Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια...μια ερωτηση γιατι κοντευω να το σπασω απο τα νευρα μου το κινητο...εχ 3g 16g προχτες το εβαλα να περασει την 4 αλλα δεν μου εμφανιζει τα mms και οταν παω να βαλω εικονα για wallpaper μου εχει μια μαυριλα και δεν μου εμφανιζει επιλογη για να το χρησιμοποιησω σε διαφορετικες επιφανειες :(( επισεις δεν μπαινει ιντερνετ ενω εχω κανονικα τις ρυθμισεις...μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω???ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είχατε την δυνατότητα να κάνετε jb με το Pwnage tool και δεν αναβαθμίζατε σε original 4 τώρα θα είχατε jb..:)

 

Όσοι δεν το έκαναν έχουν jb....:whistle:

 

 

Εγώ έχω ακόμα την έκδοση 3.1.2 blackra1n 3gs (new bootrom prob). Εντάξει υπάρχουν ελάχιστες εφαρμογές που δεν την υποστηρίζουν αλλά δεν σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση πριν λυθούν κάποια από τα προγράμματα του OS4. Και το pwnage tool δεν υποστηρίζει τα 3gs με νέο bootrom (φαντάζομαι εννοεί (τα νεότερα 3gs), όσοι από μας έχουν "tethered" JB και έπρεπε να συνδέσουν το κινητό τους με το PC ή το ΜΑC ξανά μετά από κάθε shutdown (όχι από sleep mode).

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα....θα ήθελα να σας κάνω την εξής ερώτηση...υπάρχει jb για 3gs με os4?? ευχαριστώ!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα....θα ήθελα να σας κάνω την εξής ερώτηση...υπάρχει jb για 3gs με os4?? ευχαριστώ!!

 

ναι το SnowBreeze 1.6.1 (και αναμένεται Update εκτός αν έχει ήδη βγεί και έχω χάσει επεισόδεια). Φυσικά υπο όρους μπορείς να το κάνεις jailbreak. Πρώτον να έχεις ήδη jailbreak στην 3.1.x και να έχεις old bootrom Κλπ κλπ διάβασε τους όρους και πράξε αναλογως.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ναι το SnowBreeze 1.6.1 (και αναμένεται Update εκτός αν έχει ήδη βγεί και έχω χάσει επεισόδεια). Φυσικά υπο όρους μπορείς να το κάνεις jailbreak. Πρώτον να έχεις ήδη jailbreak στην 3.1.x και να έχεις old bootrom Κλπ κλπ διάβασε τους όρους και πράξε αναλογως.

 

ευχαριστώ φίλε....μάλλον πως δεν θα κάνω γιατί πρώτα απ όλα έχω νέα bootrom!!

Θα περιμένω κάτι νεότερο για όλους εμάς....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Μόνον για τους non-MC όμως...

 

Αυτο non-mc δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά, έμενα είναι mc.. Τι εννοούν non??

 

μα πρωτα κανεις restore με το original ipsw και μετα περνας το custom απτο pwnagetool!!!!!

:confused::confused:

http://www.maclife.gr/forum/images/smilies/new/nono.gif

 

Με το Pwnage tool δεν το κάνεις αυτό, περνάς από πάνω στο ήδη jb λειτουργικό την custom!;)

 

 

Kαι επειδή το έχουμε κάνει τελικά λίγο offtopic, ότι ερώτηση θέλετε να κάνετε σε ότι αφορά το JB, σας παρακαλώ ας το συζητήσουμε στο ανάλογο θέμα!

Apple iPhone 3GS Software Activate/Jailbreak/Unlock [iPhone OS 3.x & iOS 4]

 

Σας ευχαριστώ!!:)

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αυτο non-mc δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά, έμενα είναι mc.. Τι εννοούν non??

 

 

:confused::confused:

http://www.maclife.gr/forum/images/smilies/new/nono.gif

 

Με το Pwnage tool δεν το κάνεις αυτό, από πάνω στο ήδη jb περνάς την custom!;)

 

non-mc = να μην είναι MC. Εγώ δεν μάσισα πάνω σε MC έκανα jailbreak και όλα πάνε ρολόι... (δεν το συνιστώ φυσικά απλώς το λέω:lol:)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

non-mc = να μην είναι MC. Εγώ δεν μάσισα πάνω σε MC έκανα jailbreak και όλα πάνε ρολόι... (δεν το συνιστώ φυσικά απλώς το λέω:lol:)

 

Και εγώ γιαυτό ρωτάω άρα καλά έχω καταλάβει, γιατί έκανα χωρίς πρόβλημα..

 

Αnywey στο ανάλογο θέμα η συνέχεια..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γιαυτό ρωτάω άρα καλά έχω καταλάβει, γιατί έκανα χωρίς πρόβλημα..

 

Αnywey στο ανάλογο θέμα η συνέχεια..:)

 

Το non-MC ισχυει μονο για τα iPod Touch.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το non-MC ισχυει μονο για τα iPod Touch.

 

ακριβως, καλύτερα συνεχίστε στο αντίστοιχο topic τις συζητήσεις περι jailbreak :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το νεο λειτουργικο αξιζει να μπει σε 3g συσκευη μη σπασμενη η την επιβαρυνει πολυ;;αναμενω τη προταση σας
Link to comment
Share on other sites

Με το BatteryLifePro , ενα optimization και ενα full recharge, σε μια ημερα με νορμαλ χρηση χαλασα 30% της μπαταριας. Πραγμα που σημαινει οτι βρεθηκε λυση σε αυτο το θεμα :)
Link to comment
Share on other sites

κανεις δε απαντα;;;

 

κοιτα εγω εχω 3gs και δεν την επιβραδυνει καθολου τωρα σχετικα με το 3g λογω μικροτερου επεξεργαστη εχω ακουσει οτι την καθυστερει λιγο οριστε και μια επιβεβαιωση

απο εκει και περα εσυ κρινεις..:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το νεο λειτουργικο αξιζει να μπει σε 3g συσκευη μη σπασμενη η την επιβαρυνει πολυ;;αναμενω τη προταση σας

εγω παντως δεν το προτεινω βαλαμε σε 2 φιλους και η διαφορα ειναι μεγαλη,σα να νιωθεις οτι κολλαει παντου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παρακάλεσα σε παραπάνω μήνυμα μου ότι αφορά το jb να γίνονται συζητήσεις στο ανάλογο θέμα.

 

Παρακαλώ άλλη μία φορά ότι αφορά το JB στο ανάλογο θέμα για να μην μπερδεύουμε αυτό που είναι καθαρά για το ΙΟS 4.

 

Σας ευχαριστώ!!

 

Τα άσχετα μηνύματα μεταφέρθηκαν στο ανάλογο θέμα:

Apple iPhone 3GS Software Activate/Jailbreak/Unlock [iPhone OS 3.x & iOS 4]

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια ... Έχω 3GS με περασμένο (update) ios4 και επειδή κολαει μερικές φορές, σκέφτομαι για clean install , μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς την διαδικασία βήμα - βήμα ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Πήρα το τηλ λίγες μέρες πριν βγει η έκδοση 4 και στις λίγες μέρες που το είχα, το έκανα jb με spirit πανεύκολα. εκτός από μια φορά που κάποια εφαρμογή από cydia μου το κόλλησε άσχημα (νομίζω μια που αφορούσε τη δόνηση), το τηλ έτρεχε με χίλια ότι και εάν του ζητούσα. Ότι σαβούρα και να έβαζα δεν είχα παρατηρήσει κανένα απολύτως glitch.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά έβαλα την έκδοση 4 χωρίς να το πολυσκεφτώ.

 

Παρατηρώ κολλήματα κατά την εναλλαγή από οθόνη σε οθόνη. Δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου αυτό.

Επίσης ενημερώθηκα από vodafone ότι δεν μπορώ να κάνω tethering σε αυτήν την έκδοση.

 

Μάνι μάνι να 2 πραγματάκια που με χαλάνε.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι : οταν μπαινεις στο φακελο με τις φωτο/βιντεο εχει 2 καρτελες με το os4, μια που λεει αλμπουμ και μια που λεει μερη. Τι ακριβως ειναι τα μερη? Γιατι οταν μπαινει απλα εχει μια πινεζα σε κενο χαρτη. Μηπως αν βγαζεις φωτο να σου λεει και που την εβγαλες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι : οταν μπαινεις στο φακελο με τις φωτο/βιντεο εχει 2 καρτελες με το os4, μια που λεει αλμπουμ και μια που λεει μερη. Τι ακριβως ειναι τα μερη? Γιατι οταν μπαινει απλα εχει μια πινεζα σε κενο χαρτη. Μηπως αν βγαζεις φωτο να σου λεει και που την εβγαλες?

Ναι αυτό είναι που είπες. Αν έχεις ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες θέσης και την επιλογή να βρίσκει την θέση σου όταν βγάζεις φώτο τότε η τοποθεσία σου αποθηκεύεται στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες. Για να σου εμφανίσει τον χάρτη πρέπει να το κατεβάσει οπότε πρέπει να έχεις και ενεργή σύνδεση ίντερνετ.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι που είπες. Αν έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό θέσης και την επιλογή να βρίσκει την θέση σου όταν βγάζεις φώτο τότε η τοποθεσία σου αποθηκεύεται στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες. Για να σου εμφανίσει τον χάρτη πρέπει να το κατεβάσει οπότε πρέπει να έχεις και ενεργή σύνδεση ίντερνετ.

 

Μαλιστα....Και πως ακριβως το ενεργοποιεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...