Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως,και εγω την ιδια αισθηση εχω,δεν μου αρεσε πολυ το κρατημα του 4 σε σχεση με το 3gs

 

Ακριβώς. Ίσως είναι θέμα συνήθειας, αλλά ακόμα μου φαίνεται ότι κρατούσα καλύτερα τα 3GS.

 

Φιλε Ζωγραφε μια απλή ερώτηση.

Μιας που είχες 3gs και τωρα έχεις το 4αρι :

Αξίζει κάποιος απο 3gs να παει στο 4αρι?

 

Ρεαλιστικά και αν δεν είσαι άρρωστος gadgetάκιας, θα έλεγα όχι. Όχι βέβαια με τη λογική του ότι ακόμα και από το 3G στο 3GS έπρεπε να πας ? Δεν ξέρω ...

 

Εγώ πήγα πάντως ... και το χαίρομαι ... Το τηλέφωνο είναι πολύ καλύτερο από το 3GS σε όλα.

 

Μάλιστα θέλω το 32άρι αλλά δεν το βρήκα ακόμα ... αλλά που θα πάει, θα το βρω για τράμπα ή αγορά.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβως,και εγω την ιδια αισθηση εχω,δεν μου αρεσε πολυ το κρατημα του 4 σε σχεση με το 3gs

 

+1!!

 

Kαι εμένα δεν μου έκατσε πολύ καλά.. Αλλά πιστεύω με μία θήκη vaja δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
+1!!

 

Kαι εμένα δεν μου έκατσε πολύ καλά.. Αλλά πιστεύω με μία θήκη vaja δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...:p

απλα το 3gs "κουμπωνει"πιο καλα στο χερι σπυρο,φυσικα ειναι καλυτερο σε πολλα το 4αρι αλλα προσωπικα δεν εμεινα αγαλμα οταν το ειδα,φυσικα θα το παρω αν λυσουν τα προβληματα με το σημα που λενε οι χρηστες,δεν θελω να δουλευει καλυτερα απο το 3gs,θελω να δουλευει το ιδιο ομως,και εχω υπομονη να περιμενω μια και ειμαι "νεοπας"στα iphone,ουτε μηνα δεν εχω κλεισει ακομα,τωρα το μαθαινω:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

... Δε χρειάζεται να είσαι FunBoy ... δε χρειάζεται να είσαι Hatter ... Τηλέφωνα υπάρχουν πολλά. Πολλά από αυτά κάνουν περισσότερα πράγματα από το iPhone. Ότι κάνει όμως το iPhone, το κάνει με τον καλύτερο, τον απλούστερο αλλά και τον εντυπωσιακότερο τρόπο ! Ναι, συμφωνώ ότι η Apple τραβάει συγκεκριμένα κολλήματα, αλλά πραγματικά οι συσκευές που έφτιαξε τα τελευταία χρόνια (iPods, iPhones, iMacs, MacMinis κλπ κλπ) την τοποθετούν πολύ-πολύ ψηλά στο Hall of Fame των gadgetάκιδων ! Τόσο σε design όσο και σε λειτουργικότητα ! Αποδεχθείτε το ! ...

 

Πολλά τηλέφωνα σου τάζουν λαγούς με πετραχήλια, αλλά όντως αυτά που σου υπόσχεται ότι κάνει ένα iphone, οποιασδήποτε έκδοσης, τα κάνει σωστά, καλά, με στύλ, εύκολα και πάνω από όλα ανθρωποκεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τηλέφωνα σου τάζουν λαγούς με πετραχήλια, αλλά όντως αυτά που σου υπόσχεται ότι κάνει ένα iphone, οποιασδήποτε έκδοσης, τα κάνει σωστά, καλά, με στύλ, εύκολα και πάνω από όλα ανθρωποκεντρικά.

 

Ειναι αυτο που λεμε :cool:, το iPhone ειναι η Mercedes :dance: των smartphones. Μπορει να μην ειναι τελειο, ειναι ομως Mercedes :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε διαθεσιμοτητα για το ασπρο 16αρι σε λιγοτερεσ απο 5 μερεσ και το κλεισα!:D

απο που αυτο?καποιο λινκ?

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε διαθεσιμοτητα για το ασπρο 16αρι σε λιγοτερεσ απο 5 μερεσ και το κλεισα!:D

 

Την τιμή την πρόσεξες; Εν όψει και όλων των θεμάτων που συζητιούνται αυτές τις μέρες νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις ειδικά αν πρόκειται να το χρυσοπληρώσεις κιόλας !!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή την πρόσεξες; Εν όψει και όλων των θεμάτων που συζητιούνται αυτές τις μέρες νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις ειδικά αν πρόκειται να το χρυσοπληρώσεις κιόλας !!!

 

περα απο τη τιμη που ειναι εξωπραγματικη:X,δε γραφει πουθενα για διαθεσιμοτητα εντος 5 ημερων,ποσο μαλιστα οταν δεν υπαρχει ημερομηνια στο apple store τοσο το αμερικανικο οσο και το αγγλικο

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

5 ποστ πιο πανω θα την δεις στο expansys

 

πριν που το πατησα δεν μου εβγαζε την σελιδα... αλλα οντως ειναι λιγο εξωπραγματικο... εδω στην Ελλαδα ακομα περισσοτερο θα κανει και τωρα με 23% ΦΠΑ... :!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επίσημη τιμή παιδιά αυτή στο expansys! Δεν θα έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Μεταξύ 630-650 θα έχει το 16άρι και 100 ευρώ πιο πάνω το 32άρι υπολογίζω λαμβάνοντας υπόψη τις επίσημες τιμές στη Γαλλία και την Αγγλία.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεμε :cool:, το iPhone ειναι η Mercedes :dance: των smartphones. Μπορει να μην ειναι τελειο, ειναι ομως Mercedes :rolleyes:

 

Εγω δεν θα το έλεγα Mercedes των smartphones αλλά συνδυασμό των δυο, Mercedes και Alfa Romeo για να μην ξεχνάμε και το Design ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεμε :cool:, το iPhone ειναι η Mercedes :dance: των smartphones. Μπορει να μην ειναι τελειο, ειναι ομως Mercedes :rolleyes:

 

Λάθος κάνεις φίλε. Όπως έχει παλιότερα και ο Στήβ για τους Mac και για την Apple, το iPhone είναι η BMW των κινητών.

Link to comment
Share on other sites

δεν πληρωνω φπα στα 700 ευρω μου βγαινει οσο για τηνδιαθεσιμοτητα ,απο αυτουσ εχω παρειτο ipad και ηρθε ακριβωσ σε μια μερα οπωσ εγραφε το site τοτε:D

 

θα σπρωξω 2-3 στο ebay και με τα κερδη θα παρω το δικο μου απο apple store αν ολα παν καλα :-)

Edited by s4ris4

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

Περί Droped Calls !

 

Λοιπόν, όπως έγραψα σε προηγούμενο post, το σήμα (ή η ένδειξη του) δείχνει λίγο ασταθές, μπορώ να μειώσω τις μπάρες κλείνοντας την κάτω αριστερή γωνία στην παλάμη μου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κατάφερα να ρίξω μια κλήση ...

 

Βέβαια, έγραψα πως 2 ή 3 φορές έπεσαν κλήσεις μου και πως αν δεν είχε γίνει ο ντόρος με το σήμα θα το θεωρούσα τυχαίο, αλλά ... μήπως ?

 

Anyway, σήμερα, μετά από άλλο ένα 24ωρο χρήσης και άρα άλλες 3+ ώρες ομιλίας, διαπίστωσα το εξής αστείο ...

 

Σήμερα μου έκαναν hangUp άλλες 2 ή 3 φορές κλήσεις. Το χαρακτηριστικό όλων ήταν ότι πριν το HangUp, για μερικά δευτερόλεπτα, εγώ άκουγα το συνομιλητή μου ενώ εκείνος όχι. Τελικά διαπίστωσα ότι στην οθόνη της κλήσης, έχουν μεταφέρει το κουμπί της σίγασης (για να προσθέσουν αυτό του FaceTime) πάνω αριστερά, με αποτέλεσμα να το πατάω με το μάγουλο μου !!!! Έτσι, τελικά ΔΕΝ κόπηκαν οι κλήσεις, αλλά έκλεισε ο συνομιλητής μου αφού για μερικά δευτερόλεπτα ΔΕ με άκουγε !!!

 

Το ξέρω, είναι κάπως ... γελοίο για ... πρόβλημα, αλλά είναι αληθινό ! Πολλές φορές, κατά τη διάρκεια της κλήσης, πατιέται κατά λάθος η σίγαση (συνήθως αφού ξεκολλήσεις το τηλέφωνο από το αυτί σου για κάποιο λόγω και άρα ενεργοποιηθεί η οθόνη) !!!

 

Εγώ λοιπόν, στη δική μου συσκευή, θεωρώ ότι ουσιαστικό πρόβλημα σήματος, ΔΕΝ έχω. Το σήμα μειώνεται αν το προσπαθήσεις (κάτι που είναι φυσιολογικό) αλλά σε καμία περίπτωση αυτό δεν οδηγεί τη συσκευή να βγει εκτός υπηρεσίας ! Εκτός κι αν το προσπαθήσεις σε περιοχή με ιδιαίτερα χαμηλό σήμα, όπου και η παραμικρή "επιβάρυνση" μπορεί να είναι οριακή !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το έλεγα Mercedes των smartphones αλλά συνδυασμό των δυο, Mercedes και Alfa Romeo για να μην ξεχνάμε και το Design ;)

 

Σταματήστε τις ιεροσυλίες παρακαλώ....

Link to comment
Share on other sites

Νέο e-mail του Jobs σχετικά με το πρόβλημα λήψης του iPhone 4

http://www.iphonetech.gr/blog/steve-jobs-mail-on-iphone-4-antenna-issue

Link to comment
Share on other sites

@zografos

Στο τελος θα αρχισει να βλαστημαει ο Χριστοφορος που σου εστειλε αυτο αντι καποιο αλλο απο τα "βλαμενα" . Α

Ετσι ειναι, αντε καλοχρησιμοποιητο

 

Νέο e-mail του Jobs σχετικά με το πρόβλημα λήψης του iPhone 4 http://www.iphonetech.gr/blog/steve-jobs-mail-on-iphone-4-antenna-issue

 

Εγω παντως δεν πιστευω ουτε e-mails, ουτε συνομιλιες, ουτε SMS, ουτε τιποτα. Το προβλημα οντως υπαρχει, αλλα σιγα να μην καθεται ο Jobs, CEO μιας απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο να ανταλλασει μηνυματα, e-mails, τηλεφωνηματα και SMS με καθε χρηστη :worry:. Δεν γινονται αυτα παιδια. Λες και δεν εχει γραμματεις και φαρισαιους να απαντησουν αυτοι και καθεται ο ιδιος. Ελεος με το τι "ειδηση" κυκλοφορει στο διαδικτυο :mad:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@zografos

Στο τελος θα αρχισει να βλαστημαει ο Χριστοφορος που σου εστειλε αυτο αντι καποιο αλλο απο τα "βλαμενα" . Α

Ετσι ειναι, αντε καλοχρησιμοποιητο

 

 

 

Εγω παντως δεν πιστευω ουτε e-mails, ουτε συνομιλιες, ουτε SMS, ουτε τιποτα. Το προβλημα οντως υπαρχει, αλλα σιγα να μην καθεται ο Jobs, CEO μιας απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο να ανταλλασει μηνυματα, e-mails, τηλεφωνηματα και SMS με καθε χρηστη :worry:. Δεν γινονται αυτα παιδια. Λες και δεν εχει γραμματεις και φαρισαιους να απαντησουν αυτοι και καθεται ο ιδιος. Ελεος με το τι "ειδηση" κυκλοφορει στο διαδικτυο :mad:

 

 

Δε ξέρω τι λες ΕΣΥ Κώστα εμένα πάντως ο δουλειάς μου απαντάει πολλές απορίες καθημερινά! Βαριεμαι Να διαβάζω το manual κ μου απαντάει εκείνος! Ασε που παει κ το σκύλο βόλτα που κ που!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...