Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω περασμένο το MAGLDR111

πως περνάω το MAGLDR112.?

σε bootloader τρέχω το romupdate utility ?

πρέπει να προσέξω κάτι άλλο ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tότε έχει κάποιο πρόβλημα το build ή αποθηκεύει κάποια τιμή και στο data.img

διάβασα ότι σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις μια λύση ίσως ειναι να κάνεις calibration g-sensor με την οθόνη να κοιτάει ανάποδα

 

Φιλε μου bbbbb εισαι πρωτος! Εκανα calibration αναποδα κ επιασε! Σε ευχαριστω φιλαρακο

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένο το MAGLDR111

πως περνάω το MAGLDR112.?

σε bootloader τρέχω το romupdate utility ?

πρέπει να προσέξω κάτι άλλο ?

Ναι έτσι γίνεται και φυσικά θα σβηστει και android rom που έχεις περασμένη

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι γίνεται και φυσικά θα σβηστει και android rom που έχεις περασμένη

 

Μην εισαι τοσο σιγουρος ! Εγω περασα το magldr 1.12 για να βαλω τα WP7 και επειδη δεν ηξερα πως πας στης επιλογες του εκανε κανονικα εκκινηση και ηταν ολα στην θεση τους και τα Android και οι εφαρμογες μου και τα παντα !!!

 

Να ρωτησω κατι ?

Android συσκευες εκτος HTC δεν μπορουμε να βαλουμε ??? Πχ απο xperia ???

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο σιγουρος ! Εγω περασα το magldr 1.12 για να βαλω τα WP7 και επειδη δεν ηξερα πως πας στης επιλογες του εκανε κανονικα εκκινηση και ηταν ολα στην θεση τους και τα Android και οι εφαρμογες μου και τα παντα !!!

 

Να ρωτησω κατι ?

Android συσκευες εκτος HTC δεν μπορουμε να βαλουμε ??? Πχ απο xperia ???

 

παρατηρεις αλλαγες με την αναβαθμιση στο 1.12? λυθηκε το προβλημα με τη φορτιση οταν ειναι κλειστο?

 

να βαλεις ρομ αΠΟ χ-peria εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρεις αλλαγες με την αναβαθμιση στο 1.12? λυθηκε το προβλημα με τη φορτιση οταν ειναι κλειστο?

 

να βαλεις ρομ αΠΟ χ-peria εννοεις?

 

Ναι παιδια το προβλημα αυτο λυθηκε .

 

Εννοω οτι πως φτιαχνουνε ρομ για HD2 απο τον Desire HD η το Nexus γινετε να φτιαχτει μια ρομ με βαση το Xperia η καποιο αλλο android κινητο εκτος αυτων της HTC ???

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο σιγουρος ! Εγω περασα το magldr 1.12 για να βαλω τα WP7 και επειδη δεν ηξερα πως πας στης επιλογες του εκανε κανονικα εκκινηση και ηταν ολα στην θεση τους και τα Android και οι εφαρμογες μου και τα παντα !!!

 

Να ρωτησω κατι ?

Android συσκευες εκτος HTC δεν μπορουμε να βαλουμε ??? Πχ απο xperia ???

 

Επειδη εχω ακομα το magldr 1.10 μπορεις να μου πεις πως περασες το 1.12?πρεπει να ξαναβαλω official rom και να μπουταρω και να το περασω η γινεται ετσι οπως ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Το MAGLDR δεν επηρεαζει την εγκατασταση στην nand.

 

Δηλαδη αλλου γραφεται το magldr και αλλου η ρομ .

 

Λογικα θα χαθει η ανδροιδ εγκατασταση στην nand αν περασει τα WP7

 

Επειδη εχω ακομα το magldr 1.10 μπορεις να μου πεις πως περασες το 1.12?πρεπει να ξαναβαλω official rom και να μπουταρω και να το περασω η γινεται ετσι οπως ειναι τωρα?

 

vol down + power on μεχρι να δεις τρικολορε οθονη.

 

καρφωνεις καλωδιο..και τρεχεις την εγκατασταση του MAGLDR απο το πισι και εισαι ετοιμος.

Edited by Nikos_s3
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το MAGLDR δεν επηρεαζει την εγκατασταση στην nand.

 

Δηλαδη αλλου γραφεται το magldr και αλλου η ρομ .

 

Λογικα θα χαθει η ανδροιδ εγκατασταση στην nand αν περασει τα WP7

 

απλα ο cottula ειχε προειδοποιησει οτι επειδη ειναι τειλειως διαφορετικο το νεο magldr θα χρειαστει να 3αναπεραστει η ρομ

 

"NOTE: New version have new, incompatible partition layout, so you need reinstall ROM after upgrade. Be warned!"

 

ισως δεν ισχυει...

 

λογικα γινεται και απο xperia αλλα καλο ειναι να ειναι πιο "συγγενικα" κινητα βλεπε desire hd ... δλδ htc με android και παρομοιες χαρακτηριστικα...

Link to comment
Share on other sites

απλα ο cottula ειχε προειδοποιησει οτι επειδη ειναι τειλειως διαφορετικο το νεο magldr θα χρειαστει να 3αναπεραστει η ρομ

 

"NOTE: New version have new, incompatible partition layout, so you need reinstall ROM after upgrade. Be warned!"

 

ισως δεν ισχυει...

 

λογικα γινεται και απο xperia αλλα καλο ειναι να ειναι πιο "συγγενικα" κινητα βλεπε desire hd ... δλδ htc με android και παρομοιες χαρακτηριστικα...

 

τελικα δεν ισχυει..το περασα το magldr , boot-αρε κανονικα η ανδροιδ ρομ.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δημιουργησε ενα δευτερο ext3 μερος αποθηκευσης και χρησιμοποιω την ρομ CyanogenMod 7 v. 2.3η οποια υποστηριζει ext3. οταν εκανα επαναφορα εφαρμογων με το titanium ειδα οτι χρησιμοποιησε χωρο απο το sdcard(a2sd) . Μετα ομως οτι εφαρμογη αποθηκευω. βλεπω οτι μου κατεβαζει απο την internal memory. Εχει αυτη η ρομ μια ρυθμιση που λεει να επιτρεπεται η μετακινηση εφαρμογων στην sd ξερευε αν πρεπει να τσεκαρω και αυτο η ετσι κι αλλιωσ αναγνωριζει αυτοματα το ext3?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον ήρθε η ώρα να ανοιχτεί και το HTC HD2 - WP7 Development καθώς απ'ότι φαίνεται έχουμε έτοιμη ROM για φλασάρισμα.

Άντε μεγιές μας.

 

First Working Windows Phone 7 ROM For HTC HD 2 Released [unofficial]

 

Οδηγός για να δουλέψει το Windows Live & Xbox Live εδώ

 

Πλέον ας συζητάμε εκεί περί του θέματος...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292670

 

:rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δημιουργησε ενα δευτερο ext3 μερος αποθηκευσης και χρησιμοποιω την ρομ CyanogenMod 7 v. 2.3η οποια υποστηριζει ext3. οταν εκανα επαναφορα εφαρμογων με το titanium ειδα οτι χρησιμοποιησε χωρο απο το sdcard(a2sd) . Μετα ομως οτι εφαρμογη αποθηκευω. βλεπω οτι μου κατεβαζει απο την internal memory. Εχει αυτη η ρομ μια ρυθμιση που λεει να επιτρεπεται η μετακινηση εφαρμογων στην sd ξερευε αν πρεπει να τσεκαρω και αυτο η ετσι κι αλλιωσ αναγνωριζει αυτοματα το ext3?

Καταρχήν στο ext3 partition δε πάνε τα πάντα. Στο τηλέφωνο μένουν τα δεδομένα των εφαρμογών στο /data όπου ανάλογα την εφαρμογή είναι από μερικά kb μέχρι mb. π.χ. το igo τρώει γύρω στα 20mb στο data. Τώρα για να δεις αν όντως πάνε οι εφαρμογές στην SD με root explorer βρες το φάκελο /sd-ext και μέσα εκεί πρέπει να βρεις ένα φάκελο app με τις εφαρμογές σου

 

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φακελο δεν τον βρισκω. Ομως στο titanium οπως ειπα αναγνωριζει το ext3 και αναφερει sd(a2sd)... λεσ να μην λειτουργει καλα?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

αν το βλέπει το titanium και μειώνεται και ο χώρος λογικά δουλεύει όπως πρέπει.με τον root explorer δες στο φάκελο /data πόσο χώρο δείχνει πάνω και μετά μπες στο φάκελο /data/app όπου τώρα πάνω πρέπει να σου δείχνει αυξημένο χώρο που θα είναι ουσιαστικά ο χώρος του partition

o μόνος τρόπος να μην μειώνεται καθόλου ο εσωτερικός χώρος ειναι να βάλεις μια ρομ με data2sd ή data2ext4

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα φλασαρα και γω cyanogen 2.3,θα σας πω εντυπωσεις,επιτελους χαμηλωνει ο φωτισμος πριν κλειδωσει η οθονη,φαινεται γρηγορη στην αποκριση στα επιπεδα της super ram,τωρα για να επαναφερω αν χρειαστει wm ποια ειναι η διαδικασια?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια στην 1.6 που ειχα μεχρι προχθες και εμενα μονο το iGo my way λειτουργουσε. Το ndrive που δοκιμασα δεν εβρισκε σημα. Πειραξα μεχρι και το αρχειο του gps που ειναι στο root αλλα τιποτα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια στην 1.6 που ειχα μεχρι προχθες και εμενα μονο το iGo my way λειτουργουσε. Το ndrive που δοκιμασα δεν εβρισκε σημα. Πειραξα μεχρι και το αρχειο του gps που ειναι στο root αλλα τιποτα.

από ότι φαίνεται δεν ειναι συμβατά τα υπόλοιπα προγράμματα με την 2.3

το sygic mobile maps 10 κρασάρει,το gpstest το ίδιο. και κράσαραν πριν ακόμη φτιάξουν το gps,ώστε να λειτουργεί στη 2.3.οπότε δε φταίει το gps αλλά κάτι έχει αλλάξει στη γενικότερη λειτουργία του android 2.3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να δουλεψει το ndrive θα πρεπει να γινει αναβαθμιση απο τον κατασκευαστη του ?

Γτ οσο το ειχα μου ειχεβγαλει το μαρκετ οτι υπαρχει αναβαθμιση αλλα δεν την εκανα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι.διαβάζω και στο xda παράπονα για το gps στην 2.3 ότι χάνει το σήμα π.χ. με copilot και σε άλλες ginger rom αλλά με το igomyway δεν είδα κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με igο δεν εχω κανένα πρόβλημα λειτουργεί μια χαρά και γρήγορα

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

τα πολλα λογια ειναι φτωχεια...εβγαλε την 2.4 :)

 

edit: Αν ξαναδουμε "δορυφορους" να με μπιιιιιπ. :)

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για την διαχειριση του κινητου απο το pc τυπου mymobiler για adroid υπαρχει?

 

ψάξε σε προηγούμενες σελίδες, έχω ποστάρει έναν τρόπο που γίνετα αυτό. δεν έχω εύκαιρο το link αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...