Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε απο εδω μια οποιαδηποτε εκδοση σε 7

Ειναι επισημα καψτα κανε φορματ το δισκο κανε clean install και εχεις 30 ημερες(δεν χρειαζεται να εισαγεις serial για τα 7 ουτε activation με πλαγους τροπους) να αναβαθμισεις σε 8

http://www.w7forums.com/official-windows-7-sp1-iso-image-downloads-t12325.html]

 

Αφού δεν το γλυτώνω το φορματ γιατι να μην βάλω με τη μια τα vista Που τα έχω και αυθεντικά;;;Αλλάζει κάτι σε σχέση με τα 8ρια;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού δεν το γλυτώνω το φορματ γιατι να μην βάλω με τη μια τα vista Που τα έχω και αυθεντικά;;;Αλλάζει κάτι σε σχέση με τα 8ρια;;;

Βαλε και τα vista δεν θα εχεις οποιοδηποτε θεμα.

Η αναβαθμιση αφορα ολους οσους εχουν αγορασει pc η windows απο τα xp εως τα 7ρια

Για Ολους τους χρηστες η προσφορα ειναι η ιδια.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες και εγώ το πακέτο με τα 15€ και ενεργοποιησα μια έκδοση που είχα περασμένη στο laptop εδώ και μήνες χωρίς κωδικό.

Μια χαρά παίζει αλλά στο application του Accuwaether τα γραφικά βγαίνουν σπασμένα.

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Πάω να κάνω αναβάθμιση στα 8 με 30€ .Έχω vista αγορασμένα από πλαίσιο.Με οδηγεί αμέσως στη διαδικασία συμβατότητας και μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα για εσωτερικό λάθος και σφάλμα στο βοηθό εργαλείο ελέγχου συμβατότητας και κλείνει η εφαρμογή. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τώρα.

Δεν μου στέλνει στο email τα στοιχεία για το Media Center.

Το έβαλα 2 φορές και τίποτα.

Καμιά ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Πάω να κάνω αναβάθμιση στα 8 με 30€ .Έχω vista αγορασμένα από πλαίσιο.Με οδηγεί αμέσως στη διαδικασία συμβατότητας και μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα για εσωτερικό λάθος και σφάλμα στο βοηθό εργαλείο ελέγχου συμβατότητας και κλείνει η εφαρμογή. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Ευχαριστώ.

Το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι αφού πάρεις backup τα αρχεία σου είναι φορματ-clean install τα vista η 7 ότι θες δεν έχει σημασια δεν κοιτάει το προγραμμα αναβαθμισεις ποια έχεις αν είναι ενεργοποιημενα η όχι.

Αυτή η λύση ελαχιστοποιει στο ελαχιστο την πιθανότητα λάθους.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τώρα.

Δεν μου στέλνει στο email τα στοιχεία για το Media Center.

Το έβαλα 2 φορές και τίποτα.

 

Καμιά ιδέα;

Εγώ εστειλα email για εγγραφή και στα 2pc μου για να λάβω κωδικό για το media center στο ένα το έλαβα ήδη από σήμερα προχθές το έστειλα και στο άλλο μου pc το έστειλα χθες άρα αύριο θα λάβω κωδικό

Θέλει 2 ημέρες για να λάβεις

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνω σε όλους να ψάχνετε τακτικά για νέους drivers καθώς άρχισαν πολλές εταιρίες να βγάζουν επίσημες εκδόσεις για τα 8. Αν δεν ξέρετε που να κοιτάξετε, κατεβάστε το slimdrivers το οποίο είναι δωρεάν και απλά απαιτείται να εγγραφείτε για να κατεβαίνουν οι drivers. Σήμερα πχ. βρήκα κάμποσες αναβαθμίσεις μέσα στις οποίες κάρτα ήχου και touchpad του λάπτοπ. Στο δε touchpad πλέον έγινε σαν τα tablets, αν κάνεις swype απο δεξιά βγάζει τη μπάρα, swype απο αριστερά εναλλάσσει εφαρμογές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με το που άνοιξα το λάπτοπ μου σημερα έκανε εγκατάσταση updates που αφορούν το λειτουργικό.

Επίσης οπότε σας βγάζει updates στο store για τις εφαρμογές αν τυχων δεν γίνουν αυτόματα τις κανετε χειροκίνητα

 

Edit:Οσοι εγκαταστησατε 8ρια Pro με την αναβαθμισει ακολουθηστε τον παρακατω απλως εισαγοντας το email σας και σε 2 ημερες θα λαβεται δωρεαν με email κωδικο για ενεργοποιησει και εγκατασταση του Windows Media Center.

Θα σας εμφανισει στο email που θα λαβεται οδηγιες.

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/feature-packs

Η προσφορα ισχυει ως 31 Ιανουαριου του 13

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά από 2 μέρες μου ήρθε το media center code.

Να ρωτήσω κάτι για το iso που μας δίνει να κατεβάσουμε με τα 15€.

Αυτό είναι 2,86 gb. Είναι μόνο για update πάνω από ήδη περασμένα Windows?

Αν πάμε να κάνουμε πλήρη εγκατάσταση σε φορμαρισμενο σκληρό, δεν θα δουλέψει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως μετά από 2 μέρες μου ήρθε το media center code.

Να ρωτήσω κάτι για το iso που μας δίνει να κατεβάσουμε με τα 15€.

Αυτό είναι 2,86 gb. Είναι μόνο για update πάνω από ήδη περασμένα Windows?

Αν πάμε να κάνουμε πλήρη εγκατάσταση σε φορμαρισμενο σκληρό, δεν θα δουλέψει;

 

Όχι δουλεύει και σε άδειο σκληρό

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμασει και γίνεται κανονικα?

Αν ναι πολύ καλή φάση διότι αλλά παιδιά το επιχείρησαν και τους έβγαζε μηνύματα σφάλματος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμασει και γίνεται κανονικα?

Αν ναι πολύ καλή φάση διότι αλλά παιδιά το επιχείρησαν και τους έβγαζε μηνύματα σφάλματος.

:worry: Συγνώμη για το μπέρδεμα, ξέχασα να αναφέρω ότι μέσα από την εγκατάσταση (με boot από usb) επέλεξα την διαγραφή όλων των partition κτλ

έκανε αναζήτηση στον σκληρό και μου έβγαλε επιλογή upgrade και κάτω κάτω "drive option" ή κάτι παρόμοιο που πειράζεις τα partition

Edited by sotsot4
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες διαγραφή partitions αποκλείεται να σου δίνεται επιλογή για upgrade παρά ίσως πριν τη διαγραφή και πάλι αμφίβολο διότι η έκδοση που κατεβασαμε αγοράζοντας τα 8ρια είναι upgradeble και γίνεται μέσα από τα υπαρχοντα Windows.

Βέβαια υπάρχει έμμεσος τροπος δηλ. Φορματ- clean install τα 7ρια πχ και στο καπάκι αναβάθμιση σε 8 και επιλέγουμε να γίνει μόνο αναβάθμιση η τρίτη επιλογή χωρίς διατηρηση αρχείων-προγραμμάτων και αυτό ήταν.

Σαν να κάναμε καθαρή εγκατάσταση χωρίς να μπουταρουμε από φλασακι η dvd

Εγώ έτσι εκανα από usb και στο τεταρτο έγινε η αναβάθμιση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως σας φαινεται η αναβαθμιση? Πριν λιγο την εκανα. Εφυγα επιτελους απο τα αθλια (s)vista που μου ειχαν βγαλει το λαδι.

Πανε σφαιρα τα 8αρια και δεν κολλανε πουθενα. Μου φαινεται ομως περιεργο που δεν εχει το κουμπι start.

Θα το συνηθισω? για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

- Τα αγόρασα προχθές 29,99€ από το site της Microsoft. Μέσα από το εργαλείο αναβάθμισης ζήτησα να τα κάνει usb bootable. Στη συνέχεια έτρεξα το σεταπ από το usb αλλά το μετάνιωσα να τα περάσω πάνω από τα release preview ,έτσι έκανα μια αναζήτηση στο γοουγλ και βρήκα αναφορά στη βάση ερωτήσεων της Microsoft ,όπου αναφέρεται πως μπορεί να γίνει και καθαρή εγκατάσταση με φορμάρισμα του δίσκου. Έτσι κι έγινε. Έκανα φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση. :D

 

- Περιττό να πω πως δέρνει το τάμπλετ!!!! Λες και πήρα καινούριο υπολογιστή!! Το iconia w500 τα πάει αέρα!! Πέρασα και τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσα στα winXP( vlc player, ccleaner,youtube downloader, mp3tag ) και κάποια στιγμή θα αποφασίσω να βάλω και το photoshop :rolleyes: Κατέβασα και 3-4 εφαρμογές από το μάρκετ ..... μιλάμε άπεχτο το iconia!!! Τώρα θα περιμένω να βγουν και τα δυνατά ταμπλετοειδή notebooks ,για να αντικαταστήσω το παλιό hp pavilion που χρησιμοποιώ σαν βάση.

- Πραγματικά είμαι πολύ ενθουσιασμένος από την απόδοση του!! Το μόνο που δεν κάνει λόγω ανάλυσης ( 1280x800 ) είναι να έχω δύο εφαρμογές ταυτόχρονα σε μία οθόνη :O ... αλλά ας είναι.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Edit:Οσοι εγκαταστησατε 8ρια Pro με την αναβαθμισει ακολουθηστε τον παρακατω απλως εισαγοντας το email σας και σε 2 ημερες θα λαβεται δωρεαν με email κωδικο για ενεργοποιησει και εγκατασταση του Windows Media Center.

Θα σας εμφανισει στο email που θα λαβεται οδηγιες.

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/feature-packs

Η προσφορα ισχυει ως 31 Ιανουαριου του 13

 

Μόλις είδα το μήνυμά σου (σήμερα το μεσημέρι) έκανα την "αίτηση" και πριν καμιά ώρα είδα το mail με τον κωδικό! (θα με συμπαθεί μάλλον η Microsoft..:lol: )

Το εγκατέστησα, όλα καλά.:)

 

Πανε σφαιρα τα 8αρια και δεν κολλανε πουθενα. Μου φαινεται ομως περιεργο που δεν εχει το κουμπι start.

Θα το συνηθισω? για να δουμε...

 

Mόλις τα "στρώσεις" λίγο και τα συνηθίσεις θα το δεις, τίποτα δεν θα σου λείψει :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σιγα-σιγα εμφανιζονται οθονες lcd-ips με αφη που κανουν πληρη εκμεταλευση των χαρακτηριστικων των Windows 8

http://www.engadget.com/2012/10/31/lg-touch-10-et83-monitor-windows-8/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μεγάλα θέματα στα windows 8 κολλάνε ξαφνικά και δεν κάνει τπτ και πρέπει να κάνω restart το λάπτοπ , και σήμερα ενώ είχα αφήσει το λαπτοπ ανοιχτό να κατεβάζει το πρωί το βρήκα κλειστό τι λέτε να συμβαίνει ?
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μεγάλα θέματα στα windows 8 κολλάνε ξαφνικά και δεν κάνει τπτ και πρέπει να κάνω restart το λάπτοπ , και σήμερα ενώ είχα αφήσει το λαπτοπ ανοιχτό να κατεβάζει το πρωί το βρήκα κλειστό τι λέτε να συμβαίνει ?

 

Δεν αποκλειεται να εχεις θεματα στο hardware.

Απο εκει και περα ειχας τα ιδια με τα προηγουμενα windows?

Εαν οχι τοτε κατι πηγε στραβα με την αναβαθμιση και για καλυτερα αποτελεσματα και περιορισμο στο ελαχιστο διαφορων θεματων να τα ξαναπερασεις απο την αρχη.

Μηπως σου εβγαλε με το windows upgrade assistant στην αρχη που κανει ελεγχο του λαπτοπ σου καποια ασυμβατοτητα με καποιο προγραμμα η' πιθανοτητα καποιο driver.

Δοκιμασε να κανεις πρωτα μια επαναφορα ρυθμισεων,αλλιως αναγκαστικα αν ειναι θεμα driver περιμενεις update η απο την αρχη τα windows και αν παλι τα ιδια δεν αποκλειεται και θεματα στο hardware.

Για επαναφορα ρυθμισεων θα πας settings-change pc settings-general-πατας get started και κανεις reset.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα τα 29,99, κατέβηκαν τα 8 και μόλις πατώ εγκατάσταση τώρα, βγαίνει αυτό το μήνυμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κάνουμε; :O

 

Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα τα 29,99, κατέβηκαν τα 8 και μόλις πατώ εγκατάσταση τώρα, βγαίνει αυτό το μήνυμα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κάνουμε; :O

 

Δοκίμασες να κλείσεις το πρόγραμμα εγκατάστασης και να το ανοίξεις ξανά; Για αρχή αυτό θα έκανα, ίσως κι ένα reboot στον υπολογιστή πριν ξεκινήσω πάλι την εγκατάσταση.. με ποια windows κάνεις την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κλείσεις το πρόγραμμα εγκατάστασης και να το ανοίξεις ξανά; Για αρχή αυτό θα έκανα, ίσως κι ένα reboot στον υπολογιστή πριν ξεκινήσω πάλι την εγκατάσταση.. με ποια windows κάνεις την αναβάθμιση;

 

Ναι, τα έκανα αυτά. Έχω τα Win 7 Home Premium.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έκανα αυτά. Έχω τα Win 7 Home Premium.

 

Περίεργο.. εμένα όλα κύλησαν ομαλά με το ίδιο λειτουργικό.. και δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω, δεν σε βοηθάω με το να σου κάνω ερωτήσεις τύπου "κάνεις καθαρή εγκατάσταση ή μεταφορά αρχείων και ρυθμίσεων απ'τα 7", "παρατήρησες στα πρώτα βήματα του οδηγού κάποιες ασυμβατότητες εφαρμογών ή συσκευών.." κλπ.. ίσως βέβαια να βοηθηθεί κάποιος που ξέρει περισσότερα και να σε κατατοπίσει πιο καλά.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει αν πω ότι πάει το μυαλό μου σε κάποιο antivirus ίσως.. εγώ είχα το AVIRA πριν ξεκινήσω με το download των 8 κι αφού ο οδηγός μου το έβγαλε "προς παρακολούθηση" λόγω ασυμβατότητας προφανώς, πριν προχωρήσω στο κατέβασμα φρόντισα και απεγκατέστησα το AVIRA πρώτα. Δεν ξέρω και πολλά τεχνικά αλλά..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Δοκιμάζω τώρα να δοκιμάσω μέσω καψίματος του iso σε DVD. Για να δούμε.

 

edit: Πάλι τα ίδια και με το iso... Έχω κλείσει το antivirus και δεν κάνω καθαρή εγκατάσταση αλλά αφού δεν δουλεύουν έτσι, μάλλον πάω για καθαρή ε;

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο laptop που είχα τα vista σε δεύτερο partition, έκανα πρώτα format και μετά πέρασα τα 8 από την αρχή χωρίς πρόβλημα.

Σε 20 λεπτά είχα τελειώσει.

Δεν συμφέρει να κρατάς δεδομένα και μετά από πάνω. Πολλά μπορούν να μην κάτσουν καλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...