλεφωνίας σε 3G mode οποτε έχεις ιντερνετ mms κ.λ.π , επίσης έχεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες κι οχι με 60....και διάφορα άλλα ψιλολόγια...

Ευχαριστω για την ενημερωση Αλεξ. Αν το παω σε EUR. Τι γινεται μετα με τις αναβαθμισεις. Εννοω τωρα που εβαλα την κυπριακη 2.3.3.... αν βγαλει κυπριακη αναβαθμιση σε 2.3.4 για παραδειγμα πως θα δει το Ταμπ μεσω του Κιες την νεα αναβαθμιση αφου θα το εχω γυρισει απο CYO σε EUR?

Κατι αλλο επισης...πρεπει να το κανω ροοτ?? να βγαλω το pulse που τρωει την μπαταρια??(εχω κλεισει τις αναβαθμισεις τοy pulse παντως) προς το παρον δεν εχω δει μεγαλει καταναλωση μπαταριας,,απλος το διαβασα σε προηγουμενα post,,,

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

 

Έχω ένα πρόβλημα με το tab. Ότι και να κάνω, αρκετά συχνά, το tab έχει lag τουλάχιστον 2 δευτερολέπτων (!) από τη στιγμή π.χ. που ξεκλειδώνω τη συσκευή μέχρι να ανταποκριθεί και να μπορώ να πάω π.χ. στις εφαρμογές. Έχω βάλει και το advanced task killer και η ram που καταναλώνεται στην καλύτερη περίπτωση είναι περίπου 240 ΜΒ/444 ΜΒ. Έχω firmware 2.3.3, P1000BUJP3, Κερνελ 2.6.35.7, root@DELL101#2, gingerbread.BUJP7. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;; Ζητώ το αυτονόητο από ένα τέτοιο μηχάνημα, να ανταποκρίνεται γρήγορα στις εντολές που του δίνω, μου τη σπάει το B5722 να είναι πιο γρήγορο!

 

Υ.Γ. Το pulse που δεν ξέρω και τι κάνει δεν έχω καταφέρει να το βγάλω, μπορώ;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα αναβαθμιση μεσω kies

Reboot,κι υστερα παλι λογοτυπο και reboot και λογοτυπο..Τα πραγματα ηρεμησαν οτα εβγαλα την sim κι εκανα wipe cach δυο φορες

Καμμια ιδεα?Δοκιμασα sim αλλης εταιριας.Την πρωτη φορα ολα καλα.Μετα απο reboot παλι τα ιδια..

Απελπισια

 

Τελικα το ελυσα με clear data

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση Αλεξ. Αν το παω σε EUR. Τι γινεται μετα με τις αναβαθμισεις. Εννοω τωρα που εβαλα την κυπριακη 2.3.3.... αν βγαλει κυπριακη αναβαθμιση σε 2.3.4 για παραδειγμα πως θα δει το Ταμπ μεσω του Κιες την νεα αναβαθμιση αφου θα το εχω γυρισει απο CYO σε EUR?

Κατι αλλο επισης...πρεπει να το κανω ροοτ?? να βγαλω το pulse που τρωει την μπαταρια??(εχω κλεισει τις αναβαθμισεις τοy pulse παντως) προς το παρον δεν εχω δει μεγαλει καταναλωση μπαταριας,,απλος το διαβασα σε προηγουμενα post,,,

 

ευχαριστω....

Άμα κλείσεις τις αναβαθμίσεις του pulse δεν εχεις πρόβλημα...απο οτι ειδα κι εγω. Στην ιταλική ρομ που πρωτοειδαμε το pulse δεν ξέραμε και βλέπαμε οτι ετρωγε πολλή μπαταρια απο τις ρυθμισεις ... τελος παντων. Οταν υπάρχει αναβάθμιση πάντα το ξερουμε εδώ μεσα.....οποτε δε χρειαζεται να το ξαναγυριζεις σε cyo....θα το μαθεις σιγουρα. Αν σε ενδιαφέρει η πολυ μεγάλη αυτονομία και η σε ικανοποιουν οι επιδόσεις της γνήσιας κατσε σε μια oritzinal. Oι custom τσιμπάνε λιγο παραπάνω μπαταρία επειδή συνήθως έχουν πειραγμένους kernel.Μπορεις να το κάνεις root για να εγκαθιστάς περισσότερες εφαρμογές που ειναι φτιαγμένες για root τηλέφωνα και έχουν περισσότερες δυνατότητες χωρίς να αλλάξεις ουσιαστικά kernel. Πάνε στο CF root οι άλλοι μπορεί να μη σου κάτσουν σωστά σε oritzinal rom.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αλεξη με βοηθεισες αρκετα!! ευχαριστω πολυ..θα αρκεστω στην original rom, την κυπριακια. Να εισαι καλα!!!

Παντος τωρα που πηγα απο την 2.2 στην 2.33 ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

Ασε που και το προβλημα με την μπαταρια σταματησε..(που εσβηνε μετα απο λιγο,,αφου το ειχα φορτισει..εδειχνε οτι ενδειξεις ηθελε. Ειχα κανει και hard reset..ειχε ψιλιφτιακσει αλλα μετα μου το ξαναεκανε...Προς το παρον φενεται να κραταει πιο πολυ η μπαταρια και χωρις λαθος ενδηξεις και αποτομα σβησιματα.

 

Τελος παντων οι διαφορες ειναι πολλες προς το καλητερο και νιωθω παλι φρεσκος...χαχα.

 

Παντως θα κοιταξω να το πουλησω μολις ερθει το 7,7 ..το χρειαζομαι!! χαχα.

 

Θελω διπυρηνο μηχανακι για να εχω καλητερη αποδοση στην TV μου μεσω HDMI dock οταν βαζω Software decoding.

 

1)Υπαρχει θεμα με τους υποτιτλους στην TV μεσω hdmi dock. Για να δεις υποτιλους που δεν ειναι ενσωματωμενοι στο βιντεο του περναει απο software decoding και ναι μεν τουσ δειχνει στην TV αλλα με χαλια ποιοτητα video. Μονο hardware decod. μεσω Hdmi dock εχω καλη ποιοτητα video..αλλα οι υποτιτλοι μενουν κολλημενοι στην Tableta.

 

(αν ειχα το διπυρινο πιστευω πως θα ειχε καλητερη αποδοση σε soft decod.) Τι λες ειναι λυση το δυπιρινο?? Galx.Tab7.7 ???

 

2) Επισης κανω και streaming μεσω του ES explorer απο Tab/Hdmi dock στις TV μου (εχω 2 hdmi/dock) streaming ταινιες αλλα και Sling Player (sling box) αναμεταδωση καλωδιακης απο USA. Και παλι ομως χανω ποιοτητα γιατι ολα αυτα γινονται μεσω SOftware decoding.

(Εχω παρει και το PS3 bluetooth keyboard με mouse pad και ειναι ζαχαρη...χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εβαλα προχθες την 2.3.6 απο samfirmware.

Ξερει κανεις αν υπαρχει οδηγος για root για αυτη την εκδοση;

 

 

Sent from galaxy note

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εβαλα προχθες την 2.3.6 απο samfirmware.

Ξερει κανεις αν υπαρχει οδηγος για root για αυτη την εκδοση;

 

 

 

Sent from galaxy note

 

Τη ειχα βάλει κι εγω αλλα την έβγαλα το rooting γινεται με άλλο τρόπο :με το SUPERONECLICK , το κατεβάζεις το τρέχεις και περιμένεις κανα 5 λεπτο και είναι ο.κ . Δεν ειναι με το cfroot. Για την ακρίβεια το αρχείο που κατέβασα είναι το:SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse.rar , άμα δε μπορείς να το βρεις σου το κάνω κάποιο mail γιατι το έχω το αρχειο..... Υπ'οψιν είναι απλά root δεν έχει CWM recovery και backup options.Μονο Superuser option.Νομίζω ότι είχα εγκαταλήψει αυτη την rom λόγω csc ....που δεν άλλαζε σε Eur....αλλα με cooked rom που βασίζεται σε 2.3.6 δουλεύουν όλες οι Ελληνικές ρυθμίσεις κανονικά...κι ας μην έχει EUR csc.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αλεξη με βοηθεισες αρκετα!! ευχαριστω πολυ..θα αρκεστω στην original rom, την κυπριακια. Να εισαι καλα!!!

Παντος τωρα που πηγα απο την 2.2 στην 2.33 ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

 

Ασε που και το προβλημα με την μπαταρια σταματησε..(που εσβηνε μετα απο λιγο,,αφου το ειχα φορτισει..εδειχνε οτι ενδειξεις ηθελε. Ειχα κανει και hard reset..ειχε ψιλιφτιακσει αλλα μετα μου το ξαναεκανε...Προς το παρον φενεται να κραταει πιο πολυ η μπαταρια και χωρις λαθος ενδηξεις και αποτομα σβησιματα.

 

Τελος παντων οι διαφορες ειναι πολλες προς το καλητερο και νιωθω παλι φρεσκος...χαχα.

 

Παντως θα κοιταξω να το πουλησω μολις ερθει το 7,7 ..το χρειαζομαι!! χαχα.

 

Θελω διπυρηνο μηχανακι για να εχω καλητερη αποδοση στην TV μου μεσω HDMI dock οταν βαζω Software decoding.

 

1)Υπαρχει θεμα με τους υποτιτλους στην TV μεσω hdmi dock. Για να δεις υποτιλους που δεν ειναι ενσωματωμενοι στο βιντεο του περναει απο software decoding και ναι μεν τουσ δειχνει στην TV αλλα με χαλια ποιοτητα video. Μονο hardware decod. μεσω Hdmi dock εχω καλη ποιοτητα video..αλλα οι υποτιτλοι μενουν κολλημενοι στην Tableta.

 

(αν ειχα το διπυρινο πιστευω πως θα ειχε καλητερη αποδοση σε soft decod.) Τι λες ειναι λυση το δυπιρινο?? Galx.Tab7.7 ???

 

2) Επισης κανω και streaming μεσω του ES explorer απο Tab/Hdmi dock στις TV μου (εχω 2 hdmi/dock) streaming ταινιες αλλα και Sling Player (sling box) αναμεταδωση καλωδιακης απο USA. Και παλι ομως χανω ποιοτητα γιατι ολα αυτα γινονται μεσω SOftware decoding.

(Εχω παρει και το PS3 bluetooth keyboard με mouse pad και ειναι ζαχαρη...χαχα)

Με αυτό που λες δεν ασχοήθηκα (μονο συνδέω το tab με την tv για να βλέπει παιδικα απο το Youtube η κόρη μου! , Πιστεύω πως άμα έχεις το δικό μου που είναι με overcome 4.1 και 4.0 kernel με EXT4 file system ...και βγάζει με υπερχρονισμό στα 1.2ghz ....score 2000 αντι για 980 που δινει η ...μαμα , δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Και άμα το υπερχρονίσεις και παραπάνω 1.3 - 1.4 θα βγάζει τους υπότιτλους .....φωτοβολίδα και το μηχανάκι .....καπνούς! Πάντως στα 1.2 δε μασάει η ταμπλέτα , κινείται αξιοπρεπώς! Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω την Ιταλικη rom 2.3 και θελω να ρωτησω ποια rom μπορω να βαλω χωρις να κανω ζημια στο tab.

Το kies δεν μου βρισκει αναβαθμιση αλλα βλεπω οτι υπαρχουν και πιο καινουριες rom.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Ιταλικη rom 2.3 και θελω να ρωτησω ποια rom μπορω να βαλω χωρις να κανω ζημια στο tab.

Το kies δεν μου βρισκει αναβαθμιση αλλα βλεπω οτι υπαρχουν και πιο καινουριες rom.

Ευχαριστω

Θεωρητικά μπορείς να βάλεις όποια rom είναι γραμμένη για το galaxy tab 7 GT P1000 (GSM) αν έχεις αυτο ,αρκει να ακολουθήσεις σωστα τις οδηγίες εγκατάστασης.Με αυτήν που έχεις μπορείς εύκολα να βάλεις την επίσημη 2.3.6 χωρίς να κάνεις πρώτα πισογύρισμα σε froyo. Για custom ROM θέλει να ψαχτεις λίγο παραπάνω και να ξεκλειδώσεις τους bootloaders με το πισογύρισμα που ...ειπα πριν.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς να βάλεις όποια rom είναι γραμμένη για το galaxy tab 7 αρκει να ακολουθήσεις σωστα τις οδηγίες εγκατάστασης.Με αυτήν που έχεις μπορείς εύκολα να βάλεις την επίσημη 2.3.6 χωρίς να κάνεις πρώτα πισογύρισμα σε froyo. Για custom ROM θέλει να ψαχτεις λίγο παραπάνω και να ξεκλειδώσεις τους bootloaders με το πισογύρισμα που ...ειπα πριν.

 

Ευχαριστω για την απαντηση .

Δεν θελω να ρισκαρω με custom rom προτιμω επισημες.Που μπορω να βρω την 2.3.6 μηπως ξερεις??

Ευχαριστω

 

Την βρηκα στο Xda!!

Edited by greekn1c
Link to comment
Share on other sites

Διατίθεται η 2.3.6 επίσημα μέσω του kies.

Δεν μπορώ να πω εντυπώσεις, γιατί απλά δεν λέει να στρώσει μετά την αναβάθμιση. Γκρρρρ.

Ελπίζω να σας πω αύριο...

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τη ειχα βάλει κι εγω αλλα την έβγαλα το rooting γινεται με άλλο τρόπο :με το SUPERONECLICK , το κατεβάζεις το τρέχεις και περιμένεις κανα 5 λεπτο και είναι ο.κ . Δεν ειναι με το cfroot. Για την ακρίβεια το αρχείο που κατέβασα είναι το:SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse.rar , άμα δε μπορείς να το βρεις σου το κάνω κάποιο mail γιατι το έχω το αρχειο..... Υπ'οψιν είναι απλά root δεν έχει CWM recovery και backup options.Μονο Superuser option.Νομίζω ότι είχα εγκαταλήψει αυτη την rom λόγω csc ....που δεν άλλαζε σε Eur....αλλα με cooked rom που βασίζεται σε 2.3.6 δουλεύουν όλες οι Ελληνικές ρυθμίσεις κανονικά...κι ας μην έχει EUR csc.

 

 

alex οσο αφορα το csc σε μενα δουλευουν ολα κανονικα αν και δεν ειδα αν ειναι σε EUR η σε κατι αλλο!

θα δοκιμασω σημερα και το root!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

alex οσο αφορα το csc σε μενα δουλευουν ολα κανονικα αν και δεν ειδα αν ειναι σε EUR η σε κατι αλλο!

θα δοκιμασω σημερα και το root!

Δεν βγαίνει σε EUR , πιθανον να έιχες περασμένα τα apn settings. H μόνη επισημη ρομ 2.3.Χ καινουρια σχετικά που ειναι multi CSC είναι η κυπριακή. Καμια φορά όταν πας απο EUR σε άλλη ρομ που είναι με άλλο csc αν δε κανεις wipe κρατάει τις παλιες ρυθμισεις...αλλά αν κάνεις wipe τις χάνει.Στις cooked ισχύουν άλλα πράγματα....μπορει να έμφανίζει ότι έχει p.x πολωνικα csc αλλα στην πραγματικότητα οι πιο πολλες έχουν περασμένες όλες τις ρυθμίσεις από πολλές χώρες...γιατι είναι μαγειρεμένες! Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Μετά την (επίσημη) αναβάθμιση σε 2.3.6 αρνείται να δει την microSD και κάνει συνεχώς restarts. Αν αφαιρεθεί η microSD παίζει κανονικά εκτός φυσικά από όσες εφαρμογές είναι εγκατεστημένες σε αυτήν. Από ό,τι διάβασα σε feedbacks κάτι παίζει με την App2SD εφαρμογή.

Πριν γίνει το φορμάτ, σκέφτεστε κάποια άλλη λύση; Πώς μπορεί να γίνει downgrade στην 2.3.4 που δεν είχε δημιουργήσει το παραμικρό; Η ειρωνεία είναι ότι τόσο καιρό δεν το σκάλιζα καθόλου γιατί πλέον δεν έχω καθόλου χρόνου για ψαξίματα... Μόνο ό,τι δίνεται επίσημα για να ανάβει και να παίζει :mad:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την (επίσημη) αναβάθμιση σε 2.3.6 αρνείται να δει την microSD και κάνει συνεχώς restarts. Αν αφαιρεθεί η microSD παίζει κανονικά εκτός φυσικά από όσες εφαρμογές είναι εγκατεστημένες σε αυτήν. Από ό,τι διάβασα σε feedbacks κάτι παίζει με την App2SD εφαρμογή.

Πριν γίνει το φορμάτ, σκέφτεστε κάποια άλλη λύση; Πώς μπορεί να γίνει downgrade στην 2.3.4 που δεν είχε δημιουργήσει το παραμικρό; Η ειρωνεία είναι ότι τόσο καιρό δεν το σκάλιζα καθόλου γιατί πλέον δεν έχω καθόλου χρόνου για ψαξίματα... Μόνο ό,τι δίνεται επίσημα για να ανάβει και να παίζει :mad:

Εγώ θα το φλασάριζα απο την αρχη με κυπριακή και Odin κομπλέ με repartition pit...κ.λ.π

 

ΚΑΤΙ , ΑΛΛΟ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1444240&page=6

Με αυτη τη ROM το μηχάνημα μπορει με o/c να δουλευει σταθερα 1.3 και σκοράρει 2600! ....σε λίγο θα πιάσοουμε και τριχίλιαρο ! Την έβαλα και είναι τρομερά ελαφρια και σταθερή! Στα 1.0 ghz δηλαδη χωρις o/c έπιασα 2081 score! (980 δινει η μαμα).

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να αποφύγω το φορματ; Μου φαίνεται εφιάλτης να το ξαναστήσω εξ'αρχής τώρα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει μαυρισει η οθονη και δεν κανει τπτ. Ξερετε τι πρεπει να κανω για να το επαναφερω στη λειτουργια

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχα ξαναγράψει πριν κανά 2μηνο και έλεγα

 

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα μεταχειρισμένο 2 μηνών ένα samsung P1010 και αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση μέσω kies. Μόνο που όταν το συνδέω μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση και ότι έχω την PDA:KC1 / CSC:KC1 (EUR) έκδοση λογισμικού. Έχω περασμένη την 2.2.1

Τι πρέπει να κάνω για να βάλω την τελευταία?

 

Μου απαντήσατε πως έχω την τελευταία.

 

Έβαλα σήμερα το kies για να δω αν υπάρχει αναβάθμιση και τώρα λέει η συσκευη σας δεν υποστηρίζει αναβαθμιση μεσω kies. Και ότι έχω την p1010xwkc1/p1010oxxkc1/p1010xwkc1/p1010xwkc1 (EUR)

Πως άλλαξα λογισμικό? Έχετε καμιά ιδέα του τι έγινε? Και γενικά τι πρέπει να κάνω για να βάλω την 2.3?

Να πως πω το tab είναι rooted από το προηγούμενο κάτοχο

Edited by parker
Link to comment
Share on other sites

εχει μαυρισει η οθονη και δεν κανει τπτ. Ξερετε τι πρεπει να κανω για να το επαναφερω στη λειτουργια

Πατα για πολυ ώρα το κουμπι off και το volume - , θα μπει σε download mode και φλασαρέ το απο την αρχη.....Ακόμη και αν δε βγάλει την κλασικη εικόνα του download mode και βγάλει την άλλη που είναι ένας υπολογιστης και ένα καλώδιο...αν πας στο odin και σου αναγνωρίσει ότι η θύρα com συνδεθηκε ...προχώρα στο φλασαρισμα , θα γίνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είδα άλλου το Samsung Galaxy Tab 7 plus και επειδή ήρθε στην ελληνική αγορά, http://www.multirama.gr/products/product?pid=0657227&catid=010900 για να τε δούμε. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είδα άλλου το Samsung Galaxy Tab 7 plus και επειδή ήρθε στην ελληνική αγορά, http://www.multirama.gr/products/product?pid=0657227&catid=010900 για να τε δούμε. . .
Στο παρόν θέμα θα μιλάμε και για το 7 Plus. :)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έγινε ή εγώ δε το είχα προσέξει; Όπως και να έχει, mercy :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...