Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
οποιος χρειστεί βοήθεια ευχαρίστως να το ζητήσει.

είναι η darkstone SuperRAM FroYo v1.5...

 

Ξέρεις πόσο καιρός την χρησιμοποιούμε αυτή; Αν διαβάσεις προς τα πίσω θα καταλάβεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εμεις με την 1.66 μπορουμε να την βαλουμε?και τι γινεται με την μικρη ραμ που εχουμε?

 

Όχι, πρέπει να έχεις συμβατό radio σαν αυτό που έχει μόνο η 3.14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμεις με την 1.66 μπορουμε να την βαλουμε?και τι γινεται με την μικρη ραμ που εχουμε?

 

επειδή και 'γω άρχισα με αλλαγή radio αλλά την 1.66 , θα αντιμετωπίσεις στα wm , συν τω χρόνο και όχι αμέσως , ποικίλα προβλήματα όπως απώλεια διαφόρων κωδικών και κάποια .exe θα πάψουν να λειτουργούν κατάσταση που επανέρχεται με hr οπότε μιας και θα κάνεις hspl για αλλαγή radio βάλε και μια omega για να μην τα διαλύσεις όλα και σπάσουν τα νεύρα σου ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται χάρη σε έναν developer του desire που το ανακάλυψε και των δικών μας devs που το ενσωμάτωσαν στον kernel του hd2,έχουμε πλέον δυνατότητα για σωστή ηχογράφηση συνομιλίας και των 2 πλευρών http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12461390&postcount=3185
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οπότε μιας και θα κάνεις hspl για αλλαγή radio

 

Δε νομίζω ο ilka71 να μπει σε αυτή τη διαδικασία, γιαυτό η 3.14 είναι προς το παρόν μονόδρομος για αυτόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καθορίζεις εσύ με το Android Loader.

 

Εμενα δεν δουλευει :(

Ενω τα εχω κανει ολα οπως γραφει, τελικα οταν διαλεγω να bootαρω android τελικα φορτωνει windows.

Εκανα εγκατασταση το cab στην μνημη του τηλεφωνου

Επελεξα default λειτουργικο (wm)

Επελεξα τον χρονο γπου παραμενει η επιλογη του boot

Εδωσα το path που ειναι η rom στην καρτα μνημης

Και ενω στην αρχη μου βγαζει κανονικα το boot για να διαλεξω, ενω διαλεγω android αυτο φορτωνει παλι wm.

Δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος :(

Link to comment
Share on other sites

To startup.txt στο φάκελο που έχεις την android rom στη γραμμή

set cmdline "rel_path= --->γράφει το όνομα του φακέλου;"

επίσης αν πας μέσα από τον explorer και τρέξεις χειροκίνητα το clrcad.exe και το haret.exe ξεκινά κανονικά το android;

Link to comment
Share on other sites

To startup.txt στο φάκελο που έχεις την android rom στη γραμμή

set cmdline "rel_path= --->γράφει το όνομα του φακέλου;"

επίσης αν πας μέσα από τον explorer και τρέξεις χειροκίνητα το clrcad.exe και το haret.exe ξεκινά κανονικά το android;

 

Ναι τρεχει κανονικα!

 

set mtype 2524

set ramaddr 0x11800000

set ramsize 0x1e400000

set KERNEL zImage

set initrd newinitrd.gz

set initrd_offset 0x00a00000

set cmdline "rel_path=Android nand_boot=0"

boot

 

Αυτα εχει μεσα το startup

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Πήρα μια ip camera και θέλω να παρακολουθώ το χώρο από το HD2 Android κινητό μου. Μου λέει όμως το manual για να το κάνω αυτό πως χρειάζεται ένας browser java enabled. Υπάρχει κάποιος που μπορείτε να μου προτείνετε; τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ βρε παιδιά!
Bill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! χρειάζομαι τη βοήθειά σας... Πήρα μια ip camera και θέλω να παρακολουθώ το χώρο από το HD2 Android κινητό μου. Μου λέει όμως το manual για να το κάνω αυτό πως χρειάζεται ένας browser java enabled. Υπάρχει κάποιος που μπορείτε να μου προτείνετε; τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ βρε παιδιά!

κατεβασε το ipcam viewer απο market και παιξε! Ειναι το καλυτερο. Αν πληρωσεις την πληρη εκδοση θα εχεις και 2 way-audio (Tα εχω ψαξει ολα τα προγραμματα ειναι το καλυτερο)

Link to comment
Share on other sites

Στην darkstone SuperRAM FroYo v1.5 ,πως γίνεται να βλέπεις την κατάσταση της μπαταρίας στην taskbar;

Κατα την διάρκεια της φόρτισης και όταν ολοκληρωθεί, το led πολλές φορές παραμένει πορτοκαλί.Υπάρχει λύση γι'αυτό;

Επίσης προσπάθησα να περάσω έναν λογαριασμό mail otenet και κόλλησε στην ρύθμιση διακομιστή εξερχομένων (smtp.otenet.gr). Τελικά δεν ολοκληρώθηκε η ενεργοποίηση του λογαριασμού και απο τότε δεν έχω βρει πως γίνεται, ούτε καν πως μπορείς να την ρυθμίσεις απο την αρχή.

 

Υπάρχει android rom που να τρέχει απο την sd και να έχει sence;Αν ναι είναι καλή απο άποψη μπαταρίας και ταχύτητας;

Βλέπω κάποιες εδώ. Ποιά τα υπέρ και ποιά τα κατά σε σχέση με αυτήν που έχω;

 

Όταν αλλάζεις ROM τί γίνεται με τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει ,δωρεάν ή μη;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό, είχα αποφασίσει να φύγω από το Android, γιατί, ενώ ήταν πολύ καλό, δεν μπορούσα να κάνω την δουλειά μου σωστά. Δεν μπορούσα να συγχρονίσω με το Outlook, ούτε τις επαφές μου, αλλά κυρίως τα ραντεβού και τις σημειώσεις μου.

 

(Το να συγχρονίζω μέσω google το θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο και προσβλητικό προς κάθε επαγγελματία - το ίδιο ισχύει και για τα WP7)

 

Πλέον όμως αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Θυμάστε οι παλιοί, ένα πρόγραμμα που ήταν για την διαχείριση των SonyEricsson κινητών; Λοιπόν... αυτό εξελίχθηκε με τα χρόνια στο MyPhoneExplorer, το οποίο συγχρονίζει και android κινητά! Ναι, μέσω USB.

 

Επιστροφή στο Android λοιπόν... :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως κανουμε την statusbar διαφανης;

 

Απευθύνσου στο μάγειρα της rom που χρησιμοποιείς για να σου δώσει κάποιο συμβατό link. Αν δεν απατώμαι όμως... δεν έχω δει πουθενά στο android transparent status bar.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mε ΗSPL4 δε τρεχει ANDROID?

 

Από κάρτα τρέχει και χωρίς HSPL. Για nand rom χρειάζεσαι magdlr που δουλεύει αποκλειστικά σε HSPL 2.08.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν δουλευει :(

Ενω τα εχω κανει ολα οπως γραφει, τελικα οταν διαλεγω να bootαρω android τελικα φορτωνει windows.

Εκανα εγκατασταση το cab στην μνημη του τηλεφωνου

Επελεξα default λειτουργικο (wm)

Επελεξα τον χρονο γπου παραμενει η επιλογη του boot

Εδωσα το path που ειναι η rom στην καρτα μνημης

Και ενω στην αρχη μου βγαζει κανονικα το boot για να διαλεξω, ενω διαλεγω android αυτο φορτωνει παλι wm.

Δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος :(

 

Και τελικα σημερα το πρωι αποφασισε να δουλεψει! Την πρωτη φορα κολλησε αλλα την δευτερη φορτωσε κανονικα. Εντωμεταξυ εχθες πρεπει να ειχα κανει 5 προσπαθειες και τιποτα. Σημερα που ξημερωσε αλλη μερα "ξυπνησε" αλλιως το HD μου μαλλον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει στο leo για video call?

 

χωρίς δεύτερη κάμερα ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

tango video call

Ευχαριστώ:)

 

Μιας κ η ROM που εχω κανει update πιο συχνα και απ'οτι αλλαζουμε πουκάμισα (AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB233) υπαρχει τροπος να πηγαινω στην καινουργια rom χωρις να χανω τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις μου?

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας κ η ROM που εχω κανει update πιο συχνα και απ'οτι αλλαζουμε πουκάμισα (AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB233) υπαρχει τροπος να πηγαινω στην καινουργια rom χωρις να χανω τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις μου?

 

Παίρνοντας backup με το Titanium backup και κάνοντας restore στη νέα rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...