Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχως που μπορουμε να δουμε τα posts στα διαφορα threads σε βαθος χρονου και μπορουμε ετσι ευκολα να βγαλουμε συμπερασματα για το ποιος κανει καλοπροαιρετη κριτικη, ποιος μπαινει να πει ενα γεια και την απλη γνωμη του η οποια ειναι και απολυτα σεβαστη οταν δεν θιγει η προσβαλει κανενα, ποιος μπαινει απο περιεργεια και ποιος μπαινει μονο και μονο να κατακρινει, να κατηγορησει, να μειωσει, να επιβαλει την αποψη του, να σχολιασει αρνητικα και γενικα ποιος μπαινει επι τουτου ....................... :confused:

Εγω προσωπικα ολους αυτους απο αυτο το post και μετα θα τους αγνοω επιδεικτικα. Και ας λενε οτι θελουν, ας με πουν και fan boy, και Apple fan και ψυλομυτη και οτι τους κατεβει στο κεφαλι, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ πια οι γνωμη τους. Θα απανταω πλεον σε οσους και μονο σε οσους αξιζει να συζητας και να ανταλασσεις αποψεις :nagger: Τελος το :offtopic:, οσο και αν προσπαθουν καποιοι να ειναι ειναι "εριστικοι"

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευτυχως που μπορουμε να δουμε τα posts στα διαφορα threads σε βαθος χρονου και μπορουμε ετσι ευκολα να βγαλουμε συμπερασματα για το ποιος κανει καλοπροαιρετη κριτικη, ποιος μπαινει να πει ενα γεια και την απλη γνωμη του η οποια ειναι και απολυτα σεβαστη οταν δεν θιγει η προσβαλει κανενα, ποιος μπαινει απο περιεργεια και ποιος μπαινει μονο και μονο να κατακρινει, να κατηγορησει, να μειωσει, να επιβαλει την αποψη του, να σχολιασει αρνητικα και γενικα ποιος μπαινει επι τουτου ....................... :confused:

Εγω προσωπικα ολους αυτους απο αυτο το post και μετα θα τους αγνοω επιδεικτικα. Και ας λενε οτι θελουν, ας με πουν και fan boy, και Apple fan και ψυλομυτη και οτι τους κατεβει στο κεφαλι, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ πια οι γνωμη τους. Θα απανταω πλεον σε οσους και μονο σε οσους αξιζει να συζητας και να ανταλασσεις αποψεις :nagger: Τελος το :offtopic:, οσο και αν προσπαθουν καποιοι να ειναι ειναι "εριστικοι"

 

 

να αγιασει το στομα σου... :lol:

 

που χαθηκες ρε Κώστα; :D

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο με το θέμα, αλλα ρώτησα στο 3GS και απάντηση δεν πήρα. Όταν ανακοίνωσε η Apple το 4, κάτι είχε πει και για τις τιμές στο 3GS. Ξέρει κανείς πόσο θα πέσει περίπου; Ευχαριστώ.

 

Για την ελληνική αγορά ενδιαφέρεσαι να μάθεις?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

To iPhone 4 ξεπερνά τις 1.7 εκατομμύριο πωλήσεις στις 3 πρώτες μέρες

http://www.iphonetech.gr/blog/iphone-4-three-day-sales

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα απο το Apple Store Regent Street. Δοκίμασα πάνω απο 15 iPhone 4. Είχα δοκιμάσει και άλλα δύο στο Ο2 shop εκεί κοντά. Το θέμα με το σήμα το παρατήρησα σε όλα. Ξόδεψα αρκετές ώρες και έχω να πω τα εξής:

 

Πιστεύω ότι το πρόβλημα με το σήμα είναι σε όλες τις συσκευές. Απλά δεν είναι τόσο σοβαρό όσο παρουσιάστηκε. Δηλαδή για να πετύχω να ρίξω το σήμα κάτω στην μια μπάρα πρέπει να το κρατώ με ένα συγκεκριμένο τρόπο και να προσπαθώ να το κάνω. Μου πήρε σε όλα γύρω στα 1.5 με 2 λεπτά για να πάει απο 5 σε 1 bar. Όταν χρησιμοποιούσα το κινητο κανονικά χωρίς να έχω σαν σκοπό να ρίξω το σήμα, σε ορισμένα είδα απο 5 να γίνεται 4. Στα πλήστα το σήμα έμενε στις 5 μπάρες, και το τηλέφωνο λειτουργούσε άψογα. Επίσης να πω ότι υπάρχουν τηλέφωνα με 3, Orange, O2 και Vodafone εκεί άρα είδα όλες τις εταιρείες.

 

Δοκίμασα το FaceTime, είναι αρκετά καλό αλλά τίποτε το ιδιαίτερο. Καλή φάση που μπορείς να αλλάξεις απο τη μια κάμερα στην άλλη. Η κάμερα είναι φανταστική, τεράστια η δαιφορά με το 3GS. To video είναι επίσης πολύ καλό. Είδα και raw HD videos online και είναι πραγματικά φοβερή η ποιότητα.

 

Το τηλέφωνο είναι αρκετά βαρετό αλλά με την καλή έννοια. Εξωτερικά, το design είναι φοβερό. Πραγματικά δεν συγκρίνεται με τα προηγούμενα. Το 3G και το 3GS φαντάζουν πολύ "φτηνά" μπροστά στο iPhone 4. H oθόνη είναι απλά εκπληκτική. Προσωπικά δεν έχω δει καλύτερη σε τηλέφωνο.

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα (και έχει να κάνει με το iOS 4.0) είναι ότι δεν μπορείς να κλειδώσεις στην οθόνη σε landscape παρα μόνο σε portrait. Eιδικά όταν βλέπω video θα ήταν πιστεύω χρήσιμο.

 

Τελειώνοντας να πω ότι το προβλημα με το σήμα υπάρχει αλλά σε καμμιά περίπτωση δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σταματήσει κάποιο να πάρει το τηλέφωνο. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να μην υπήρχε το θέμα αλλά δεν είναι τόσο σοβαρό όσο νόμιζα μετά που διάβασα/είδα τόσα στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τωρα που βγηκε το iPhone 4 αν θα βγαλουν και κανενα iPod που να μοιαζει με το 4?
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τωρα που βγηκε το iPhone 4 αν θα βγαλουν και κανενα iPod που να μοιαζει με το 4?

 

H αναβάθμιση των iPod touch και γενικά των iPod συνηθίζεται να γίνεται κάθε Σεπτέμβρη. Φυσικά, δεν γνωρίζουμε τίποτα για το design εκ των πρωτέρων αλλά λογικά πάντα το iPod touch θα ακολουθήσει τα χνάρια του iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα απο το Apple Store Regent Street. Δοκίμασα πάνω απο 15 iPhone 4. Είχα δοκιμάσει και άλλα δύο στο Ο2 shop εκεί κοντά. Το θέμα με το σήμα το παρατήρησα σε όλα. Ξόδεψα αρκετές ώρες και έχω να πω τα εξής:

 

Πιστεύω ότι το πρόβλημα με το σήμα είναι σε όλες τις συσκευές. Απλά δεν είναι τόσο σοβαρό όσο παρουσιάστηκε. Δηλαδή για να πετύχω να ρίξω το σήμα κάτω στην μια μπάρα πρέπει να το κρατώ με ένα συγκεκριμένο τρόπο και να προσπαθώ να το κάνω. Μου πήρε σε όλα γύρω στα 1.5 με 2 λεπτά για να πάει απο 5 σε 1 bar. Όταν χρησιμοποιούσα το κινητο κανονικά χωρίς να έχω σαν σκοπό να ρίξω το σήμα, σε ορισμένα είδα απο 5 να γίνεται 4. Στα πλήστα το σήμα έμενε στις 5 μπάρες, και το τηλέφωνο λειτουργούσε άψογα. Επίσης να πω ότι υπάρχουν τηλέφωνα με 3, Orange, O2 και Vodafone εκεί άρα είδα όλες τις εταιρείες.

 

 

Καλησπέρα!

 

Από αυτό και μόνο που γράφεις δεν ακυρώνεται η ύπαρξη του προβλήματος; Αν δηλαδή κρατάει κάποιος κανονικά τη συσκευή και δεν έχει θέμα πού είναι το πρόβλημα; Αν δηλαδή για να πέσει το σήμερα πρέπει να το κλείσεις και με τα δύο χέρια ποιό είναι το συμπέρασμα; Προσωπικά δηλαδή μπορώ να πω ότι με μπέρδεψες. Η ερώτηση είναι η εξής... Αν κάποιος πιάσει τη συσκευή κανονικά έχει ή δεν έχει θέμα; Όχι να πάρει τις δύο παλάμες και να κλείσει μέσα τη συσκευή. Έτσι θα πέσει το σήμα σε οποιαδήποτε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Από αυτό και μόνο που γράφεις δεν ακυρώνεται η ύπαρξη του προβλήματος; Αν δηλαδή κρατάει κάποιος κανονικά τη συσκευή και δεν έχει θέμα πού είναι το πρόβλημα; Αν δηλαδή για να πέσει το σήμερα πρέπει να το κλείσεις και με τα δύο χέρια ποιό είναι το συμπέρασμα; Προσωπικά δηλαδή μπορώ να πω ότι με μπέρδεψες. Η ερώτηση είναι η εξής... Αν κάποιος πιάσει τη συσκευή κανονικά έχει ή δεν έχει θέμα; Όχι να πάρει τις δύο παλάμες και να κλείσει μέσα τη συσκευή. Έτσι θα πέσει το σήμα σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Νίκο χωρίς αυτό να συνιστά επιστημονικό πείραμα, σήμερα στο Athens Plaza όσο και αν το πιάσαμε / το κλείσαμε / το πιέσαμε / σήμα δεν χάσαμε ....

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε Κώστα αυτό δεν είναι το θέμα; Κρατάς τη συσκευή όπως θα την κρατούσες κανονικά και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

γιατι σε οποιαδηποτε...;

δεν ειναι ετσι...

αγαπητε δεν ειναι ετσι...

 

πχ παιζεις ενα παιχνιδι η κανεις surfing/ στο ιντερνετ...

 

εκει δηλαδη χανει σημα και ιντερνετ συνδεση λογικα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε Κώστα αυτό δεν είναι το θέμα; Κρατάς τη συσκευή όπως θα την κρατούσες κανονικά και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

 

Ακριβώς Νίκο. Δεν αμφισβητώ (δεν πάω τόσο μακρυά να θεωρώ κακόβουλες τις αναφορές) ότι μπορεί σε κάποιους υπό κάποιες συνθήκες λήψης να συνέβη η διακοπή, αλλά το να ανάγεται σε μείζον ζήτημα (όπως πέρισυ και πρόπερσυ οι ραγισμένες πλάτες και η διάχυση του φωτός στα πλαϊνά της οθόνης) μου φαίνεται γενικευμένη υπερβολή μετά και τη σημερινή "εμπειρία" την οποία επίσης δεν γενικεύω, απλώς αναφέρω ότι όσο και αν το "πασπατέψαμε" όχι μόνο εγώ αλλά και όλοι οι παρευρισκόμενοι, το σήμα Cosmote ανταποκρίθηκε στη διαφήμιση με την "καμπάνα".

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας τη συσκευή στο αριστερο χέρι (όπως ακριβώς σε αυτή τη φωτο: http://www.theage.com.au/ffximage/2007/05/30/iphone4_narrowweb__300x338,0.jpg) και αφου το κρατήσεις για 1 με 1.5 λεπτό, το σημά αρχίζει να πέφτει. Το έχουν κάνει όλα τα τηλέφωνα που δοκίμασα μέχρι στιγμής. Όλα ανεξαιρέτως.

 

Θα προσπαθήσω να πάω στο Apple Store αύριο βράδυ/ μεθαύριο πρωί και να τραβήξω βίντεο με 2-3 διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Όπως είπα και πριν, το πρόβλημα υπάρχει. Προσωπικά δεν θα με σταματήσει απο το να πάρω το τηλέφωνο γιατί το δοκίμασα και ο τρόπος που κρατώ συνήθως το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ δεν επηρεάζει το σήμα.

 

Το καλύτερο θα ήταν πριν κάποιος αποφασίσει να το αγοράσει, να το δοκιμάσει και να δει ο ίδιος αν επηρεάζεται απο αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας τη συσκευή στο αριστερο χέρι (όπως ακριβώς σε αυτή τη φωτο: http://www.theage.com.au/ffximage/2007/05/30/iphone4_narrowweb__300x338,0.jpg) και αφου το κρατήσεις για 1 με 1.5 λεπτό, το σημά αρχίζει να πέφτει. Το έχουν κάνει όλα τα τηλέφωνα που δοκίμασα μέχρι στιγμής. Όλα ανεξαιρέτως.

 

Θα προσπαθήσω να πάω στο Apple Store αύριο βράδυ/ μεθαύριο πρωί και να τραβήξω βίντεο με 2-3 διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Όπως είπα και πριν, το πρόβλημα υπάρχει. Προσωπικά δεν θα με σταματήσει απο το να πάρω το τηλέφωνο γιατί το δοκίμασα και ο τρόπος που κρατώ συνήθως το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ δεν επηρεάζει το σήμα.

 

Το καλύτερο θα ήταν πριν κάποιος αποφασίσει να το αγοράσει, να το δοκιμάσει και να δει ο ίδιος αν επηρεάζεται απο αυτό το πρόβλημα.

 

Τώρα μου έγινε πιο ξεκάθαρο αυτό που ήθελες να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας τη συσκευή στο αριστερο χέρι (όπως ακριβώς σε αυτή τη φωτο: http://www.theage.com.au/ffximage/2007/05/30/iphone4_narrowweb__300x338,0.jpg) και αφου το κρατήσεις για 1 με 1.5 λεπτό, το σημά αρχίζει να πέφτει. Το έχουν κάνει όλα τα τηλέφωνα που δοκίμασα μέχρι στιγμής. Όλα ανεξαιρέτως.

 

Θα προσπαθήσω να πάω στο Apple Store αύριο βράδυ/ μεθαύριο πρωί και να τραβήξω βίντεο με 2-3 διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Όπως είπα και πριν, το πρόβλημα υπάρχει. Προσωπικά δεν θα με σταματήσει απο το να πάρω το τηλέφωνο γιατί το δοκίμασα και ο τρόπος που κρατώ συνήθως το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ δεν επηρεάζει το σήμα.

 

Το καλύτερο θα ήταν πριν κάποιος αποφασίσει να το αγοράσει, να το δοκιμάσει και να δει ο ίδιος αν επηρεάζεται απο αυτό το πρόβλημα.

 

Δεν το αμφισβητώ, δες όμως αυτό εδώ το βίντεο που τραβήξαμε απόψε στο Athens Plaza ...

 

όπως και αυτό [ame=http://www.youtube.com/watch?v=FLEr0kdFAbc]εδώ[/ame] που φαίνεται καλύτερα το κράτημα.

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να το κρατήσεις περισσότερη ώρα, κοντά στο 1 με 1.5 λεπτό και τότε ξεκινάει να πέφτει. Και εγώ την πρώτη φορά νόμιζα ότι η συσκευή που κρατούσα ήταν μια χαρά. Επίσης ίσως να χρειάζεται να ακουμπά περισσότερο η παλάμη στο πλάι του τηλεφώνου.

Η ποιότητα του σήματος παίζει κι αυτή ρόλο. Σε περιοχή που το σήμα δεν είναι τόσο καλό, τα bars πέφτουν πιο γρήγορα.

 

Μακάρι να μην το κάνουν όλα, τότε θα σημαίνει ότι κάτι πήγε λάθος και μπορεί να διορθωθεί. Απλά έχω δοκιμάσει κοντά στα 16 με 17 τηλέφωνα σήμερα και το έκαναν όλα. Θα δοκιμάσω να τραβήξω βίντεο με διαφορετικά τηλέφωνα και να τα κάνω upload.

 

Πάντως πέραν απο αυτό, το τηλέφωνο απλά είναι φανταστικό. Πολύ πιο γρήγορο, και αρκετά πιο όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

....................

Απλά έχω δοκιμάσει κοντά στα 16 με 17 τηλέφωνα σήμερα και το έκαναν όλα. ..........

 

Με συγχωρεις φιλε μου αλλα σε ποια χωρα ζεις :worry:? Αμερικη ? Μου κανει εντυπωση που γραφεις οτι δοκιμασες 16 iphone 4. Που βρεθηκαν τοσες συσκευες ? :blink:

Συγγνωμη που ρωταω και δεν σε ειρωνευομαι αλλα μου εκανε εντυπωση :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Έγραψε ο φίλος ότι τα δοκίμασε στο AppStore στο Λονδίνο Κώστα.
Link to comment
Share on other sites

Έγραψε ο φίλος ότι τα δοκίμασε στο AppStore στο Λονδίνο Κώστα.

 

Α sorry δεν το προσεξα. Παντως νομιζα οτι ξεμεινανε απο συσκευες και αυτοι ειχαν τοσες για test drive ? Μπραβο :confused:. Α ρε ****το γιατι ζουμε Ελλαδα :mad:?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Το Apple Store στη Regent Street στο Λονδίνο είναι αν δεν κάνω λάθος το μεγαλύτερο Ευρωπαϊκό Apple Store. Είναι λογικό να έχουν τόσες συσκευές για επίδειξη. Μπαίνει πολύς κόσμος εκεί μέσα καθημερινά. Δε θα γινόταν αν είχαν μόνο 5-6, ειδικά τώρα στην αρχή που θέλει να πάει να το δει ο κόσμος.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις φιλε μου αλλα σε ποια χωρα ζεις :worry:? Αμερικη ? Μου κανει εντυπωση που γραφεις οτι δοκιμασες 16 iphone 4. Που βρεθηκαν τοσες συσκευες ? :blink:

Συγγνωμη που ρωταω και δεν σε ειρωνευομαι αλλα μου εκανε εντυπωση :O

 

Κανένα πρόβλημα φίλε =)

 

Στο Apple Store Regent Street ήμουν όπως πολύ σωστά είπαν οι φίλοι πιο πάνω αλλά και σε ένα O2 shop εκεί κοντά. Στο Apple Store είχε 4 τραπέζια με 6 τουλάχιστο τηλέφωνα στο καθένα, μπορεί να ήταν και 8.

 

Πάντως με ή χωρίς πρόβλημα στο σήμα, είναι πολύ δύσκολο να βρεις τη συσκευή in stock. Ήταν όλα τα καταστήματα sold out. Και το γεγονός ότι είναι πλεόν sim free επίσημα απο την Apple κάνει τα πράματα ακόμα πιο δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Και το κόστος αυτού:$187.51

iPhone 4 Carries Bill of Materials of $187.51, According to iSuppli

 

http://img17.imageshack.us/img17/1249/33549450.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Και το κόστος αυτού:$187.51

iPhone 4 Carries Bill of Materials of $187.51, According to iSuppli

 

Μια μικρή διόρθωση αν μου επιτρέπεις. Αυτό είναι μόνο το κόστος των υλικών και δεν συμπεριλαμβάνει τίποτα άλλο. Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι αρκετά υψηλό.

Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνική αγορά ενδιαφέρεσαι να μάθεις?

Ναι εννοείται! (Thx for replying!)

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...