Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν κατεβάζετε μια εφαρμογή στο pc πως το περνάτε στο τηλέφωνο.

Κατέβασα αυτό για πληκτρολόγιο High resolution version (Froyo/2.2).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν κατεβάζετε μια εφαρμογή στο pc πως το περνάτε στο τηλέφωνο.

Κατέβασα αυτό για πληκτρολόγιο High resolution version (Froyo/2.2).

 

Αν συνδέσεις τη συσκευή με το PC αυτό κατεβάζει τους σχετικούς drivers.

 

Κάνε drop down την πάνω μπάρα στη συσκευή σου και εκεί επέλεξε για σύνδεση για μεταφορά αρχείων. Έτσι θα βλέπεις τη συσκευή από το PC σαν usb stick.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσεις τη συσκευή με το PC αυτό κατεβάζει τους σχετικούς drivers.

 

Κάνε drop down την πάνω μπάρα στη συσκευή σου και εκεί επέλεξε για σύνδεση για μεταφορά αρχείων. Έτσι θα βλέπεις τη συσκευή από το PC σαν usb stick.

 

Νομίζω αυτό το κατάφερα

Τώρα βλέπω την sd.Που βάζω το αρχείο του πληκτρολογίου.Πρέπει να βάλω και τα δυο αρχεία έτσι ,HTC_IME_hi22.apk και Clicker_hi.apk ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω αυτό το κατάφερα

Τώρα βλέπω την sd.Που βάζω το αρχείο του πληκτρολογίου.Πρέπει να βάλω και τα δυο αρχεία έτσι ,HTC_IME_hi22.apk και Clicker_hi.apk ;

 

Βάλτα όπου θέλεις ούτως ώστε να τα βρεις με τον file manager της συσκευής για να τα τρέξεις. Ναι, τα εγκαθιστάς και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτα όπου θέλεις ούτως ώστε να τα βρεις με τον file manager της συσκευής για να τα τρέξεις. Ναι, τα εγκαθιστάς και τα δύο.

 

Το εγκατέστησα ,το έβαλα γλώσσα keyboard Ελληνικά αλλά τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγκατέστησα ,το έβαλα γλώσσα keyboard Ελληνικά αλλά τίποτα :(

 

Τι εννοείς τίποτα; Πάτησε στο πλήκτρο των ρυθμίσεων για να αλλάξεις γλώσσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τίποτα; Πάτησε στο πλήκτρο των ρυθμίσεων για να αλλάξεις γλώσσα.

 

Μα έχω ενεργοποιήσει τα Ελληνικά αλλά δεν βλέπω Ελληνικό πληκτρολόγιο!.Το HTC_IME mod είναι τσεκαρισμένο και στο ίδιο με τις ρυθμίσεις (απο κάτω) έχω Τύποι Πληκτρολογίου qwerty Γλώσσα Πληκτρολογίου Greek.

Όταν πατάω στο πληκτρολόγιο το ?123 γυρίζει στους αριθμούς και στα σύμβολα και κάτω αριστερά βλέπω ΑΒΓ ,όταν το επιλέγω όμως, πάλι Αγγλικά εμφανίζονται στο πληκτρολόγιο !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στον χώρο που γράφεις μήνυμα ή όπου αλλού και με παρατεταμένο πάτημα, επέλεξε σαν input method το HTC IME.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πέτυχε :-)

 

Γίνεται reboot πάλι σε android ή κάθε φορά γυρίζει στα wm επειδή η rom είναι στην sd;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται reboot πάλι σε android ή κάθε φορά γυρίζει στα wm επειδή η rom είναι στην sd;

 

Αυτό το καθορίζεις εσύ με το Android Loader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για task manager το Advanced Task Killer και ενω κλεινω τα παντα εκτος απο το fancy widget μετα απο 5 λεπτα εχουν ανοιξει παλι πολλες εφαρμογες..

 

Γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρησιμοποιώ για task manager το Advanced Task Killer και ενω κλεινω τα παντα εκτος απο το fancy widget μετα απο 5 λεπτα εχουν ανοιξει παλι πολλες εφαρμογες..

 

Γιατι γινεται αυτο?

 

Γιατί έτσι απλά δουλεύει το λειτουργικό. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό μιας και δεν αποτελεί και πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν στο config του data2sd βαλουμε 0 τα δεδομενα θα πανε στο ext3 partition?

Aν έτσι το έχει ρυθμίσει να γίνεται ο δημιουργός της ρομ,θα πάνε εκεί

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι είναι στην εφαρμογή ρολόϊ.H αλλαγή ώρας στα wm συνήθως γύρω στους 6 μήνες μπροστά,συμβαίνει μόνο στα 2-3 πρώτα reboot μετά την εγκατάσταση νέας ρομ και μετά στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

Aν έτσι το έχει ρυθμίσει να γίνεται ο δημιουργός της ρομ,θα πάνε εκεί

και γω αυτο σκεφτηκα,τελικα εχοντας δοκιμασει ολες τις desire sense μπορω να πω αυτες του ppc ειναι οι καλυτερες και οι πιο προσεγμενες παρολο που εχει data.img,την εχω εδω και 2 εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας προτεινεις την καλυτερη του ppc;

 

η version 5 που ειναι σε CWR και αν θελεις να περσσεις αλλο kernel,διαφορετικα την τελευταια v6 που μαλλον θα την βαλλω καποια στιγμη γιατι βλεπω οτι το kernel που ενσωματωνει φαινεται να ειναι καλυτερο απο του rafpinga

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη θεωρω την καλυτερη ρομ αυτην την στιγμη αυτην NexusHD2-Gingerbread V2.5 [Android2.3.3][Kernel: tytung_r8.3] ειναι καθαρη και πολυ γρηγορη και απο αυτονομια μπαταριας σε standby με wifi 3g 2ma, πριν ειχα αυτην TyphooN CyanogenMod 7 RC2+ αλλα επειδη ο τυπος αλλαζει πιο γρηγορα τις εκδοσεις απο οτι αλλαζω τις πανες εγω στην κορη μου την αφησα και ησυχασα.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη θεωρω την καλυτερη ρομ αυτην την στιγμη αυτην NexusHD2-Gingerbread V2.5 [Android2.3.3][Kernel: tytung_r8.3] ειναι καθαρη και πολυ γρηγορη και απο αυτονομια μπαταριας σε standby με wifi 3g 2ma, πριν ειχα αυτην TyphooN CyanogenMod 7 RC2+ αλλα επειδη ο τυπος αλλαζει πιο γρηγορα τις εκδοσεις απο οτι αλλαζω τις πανες εγω στην κορη μου την αφησα και ησυχασα.

 

 

Καλημερα σε ολους μηπως μπορειτε να μου στειλετε το link για αυτη την εκδοση android NexusHD2-Gingerbread V2.5 [Android2.3.3][Kernel: tytung_r8.3] και να μου προυεινετε ισως καποια αλλη εκδοση βασισμενη στο android 2.3 ????? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους μηπως μπορειτε να μου στειλετε το link για αυτη την εκδοση android NexusHD2-Gingerbread V2.5 [Android2.3.3][Kernel: tytung_r8.3] και να μου προυεινετε ισως καποια αλλη εκδοση βασισμενη στο android 2.3 ????? ευχαριστω

 

εδω εισαι http://www.multiupload.com/8U6218B37V

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ όλη την παρέα!

επειδή έφαγα δυο μέρες ψάχνοντας τι να βάλω και τι οχι στο HD2 μου (ανδροϊδες) κατέληξα σε αυτη την εκδοση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518 (τρέχει απλούστατα μεσα απο την SD) η οποία μετά απο ξεπάτωμα του κινητού μου, το μόνο μείον που φαίνεται να έχει είναι λίγο μεγαλύτερη απο το φυσιολογικό κατανάλωση μπαταρίας.

προσοχή δεν είναι NAND! την συνιστώ ανεπιφύλακτα. οποιος χρειστεί βοήθεια ευχαρίστως να το ζητήσει.

είναι η darkstone SuperRAM FroYo v1.5...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...