Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ευχαριστω για την απαντηση σου! Αυτο που θελω να κανω ειναι να περιστρεφεται η οθονη σε συγκεκριμενες εφαρμογες μονο και οχι σε ολες, π.χ μονο στο μηνυματα και στον browser οχι αλλου.... γινεται αυτο;

 

Γίνεται... https://market.android.com/details?id=net.xdevelop.rotator_t&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω αφήσει ρύθμιση για ρύθμιση και πάλι δε μπορώ να βρω πως θα του πω να μη σβήνει η οθόνη όταν φορτίζει.. :/ το έχει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω αφήσει ρύθμιση για ρύθμιση και πάλι δε μπορώ να βρω πως θα του πω να μη σβήνει η οθόνη όταν φορτίζει.. :/ το έχει κανείς?

 

menu--->settings--->applications--->development

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εφαρμογη που να παιζει streaming asf?στα wm ακουγα real fm μεσω coreplayer ανοιγοντας ενα αρχειο με καταληξη asf που ειχα κατεβασει απο το site του real fm.
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα την HD2 CoreDroid DHD

v1.6 Το ποσο δραματικα πεφτει η μπαταρια ειναι απιστευτο!

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους συμφορουμιτες αλλα τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει. Σε συνδεση wifi σχεδον καθε λεπτο χανει και 1% απο την μπαταρια!

Κριμα γιατι το Interface αυτης της rom μου αρεσε πολυ...:(

Link to comment
Share on other sites

Από χθες χρησιμοποιώ την rom DL Desire v4.32 . Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά έχω ένα θεματάκι. Στις rom χωρίς Sense χρησιμοποιούσα το Rings Extended ώστε να μπορώ να βάλω για ήχο κλήσης κ.λ.π. όποιο αρχείο ήχου θέλω. Σε αυτή, παρόλο που εγκαθιστώ το πρόγραμμα, όταν πάω να αλλάξω ήχο ανοίγει το περιβάλλον της HTC για επιλογή ήχου και δεν με ρωτάει αν θέλω αυτό ή το Rings Extended. Το περίεργο είναι ότι καμία εφαρμογή δεν είναι default για αυτή την δουλειά (σύμφωνα με το Manage Applications) !!! Γνωρίζετε κάτι;

 

EDIT

Βρήκα και άλλο πρόβλημα. Δεν λέει με τίποτα μα συνδεθεί με τον Exchange Server μου. Ενώ όλα τα στοιχεία που βάζω είναι σωστά (όπως τα έβαζα και σε οποιαδήποτε άλλη ROM) φτάνει στο σημείο που με ρωτάει τι θέλω να συγχρονίζει, μετά στο account name και όταν πατήσω Finish Setup εμφανίζεται για λίγα λεπτά το μήνυμα Processing και μετά πετάει ένα μήνυμα που λέει Failed to create the account. Please try again later. Έχω δοκιμάσει και με wifi και με 3G αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον yxplayer για το asf stream ή το tunein radio που από ότι βλέπω έχει και τον real fm

 

ευχαριστω δουλεψε και με τους 2 τροπους αν υπηρχε και τροπος να κανω και record θα ηταν οτι καλυτερο

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Εχθες εβαλα την HD2 CoreDroid DHD

v1.6 Το ποσο δραματικα πεφτει η μπαταρια ειναι απιστευτο!

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους συμφορουμιτες αλλα τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει. Σε συνδεση wifi σχεδον καθε λεπτο χανει και 1% απο την μπαταρια!

Κριμα γιατι το Interface αυτης της rom μου αρεσε πολυ...:(

 

Κατι δεν παει καλα. Μηπως εχεις εγκαταστησει προγραμματα που τρεχουν στο παρασκηνιο και σου τρωνε τη μπαταρια? Εγω με τη συγκεκριμενη rom βγαζω 2 μερες μετριας χρησης ανετα ενω με σκληρη χρηση 1 μερα σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Mετά το button savior έρχεται το zmooth για να βοηθήσει στην σωτηρία των hardware πλήκτρων του hd2 κατά τη χρήση του android.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1027112

εγκαθίσταται μια μικρή μπάρα στο κάτω μέρος και με gestures εξομοιώνει την λειτουργία των πλήκτρων home,menu,back.μου φάνηκε αρκετά βολικό και χρήσιμο https://market.android.com/details?id=com.chukkapalli.zMooth.free

Link to comment
Share on other sites

Mετά το button savior έρχεται το zmooth για να βοηθήσει στην σωτηρία των hardware πλήκτρων του hd2 κατά τη χρήση του android.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1027112

εγκαθίσταται μια μικρή μπάρα στο κάτω μέρος και με gestures εξομοιώνει την λειτουργία των πλήκτρων home,menu,back.μου φάνηκε αρκετά βολικό και χρήσιμο https://market.android.com/details?id=com.chukkapalli.zMooth.free

 

Να υποθέσω οτι δουλεύει και για sd roms.Εντυπώσεις μετά απο χρήση;Δεν χρειάζονται πλέον τα hardware πλήκτρα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος ύπαρξής του. :rolleyes:

 

Στο δικό μου πρόλαβα σε δυο μέρες να χαλάσω το Home απο την χρήση στο android :lol: :lol::lol:

Ελπίζω να μην τα ξαναχρειαστώ .

( πλάκα κάνω έτσι! ).

Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως αρκετοί http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=993787 έχουν καταλήξει να έχουν οθόνη που δεν ανταποκρίνεται λόγω της χρήσης των hardware πλήκτρων.Αν διαβάσεις στο λινκ που δίνω,θα δεις ποιο είναι το πρόβλημα με τα κουμπιά που οδηγεί στο νέκρωμα της οθόνης.

Τα hardware πλήκτρα χρειάζονται έτσι και αλλιώς π.χ. για να ανοίγεις την συσκευή ή για να αλλάξεις ρομ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα στην πρώτη σελίδα να βάζουμε της τελευταίες εκδόσεις που κυκλοφορούν για να μην ψάχνουμε μέσα σε όλο το post να βρίσκουμε τι καινούριο κυκλοφορεί?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει δυνατότητα στην πρώτη σελίδα να βάζουμε της τελευταίες εκδόσεις που κυκλοφορούν για να μην ψάχνουμε μέσα σε όλο το post να βρίσκουμε τι καινούριο κυκλοφορεί?

 

Αλλάζουν με τέτοια συχνότητα αυτά που δεν είναι και ότι καλύτερο να το παρακολουθεί κάποιος για να ανανεώνει το πρώτο post. Μπορείς όμως να παρακολουθείς τα σχετικά θέματα στο xda.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ROM του MDJ Froyo Revolution V2.3 και η Cyanogen Mod7 V2.1 ποια απο ολα τα Recovery χρειαζονται για να τρεξουν? Εννοω των ποσο MB (250MB, 400MB κτλ)

Επισης αν τις εχει δοκιμασει κανεις θα ηθελα τη γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εβαλα την SuperRAM_FroYo_V1.5 πως κανω συγχρονισμο με το outlook που εχω τις επαφες μου?

 

Από το Outlook στο Gmail (θα βρεις πολλούς οδηγούς στο internet για αυτό) και μετά με έναν συγχρονισμό με το Gmail και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το Outlook στο Gmail (θα βρεις πολλούς οδηγούς στο internet για αυτό) και μετά με έναν συγχρονισμό με το Gmail και είσαι έτοιμος.

Δεν θέλω να γίνεται μεσω online web θελω απο το pc μου.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θέλω να γίνεται μεσω online web θελω απο το pc μου.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση.

 

http://www.companionlink.com/android/outlook/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Θα ηθελα εαν ξερεις και το εξης γιατι δεν μπορω να συνδεθω στο pc με usb καλωδιο?

Εχω δοκιμασει με το tethering αλλα ενω βλεπει το usb μου λεει σφαλμα συνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την SuperRAM_FroYo_V1.5 πως κανω συγχρονισμο με το outlook που εχω τις επαφες μου?

 

MyPhoneExplorer και συγχρονίζεις μέσω USB.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους.

Πριν από τρεις μέρες άρχισα το ψάξιμο για android (ναι έκανα τόσο καιρό να μάθω ότι μπορώ να τα βάλω!) και νομίζω τα κατάφερα αρκετά καλά, αν και δυστυχώς δεν έλειψαν τα προβλήματα. (Από το συγκεκριμένο topic έχω διαβάσει μέχρι τη σελίδα 50, οπότε ζητώ συγνώμη αν ρωτήσω πράγματα ήδη γνωστά.)

Τι έχω:

WM ROM: Energy 29017 Sense2.5

Radio: 2.12κάτι

MAGLDR113

Zimage: Δε ξέρω, δε το πείραξα καθόλου

Android: Core_Droid_Desire_HD_V1.6

 

Εδώ και 3 μέρες που το έβαλα όλα λειτουργούσαν τέλεια και ήταν πολύ γρήγορο. Κανένα πρόβλημα με WiFi,Bluetooth, Robovoice και γενικά όλα ήταν τέλεια (όπως είπα διάβασα μόνο μέχρι τι σελίδα 50, γι΄αυτό δε ξέρω αν όλα αυτά ήταν προβλήματα του παρελθόντος...). Soft Reset σ' αυτές τις 3 μέρες έγινε πολλές φορές χωρίς πρόβλημα. Σήμερα όμως μετά από restart κόλλησε κατά το boot. Τελικά το επανέφερα κάνοντας πάλι install to zip από το cwm του magldr χωρίς να κάνω τίποτα format. Κράτησε όλες τις ρυθμίσεις και ήταν όπως πριν το reinstall ΜΟΝΟ που χάθηκε το market.

Οι ερωτήσεις μου λοιπόν είναι οι εξής:

 

1. Από που μπορώ να κατεβάσω το market σαν apk και θα πρέπει να βάλω κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή οποιαδήποτε κάνει, άρα να βάλω τη πιο καινούργια που θα βρω?

[edit] μετά από αρκετές εκδόσεις που δεν τις αναγνώριζε σαν εφαρμογές apk, βρήκα μία για android 2.1 που έχω, την οποία την είδε σαν apk, ξεκίνησε να την κάνει εγκατάσταση αλλά 1ον πριν την εγκατάσταση μου είπε ότι αυτή είναι μία εφαρμογή συστήματος και αν θέλω παρ' όλα αυτά να την αντικαταστήσω και 2ον αφού πάτησα εγκατάσταση μου έφραψε "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη" [edit]

2. Όταν κάνω reinstall το droid, καλό είναι να σβήνω κάποιο φάκελο πρώτα? Και αν το σβήσω αυτό μετά θα χάσω τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα μου? Αν τελικά τα σβήσω όλα, το titanium backup κάνει restore μόνο τα προγράμματα που έβαλα ή τα πάντα (setting, shortcuts, επαφές κτλ)?

3. Από wm rom έβαλα μία από αυτές που προτείνονται στον οδήγό του 2ου post. Μήπως τώρα τελευταία έχουν βγει καλύτεροι roms? Γενικά η rom / radio που έχω τώρα είναι εντάξει?

4. Είναι καλό να βάλω και τα wp 7 μαζί με τα droid για dual boot ή παραφορτώνεται?

5. Οι Android roms είναι σταθερές ή αφού χρειάζονται wm rom είναι μόνο για πειραματισμό? Εμένα πάντως αν εξαιρέσω το κόλλημα μου φένεται αρκετά σταθερό για καθημερινή χρήση.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post και τις πολλές ερωτήσεις.

Edited by jim_koug
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...