Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν ήμουν με jailbreak. Επίσης τι είναι tethered;

 

η διαφορά του tethered με το κανονικό ειναι πως αμα σου κλείσει απο μπαταρία ή κάνεις reboot, μετά δεν θα δουλεύει το safari και αυτά που εχεις περάσει απο cydia. θα πρέπει να το συνδεσεις ξανά στο pc και να τρέξεις το redsnow για να λειτουργεί πλήρως. τηλέφωνο και μηνύματα εννοείται θα δουλεύουν κανονικά.

οπότε αν δεν ξεμενεις απο μπαταρία, ειναι το ιδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ios 7 θα είναι διαθέσιμο για το 4άρι?

 

Ναι φυσικά αλλά όχι με όλες τις λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι να έχουμε . παρατηρώ στο iPhone 4 ios 6.1.3 τον τελευταίο καιρό αργή στο θέμα ιντερνέτ αλλά πιο πολύ στο 3g , το κάνει και σε κανέναν άλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Σε iphone 4 χωρίς jailbreak υπάρχει τρόπος να κάνουμε tethering?

Βασικά θέλω να δώσω internet απο iphone4 σε ipad mini

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Σε iphone 4 χωρίς jailbreak υπάρχει τρόπος να κάνουμε tethering?

Βασικά θέλω να δώσω internet απο iphone4 σε ipad mini

Αν έχεις τις τελευταίες εκδόσεις του iOS υπάρχει η επιλογή hotspot μέσα στις ρυθμίσεις. Την ενεργοποιείς και μοιράζει internet από το κινητό σου σε όποια συσκευή θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τις τελευταίες εκδόσεις του iOS υπάρχει η επιλογή hotspot μέσα στις ρυθμίσεις. Την ενεργοποιείς και μοιράζει internet από το κινητό σου σε όποια συσκευή θες.

 

Φίλε επειδή ρωτάω για ένα φίλο μου, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει για να βρεί την επιλογή hotspot?

Το τονίζω ότι δεν έχει κάνει jailbreak και 99% φοράει την τελευταία έκδοση του iOS

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή ρωτάω για ένα φίλο μου, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει για να βρεί την επιλογή hotspot?

Το τονίζω ότι δεν έχει κάνει jailbreak και 99% φοράει την τελευταία έκδοση του iOS

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Απλά θα μπει στα settings, θα βρει την επιλογή personal hotspot (είναι πρώτα ο διακόπτης airplane mode, μετά το wifi, μετά το bluetooth και τέταρτο το personal hotspot), θα το ενεργοποιήσει και ταυτόχρονα θα του ενεργοποιήσει και το wifi και το bluetooth, θα του εμφανίσει τον κωδικό για το wifi, θα κάνει αναζήτηση από το ipad mini, θα του εμφανίσει το iphone του, θα βάλεi τον κωδικό και θα είναι εντάξει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι να έχουμε . παρατηρώ στο iPhone 4 ios 6.1.3 τον τελευταίο καιρό αργή στο θέμα ιντερνέτ αλλά πιο πολύ στο 3g , το κάνει και σε κανέναν άλλον ?

 

Το κανει κ σε εμενα.Μου φαινεται οτι πλεον αρχιζει κ ζοριζεται

Link to comment
Share on other sites

Το κανει κ σε εμενα.Μου φαινεται οτι πλεον αρχιζει κ ζοριζεται

 

Λογικό πλέον.αρχίζουν και φαίνονται τα ελλειπή χαρακτηριστικά εν έτη 2013.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία σχεδόν καθημερινά πάω να το φορτίσω στο pc είτε στο σπίτι μου, είτε στην δουλειά, είτε με το επίσημο καλώδιο, είτε με ανεπίσημο και μου βγάζει συνέχεια "αυτό το αξεσουάρ δεν προτείνεται", κλπ και σταματάει η φόρτιση. Θα πρέπει να το αποσυνδέσω και να το ξανά συνδέσω. Και μετά από λίγο μπορεί πάλι ανάλογα με τα κέφια του να μου το ξανά βγάλει το μήνυμα. Το έχω καθαρίσει και από πίσω μήπως έχει σκόνες αλλά τίποτα. Ξέρετε καμμία λύση;;;;;

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί δεν μου ανοίγει κάποια link απο το fb?Μου γράφει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω ένα κινητό ενός ξαδέρφου και δυστυχώς δεν έχει σήμα.

Iphone 4 16GB

Το κινητό ήταν αγορασμένο από Αγγλία όπου και το χρησιμοποιούσε.

Έκανε factory unlock από τον ίδιο τον πάροχο και στην συνέχεια έκανε update στο 6.1.3.

Από εκείνη την στιγμή και μετά το κινητό δεν έβρισκε σήμα.

Το έφερε εδώ και μου το χάρισε μπας και ...

Τι restore έκανα, τι on off airplane mode, 3g κτλ ... τίποτα...

Καμμιά ιδέα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάλαβα πως το thread είναι σε λάθος σημείο...

Αν μπορεί κάποιος να το μετακινήσει για να μην δημιουργώ και νέο?

Ευχαριστώ....

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Η κοπέλα μου θέλει να αλλάξει μπαταρία στο iphone4 και της ζήτησαν στον Γερμανό 165 ευρώ!!!! Πείτε καμιά λύση, (εκτός αγοράζω από ιντερνετ και κάνω μόνος μου), ότι σε πιο φθηνό από αυτό του Γερμανού.....Αλλιώς πάει για πέταμα... Ακου 165 για μπαταρία το μισό τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα οποτε ειπα να ανοιξω!

 

Μπορει καποιος να μου πει καταστημα στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ που μπορει να επισκευασει το πισω μερος απο iphone4?

Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια και κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Η κοπέλα μου θέλει να αλλάξει μπαταρία στο iphone4 και της ζήτησαν στον Γερμανό 165 ευρώ!!!! Πείτε καμιά λύση, (εκτός αγοράζω από ιντερνετ και κάνω μόνος μου), ότι σε πιο φθηνό από αυτό του Γερμανού.....Αλλιώς πάει για πέταμα... Ακου 165 για μπαταρία το μισό τηλέφωνο...

 

Σε καμμία περίπτωση δεν δίνεις 165 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας!!!! Θα σου πρότεινα να δεις κανένα βίντεο στο youtube και να το κάνεις μόνος σου. Έχω ακούσει ότι είναι πανεύκολο. 2 βίδες μόνο ξεβιδώνεις. Ακόμη και το home button που το έκανα μόνος μου, το έφτιαξα μέσω βίντεο ενός youtube. Είχε χαλάσει και ήθελε πιο πολύ δύναμη για να πατηθεί και με λίγο οινόπνευμα και λίγες κινήσεις έφτιαξε σαν καινούριο. Και άλλοι ζητάνε 50ευρώ τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Η κοπέλα μου θέλει να αλλάξει μπαταρία στο iphone4 και της ζήτησαν στον Γερμανό 165 ευρώ!!!! Πείτε καμιά λύση, (εκτός αγοράζω από ιντερνετ και κάνω μόνος μου), ότι σε πιο φθηνό από αυτό του Γερμανού.....Αλλιώς πάει για πέταμα... Ακου 165 για μπαταρία το μισό τηλέφωνο...

 

Μην σε παρω στο λαιμο μου ομως ειναι 3 βιδουλες μονο, υποθεση 5 λεπτων. Εγω πηρα μπαταρια απο ebay με 5€ και την εβαλα μονος μου, την εχω 6 μηνες και ολα οκ.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να μου φερουν το 4αρι απο Αμερικη κατι φιλοι,ειναι ευκολο να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο εδω?Πως γινεται η διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

Ριξε μια ματια στο :

http://Www.irepair.gr

Δεν ειναι εξουσιοδοτημενο service της apple, αλλα απο προσωπικη εμπειρια εχω να σου πω οτι τα iphone τα λυνουν και τα δενουν με κλειστα τα ματια!!!

Θα βρεις σιγουρα λυση και το βασικοτερο αν εχεις καποιον στην Αθηνα θα στο επισκευασουν σχεδον επι τοπου!!!!!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

Ριξε μια ματια στο :

http://Www.irepair.gr

Δεν ειναι εξουσιοδοτημενο service της apple, αλλα απο προσωπικη εμπειρια εχω να σου πω οτι τα iphone τα λυνουν και τα δενουν με κλειστα τα ματια!!!

Θα βρεις σιγουρα λυση και το βασικοτερο αν εχεις καποιον στην Αθηνα θα στο επισκευασουν σχεδον επι τοπου!!!!!

 

πράγματι τα λύνουν και τα δένουν μια χαρά, τωρα αν λείπει και κατι απο μεσα δε χάλασε ο κόσμος ρε αδερφέ..:rolleyes:

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/135305-%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-irepair-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9/page__hl__irepair

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/123769-%CF%83%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-iphone-repair-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC/page__hl__irepair

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/136294-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-iphone-5/page__p__1384265__hl__iphonerepair#entry1384265

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/79371-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B1-iphone-repair/

 

ενα μόνο δείγμα απο τους ευχαριστημένους πελάτες..:rolleyes:

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το 4άρι θα το βρεις και εδώ φθηνά, δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις από Αμερική μιας και αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο μαζί με το ξεκλείδωμα θα σου κοστίσει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να κάνω μια ερώτηση....iphone 4 32GB σφραγισμένο, πόσο θεωρείτε ότι είναι καλό να το πουλήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..εχω αγορασει ενα μεταχειρσημενο αιφον και μολις το εκανα επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μεσω i tunes.για να ενεργοποιησω την συσκευη θα πρεπει να βαλω sim η γινετε και χωρις την καρτα.εντελως ασχετος με αυτο το κινητο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..εχω αγορασει ενα μεταχειρσημενο αιφον και μολις το εκανα επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μεσω i tunes.για να ενεργοποιησω την συσκευη θα πρεπει να βαλω sim η γινετε και χωρις την καρτα.εντελως ασχετος με αυτο το κινητο.

 

Πρέπει να έχεις και σιμ φίλε για γίνει η ενεργοποίηση κι ας είναι μεταχειρισμένο , εκτός αν το κάνεις επαναφορά από κάποιο αντίγραφο αν είχες από ποιο παλιά .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...