Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπερ ευχαριστω,αλλα γιατι τους υποτιτλους μου τους βγαζει στα κινεζικα?????>

Άνοιξε το .srt με Σημειωματάριο σαν .txt, πάτα αποθήκευση ως και δες στην κωδικοποίηση τι λέει. Αν είναι ANSI κάντο UTF-8. Αν είναι UTF-8 πήγαινε στις ρυθμίσεις του RockPlayer κάτω κάτω και στο Encode Mode διάλεξε UTF-8. Με λίγα λόγια πρέπει να κάνεις παιχνίδι με τις κωδικοποιήσεις.

ποιον χρησιμοποεις??

Ο καλύτερος Music Player είναι με διαφορά ο PowerAMP και, σχετικά με το πρόβλημα σου, σκανάρει όλη την SD και Μνήμη Τηλεφώνου για τραγούδια και στα βγάζει ή σε Library ή σε Folders. Δεν έχει σημασία που τα βάζεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ εγω αυτο εχω ..αλλα δοκιμαζω κ αλλουσ αλλα κανενασ δεν βρισκει μουσικη...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ποιον χρησιμοποεις??

 

Χρησιμοποιώ την Cyanogen του Mdj που μεσα εχει και τον default player των android και τον music3.

 

Edit: Τελικα με την 2.5 του MDJ σε 24 ωρες δεν εχω καμια επανεκκίνηση. Εκανα βεβαια και ενα φλασαρισμα μια Ωμεγα περασα παλι τον HSPL και Magldr και τελος την Cyanogen.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το .srt με Σημειωματάριο σαν .txt, πάτα αποθήκευση ως και δες στην κωδικοποίηση τι λέει. Αν είναι ANSI κάντο UTF-8. Αν είναι UTF-8 πήγαινε στις ρυθμίσεις του RockPlayer κάτω κάτω και στο Encode Mode διάλεξε UTF-8. Με λίγα λόγια πρέπει να κάνεις παιχνίδι με τις κωδικοποιήσεις.

 

Ο καλύτερος Music Player είναι με διαφορά ο PowerAMP και, σχετικά με το πρόβλημα σου, σκανάρει όλη την SD και Μνήμη Τηλεφώνου για τραγούδια και στα βγάζει ή σε Library ή σε Folders. Δεν έχει σημασία που τα βάζεις.

 

το φτιαξα φιλε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω σωστά το SDK με το ADT αλλά δεεεν! Έχω το Eclipse(Helios) έχω κάνει id/l το plugin του ADT αλλά κολλάω στο 3ο βήμα από τα παρακάτω:

 

Configuring the ADT Plugin

Once you've successfully downloaded ADT as described above, the next step is to modify your ADT preferences in Eclipse to point to the Android SDK directory:

 

1.Select Window > Preferences... to open the Preferences panel (Mac OS X: Eclipse > Preferences).

2.Select Android from the left panel.

3.For the SDK Location in the main panel, click Browse... and locate your downloaded SDK directory.

4. Click Apply, then OK.

 

Κάποια συμβουλή;;;;

Υ.Γ.: Μάλλον τα έχω μπλέξει πολύ περισσότερο από ότι νόμιζα... Το SDK για Android είναι κάτι ξεχωριστό; Μήπως π.χ.: μου ζητάει να κάνω d/l μια android ρομ και να την βάλω εκεί;;;

Edited by Lan
Θέλω πολλή δουλειά ακόμα...!

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω σωστά το SDK με το ADT αλλά δεεεν! Έχω το Eclipse(Helios) έχω κάνει id/l το plugin του ADT αλλά κολλάω στο 3ο βήμα από τα παρακάτω:

 

Configuring the ADT Plugin

Once you've successfully downloaded ADT as described above, the next step is to modify your ADT preferences in Eclipse to point to the Android SDK directory:

 

1.Select Window > Preferences... to open the Preferences panel (Mac OS X: Eclipse > Preferences).

2.Select Android from the left panel.

3.For the SDK Location in the main panel, click Browse... and locate your downloaded SDK directory.

4. Click Apply, then OK.

 

Κάποια συμβουλή;;;;

Υ.Γ.: Μάλλον τα έχω μπλέξει πολύ περισσότερο από ότι νόμιζα... Το SDK για Android είναι κάτι ξεχωριστό; Μήπως π.χ.: μου ζητάει να κάνω d/l μια android ρομ και να την βάλω εκεί;;;

 

To Android SDK ειναι κατι ξεχωριστο..ειτε δουλευεις σε "παραθυρα" ειτε σε "μηλα".

Ειναι τα εργαλεια/κωδικας του Ανδροιδ που χρησιμευει για να φτιαχνεις εφαρμογες σε Ανδροιδ.Προφανως το Eclipse το χρειαζεται για να "τραβαει" οτι του ειναι απαραιτητο.

Εισαι εδω --> http://developer.android.com/sdk/index.html

 

το κατεβαζεις το αποσυμπιεζεις καπου..και το δηλωνεις στο βημα 3 στο Eclipse.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

To Android SDK ειναι κατι ξεχωριστο..ειτε δουλευεις σε "παραθυρα" ειτε σε "μηλα".

Ειναι τα εργαλεια/κωδικας του Ανδροιδ που χρησιμευει για να φτιαχνεις εφαρμογες σε Ανδροιδ.Προφανως το Eclipse το χρειαζεται για να "τραβαει" οτι του ειναι απαραιτητο.

Εισαι εδω --> http://developer.android.com/sdk/index.html

 

το κατεβαζεις το αποσυμπιεζεις καπου..και το δηλωνεις στο βημα 3 στο Eclipse.

 

:up: :up: :up: Χίλια ευχαριστώ συμφουρίστα mphx!!! Το είχα πιάσει λίγο λάθος στην αρχή και δεν έβγαζα νόημα σε αυτά που έκανα, αλλά τώρα όλα οκ!!! (sorry για τις "αρχάριες" ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετιδης.)

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει βρεθει καμια λύση για βελτιωση της κατανάλωσης στη "SuperRAM FroYo v1.5"??? εμενα δεν ξερω γιατι, αλλα δε μου πεφτει με τιποτα κατω απο 50-60mA με αποτέλεσμα να μη μου βγαζει ουτε 1 μερα η μπαταρια (και πολυ λεω)...!!! μηπως να φταιει κανενα προγραμμα που εχω βάλει? Τέτοιες καταναλώσεις έχετε κι εσεις οσοι την έχετε εγκαταστησει???

2. Δεν εχω μπει ακομα σε πειρασμο να εγκαταστησω Nand Rom και ηθελα να ρωτουσα αν έχει βελτιωθει αισθητά η καταναλωση μπαταριας ή μια απο τα ιδια ειναι και οι Nand???

3. Η "darkstone SuperNAND FroYo RC1" που θελω να βαλω (λόγω Darkstone = εγγυηση) έχει προβλήματα??? Απο κατανάλωση μπαταρίας πως τα παει??? ειναι το ιδιο γρηγορη με "SuperRAM FroYo v1.5"???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

1. Η καταναλωση ειναι γιατι και τρεχει απο την ραμ και φορτωνει ολες της εφαρμογες απο την SD.

2. Μια χαρα ειναι οι Nand ρομ και για αυτο οι περισσσοτεροι εχουν γυρισει σε αυτες. Αλλα και σαν απαντηση σττο 3. εαν βαλεις ρομ σαν του Dark stone που τρεχει απο την ραμ η αλλες που τρεχουν ολες της εφαρμογες απο την Sd θα εχεις σχεδον την ιδια καταναλωση με της SD ρομ.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν fpap71 με 50-60 εννοεις σε standby δηλαδη μολις αναψεις την οθονη μαλλον δεν διαβασες λιγες σελιδες πριν , λαθος η καταναλωση σε stand by σε ολες τις ram & sd μπορει να πεσει στα 4-8mah με σωστη χρηση του setcpu ....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει βρεθει καμια λύση για βελτιωση της κατανάλωσης στη "SuperRAM FroYo v1.5"???

 

ελπιζω να εχεις διαβασει και το 1ο post στο thread του ds...

 

εχει με κατι τεραστια κοκκινα γραμματα την λυση στο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

[22 JAN] -=MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.6 [A2SD+][GRH78C][RMNET][Kernel: MDJ S10.4 OC]

νεα χαρακτηριστικα

-Android 2.3.2 (GRH78C)

-See CM git: https://github.com/CyanogenMod/

 

"According to Cyanogen, people will be able to make themes and post them in the Market:

 

Improvements: 2.3.2

Sms fix

Improved battery life.

Heightened proximity sensor accuracy to enable faster screen response.

View the Weather widget in both landscape and portrait orientation.

Simpler setup, improved user interactions, and better notifications for Visual Voice Mail.

Background Email Sync during display inactivity for better user experience.

Support for email domain suffixes containing more than three characters.

Keep text messages organized with chronological in-box screen.

Edit text messages after you’ve inserted a video file.

Improved audio sound during recorded video playbacks.

Stream Guided Tour videos on device in Help Center application with ease.

Faster location tracking during GPS navigation.

Faster transitions between Wi-Fi and 3G in data connection."

 

ολα απο xda παιδια....οι αλλαγες στην 2.6 σε σχεση με 2.5!

δε τη λες και must αναβαθμιση...

 

παιδια μια ερωτηση. οι Cyanogen roms εχουνε επιλογη για Ελληνικη γλωσσα;

 

yeahhh....ολα κανονικα...ελληνικο μενου ελληνικοι χαρακτηρες...ολα οκ..τουλαχιστον του mdj....

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

1. Έχει βρεθει καμια λύση για βελτιωση της κατανάλωσης στη "SuperRAM FroYo v1.5"??? εμενα δεν ξερω γιατι, αλλα δε μου πεφτει με τιποτα κατω απο 50-60mA με αποτέλεσμα να μη μου βγαζει ουτε 1 μερα η μπαταρια (και πολυ λεω)...!!! μηπως να φταιει κανενα προγραμμα που εχω βάλει? Τέτοιες καταναλώσεις έχετε κι εσεις οσοι την έχετε εγκαταστησει???

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το bluetooth, να ξέρεις ότι φταίει αυτό! Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση απ΄όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εχεις διαβασει και το 1ο post στο thread του ds...

εχει με κατι τεραστια κοκκινα γραμματα την λυση στο προβλημα...

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το bluetooth, να ξέρεις ότι φταίει αυτό! Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση απ΄όσο ξέρω.

Τα έχω υποψη μου τα παραπανω για καλυτερη καταναλωση μπαταριας αλλα ουτε με αυτα δε γινοταν τιποτα... Τελικα αποφάσισα να κανω εγκατασταση "SuperRAM FroYo V1.5" απο την αρχη και επιτελους εχω πεσει στα 5mA σε κατασταση αναμονης, αλλά χωρις εγκατάσταση τιποτα επιπλέον εκτος απο "current widget" και "battery E.T.A.". Προφανώς κάποιο απο τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει επηρεαζε... αλλα ποιο??? Θα τα περναω ξανα λιγα λιγα να δω ποιο εφταιγε τελικα....

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε NAND MDJ CM7 το Wireless Tether (όχι το stock το οποίο ξέρουμε ότι δεν δουλεύει) και το Wired Tether που έχει ο MDJ συνημμένο δουλεύουν; Εγώ ότι και να δοκίμασα δεν τα κατάφερα. Δοκίμασα και το stock USB Tethering αλλά τίποτα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

ψάξε για την εφαρμογή Wireless Tether 2.0.6.apk.μέσω αυτής παίρνω ιντερνετ τώρα στο pc από την mdj 2.6 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε NAND MDJ CM7 το Wireless Tether (όχι το stock το οποίο ξέρουμε ότι δεν δουλεύει) και το Wired Tether που έχει ο MDJ συνημμένο δουλεύουν; Εγώ ότι και να δοκίμασα δεν τα κατάφερα. Δοκίμασα και το stock USB Tethering αλλά τίποτα.

 

το wireless μου δουλευει μια χαρα...το wired παλι οχι...αν και δε το προσπαθησα και παρα πολυ απλα τεσταρα....:p για το wireless...ανοιγεις 1)το wireless tether 2)το wifi του κινητου σου 3) εχεις ανοιχτο το wireless που θες να συνδεθεις περιμενεις 30" 4) σου βγαζει το pc σου ας πουμε.... 5)πατας κατι apply....βουαλα!ελπιζω να βοηθησα....

Link to comment
Share on other sites

bbbb αυτήν έχω.

ελπιζω να βοηθησα....

Όχι. :p Ξέρω την διαδικασία καθώς έχω κάνει άπειρες φορές tethering, και usb και WiFi, και μέσω stock tethering και μέσω των εφαρμογών από market, με Milestone με Android 2.1 και 2.2 και σε desktop και σε laptop. Τέλος πάντων, θα δω τι θα κάνω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα εχω το htc hd2 και σημερα εκατσα διαβασα καμποσα απο αυτα που γραφετε και θελω και εγω να περασω τα android στο htc hd2 αλλα εχω μπερδευτει και δεν ξερω πως γινεται μιας και δεν εχω ασχοληθει καμια φορα με κατι τετοιο(ολο με νοκια ειχα να κανω) και μου ειναι δυσκολο να ξεκινησω εχω δει που δινεται οδηγους εγκαταστασης αλλα δεν το πολυ καταλαβενω οποια βοηθεια θα ηταν χρησιμη να ξεκινησω να το κανω και εγω στο htc hd2

 

ευχαριστω:!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη και παιδια καλημερα

αν θελω να εχω windows και android με επιλογη στο boot η λυση ειναι το android σε sd σωστα?

και αυτη τη στιγμη ποια τετοια android rom ειναι η καλυτερη?

 

και δε θυμαμαι αν εχει ξεκαθαριστει μπορω να βαλω οποιαδηποτε android πανω σε οποιαδηποτε windows αρκει να εχω το σωστο radio?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι ραδιο που να τελειωνει σε .50. Για να βαλεις android στην SD.Σην πρωτη σελιδα ειναι ολα μαζεμενα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ραδιο που να τελειωνει σε .50. Για να βαλεις android στην SD.Σην πρωτη σελιδα ειναι ολα μαζεμενα

ΟΚ radio σε .50 λοιπον

και android σε sd και dual boot με τα προγ/κια που βλεπω στην 1η σελιδα

απο τις ROM android που βλεπω (4) ποια ειναι η καλυτερη?

υπαρχουν και αλλες προφανως δεν ειναι ενημερωμενο το post σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...