Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Ξαφνικά στο τηλέφωνο σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση, έχω κάνει restart, κοίταξα μέσα τις ρυθμίσεις και είναι όλα κανονικά, μπαίνει στο αθόρυβο αλλά δεν έχει δόνηση, δεν έχει πέσει κάτω ποτέ, ούτε έχει χτυπηθεί κάπου, μήπως γνωρίζουμε τι μπορεί να είναι? Απαντήστε αν γνωρίζετε!

 

ένα restore ίσως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Χθες πήρα το άσπρο 16αρι αλλά επειδή δεν υπήρχαν micro sim θα το ανοίξω μάλλο σήμερα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι και στις άλλες συσκευές σχετικά με τις φορτίσεις! Το ανοίγω όπως είναι μέχρι να αδειάσει ή πρέπει να το φορτίσω πλήρως πριν; Ισχύει κι εδώ 3 πλήρεις φορτίσεις στην αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Χθες πήρα το άσπρο 16αρι αλλά επειδή δεν υπήρχαν micro sim θα το ανοίξω μάλλο σήμερα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι και στις άλλες συσκευές σχετικά με τις φορτίσεις! Το ανοίγω όπως είναι μέχρι να αδειάσει ή πρέπει να το φορτίσω πλήρως πριν; Ισχύει κι εδώ 3 πλήρεις φορτίσεις στην αρχή;

Η μπαταρία του iPhone 4, όπως και των περισσοτέρων smartphones, είναι Li-Ion/Li-Poly, που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κάνεις πλήρεις εκφορτίσεις/φορτίσεις. Το φορτίζεις όποτε εσύ θέλεις. Μάλιστα ο καλύτερος τρόπος φόρτισης για αυτές τις μπαταρίες είναι να τις συμπληρώνεις και όχι να τις αφήνεις να εκφορτιστούν. Π.χ. αν έχεις 70% μπαταρία και είσαι κοντά σε φορτιστή είναι καλύτερο να το βάλεις να φορτίσει από το να το αφήσεις να πέσει πολύ χαμηλά.

 

Με λίγα λόγια, απλά το φορτίζεις όποτε εσύ θέλεις χωρίς να ασχολείσαι...

Καλορίζικο!!! :)

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Την βοηθεια σας κ παλι!! Πως στελνω βιντεο απο iphone σε iphone????

 

1. Email

2. MMS

3. Dropbox

4. Upload στο YouTube

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

ξετουβλαρα το iphone.. εκανα ρεστορ (shift+restore) με την 4,3,3 που κατέβασα, μετά έκανε και backup απο το itunes οτι είχε κρατήσει και μετά μπήκα στο jailbreakme dot com και πέρασα το cydia.. Μεχρι εκει ΟΚ

 

Το θέμα είναι οτι εφαρμογές απο το installοus είχα βάλει, πια δεν μπορεί να τις βάλει το itunes..

Γίνεται να μπουν πάλι?

πρέπει να μπεί πρώτα το installous η δεν έχει καμια σχέση??

 

Ευχαριστώ

 

***OK , Τα πέρασε όλα μόλις μπήκε το Installous... :)

Θα μπεις στις ρυθμισεις του installous και θα ενεργοποιησεις το itunes sync. Και μετα περασε ξανα απο το itunes τις εφαρμογες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

1. Email

2. MMS

3. Dropbox

4. Upload στο YouTube

Τώρα για να λέμε την αλήθεια είναι λίγο χαζό να πρέπει το video να ταξιδέψει χιλιάδες χιλιόμετρα σε κάποιον server για να φτάσει στο διπλανό iPhone που μπορεί να είναι στο μισό μέτρο απ' το άλλο... Θα μπορούσε η μαμά Apple να είχε κάνει μια πολύ καλή υλοποίηση μεταφοράς από iPhone σε iPhone μέσω Wi-Fi (κάτι σαν ad-hoc σύνδεση) ή μέσω Bluetooth (αμάν, είπα την απαγορευμένη λέξη!!!).

 

Ευτυχώς εμένα δεν με απασχολεί γιατί ποτέ δεν έχει χρειαστεί να το κάνω (κι αν χρειαστεί θα το κάνω με τις παραπάνω μεθόδους).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνω τις ρυθμίσεις και θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις υπηρεσίες τοποθεσίας. Υπάρχει χρέωση; Έχω κλειστά τα δεδομένα και το wifi! Εσείς ενεργοποιήσατε την εύρεση τηλεφώνου στο mobile me ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουσα σημερα να συνδεθω στο internet απο τη vodafone αλλα δεν μπορουσα...οταν παω απτο τις ρυθμισεις -> δικτυο -> vpn λεει μη συνδεδεμενο...Πως θα καταφερω να συνδεθω ? :confused::confused:
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουσα σημερα να συνδεθω στο internet απο τη vodafone αλλα δεν μπορουσα...οταν παω απτο τις ρυθμισεις -> δικτυο -> vpn λεει μη συνδεδεμενο...Πως θα καταφερω να συνδεθω ? :confused::confused:

 

Τα δεδομένα τα έχεις ενεργοποιημένα; (Γενικά -> Δίκτυο -> Δεδομένα)

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχεις ενεργοποιημένα; (Γενικά -> Δίκτυο -> Δεδομένα)

 

Ναι ειναι ενεργοποιημενα αλλα πιο κατω στο vpn λεει οτι δεν ειναι συνδεδεμενο...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Δεν έχω πολύ χρόνο για αυτό ρωτάω εδώ.

Ένας γνωστός μου έχει iPhone από Αγγλία αλλά με ελληνική micro sim δεν λειτουργεί.

(Λειτουργεί αλλά πρέπει να κάνει κάποια χρονοβόρα διαδικασία κάθε φορά)

 

Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό? Να λειτουργεί με ελληνική sim κανονικά?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα ειμαι καινουριος με καινουριο τηλεφωνο.....

Πηρα το i phone4 και δεν ξερω τιποτε χαχαχαχαχαχα

Βοηθεια για τα βασικα χρειαζομαι....Πως να το ξεκλειδωσω ας πουμε

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνέδεα το Iphone στο pc μου ,στο My computer έβλεπα το Iphone και μπορούσα να μπω και να πάρω με Drag & drop της φωτογραφίες μου..αυτή η επιλογή χάθηκε :wacko:,πως την ενεργοποιώ ??έτσι ώστε να αρχίσω να παίρνω έτσι της φωτογραφίες μου ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση λογισμικού 4.3.4 την έβαλα! Κάτι αλλαγές που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια αν διάβασα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει ένα η δυο μεγαφωνα?

 

Ένα, το άλλο είναι μικρόφωνο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση λογισμικού 4.3.4 την έβαλα! Κάτι αλλαγές που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια αν διάβασα καλα...

 

Το θεμα με το wifi το διορθωνει αραγε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το wifi το διορθωνει αραγε?

 

Ποιό είναι το θέμα με το wifi?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...