Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να ήξερα αν είχαν τώρα κάπoιοι "απογοητευμένοι" με τη CPU, Dual-Core, τι θα το έκαναν? Τί θα τρέχατε ρε παιδιά? πώς θα το αξιοποιούσατε? Πιό γρήγορα μενού πιο καλά games? Πείτε μου να ξέρω αμα είναι να περιμένω και εγώ δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντι να εχεις 1 core για 2 εφαρμογες που τρεχουν θα εχεις 2 cores για 2 εφαρμογες..γενικα στο φορτωμα θα τρεχει πιο ξεκουραστα..δεν ειναι απαιτηση απο την htc αλλα γενικοτερα απ ολες τις εταιρειες..
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 3 κουμπια φιλε μου..δεν εχω 3 button recover mode. εχω μια απο τις χιλιαδες προβληματικες συσκευες για τις οποιες δεν εχει κανει απολυτως τιποτα η samsung (μονο για καναδεζικα μοντελα)..κατα τ αλλα το froyo ερχεται οταν θα βγει το gingerbread. επισης βαρεθηκα να πατω task killer, να καθησω να κανω assign τι να κοβεται με το boot της συσκευης για να μη μου τρωει μπαταρια..βαρεθηκα να καθομαι να φτοιαχνω(αφου πρωτα μαντεψω τι κανουν οι 50 εφαρμογες που τρεχουν στο background) στο task killer τι να κραταει ανοιχτο και τι να κλεινει με το πατημα του κουμπιου. μαλλον δε το εχεις ψαξει τοσο οσο εγω. και εγω το galaxy s ηθελα αλλα δεν εχω χρονο να ασχολουμαι με το τηλεφωνο ολη μερα.

 

Δε μιλησα για 3 button recover. Ενα προγραμμα ειναι (OCLF), το ανοιγεις, πατας 3 κουμπακια, κανει reboot (μονο του, δεν πατας 4ο κουμπακι) και μετα αν δεις κατω απο 100 mb free ram σφυρα μου. Ουτε task killer ουτε auto start manager τιποτα. Αν αυτο σε χαλασε τοσο πολυ, παω πασο.

 

Α, και μη νομιζεις οτι το desire hd (η αλλιως hd2 android edition) δε θα το φορτιζεις καθε βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

η εξελιξη κανει καλο σε ολους αν ειναι να μεινουμε σταθεροι στο 1ghz πασο αλλα εχοντας αλλαξει 3 1000ρια νομιζω οτι καποια στιγμη πρεπει να περιμενουμε κατι καλυτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

δεν ξερω αν μπορω να ποσταρω ποιο site αλλα αποτι λεει το εχει και κανει 670 ευρω.ψαξτε στο σκρουτζ το εχει εκει το site και η βλακεια ειναι οτι την δευτερα εκανα παραγγελια για το απλο desire,αλλα αμα δω οτι δεν υπαρχει καποια εξελιξη στην παραγγελια μου μεχρι αυριο θα το ακυρωσω.

Edited by tripkaos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

δεν ξερω αν μπορω να ποσταρω ποιο site αλλα αποτι λεει το εχει και κανει 670 ευρω.ψαξτε στο σκρουτζ το εχει εκει το site.

 

1ον: Δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και

2ον: 670 το έχει ΤΩΡΑ ,που το έχει μόνο αυτό το μαγαζί και δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει επίσημα.

Όταν θα το έχουν όλοι, η τιμή του θα πέσει πολύ σε σχέση με τα 670.

Προσωπικά πιστεύω γύρω στο 600άρι θα είναι στην αρχή, ενώ, κοντά στα Χριστούγεννα, θα πέσει λίγο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1ον: Δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και

2ον: 670 το έχει ΤΩΡΑ ,που το έχει μόνο αυτό το μαγαζί και δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει επίσημα.

Όταν θα το έχουν όλοι, η τιμή του θα πέσει πολύ σε σχέση με τα 670.

Προσωπικά πιστεύω γύρω στο 600άρι θα είναι στην αρχή, ενώ, κοντά στα Χριστούγεννα, θα πέσει λίγο.

 

καλα το φανταστικα οτι δεν θα ειναι διαθεσιμο τωρα.:)

Link to comment
Share on other sites

καλα το φανταστικα οτι δεν θα ειναι διαθεσιμο τωρα.:)

Ε, όταν θα είναι άμεσα διαθέσιμο και θα το έχουν άλλοι 10 , η τιμή του θα είναι πολύ μικρότερη.

Μπορώ να ζήσω μερικούς μήνες χωρίς το κινητό...;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε, όταν θα είναι άμεσα διαθέσιμο και θα το έχουν άλλοι 10 , η τιμή του θα είναι πολύ μικρότερη.

 

Πολύ μικρότερη δεν θα είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το νομίζω. 650άρι το βλέπω...

 

Δε μιλησα για 3 button recover. Ενα προγραμμα ειναι (OCLF), το ανοιγεις, πατας 3 κουμπακια, κανει reboot (μονο του, δεν πατας 4ο κουμπακι) και μετα αν δεις κατω απο 100 mb free ram σφυρα μου. Ουτε task killer ουτε auto start manager τιποτα. Αν αυτο σε χαλασε τοσο πολυ, παω πασο.

 

Άμα δεν σε χάλασε εσένα που έδωσες 550€ και κάνεις αλχημείες για να σου τρέχει το κινητό σύμφωνα με τις δυνατότητες του, τότε τι να πω... Τα ρέστα μου... :rolleyes:

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρότερη δεν θα είναι.

Καλα, δεν θα ειναι και 500 ευρω, αλλα πιστευω οτι θα κυμαινεται απο 580 μεχρι 620 -630.

Τελως παντων, αυτα ειναι απλα υποθεσεις και οποιος θελει να το παρει, δεν θα κολλησει σε ενα πενηνταρικο πανω ή κατω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνατε αλλωστε οτι οι εταιρειες κινουνται ν=με βαση τον ανταγωνισμο αρα

ιphone 4=630-660

galaxy s=580

οποτε το hd μαλλον σε νορμαλ για την ελλαδα επιπεδα βγαινει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα για το desire hd μιλαμε

 

Ναι αλλά το συγκρίνουμε και με άλλα κινητά.. :)

Καλό είναι να ακούγονται και απόψεις για τα κινητά με παρόμοια specs για κάποιον πιθανό αγοραστή...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που δεν συγκρίνεται είναι και η ποιότητα κατασκευείς του desire HD με αυτή του galaxyS...!;) Λογικό λοιπόν να είναι και λίγο πιο ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που δεν συγκρίνεται είναι και η ποιότητα κατασκευείς του desire HD με αυτή του galaxyS...!;) Λογικό λοιπόν να είναι και λίγο πιο ακριβό.

 

Ναι αλλά και η οθόνη του galaxy δεν συγκρίνεται με αυτή του HD ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μιας κ τα γνωριζετε καλυτερα πως κρινετε την αντικατασταση της μπαταριας με μια μικροτερη απο του "απλου" Desire?

θα εχει λιγοτερες απαιτησεις η SLCD απο την Amoled?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μιας κ τα γνωριζετε καλυτερα πως κρινετε την αντικατασταση της μπαταριας με μια μικροτερη απο του "απλου" Desire?

θα εχει λιγοτερες απαιτησεις η SLCD απο την Amoled?

 

Στο απλό desire τα τεστ δείχνουν ότι οι slcd έχουν χειρότερη κατανάλωση.. να δούμε πως θα πάει στο hd.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως λόγω του επεξεργαστή ισχυρίζονται ότι το HD θα έχει μικρότερη κατανάλωση και όχι της οθόνης. Σε κάθε περίπτωση πάντως θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι να κυκλοφορήσει για να μάθουμε πώς τα πάει
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Η slcd καταναλώνει πολύ περισσότερο. Αυτο το ξέρουμε ήδη, δεν περιμένουμε να το δούμε. Τώρα η htc ισχυρίζεται οτι το HD θα καταναλώνει λιγότερο. Και αυτο μπορει να το στηρίξει μόνο στον επεξεργαστη που είναι χαμηλότερης κατανάλωσης.

Σύμφωνοι μπορει ο επεξεργαστης να καταναλώνει (ελαφριά) λιγότερο η οθόνη περισσότερο + το μέγεθος οθόνης μεγαλύτερο άρα ακόμα περισσοτερο + μπαταρία μικρότερη!!!

Δεν ξέρω εμένα η εξίσωση δε μου βγαίνει.

Πραγματικά με βάση τα παραπάνω δεδομένα θα εντυπωσιαστω εξαιρετικά αν η συσκευή έχει έστω την κακή αυτονομία του απλού desire.

Καλό κολπακι πάντως. Το έχει ξανακάνει η htc.

Σε λίγο όσοι το πάρουν θα γράφουν οτι πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή με πρόβλημα στην αυτονομία. Έχουν να πουληθούν μεγαλύτερες μπαταρίες που θα κάνουν το κινητο ποιο χοντρό...

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Η slcd καταναλώνει πολύ περισσότερο. Αυτο το ξέρουμε ήδη, δεν περιμένουμε να το δούμε. Τώρα η htc ισχυρίζεται οτι το HD θα καταναλώνει λιγότερο. Και αυτο μπορει να το στηρίξει μόνο στον επεξεργαστη που είναι χαμηλότερης κατανάλωσης.

Σύμφωνοι μπορει ο επεξεργαστης να καταναλώνει (ελαφριά) λιγότερο η οθόνη περισσότερο + το μέγεθος οθόνης μεγαλύτερο άρα ακόμα περισσοτερο + μπαταρία μικρότερη!!!

Δεν ξέρω εμένα η εξίσωση δε μου βγαίνει.

Πραγματικά με βάση τα παραπάνω δεδομένα θα εντυπωσιαστω εξαιρετικά αν η συσκευή έχει έστω την κακή αυτονομία του απλού desire.

Καλό κολπακι πάντως. Το έχει ξανακάνει η htc.

Σε λίγο όσοι το πάρουν θα γράφουν οτι πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή με πρόβλημα στην αυτονομία. Έχουν να πουληθούν μεγαλύτερες μπαταρίες που θα κάνουν το κινητο ποιο χοντρό...

 

Δεν σου βγαινει, γιατι δεν υπολογιζεις οτι ο μεν επεξεργαστης δουλευει συνεχως, ενω η οθονη οχι.

Δηλαδη, το hd μπορει να εχει μικροτερη αυτονομια απο το desire σε συνεχη χρηση (πχ ποση ωρα βγαζει συνεχες σερφαρισμα απο 100% μεχρι τελους), ομως θα εχει μεγαλυτερο χρονο αναμονης, σε συνθηκες κανονικης καθημερινης χρησης, οπου την περισσοτερη ωρα η οθονη ειναι σβηστη και το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα αν είχαν τώρα κάπoιοι "απογοητευμένοι" με τη CPU, Dual-Core, τι θα το έκαναν? Τί θα τρέχατε ρε παιδιά? πώς θα το αξιοποιούσατε? Πιό γρήγορα μενού πιο καλά games? Πείτε μου να ξέρω αμα είναι να περιμένω και εγώ δηλαδή

 

Είναι απλό. Για ποιο λόγο να δώσω 600 ευρώ για ένα κινητό στο οποίο όταν του περάσω το android 3.0 (όταν βγει σε λίγους μήνες) θα σέρνεται? Γιατί όταν οι ελάχιστες απαιτήσεις του είναι επεξεργαστής 1 ghz, και ο πιο αφελής κομπιουτεράκιας ξέρει ότι θα χρειαστεί κάτι περισσότερο για να το τρέξει αξιοπρεπώς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Για ποιο λόγο να δώσω 600 ευρώ για ένα κινητό στο οποίο όταν του περάσω το android 3.0 (όταν βγει σε λίγους μήνες) θα σέρνεται? Γιατί όταν οι ελάχιστες απαιτήσεις του είναι επεξεργαστής 1 ghz, και ο πιο αφελής κομπιουτεράκιας ξέρει ότι θα χρειαστεί κάτι περισσότερο για να το τρέξει αξιοπρεπώς.

 

Γιατί πολύ απλά, κάθε νεότερη έκδοση του android είναι γρηγορότερη από την προηγούμενη.

Linux είναι , όχι wm

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω δεν θα παρω ενα κινητο γιατι δεν θα παρει 8 αναβαθμισεις λογισμικου παραπερα?πειτε μου μια εταιρεια απο τισ μεγαλεσ η οποια δεν ακυρωνει ολα της τα μοντελα με κατι ακομα και ακομα καλυτερο.κυριοι η τεχνολογια τρεχει,αλλωστε με αυτο το σκεπτικο δεν θα αγοραζαμε τιποτα αφου δεν εχει το ταδε χαρακτηριστικο που θα βγει σε5-6-10 μηνες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...