Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας ευχαριστω.Μετα απο ξενυχτι περασα την official απο ιταλια και ολα ειναι μια χαρα.Συνδεεται με το kies.Σας ευχαριστω θερμα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά.... σκέφτομαι να το αγοράσω... με σκοπό να διαχειρίζομαι αρχεία word, excel και να διαβάζω βιβλία σε pdf κυρίως...

 

Για αυτή τη δουλειά τι λέτε... είναι μια χαρά.. ή να κοιτάξω αλλού ή σε tablet 10.1...

 

Ευχαριστώ...

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... σκέφτομαι να το αγοράσω... με σκοπό να διαχειρίζομαι αρχεία word, excel και να διαβάζω βιβλία σε pdf κυρίως...

 

Για αυτή τη δουλειά τι λέτε... είναι μια χαρά.. ή να κοιτάξω αλλού ή σε tablet 10.1...

 

Ευχαριστώ...

 

:)

 

root πως κανουμε στην Κυπριακη;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Είναι αλλά έχω τις αμφιβολίες μου για το αν γράφει ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλλά έχω τις αμφιβολίες μου για το αν γράφει ελληνικά.

 

Για ποιο λόγο να μη γράφει Ελληνικά??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ποιο λόγο να μη γράφει Ελληνικά??

 

Γιατί είναι γνωστό πρόβλημα αυτό στα bluetooth πληκτρολόγια, εδώ δεν ξέρω τι γίνεται αλλά οφείλω να το επισημάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... σκέφτομαι να το αγοράσω... με σκοπό να διαχειρίζομαι αρχεία word, excel και να διαβάζω βιβλία σε pdf κυρίως...

 

Για αυτή τη δουλειά τι λέτε... είναι μια χαρά.. ή να κοιτάξω αλλού ή σε tablet 10.1...

 

Ευχαριστώ...

 

:)

 

Μια χαρά είναι αν μας πεις τι θέλεις να διαχειρίζεσαι από word και excel, μην περιμένεις τις τρελές πράζεις με τα τρελά γραφήματα :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς, μετά την αναβάθμιση σε 2.3 κυπριακή δεν μπορώ να κάνω αγορές από το market - ενώ από υπολογιστή μπορώ κανονικά, τι τρέχει φταίει η αλλαγή σε κυπριακή;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς, μετά την αναβάθμιση σε 2.3 κυπριακή δεν μπορώ να κάνω αγορές από το market - ενώ από υπολογιστή μπορώ κανονικά, τι τρέχει φταίει η αλλαγή σε κυπριακή;

Εγώ φίλε το γυρισα σε eur με κυπριακή και δουλεύει κανονικά. Γύρνα το κι εσύ να δεις , μπορεί να παιζει ρόλο το csc.

Link to comment
Share on other sites

Τα videos που σας υποσχεθηκα. Εχω και οδηγιες για οποιον θελει να το δοκιμασει.

 

 

 

Αν δεν σου κανει κοπο στειλε και τις οδηγιες

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω το pulse γιατί έχω την υπόνοια ότι ξοδεύει πολύ μπαταρία. Δεν βρίσκω όπως τρόπο απεγκατάστασης ή εγώ δεν πρόσεξα. Είναι εφαρμογή που δεν κατέβασα από το market (ίσως να είναι αυτές που εγκαθίστανται από το Samsung apps).

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω το pulse γιατί έχω την υπόνοια ότι ξοδεύει πολύ μπαταρία. Δεν βρίσκω όπως τρόπο απεγκατάστασης ή εγώ δεν πρόσεξα. Είναι εφαρμογή που δεν κατέβασα από το market (ίσως να είναι αυτές που εγκαθίστανται από το Samsung apps).

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;

 

Πρέπει να εισαι root, μετα μπορείς να το απεγκαταστήσεις με πολλούς τρόπους , εγώ προτίμησα να εγκαταστήσω το titanium backup , του κράτησα ένα backup και μετα το απεγκατέστησα πάλι με το titanium. Τραβάει πολύ μπαταρία το pulse αλλα αν απενεργοποιήσεις ta update του pulse απο τις ρυθμισεις νομίζω πάλι καλά ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμασε κανεις την νεα εκδοση σε Galaxy Tab?

 

Ποια έκδοση ακριβώς; Δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω το tab 7"p1000 3g&wifi απο Vodafone,με την τελαιυταια ρομ.Αξιζει να το κανω root και να του βαλω καποια αλλη?Κι αν ναι,υπαρχει καποια καλυτερη με Ελληνικο μενου,μηνυματα,κλπ.Δωστε μου κι ενα λινγκ,αν ειναι ευκολα και καποια βοηθεια στο πως να το κανω root...Ευχαριστω.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια που κυκλοφοράει στο xda developers 2.3.6 ........λένε ότι είναι stock και πολύ γρήγορη. Θα τη δοκομάσω σήμερα και θα σας πω εντυπώσεις.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380595 σε αυτό το link το βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια που κυκλοφοράει στο xda developers 2.3.6 ........λένε ότι είναι stock και πολύ γρήγορη. Θα τη δοκομάσω σήμερα και θα σας πω εντυπώσεις.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380595 σε αυτό το link το βρήκα.

 

Eίναι stock, μέχρι στιγμής έχει βγει σε Ολλανδία και Αγγλία (O2), ημ. έκδοσης 16/11/2011.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικό μενου, πληκτρολόγιο , όχι Ελληνικό swype , όχι Ελληνικά apn και όχι sms με 160 χαρακτήρες. Δεν πιάνει το cf root , αλλα το έκανα με το super one click. Άν θέλει κάποιος να ασχοληθεί flash άρεται κανονικά όπως οι προηγούμενες.Ξέρει κανένας τον τρόπο να τη μετατρέψουμε σε Ελληνική φλασάροντας τα Ελληνικά CSC ξεχωριστά? Πάντως στο ΚΙΕΣ συνδέεται κανονικά και λέει ότι είναι η τελευταία rom. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικό μενου, πληκτρολόγιο , όχι Ελληνικό swype , όχι Ελληνικά apn και όχι sms με 160 χαρακτήρες. Δεν πιάνει το cf root , αλλα το έκανα με το super one click. Άν θέλει κάποιος να ασχοληθεί flash άρεται κανονικά όπως οι προηγούμενες.Ξέρει κανένας τον τρόπο να τη μετατρέψουμε σε Ελληνική φλασάροντας τα Ελληνικά CSC ξεχωριστά? Πάντως στο ΚΙΕΣ συνδέεται κανονικά και λέει ότι είναι η τελευταία rom.

 

Nαι, είναι, απλά είναι η τελευταία Ολλανδική rom αυτή που έβαλες. Αν φλασάρεις άλλο csc δε θα το βλέπει πια το kies ως επίσημο. Παρ'όλα αυτά μπορείς να βάλεις το Swype από την ελληνική rom, αφού έγινες root...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αυτες οι ρομ δεν εχουν ξεχωριστο csc. Αν βρω ξεχωριστο αρχειο θα το φλασαρω ,δε με ενδιαφερει το swype...αυτο που θελω ποιο πολυ ειναι να το κανω ext4 γιατο μεχρι τωρα δεν τα.καταφερα στο tab.Θελει αλλο κερνελ που μπαινει κανονικα αλλα μπορει μα μη γινεται ext4 λογω κλειδωμενων bootloaders.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...