Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, επέστρεψα απο το Apple Store. Έχω να πω τα εξής:

 

1) Το πρόβλημα υπάρχει στα περισσότερα τηλέφωνα. Σήμερα βρήκα ένα που ΔΕΝ παρουσίασε το πρόβλημα. Αυτό το θεωρώ θετικό γιατί πάει να παεί ότι υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα.

 

2) Δοκιμάσαμε μια θήκη ενός 3GS σε τηλέφωνο που παρουσιάζε το πρόβλημα και δεν είδαμε καμμιά αλλαγή: To iPhone 4 συνέχισε να χάνει το σήμα.

 

3) Δοκιμάσαμε ένα άλλο τηλέφωνο που παρουσιάζε το πρόβλημα με ένα Apple Bumper και το πρόβλημα σταμάτησε να παρουσιάζεται. Όσο και αν προσπάθησαμε δεν καταφέραμε να ρίξουμε το σήμα.

 

4) Όσες φορές και αν δω το τηλέφωνο είμαι έκπληκτος με την εμφάνιση και το built quality. Πραγματικά είναι φανταστικό, κρίμα που υπάρχει το πρόβλημα με το σήμα.

 

Έχω κάποια βίντεο αλλά είναι πολύ κακής ποιότητας. Αν ενδιαφέρεστε όμως μπορώ να τα ανεβάσω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μotorola Droid x vs Iphone 4

http://blog.laptopmag.com/superphone-face-off-iphone-4-vs-motorola-droid-x/1

 

Round 1: Design-->WINNER: iPhone 4

Round 2: Display-->WINNER:No Winner

While some may prefer the bigger screen on the Droid X, we give the edge to the iPhone 4 because of its breakthrough pixel depth and superior viewing angles

Round 3: Keyboard-->WINNER: Draw

Round 4: Interface and Software-->WINNER: Draw

Round 5: Multitasking-->WINNER: Droid X

Round 6: Specs and Performance-->WINNER: Draw

Round 7: E-mail and Messaging-->WINNER: Draw

Round 8: Web Browsing-->WINNER: Droid X

Round 9: Apps-->WINNER: iPhone 4

Round 10: Camera and Camcorder-->WINNER: iPhone 4

Round 11: Maps and GPS-->WINNER: Motorola Droid X

Round 12: Music and Video-->WINNER: iPhone 4

Round 13: Special Features-->WINNER: Droid X

Round 14: Accessories-->WINNER: iPhone 4

Round 15: Call Quality-->WINNER: Droid X

Round 16: Battery Life-->WINNER: Draw

Round 17: Pricing and Value-->WINNER: Draw

 

Verdict

OVERALL WINNER: iPhone 4

 

This was a really close call. The iPhone 4 took 6 rounds outright, the Droid X won 5, and the two devices tied the other 6 rounds. If you’re on Verizon, the Droid X is easily the carrier’s best smart phone yet. It’s quite powerful, and we really like its large 4.3-inch display and fantastic multitouch keyboard, not to mention free turn-by-turn GPS. The Droid X also beats the iPhone 4 when it comes to web surfing speed (in most cases) and call quality, and its mobile hotspot capability and HDMI port are stand-out features.

Link to comment
Share on other sites

Μotorola Droid x vs Iphone 4

http://blog.laptopmag.com/superphone-face-off-iphone-4-vs-motorola-droid-x/1

 

Round 1: Design-->WINNER: iPhone 4

Round 2: Display-->WINNER:No Winner

While some may prefer the bigger screen on the Droid X, we give the edge to the iPhone 4 because of its breakthrough pixel depth and superior viewing angles

Round 3: Keyboard-->WINNER: Draw

Round 4: Interface and Software-->WINNER: Draw

Round 5: Multitasking-->WINNER: Droid X

Round 6: Specs and Performance-->WINNER: Draw

Round 7: E-mail and Messaging-->WINNER: Draw

Round 8: Web Browsing-->WINNER: Droid X

Round 9: Apps-->WINNER: iPhone 4

Round 10: Camera and Camcorder-->WINNER: iPhone 4

Round 11: Maps and GPS-->WINNER: Motorola Droid X

Round 12: Music and Video-->WINNER: iPhone 4

Round 13: Special Features-->WINNER: Droid X

Round 14: Accessories-->WINNER: iPhone 4

Round 15: Call Quality-->WINNER: Droid X

Round 16: Battery Life-->WINNER: Draw

Round 17: Pricing and Value-->WINNER: Draw

 

Verdict

OVERALL WINNER: iPhone 4

 

This was a really close call. The iPhone 4 took 6 rounds outright, the Droid X won 5, and the two devices tied the other 6 rounds. If you’re on Verizon, the Droid X is easily the carrier’s best smart phone yet. It’s quite powerful, and we really like its large 4.3-inch display and fantastic multitouch keyboard, not to mention free turn-by-turn GPS. The Droid X also beats the iPhone 4 when it comes to web surfing speed (in most cases) and call quality, and its mobile hotspot capability and HDMI port are stand-out features.

 

Καλα, τωρα πηραν και συγκρινουν ο,τι μηχανημα βρουν μπροστα τους.

Αν αψηφησεις το μεγεθος, δεν υπαρχει συγκριση. Το Droid X κανει πολλα πραγματα περισσοτερα...

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα περι συγκρισεις μου την δινουν στα νευρα.. οντως βρισκουν οτι κινητο θελουν και το συγκρινουν.. τι να πω... εγω πιστευω οτι ειναι οπως το δει κανεις... και εγω δεν αγορασα το iphone 3 πηρα ενα ΝΟΚΙΑ αλλα το μετανιωσα.. βλεποντας και κανοντας ειναι η δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

...όπως... ?

 

Και μονο η χαοτικη διαφορα στην οθονη σου επιτρεπει να κανεις πολυ περισσοτερα πραγματα. Η ωφελιμη διασταση για να δουλεψεις (και το τονιζω να δουλεψεις, οχι να δεις καμια φωτο και να ανοιξεις κανα .pdf στα γρηγορα) ειναι σαφως μεγαλυτερη.

Οπως και να εχει, η συγκριση ειναι ανιση και ακυρη μεταξυ των 2.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κορυφαίο θα ηταν αν είχε δίπλα στο "Coincidence?" ενα "i dont think so..."
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω πως ολα τα προβληματα που δεν εχουν φανει ακομα θα φανουν πολυ γρηγορα οποτε και θα διορθωθουν σιγουρα ....Οποτε αν εισαι κατοχος 3gs κανεις μια ωραια πρακτικη το iOS 4 και περιμενεις το iphone 4 με τα οποια προβληματα διορθωμενα.:lol: Μονο μην μας πασαρουν τα προβληματικα στην Αρχη εδω στην Ελλαδα και γιαυτο προσωπικα θα περιμενω να το παρει ο μισος ντουνιας εδω και μετα εγω :)
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε πότε θα το φέρουν και Ελλάδα.....Γιατί να μην έχουμε και εμείς ένα apple store???Στο μεσαίωνα ζούμε??? Edited by geofrafe1
Το κορμί σας το προσέχετε???:p
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κορυφαίο θα ηταν αν είχε δίπλα στο "Coincidence?" ενα "i dont think so..."

 

Πράγματι,"Τυχαίο?Δεν νομίζω..." :p

 

Πάντως είναι κακή ένδειξη για την αποτελεσματικότητα των δοκιμών που κάνουν οι μηχανικοί τη Apple,πριν απελευθερωθεί ένα προιόν στην αγορά.Αν και επιμένω οτι τελικά συμπεράσματα δεν μπορούμε να βγάλουμε ακόμη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Θα πάει φίλος στη Νέα Υόρκη τον Ιούλιο. Μπορεί να αγοράσει ένα 4 από Apple Store χωρίς συμβόλαιο, δηλαδή τη συσκευή σκέτη;

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δε προλαβαίνω να ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα, χάρη στους φίλους και συνforumίτες Χριστόφορο και Κώστα, ήρθε στα χέρια μου ένα iPhone 4 16Gb σε μαύρο χρώμα.

 

Λόγο φόρτου εργασίας, κατάφερα τελικά να ασχοληθώ λίγο μαζί του το βράδυ, για μερικές ώρες όπου ίσα-ίσα κατάφερα να παίξω λίγο μαζί του και να συγχρονίσω email, contacts, calendars κλπ με το Mac μου αλλά και το MobileMe ώστε να είναι λειτουργικό το τηλέφωνο την επόμενη ημέρα (σήμερα).

 

Σήμερα όλη μέρα έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Καταρχήν, έχω ήδη μιλήσει τουλάχιστον 3 (ίσως και περισσότερες) ώρες σε εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις.

 

Δεν μπορώ να πω ακόμα ότι έχω δει διεξοδικά το iPhone 4, ούτε το iOS 4.0, αλλά μετά από μερικές ώρες συμβίωση μαζί του, μπορώ να πω μερικά πράγματα:

 

Το πρώτο πράγμα που παρατηρείς στο τηλέφωνο είναι η πραγματικά εξαιρετική ποιότητα κατασκευής ! Η Apple, σ' αυτό τον τομέα ξεπέρασε τον εαυτό της ! Το τηλέφωνο μοιάζει και είναι ιδιαίτερα στιβαρό.

 

Όσον αφορά τις διαστάσεις, μοιάζει στενότερο και μακρύτερο αλλά και ελάχιστα βαρύτερο από το 3GS, ενώ ουσιαστικά είναι απλά λεπτότερο, κάτι που δε φαίνεται εξαρχής, λόγω της καμπυλότητας του πίσω πλαστικού του 3GS (στα άκρα).

 

Το δεύτερο πράγμα που με εντυπωσίασε, είναι η οθόνη του, η οποία είναι απλά εκθαμβωτική ! Φωτεινή, με ζωντανά χρώματα και ανάλυση που κάνει την οθόνη του 3GS να δείχνει απαρχαιωμένη ! Πραγματικά πλέον στο 3GS έβλεπα pixels, ενώ στο 4 είναι σχεδόν αδύνατο να τα δεις ...

 

Το τρίτο θετικό είναι η camera η οποία πραγματικά βγάζει πολύ-πολύ καλές photos για camera κινητού και τραβάει πολύ καθαρό video σε HD χωρίς pixelιασμα, χωρίς καθυστερήσεις και με πολύ καθαρά εικόνα, χρώμα αλλά ακόμα και ήχο. Επίσης πολύ καλή δουλειά έχει γίνει και με το Flash που κάνει τη νύχτα μέρα, αλλά και με τη μπροστινή camera, χωρίς όμως να έχω καταφέρει να δοκιμάσω το FaceTime λόγω έλλειψης άλλου iPhone4 (άτιμη Apple). Κανένας εθελοντής υπάρχει γι' αυτό ?

 

Γενικά το τηλέφωνο, μέχρι σήμερα με έχει ενθουσιάσει με τις επιδόσεις του και τους χρόνους απόκρισης. Να πω εδώ ότι λόγω έλλειψης JB δεν έχω πολλά ούτε βαριά Applications μέσα, αλλά ότι δοκίμασα να τρέξω από Games και Apps τρέχει αρκετά γρηγορότερα από ότι στο 3GS.

 

Βέβαια, το iOS4 μοιάζει λιγότερο "σταθερό" (αν μπορείς να πεις κάτι τέτοιο για Hard/Soft της Apple) από τον προκάτοχο του και περιμένω πολλές και σημαντικές βελτιώσεις στα επόμενα UpDates, αλλά έχει πλέον ενσωματώσει πολλά χρησιμότατα χαρακτηριστικά, χαρακτηριστικά που έλειπαν και οδηγούσαν αναγκαστικά (???) στη λύση του JB τους χρήστες ... για παράδειγμα τα Folders, είναι πραγματικά εξαιρετικά !

 

Όσον αφορά το πολυσυζητημένο θέμα της λήψης τώρα ...

 

Τις πρώτες ώρες προσπαθούσα να αναπαράγω τρόπους κρατήματος που έβλεπα σε διάφορα videos στο net για να αναπαράγω το πρόβλημα, αλλά ΔΕΝ τα κατάφερα ! Μετά από πολλές μα πολλές (πιστέψτε με) δοκιμές, έχω καταλήξει στα εξής:

 

Το τηλέφωνο, μάλλον πράγματι έχει κάποιο μικρό θέμα είτε με τη λήψη, είτε με την απεικόνιση της λήψης ??? (μπάρες λήψης). Γενικά το σήμα δείχνει να αυξομειώνεται ακόμα και όταν είναι αφημένο κάπου ... Μη φανταστείτε τίποτα ιδιαίτερο, αλλά σε σημεία που το 3GS μου είχε 4 μπάρες σταθερά ας πούμε, το 4 παίζει στις 3-4 μπάρες ! Επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω αν είναι θέμα σήματος ή απεικόνισης ! Εξάλλου, σε κάθε περίπτωση, από το πρωί όχι μόνο μπορούσα να μιλήσω, αλλά είχα και εκπληκτική ποιότητα ήχου, τόσο εγώ όσο και ο συνομιλητής μου ! Όμως, τουλάχιστον δυο φορές, διακόπηκε κάποια κλήση μου. Ίσως ήταν θέμα σήματος, ίσως και όχι ... απλά το αναφέρω. Ίσως αν δεν είχε γίνει όλος αυτός ο ντόρος να μην το έδινα καν σημασία ... Επίσης, μου έκανε 3-4 φορές διακοπή η σύνδεση με το Bluetooth του αυτοκινήτου, κάτι που δεν είχε γίνει ΠΟΤΕ με το 3GS μου μέχρι τώρα !

 

Πάντως γενικά, όταν πιάνεις το τηλέφωνο με το αριστερό χέρι και με την παλάμη σου κλείνεις την κάτω αριστερή γωνία, μειώνεις κάπως το σήμα ... μάλιστα, σε χώρο με πολύ κακή λήψη (1 μπάρα) κατάφερα να το κάνω να μου δείξει "Καμία Υπηρεσία". Βέβαια αυτό εγώ το θεωρώ φυσιολογικό ... από τη στιγμή που "κλείνεις" την κεραία, θα μειωθεί το σήμα ! Θα συνέβαινε σε οποιαδήποτε συσκευή !

 

Θα ξαναπώ εδώ, ότι η συμβίωση μου με τη συσκευή αριθμεί κάποιες ώρες, απλά είναι ώρες πραγματικής χρήσης και όχι "παιχνίδι" σε κάποιο κατάστημα. Θεωρώ ότι πιθανόν το τηλέφωνο να έχει κάποιο μικρό ίσως θέμα είτε με τη λήψη, είτε με την απεικόνιση ! Νομίζω ότι αντίστοιχα θέματα είχαμε και σε προηγούμενα UpDates και μάλλον θα διορθωθεί/βελτιωθεί σε κάποιο επόμενο UpDate !

 

Τέλος, επειδή πραγματικά έχω κουραστεί να διαβάζω "μπούρδες" και συγχωρήστε μου τη λέξη, αλλά πραγματικά για μπούρδες πρόκειται !

 

Τηλέφωνα εκεί έξω υπάρχουν πολλά ! Πάρα πολλά ! Το καθένα έχει κάποια δυνατά σημεία και είναι περισσότερο ή λιγότερο καλύτερο σε κάποια πράγματα. Επίσης, η επιλογή τηλεφώνου, εκτός από αντικειμενικά κριτήρια (καλύτερη camera, λειτουργίες κλπ) έχει και υποκειμενικά κριτήρια (design κλπ) οπότε περί ορέξεως ..

 

Το iPhone ΟΧΙ, δεν είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ τηλέφωνο. Σίγουρα, αντικειμενικά όχι σε όλους τους τομείς. Υπάρχουν τηλέφωνα που κάνουν περισσότερα πράγματα και πιθανόν με λιγότερα χρήματα.

 

Αλλά !

 

1. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, απλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. Γενικά Apple σημαίνει ποιότητα κατασκευής και design ... πάντα η εταιρία αφιέρωνε πολύ φαιά ουσία στο design και στην ποιότητα.

 

2. Όσον αφορά την απλότητα, τη χρηστικότητα, το User Interface και το όλο concept του χειρισμού του τηλεφώνου, απλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο ! Τα πάντα γίνονται απλά, ιδιαίτερα απλά, πραγματικά με τον απλούστερο, εξυπνότερο και καλύτερο τρόπο. Τα πάντα γίνονται ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ εύκολα με το δάκτυλο !

 

3. Όσον αφορά την Touch Screen και το Multitouch, πραγματικά όσο απλό κι αν είναι, δεν κατάφερε ακόμα κανένας μα κανένας να το αντιγράψει ! Όσο κι αν προσπάθησε !

 

Μπορεί να μην υποστηρίζει Flash (έχει κόλλημα η Apple, τι να κάνουμε ?) μπορεί να μην έχει αναφορά παράδοσης, μπορεί γενικά να μην κάνει διάφορα πράγματα, τόσο απλά, που πραγματικά απορούμε όλοι γιατί η Apple δεν τα έδωσε ... αλλά πως να το κάνουμε, αυτή τη στιγμή τουλάχιστον είναι το μοναδικό που ξεφεύγει από τον ανταγωνισμό σε απλότητα, χρηστικότητα, σταθερότητα και πρωτοτυπίες ! Δεν είναι πραγματικά τυχαίο ότι εδώ και 2-3 χρόνια, όλοι αντιγράφουν την Apple και το iOS (βλέπε interfaces, βλέπε AppStores κλπ κλπ). Επίσης, όλες οι καλές συσκευές που βγαίνουν, είναι iPhone Killers ! Που είναι όμως μετά από λίγους μήνες πωλήσεων ? Που είναι το XPeria ? Που είναι το Omnia ? Που είναι το HTC HD ? Ακόμα και το πολυδιαφημισμένο ως αντίπαλο δέος, Android με όλες τις πραγματικά καταπληκτικές σε HardWare συσκευές, ΠΟΥ είναι ? Πιθανών να έχει potential, αλλά ακόμα δεν κατάφερε όχι μόνο να κάνει τη διαφορά, αλλά ουσιαστικά παραπαίει ανάμεσα στα WM και κάποιες κακές αντιγραφές από το iOS ...

 

Δε χρειάζεται να είσαι FunBoy ... δε χρειάζεται να είσαι Hatter ... Τηλέφωνα υπάρχουν πολλά. Πολλά από αυτά κάνουν περισσότερα πράγματα από το iPhone. Ότι κάνει όμως το iPhone, το κάνει με τον καλύτερο, τον απλούστερο αλλά και τον εντυπωσιακότερο τρόπο ! Ναι, συμφωνώ ότι η Apple τραβάει συγκεκριμένα κολλήματα, αλλά πραγματικά οι συσκευές που έφτιαξε τα τελευταία χρόνια (iPods, iPhones, iMacs, MacMinis κλπ κλπ) την τοποθετούν πολύ-πολύ ψηλά στο Hall of Fame των gadgetάκιδων ! Τόσο σε design όσο και σε λειτουργικότητα ! Αποδεχθείτε το !

 

Αυτά τα λίγα είχα να πω ... ας μην το κάνουμε VS, πραγματικά δε χρειάζεται και δε θα μπω καν στον κόπο να ασχοληθώ και να σχολιάσω "εμπρηστικά" μηνύματα.

 

Γράφοντας αυτό το μήνυμα ΔΕ φιλοδοξούσα να γράψω review, εξάλλου υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλά στο net. Απλά έχοντας πλέον τη συσκευή στα χέρια μου και σε πραγματικές συνθήκες χρήσης, σκέφτηκα να γράψω 2-3 πράγματα που μου άρεσαν αλλά και δε μου άρεσαν στη συσκευή !

Edited by zografos

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου!

 

Για FaceTime κλήση υπάρχει λύση,αν κα δε νομίζω να σου δουλέψει

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου!

 

Για FaceTime κλήση υπάρχει λύση,αν κα δε νομίζω να σου δουλέψει

 

Πρώτη δοκιμή ΔΕΝ ... Αλλά λογικά είμαι εκτός ωραρίου ...

 

Anyway, κάποιος φίλος θα βρεθεί για testing αργά ή γρήγορα !

 

φίλε απο πού το αγόρασες αν επιτρέπεται??

 

Μου το έφεραν από Apple Store στην Αγγλία.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zografos, το "κούμπωμα" στο χέρι πως είναι? Κάθεται καλά η συσκευή?

Ρωτάω γιατι το 3GS με τις καμπύλες στο πίσω μέρος μου φαίνεται πιο εργονομικό σε σύγκριση με αυτό που είναι τετραγωνοποιημένο.

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο???Για να ξέρουμε σε τι επίπεδο θα κυμαίνονται οι τιμές στην Ελλάδα...
Το κορμί σας το προσέχετε???:p
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zografos, το "κούμπωμα" στο χέρι πως είναι? Κάθεται καλά η συσκευή?

Ρωτάω γιατι το 3GS με τις καμπύλες στο πίσω μέρος μου φαίνεται πιο εργονομικό σε σύγκριση με αυτό που είναι τετραγωνοποιημένο.

Καλορίζικο!

 

Είναι σίγουρα διαφορετικό. Ακόμα δεν μπορώ να πω ότι το έχω συνηθίσει !

 

Πόσο???Για να ξέρουμε σε τι επίπεδο θα κυμαίνονται οι τιμές στην Ελλάδα...

 

Έχει τιμές στο AppStore ... μπορείς να δεις αναλυτικά πόσο κοστίζει στις χώρες που κυκλοφορεί. Όσον αφορά την Ελλάδα, ακόμα ΜΟΝΟ υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φίλε zografos, το "κούμπωμα" στο χέρι πως είναι? Κάθεται καλά η συσκευή?

Ρωτάω γιατι το 3GS με τις καμπύλες στο πίσω μέρος μου φαίνεται πιο εργονομικό σε σύγκριση με αυτό που είναι τετραγωνοποιημένο.

Καλορίζικο!

ακριβως,και εγω την ιδια αισθηση εχω,δεν μου αρεσε πολυ το κρατημα του 4 σε σχεση με το 3gs
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ζωγραφε μια απλή ερώτηση.

Μιας που είχες 3gs και τωρα έχεις το 4αρι :

Αξίζει κάποιος απο 3gs να παει στο 4αρι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...