Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Δες εδω ευκρινεια

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/10x0624noiret54x690.jpg

http://www.engadget.com/photos/iphone-4-vs-samsung-galaxy-s-display-face-off/#3115593

 

Πες με χαζο,αλλα νομιζω οτι στο Samsung βλεπουμε πιο πολυ απο την σελιδα,ενω εχει μικροτερη αναλυση οθονης,αρα στο iPhone 4 εχουν κανει zoom,οποτε ΟΧΙ δεν κοιταω ευκρινεια!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες με χαζο,αλλα νομιζω οτι στο Samsung βλεπουμε πιο πολυ απο την σελιδα,ενω εχει μικροτερη αναλυση οθονης,αρα στο iPhone 4 εχουν κανει zoom,οποτε ΟΧΙ δεν κοιταω ευκρινεια!!

+10000000!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες με χαζο,αλλα νομιζω οτι στο Samsung βλεπουμε πιο πολυ απο την σελιδα,ενω εχει μικροτερη αναλυση οθονης,αρα στο iPhone 4 εχουν κανει zoom,οποτε ΟΧΙ δεν κοιταω ευκρινεια!!

 

Ξεχασες την πανω σειρα στο iphone:happy:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους πρώτους υπολογισμούς χθες, πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νέου iPhone πουλήθηκαν 1,500,000 κομμάτια. Αυτό αποτελεί ρεκόρ αφού τόσο το 3G όσο και το 3GS όταν είχαν βγει είχαν πουλήσει περίπου 1,000,000 κομμάτια την πρώτη μέρα.

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/06/iphone-4_25.html

 

μονο γι'αυτο το λογο δεν χρειαζεται να το σκεφτεσε .

εγω το περιμενω πως και πως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέμε βλακείες σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό....ακόμα και σε αυτό της φωτογραφίας που έχω....είχε σήμα edge 5/5 γραμμές και μόνο που το πιάνεις στο χέρι σου χάνει μια γραμμή....μετά από λίγο χάνει και άλλες 2 γραμμές και γυρνάει σε gsm...μόλις το αφήνεις κάτω γίνεται πάλι 5/5 με σήμα edge...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson K810i, 4/5. Στην ίδια θέση με το χέρι πάνω στην κεραία 0/5. Μόλις αφήνω την κεραία 4/5. Όσοι χρήστες κι αν το κάνουν θα δουν ότι αυτό γίνεται. Μήπως να κάνω κι εγώ παράπονα στην Sony Ericsson;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson K810i, 4/5. Στην ίδια θέση με το χέρι πάνω στην κεραία 0/5. Μόλις αφήνω την κεραία 4/5. Όσοι χρήστες κι αν το κάνουν θα δουν ότι αυτό γίνεται. Μήπως να κάνω κι εγώ παράπονα στην Sony Ericsson;

Εχεις δηλαδη το χερι σου πανω στη κεραια σε κανονικη χρηση του τηλεφωνου; Ειναι δηλαδη τοποθετημενη εκει που πιανεις το κινητο; Το βιβλιο οδηγιων σου αναφερει να μην ακουμπας την κεραια ασκοπα;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

iphone 4 vs HTC evo 4G...μπορει σε μερικα specs το evo να υπερτερει αλλα επι του πρακτεου το iphone κερδιζει την ναυαρχιδα της HTC σχετικα ανετα...μενει το συγκριτικο με το samsung galaxy s και το motorola droid x.

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/iphone-vs-evo-toptop-1.jpg

 

-The EVO scores an obvious win on size, but the iPhone certainly has it on pixel density -- approaching that of a printed page -- and even resolution (960 x 640 vs. 800 x 480), and we found it to be a brighter, higher quality display as well.

 

-The EVO wins the spec war, but in practice we tend to prefer the photos and video produced by the iPhone. It has better sound and less artifacting when shooting video, with a higher framerate at 720p of 30 fps, vs. the EVO's 24. Photos seem better as well, with less JPEG artifacting, less grain, and less chromatic aberration.

 

- We're confident that most people can survive with the EVO, but if you want battery "comfort," the iPhone is the best bet.

 

-The EVO benefits from its extra real estate -- the keyboard is almost too large in portrait -- and we like some of the ways HTC handles prediction, like offering multiple word alternatives as you type, but the iPhone still offers the best touchscreen keyboard we've ever used in actual practice,

 

-For everybody else, the iPhone is the cleaner solution, and in the multitasking-enabled apps we've been using so far, we'd say the iOS approach is usually sufficient

 

http://www.engadget.com/2010/06/25/iphone-4-or-evo-4g-which-one-should-you-get/

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δηλαδη το χερι σου πανω στη κεραια σε κανονικη χρηση του τηλεφωνου; Ειναι δηλαδη τοποθετημενη εκει που πιανεις το κινητο; Το βιβλιο οδηγιων σου αναφερει να μην ακουμπας την κεραια ασκοπα;

Η κεραία στο εν λόγω κινητό είναι εκεί που κατά 99% δεν θα πιάσεις ποτέ σου, πάνω πάνω πίσω από το ακουστικό. Με αυτό θέλω να πω ότι δεν είναι κάποιο σφάλμα software ή hardware, το ότι πρόκειται για fail της Apple που έβαλε εκεί που έβαλε την κεραία είναι άλλο θέμα (αν και αν λειτουργεί κανονικά δεν θα έπρεπε να απασχολεί κανέναν).

 

PS: Άνοιξε ένα user manual οποιουδήποτε κινητού της ΝΟΚΙΑ να δεις ότι σε όλα λέει να μην ακουμπάς την κεραία.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία στο εν λόγω κινητό είναι εκεί που κατά 99% δεν θα πιάσεις ποτέ σου, πάνω πάνω πίσω από το ακουστικό. Με αυτό θέλω να πω ότι δεν είναι κάποιο σφάλμα software ή hardware, το ότι πρόκειται για fail της Apple που έβαλε εκεί που έβαλε την κεραία είναι άλλο θέμα (αν και αν λειτουργεί κανονικά δεν θα έπρεπε να απασχολεί κανέναν).

 

PS: Άνοιξε ένα user manual οποιουδήποτε κινητού της ΝΟΚΙΑ να δεις ότι σε όλα λέει να μην ακουμπάς την κεραία.

Μα γι αυτο στο ρωτησα. Οταν ενα κατασκευστης γνωριζει τις επιπτωσεις του να ακουμπας την κεραια, την τοποθετει σε μερος που δεν επηρεάζει τη χρηση και σε προειδοποιει στο βιβλιο οδηγιων ωστε να γνωριζεις τις επιπτωσεις, δεν μπορουμε να κατηγορησουμε μια τετοια εταιρεια , οπως το τηλεφωνο της nokia που ανεφερες που μονο εσκεμενα μπορεις να προκαλεσεις απωλεια σηματος, σε αντιθεση με το iphone που η ορθη χρηση ειναι η μη προτεινομενη απο την apple....

 

PS. Ειχα κινητο με εσωτερικη κεραια και εχω διαβασει την προειδοποιηση απο το 2001 (nokia 6210)

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η κριτικη θα ηταν καλυτεραν αν ηταν ουσιωδη.....

Τελικα ξερει κανεις αν γινεται να το αγορασει κανεις απο μηλοκαταστημα και να ενεργοποιησει την ΑΤ&Τ σπιτι του?????:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

1.500.000 κομματια πουλησε το ΣΚΑΡΤΟ iphone 4 ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ,,,, ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΤΟ EBAY ΣΕ ΤΙΜΗ ευκαιριας γιατι δεν εχει ΣΗΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ , αν βρειτε κανενα .... το θελω αμεσα ....

και για να αλλαξουμε θεμα επιτελους

 

τα σπαει το κινητο ειναι σιγουρα η επομενη αγορα μου

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4 vs HTC EVO 4G

 

iMovie

 

1.5 εκατομμύρια iPhone 4 την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας

http://www.9to5mac.com/apple_iphone_sales_huge

 

iPhone 4 camera beats the smartphone competition

http://www.macworld.com/article/152314/2010/06/iphonecameratests.html

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να παραμείνουμε στο θέμα και όσο για vs και flame συζητήσεις υπάρχουν ανάλογα θέματα..

 

Τα άσχετα μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Η κριτικη θα ηταν καλυτεραν αν ηταν ουσιωδη.....

Τελικα ξερει κανεις αν γινεται να το αγορασει κανεις απο μηλοκαταστημα και να ενεργοποιησει την ΑΤ&Τ σπιτι του?????:cry::cry:

 

Φίλε μου σχετικά με το μηλοκατάστημα , έχω μια απορία γτ λέει οτι κοστίζει 199δολ ?

Αν διάβασα σωστά κάτι για επιλεγένους πελάτες λεει και για επιστροφή του 3gs?

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?aid=AIC-WWW-NAUS-K2-BUYNOW-IPHONE-INDEX

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια θα ηθελα να αναφερω το εξης :δυστηχως πολυ ειναι αυτοι που μεσω του forum πουλουνν iphone 4 χωρις τελικα να το εχουν πραγματικα,ισως εχουν το βιτσιο να ξεσηκωνουν τον κοσμο και να δοκιμαζουν τα ποσα pm θα λαβουν .Παρακαλω-προκαλω τους διαχειριστες να το ελενξουν ....ιειναι κριμα !!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σχετικά με το μηλοκατάστημα , έχω μια απορία γτ λέει οτι κοστίζει 199δολ ?

Αν διάβασα σωστά κάτι για επιλεγένους πελάτες λεει και για επιστροφή του 3gs?

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?aid=AIC-WWW-NAUS-K2-BUYNOW-IPHONE-INDEX

καλησπερα...λεει οτι κοστιζει τοσο με την προυποθεση οτι κανεις 2ετες συμβολαιο με τον αμερικανικο παροχο ΑΤ&Τ...απλα το θεμα ειναι αν γινεται καποιο φυσικο προσωπο εκει να το αγορασει σε αυτη τη τιμη και να εχει τη δυνατοτητα να κανει την ενεργοποιηση στο σπιτι του..αλιως η τιμη του σαν τηλεφωνο ειναι στα 599 και 699 δολλαρια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...λεει οτι κοστιζει τοσο με την προυποθεση οτι κανεις 2ετες συμβολαιο με τον αμερικανικο παροχο ΑΤ&Τ...απλα το θεμα ειναι αν γινεται καποιο φυσικο προσωπο εκει να το αγορασει σε αυτη τη τιμη και να εχει τη δυνατοτητα να κανει την ενεργοποιηση στο σπιτι του..αλιως η τιμη του σαν τηλεφωνο ειναι στα 599 και 699 δολλαρια...

 

Εννοείς να το ενεργοποιήσει κάποιος στην Αμερική?

Ωραία αν το πάρω στα 599 θα είναι κομπλέ θα το λειτουργώ κανονικά, έρχεται Ελάδα?

Γιατι αν δεν κάνω κάθος Ελλάδα θα το φέρει η vodafone και θα στο δίνει μονο με πάγιο, όπως έκανε πέρισυ με το 3gs.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρε ο ξαδερφος μου....Το προβλημα με την κεραια απλα ειναι απογοητευτικο .... ακομα και full σημα να εχεις... κοβεται η κληση οταν το κρατας...

 

Αναβαλεται λοιπον προσωρινα η αποστολη με usps ... Ειμαι πολυ απογοητευμενος ρε ****το....ΜΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΛΑΤΩΜΑ ???

Περασαν ΟΛΑ τα iphone απο τα χερια μου ...ειδαμε βουτια στην ποιοτητα με το 3g(Πλαστικουρα,ραγισματα,κιτρινες οθονες)... και τωρα που ειπαν να σοβαρευτουν κανουν τοσο παιδια λαθη που δεν κανει η τευεταια κινεζικη εταιρια....πιστευω οτι θα βγει revision ....υπαρχει μεγαλη πιεση

 

Κατα τα αλλα κορυφαιο....βιντεο ..βιντεοκληση περα απο καθε φαντασια....

Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι καποιος αν γινεται ετσι δλδ να μπορει να το αγορασει ως συσκευη μονο απο το καταστημα και να πρεπει να κανει μετα την ενεργοποιηση του συμβολαιου στο σπιτι του(η να μην την κανει καθολου...)

 

]στα 599 και παλι θα ειναι "κλειδωμενο"να λειτουργει με σιμ της ΑΤ&Τ αλλα για αυτο δεν ειμαι ακομα σιγουρος ψαχνομαι και εγω...Οσο για το θεμα με το σημα αν οντως θεωρησουμε οτι εχει προβλημα(που κατα τη γνωμη μου δεν θα εχει)πρεπει να ειναι καποιο μεμονωμενο ελλατωμα σε μια παρτιδα κινητων....

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

(ελπιζω να παιρνετε απο αστεια :) )

 

Η Apple, οπως παντα αφουγκράζεται τις αναγκες των καταναλωτων της , παρουσιαζει το επομενο Iphone μοντελλο. Τωρα βεβαια πρεπει να επιβεβαιωθει αν θα ειναι αναβαθμιση του Iphone 4 ή καποιο εντελλως νεο μοντελλο (iphone 5????)

Eιδωμεν!!!

 

Ιδου η πρωτη επισημη photo:

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα σκοπό να το πάρω άμεσα τώρα το σκέφτομαι γιατί το θέμα με την κεραία δείχνει να είναι σοβαρό και υπαρκτό ......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...