Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες το ποστ #3230 εαν θες απο καρτα δοκιμή...

 

Sent using RapidRead!

 

την δοκιμασα δεν μαρεσει πολυ αυτη η εκδοση εχει μονο μια οθονη! και δεν εχει ελληνικα!!!!! το καλο της ειναι οτι φορτονει μπαλα!! παλια ειχα μια εκδοση που λεγοταν ανδροιντ 1.7 και ετρεχε απο την καρτα να ξαναβαλω αυτην δεν υπαρχει κατι αλλο???:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβαίνω τι εννοείς μια οθόνη ,και με τα ελληνικά δεν εχεις πρόβλημα ,βάζεις morelocale2 και πληκτρολόγιο ...

 

Sent using RapidRead!

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι...!!

 

εχω μια απορια σχετικα με την superam 1.5...

μετα τον συγχρονισμό με το gmail μεταφερθηκαν οι γιορτες στο ημερολογιο..

 

1. οταν ανοιγω το ημερολογιο, παρολο που σημερα π.χ. γιορταζει ο ευσεβιος δεν μου εχει "αναψει" αυτο το λαμπακι που σε ενημερωνει οτι σημερα υπαρχει καποια καταχωρηση... πως το ενεργοποιώ??

 

2. πως μπορω να εχω ενημερωση και στην αρχικη οθονη, οπως ειναι στα w6.5.??

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι εννοείς μια οθόνη ,και με τα ελληνικά δεν εχεις πρόβλημα ,βάζεις morelocale2 και πληκτρολόγιο ...

 

Sent using RapidRead!

 

τι ειναι το morelocale2??? πληκτρολογιο??? σε ζαλισα το ξερω αλλα δεν εχω ασχολιθει καθολου με το (αθλημα) οθονες ενουουσα κανοντας δεξια αριστερα με το δακτυλο μας που αλαζουμε σε αλλες οθονες πχ καιρος εμαιλ facebook κτλ!! επισεις βλεπω το spite migrate δε δουλευει αυτο τον καιρο πως θα μεταφερω της επαφες μου απο τα windows στο android??εκτος απο το outlook βεβεα που δεν το χρισιμοποιο καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει διάφορες εκδόσεις android και τις τελευταίες μέρες έχω καταλήξει σε μια Gingerbread. Σε καμία όμως δεν έχω καταφέρει να γράψω ελληνικά sms 160 χαρακτήρων. Το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ είναι αυτό . Υπάρχει κάποια λύση;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Manolis_33 το προγραμμα morelocale2 ειναι για να μπορεις να εχεις ελληνικα σε android που δεν εχουν αν δεν κανω λαθος μπορεις να το βρεις στο android market το κανεις εγκατασταση και εισαι ok' και για πληκτρολογιο δες στο πρωτο εχει ελληνικο πληκτρολογιο το κανεις εγκατασταση και αυτο και το ενεργοποιης απο της ριθμησης και εισαι οκ'
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το morelocale2??? πληκτρολογιο??? σε ζαλισα το ξερω αλλα δεν εχω ασχολιθει καθολου με το (αθλημα) οθονες ενουουσα κανοντας δεξια αριστερα με το δακτυλο μας που αλαζουμε σε αλλες οθονες πχ καιρος εμαιλ facebook κτλ!! επισεις βλεπω το spite migrate δε δουλευει αυτο τον καιρο πως θα μεταφερω της επαφες μου απο τα windows στο android??εκτος απο το outlook βεβεα που δεν το χρισιμοποιο καθολου!!

 

Μάνο -συντεκνάκι - post #3145 για το πληκτρολόγιο ,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=868131

 

το morelocale2 εξελληνίζει τα menu

αυτές οι οθόνες που εννοείς υπάρχουν(5) αλλά είναι άδειες και δεν γίνονται εύκολα αντιληπτές όχι όπως οι sense htc roms έχουν έτοιμα widgets weather κλπ κλπ ...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

το morelocale2 εξελληνίζει τα menu

αυτές οι οθόνες που εννοείς υπάρχουν(5) αλλά είναι άδειες και δεν γίνονται εύκολα αντιληπτές όχι όπως οι sense htc roms έχουν έτοιμα widgets weather κλπ κλπ ...

 

παλαιοτερα ειχα δοκιμασει μια ανδροιδ ρομ που τα ειχε ετοιμα οπως αυτες που λες sense htc roms τωρα δεν βγενουν τετιιες?? παντως κατατοπιστηκα αρκετα να ειστε καλα :D με της επαφες τωρα πως θα της παρω να της βαλω στο ανδροιντ??

Link to comment
Share on other sites

google sync ψάξε εάν έχεις gmail , αλλιώς sprite migrate από wm-->windows-->android

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

το morelocale2 εξελληνίζει τα menu

αυτές οι οθόνες που εννοείς υπάρχουν(5) αλλά είναι άδειες και δεν γίνονται εύκολα αντιληπτές όχι όπως οι sense htc roms έχουν έτοιμα widgets weather κλπ κλπ ...

 

παλαιοτερα ειχα δοκιμασει μια ανδροιδ ρομ που τα ειχε ετοιμα οπως αυτες που λες sense htc roms τωρα δεν βγενουν τετιιες?? παντως κατατοπιστηκα αρκετα να ειστε καλα :D με της επαφες τωρα πως θα της παρω να της βαλω στο ανδροιντ??

 

Βγαινουν και sense roms αλλα πλεον οι περισσοτερες ειναι nand rom

 

Sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια θελω αμα μπορειτε.

Εχω εδω και κανα δυο μερες στο κινητο την [CWM]HyperDroidGBXv4.0[AOSP-2.3.2][a2sd+]

Και μολις ανακαλυψα οτι δεν εχει εφαρμογη για ραδιο !!!! Ξερει κανεις υπαρχει καμια στο market η στο XDA ??

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το google syng μου φενεται πολυ δυσκολο εχει κανεις καμια παλαιοτερη εκδοση του migrate gia andoind;; μπορει να μου την στειλη με πμ;;στα γουιντος το εχω το migrate & δουλευει μια χαρα στα androind ομως μου λεει πως εχει ληξη και δε δουλευει :(

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα μεσω outlook. Συγχρόνισα επαφες στο outlook, εκανα export τις επαφες και τις "ανεβασα" στο google. Δεν ηταν δυσκολο καθολου!
Link to comment
Share on other sites

το google syng μου φενεται πολυ δυσκολο εχει κανεις καμια παλαιοτερη εκδοση του migrate gia andoind;; μπορει να μου την στειλη με πμ;;στα γουιντος το εχω το migrate & δουλευει μια χαρα στα androind ομως μου λεει πως εχει ληξη και δε δουλευει :(

 

Sent using RapidRead!

 

Μήπως να ξαναπροσπαθούσες το gmail. Γιατί είναι πραγματικά πανεύκολο αν το κάνεις σωστά.

Αν συγχρονίσεις τα πάντα από τα wm, μετά απλά βάζεις mail και κωδικό στα android και συγχρονίζονται όλα μόνα τους.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα καταφερα και εκανα συγχρονισμό με το gmail της επαφες μου τωρα πως θα της βάλω στο androint;;;

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τελικα καταφερα και εκανα συγχρονισμό με το gmail της επαφες μου τωρα πως θα της βάλω στο androint;;;

 

Πρόσθεσε στα accounts το λογαριασμό σου από το gmail και θα γίνουν όλα εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok ολα καλα τα εμαθα ολα για πειτε μου και κατι τελευταιο αν ξερει καπιος να μου προτεινη μια sense android rom να δοκιμασω μιας που μαρεσει πιο πολλυ αυτο το στυλ!! :D
Link to comment
Share on other sites

ok ολα καλα τα εμαθα ολα για πειτε μου και κατι τελευταιο αν ξερει καπιος να μου προτεινη μια sense android rom να δοκιμασω μιας που μαρεσει πιο πολλυ αυτο το στυλ!! :D

 

 

βαλε αυτην MDJ_Froyo_HD_V.4,6_MDJ_S78.0 ειναι η καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μύπως θα μπορούσε κάποιος να παραθέση τα υπερ και κατά της κάθε ΡΟΜ? Γιατί με ψίνει σιγά σιγά να κάνω και γω την μετάβαση! Κ απλά να ξέρω που και πως να αρχίσω!

 

να φανταστώ οδηγείες στα ελληνικά η κάποια ελληνική έκδοση ΡΟΜ δεν υπάρχουν?

 

αα η κανονική ΡΟΜ που τρέχω τώρα ειναι η καινούρια ΟΜΕΓΑ!

 

ευχαριστώ!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Νεος κατοχος hd2 leo και ειπα να δοκιμασω το android.Μετα απο αναβαθμιση σε 3.14 ελληνικα wm6.5 απο το επισημο site htc κατεβασα και Εβαλα αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=954030

ετρεξα το clrcad και μετα το haret. Μετα απο 10 λεπτα bootaρε κανονικα σε android. Η αληθεια ειναι οτι επαθα πλακα καμια επαφη με τα wm και ολα δουλευαν κανονικα.

Επειδη ο developer αναφερει οτι για να ελλατωσει λιγο τα lag θελει κανα 2 reboot και θα στρωσει. Ετσι και εγω εκλεισα το τηλεφωνο και το ξαναανοιξα αλλα bootαρε σε wm.

Tι μπορω να κανω για να ξανατρεξω τα android? Μπηκα στον φακελο android στο root της sd και ξαναετρεξα haret αλλα τιποτα. Γραφει "δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου....κτλ).

Εχετε καμια ιδεα? sorry αλλα δεν εχω χρονο και αντοχη να διαβασω 200+ σελιδες...

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτην MDJ_Froyo_HD_V.4,6_MDJ_S78.0 ειναι η καλυτερη

 

οκ την κατεβαζω τωρα για δοκιμη η προηγουμενη παντως μου φανηκε πολυ μπαταριοφαγος!!!! :cry: αποοτι βλεπω αυτη που μου συστησες δεν τρεχει το κινητο κανει reboot!!!!!!! κ μετα κολαει στην αρχικη οθονη!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

η ρομ data2sd αποθηκεύει τις

εφαρμογές στην κάρτα μνήμης

ενώ πρώτα έχεις κάνει partition

έτσι δεν είναι ? η ρομ a2sd πως ακριβώς

λειτουργεί ? πρέπει να γίνει ξανά

partition? οι εφαρμογές που αποθηκεύονται?

υπάρχει διαθέσιμος χώρος ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να κανω root σε 2.3?

 

Oπως ειχα πει φοραει την Cyanogen Mod MDJ

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι.Η ρομ είναι ήδη root

η ρομ data2sd αποθηκεύει τις

εφαρμογές στην κάρτα μνήμης

ενώ πρώτα έχεις κάνει partition

έτσι δεν είναι ? η ρομ a2sd πως ακριβώς

λειτουργεί ? πρέπει να γίνει ξανά

partition? οι εφαρμογές που αποθηκεύονται?

υπάρχει διαθέσιμος χώρος ?

Λειτουργεί συνδυαστικά.Κάποια πράγματα τα αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και κάποια άλλα στο partition της sd.Τα apk των εφαρμογών πάνε στο partition,η dalvik-cache ανάλογα την έκδοση του a2sd στην μνήμη ή το partition και τα δεδομένα τους (φάκελος data) στην εσωτερική μνήμη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...