Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αύριο αλλάζει το live.

 

Διαφορετικό μενού ανάλογα με τη συσκευή, τον αριθμό, 3G, την ώρα πρόσβασης.

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο αλλάζει το live.

 

Διαφορετικό μενού ανάλογα με τη συσκευή, τον αριθμό, 3G, την ώρα πρόσβασης.

Όταν λες τον αριθμό τι εννοείς; Άλλα θα βγαίνουν στον ένα και άλλα στον άλλο; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο αλλάζει το live.

 

Διαφορετικό μενού ανάλογα με τη συσκευή, τον αριθμό, 3G, την ώρα πρόσβασης.

Θα είναι διαθέσημο και για N80?

Link to comment
Share on other sites

Για Ν80 και εγώ περιμένω.

 

Τώρα για αριθμό, και τώρα είναι διαφορετικό. Δεν είναι όλα τα εικονίδια με την ίδια σειρά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το siemens cx70 και προσπαθω να στειλω mms αλλα δεν στελνει με τη vodafone. Εχω κανει ολες της ρυθμισεις αλλα ενω δειχνει οτι κανει την αποστολη στο τελος μου εμφανιζει ενα μηνυμα που λεει [προκληθηκε σφαλμα error 618]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το vf mail (web έκδοση) έχει μείνει στην τύχη του! Στη voda UK έχει και spam filter. Άσε το vodafone messenger σαν πρόγραμμα το οποίο εγκαθιστάς στο pc σου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δεν συνδεετε με ΤΙΠΟΤΑ με web vodafone. Συνδεομαι ομως με panafonet απο τις ρυθμισεις του email. Υπαρχει διαφορα στην χρεωση;
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

kati teleutaio h xrewsh einai 0,005eurw/kb xrewnomai mono auto h xrewnomai kai allou?p.x.vodafone live/0,045eurw pou exei h sundesh?den paizei rolo e?allo live?:cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kati teleutaio h xrewsh einai 0,005eurw/kb xrewnomai mono auto h xrewnomai kai allou?p.x.vodafone live/0,045eurw pou exei h sundesh?den paizei rolo e?allo live?:cool:

 

Αν χρηιμοποιεις καθαρο GPRS, η χρεωση ειναι αυτη, Αν ομως χρησιμοποιηεις wap over GPRS, τοτε ειναι μεγαλυτερη.

Στην περιπτωση σου ομως, προφανως χρησιμοποιεις καθαρο GPRS (σαν access point εχεις internet.vodafone.gr) οποτε δεν χρεωνεσαι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους φίλους που έχουν κινητά symbian για ποιό λόγο θέλουν το VF Live!!!!

Αφού ringtones, wallpapers κλπ μπορούν να τα βρούν όπου θέλουν και τα βάλουν στα κινητά τους. Τι περισσότερο προσφέρει το VF Live?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους φίλους που έχουν κινητά symbian για ποιό λόγο θέλουν το VF Live!!!!

Αφού ringtones, wallpapers κλπ μπορούν να τα βρούν όπου θέλουν και τα βάλουν στα κινητά τους. Τι περισσότερο προσφέρει το VF Live?

Live TV, Ενημέρωση, Διασκέδαση, υπηρεσίες όπως Αθηνόραμα κτλ κτλ, χρήση και ρύθμιση υπηρεσιών οικονομικότερα όπως πχ τα Welcome Tones!

 

Μερικά από τα παραπάνω δεν μπορούν να γίνουν όταν είσαι μέσα σε ένα λεωφορείο μόνος και δεν έχεις τι να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους φίλους που έχουν κινητά symbian για ποιό λόγο θέλουν το VF Live!!!!

Αφού ringtones, wallpapers κλπ μπορούν να τα βρούν όπου θέλουν και τα βάλουν στα κινητά τους. Τι περισσότερο προσφέρει το VF Live?

 

Προσωπικα δεν πιστευω οτι αυτη η ιστορια (VF Live) χρησιμευει σε πολλα πραγματα...Ηταν μεν η προσπαθεια της Vodafone να συγκεντρωσει πολλα πραγματα κατω απο μια ομπρελα και ετσι να τα εχουμε "κεντρικα" αλλα κατι η χρεωση (που αν δεν κανω λαθος ειναι wap over gprs) κατι το περιεχομενο, μαλλον εχει αποτυχει, τουλαχιστον για αυτους που "γνωριζουν" 5 πραγματα παραπανω.

 

Εγω π.χ. (και ξερω παρα πολλους αλλους) χρησιμοποιουμε καθαρο GPRS (internet.vodafone.ge) απο τα ppc/κινητα μας και εχουμε ολο το internet και την πληροφορηση οποτε θελουμε και μικροτερες χρεωσεις, οποτε δε βλεπω το λογο χρησιμοτητας του Live, εκτος βεβαια, απο αυτους οι οποιοι εχουν ελαχιστες γνωσεις περι mobile internet/gprs κτλ κτλ και τους φαινεται ευκολο να μπαινουν εκει για να κατεβασουν ενα ringtone η κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν τα ΜΜΣ εχουν αναφορα γιατι εχω στειλει τα εχουν λαβει αλλα αναφορα δεν εχω παρει. Και κατι ακομα εχω στειλει MMS σε ενα sharp gx-15 αλλα δεν τα λαμβανει η γραμμη GPRS ειναι ενεργοποιημενη oι ρυθμισεις mms ειναι ενεργοποιημενες. Αλλα δεν τα λαμβανει ουτε καν ενα sms που να λεει οτι εχετε ενα mms και πηγαινετε στο ταδε site να το δειτε
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά έχουν τα mms αλλά πρέπει να την ενεργοποιήσεις στη συσκευή σου. Επίσης οι συσκευές έχουν και τη ρύθμιση αν θα επιτρέπουν να πηγαίνει η αναφορά σε αυτόν που μας έχει στείλει ένα mms. Οπότε είναι δύο οι παράγοντες...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν. Για να χρησιμοποιήσω το internet over gprs στο εξωτερικό (Ισπανία) θα χρειαστεί να περάσω άλλες ρυθμίσεις στο κινητό; (Η σύνδεση είναι εταιρική και η περιαγωγή είναι ενεργοποιημένη)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να μου γράψει τις ρυθμίσεις e-mail για λογαριασμό pop3 στο gmail?Η σύνδεσή μου είναι vodafone.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na kano ki ego mia erotisi ... pos mporo na mpo sto net apo to kinito ?? prepei na kano kapia diadikasia stin vodafone?? .. xrisimopoio kai karta ton teleyteo kairo .. alla nomizo ginetai na serfaro kanonika.. pera apo to VF live kai to wap...

 

mporei na mou pei kapoios poso exei h xrewsh meso wed vodafone??exw balei sto kinhto mou to msn kai mpainw pou kai pou apo ekei.:rolleyes:

pos to exeis kanei ayto me to msn . ? :S ... web based mipos ?? :S ... i iparxei kapoia efarmogi pou mporeis na trekseis apo to n80 ?? :S

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

Επειδή θέλω να συνδέσω το pocket pc μου με bluetooth με το κινητό μου (SE w900i) και να μπαίνω ίντερνετ μέσω GPRS, ψάχνω για τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για να συνδεθει.Έχω vodafone, γνωρίζω ότι χρειάζεται αυτή η εντολή για να κάνει το ppc το κινητό να καλέσει (*99***1#) αλλά απο κει και πέρα μου βγαίνει ένα παράθυρο που μου ζητάει user, pass και domain.μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρέπει να βάλω εκει για να επιτευχθεί η σύνδεση? Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...