Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το iphone 4 μπορει να δωσει 3g ιντερνετ σε ipad1 wifi only??

 

Ναι σίγουρα. Μέσω του προσωπικού hotspot και χρησιμοποιώντας τον διαμοιρασμο μέσω wifi

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Αν θες να έχεις πολλές εφαρμογές, μουσική, video κλπ, τα 16 GB είναι το ελάχιστον.

 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το 8αρι με 99 ευρώ μιας και έχω επιδότηση αλλά για μουσική και τέτοια δεν ενδιαφέρομαι αφού δεν έχει ραδιόφωνο θα πάρω ένα Mp3 Player με ραδιόφωνο οπότε για τις εφαρμογές θα με καλύψει το 8αρι??Είμαι 6 μήνες με Samsung Galaxy Ace με κάρτα 2 gb Και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη χωρητικότητα και εχω 50 εφαρμογές περασμένες.Παραπάνω λεφτά δεν μπορώ να διαθέσω δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το 8αρι με 99 ευρώ μιας και έχω επιδότηση αλλά για μουσική και τέτοια δεν ενδιαφέρομαι αφού δεν έχει ραδιόφωνο θα πάρω ένα Mp3 Player με ραδιόφωνο οπότε για τις εφαρμογές θα με καλύψει το 8αρι??Είμαι 6 μήνες με Samsung Galaxy Ace με κάρτα 2 gb Και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη χωρητικότητα και εχω 50 εφαρμογές περασμένες.Παραπάνω λεφτά δεν μπορώ να διαθέσω δυστυχώς....

 

Εγω νομιζω μια χαρα θα εισαι αν αποθηκευεις τις φωτο σου μια στο τοσο και δεν θες να εχεις μαζι σου 200 βιντεο. Mε εφαρμογες ( που να χρησιμοποιεις ) το τηλεφωνο δεν γεμιζει με τιποτα. 2 giga μουσικη, αντε 3 giga εφαρμογες με κανα μεγαλο navigator, και οτι περισσευει φωτο/ βιντεο θα εισαι υπερ ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω μια χαρα θα εισαι αν αποθηκευεις τις φωτο σου μια στο τοσο και δεν θες να εχεις μαζι σου 200 βιντεο. Mε εφαρμογες ( που να χρησιμοποιεις ) το τηλεφωνο δεν γεμιζει με τιποτα. 2 giga μουσικη, αντε 3 giga εφαρμογες με κανα μεγαλο navigator, και οτι περισσευει φωτο/ βιντεο θα εισαι υπερ ευχαριστημενος!

 

Γενικά φωτογραφίες κάθε 3 και λίγο πάντα τις αποθηκεύω στο pc, μου παιχνίδια δεν παίζω πολλά και τώρα επειδή χάλασε το κινητό του αδερφού μου κοίταγα να του πάρω κάποιο φθηνό android αλλά μιας και είδα ότι με 99 ευρώ μπορώ να έχω το iphone λέω να του δώσω το Ace μου και να δω και εγώ τι λέει και το Ios.

Edited by mihalis13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα,

είμαι ένας κάτοχος ενός iphone 4 16 Gb με IOS5 (λείαν προσφάτως αναβαθμισμένο:cool:)...

έχω το εξής θέμα:

έχει να κάνει με το wifi- έχετε παρατηρήσει εσείς να μειώνεται η "ένταση" του σήματος του wifi, όταν καλύπτετε με το χέρι σας την κορυφή του τηλεφώνου?

Το παρατήρησα γιατί όταν στέλνω μηνύματα ή κάνω chat στο facebook με βολεύει να το έχω "οριζόντια" (Landscape) Το κινητό μου και είναι φυσικό ότι η πάνω πλευρά της συσκευής μου καλύπτεται από την αριστερή μου παλάμη..(είναι και ΤΕΡΑΣΤΙΑ πανάθεμά με! χαχαχα) έτσι όπως το κρατάω...

και στο ίδιο ακριβώς σημείο άν το γυρίσω κατακόρυφα το τηλέφωνο και κατά συνέπεια είναι ελεύθερη η πάνω πλευρά του τηλεφώνου η ένταση του σήματος ανεβαίνει ΣΙΓΟΥΡΑ μια γραμμούλα...μπορεί και παραπάνω...

 

Πείτε μου οτι συμβαίνει και σε εσάς...!?

ε?ε?

 

Περιμένω τα φώτα σας!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο εμενα, είδα τις τιμες του iphone 4s 16GB στην cosmote και στην vodafone και στο πρόγραμμα με τα 30ευρω με σύνδεση για 2 χρονια η cosmote το δίνει 519 και η vodafone 439, εγω είμαι στην cosmote και μαλλον θα τους πω να κάνω φορητότητα για voda γιατι το βρίσκω λίγο κλεψιμο για την ίδια συσκευη στο ίδιο πρόγραμμα 80ευρω διαφορά, λέτε να μου κάνουν καλύτερη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο εμενα, είδα τις τιμες του iphone 4s 16GB στην cosmote και στην vodafone και στο πρόγραμμα με τα 30ευρω με σύνδεση για 2 χρονια η cosmote το δίνει 519 και η vodafone 439, εγω είμαι στην cosmote και μαλλον θα τους πω να κάνω φορητότητα για voda γιατι το βρίσκω λίγο κλεψιμο για την ίδια συσκευη στο ίδιο πρόγραμμα 80ευρω διαφορά, λέτε να μου κάνουν καλύτερη τιμη?

 

99,9% θα σε πάρουν τηλέφωνο απο την COSMOTE και θα σου κάνουν αντιπροσφορα,τουλάχιστον έτσι έκαναν σε εμένα πέρυσι !

Link to comment
Share on other sites

99,9% θα σε πάρουν τηλέφωνο απο την COSMOTE και θα σου κάνουν αντιπροσφορα,τουλάχιστον έτσι έκαναν σε εμένα πέρυσι !

 

H voda μου το δίνει τωρα σε καλύτερη τιμη και παίρνω την κοσμοτε και τους λεω μου το δίνουν τοσο απο βονταφον εσεις ποσο..και μου λέει 519 και τους λεω ωραια τοτε θα κάνω φορητότητα και μου λενε να παρω εγω ενα νουμερο 13897 μου φαίνεται..και το νουμερο δεν λειτουργει..και μου το επαιζε αυτη στο τηλεφωνο..μου λεει σας εκαναν μια προσφορα(519 ευρω) και δεν την δεχτηκατε..ε λεω και εγω δεν θα σας παρακαλάω για να σας δώσω λεφτα..κανω αιτηση για φορητότητα αυριο και αν δεν μου κανουν αντιπροσφορα δεν θα κάτσω να σκάσω γιατι με τσαντισαν σήμερα πολυ..:mad:

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην παρεις εσυ τηλ. επρεπε να την πεις αμα θελετε να με παρετε εσεις.

παρε οποιον σου κανει καλυτερη προσφορα δεν θελουν να χανουν ουτε εναν πελατη οι εταιρειες αυτες

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα,

είμαι ένας κάτοχος ενός iphone 4 16 Gb με IOS5 (λείαν προσφάτως αναβαθμισμένο:cool:)...

έχω το εξής θέμα:

έχει να κάνει με το wifi- έχετε παρατηρήσει εσείς να μειώνεται η "ένταση" του σήματος του wifi, όταν καλύπτετε με το χέρι σας την κορυφή του τηλεφώνου?

Το παρατήρησα γιατί όταν στέλνω μηνύματα ή κάνω chat στο facebook με βολεύει να το έχω "οριζόντια" (Landscape) Το κινητό μου και είναι φυσικό ότι η πάνω πλευρά της συσκευής μου καλύπτεται από την αριστερή μου παλάμη..(είναι και ΤΕΡΑΣΤΙΑ πανάθεμά με! χαχαχα) έτσι όπως το κρατάω...

και στο ίδιο ακριβώς σημείο άν το γυρίσω κατακόρυφα το τηλέφωνο και κατά συνέπεια είναι ελεύθερη η πάνω πλευρά του τηλεφώνου η ένταση του σήματος ανεβαίνει ΣΙΓΟΥΡΑ μια γραμμούλα...μπορεί και παραπάνω...

 

Πείτε μου οτι συμβαίνει και σε εσάς...!?

ε?ε?

 

Περιμένω τα φώτα σας!

Συμβαίνει συνέχεια, το έχω παρατηρήσει αμέτρητες φορές. Αλλά όσο και αν πέσει το σήμα του Wi-Fi (συνήθως από τις 3 στις 1 γραμμές) δεν χάνει ποτέ την σύνδεση και φορτώνει απροβλημάτιστα τις σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

κανεις περασε την ios5.0.1 στο ipone4 (οχι το s) ? και εντυπωσεις?

Aπο την πρώτη στιγμή που το είδα εδώ μέσα (μέσω ΟΤΑ και όχι μέσω itunes ).Μια χαρά πήγαινε το κινητό ,μια χαρά πάει και τώρα .

 

Oσο για το σήμα του wifi το παρατήρησα όταν το είχα πάρει και υπήρχε αυτή η φήμη του death grip .

Ναι έχανε γραμμές (από 3-->1) αλλά ήμουνα συνδεδεμένος και φόρτωνα της σελίδες κανονικά .:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι από τότε που έβαλα την έκδοση ios5.0.0 και ios5.0.1 τρώει κολλήματα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιον συνδιασμο κουμπιων παταμε στο 4αρι για να δουμε το ΙΜΕΙ της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιον συνδιασμο κουμπιων παταμε στο 4αρι για να δουμε το ΙΜΕΙ της συσκευης?

Ρυθμίσεις>Γενικά>Πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιον συνδιασμο κουμπιων παταμε στο 4αρι για να δουμε το ΙΜΕΙ της συσκευης?

 

 

 

*#06# :) :) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εκανε μια φιλη αναβαθμιση στο ios 5 κ απο εκει κ επειτα δεν παιζει ο ηχος οταν τραβαει βιντεο ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα την βλακεία και δεν αναβάθμισα το κινητό μου ποτέ από την ημέρα που το πήρα και τώρα κουβαλάω ακόμα την 4.2.1!!! Τι μπορω να κάνω; Εννοείται πως το έχω κάνει jailbreak... Στο cydia μου βγάζει μονάχα την 4.3.5 κι ένας φίλος από το the-istore.gr μου είπε να την αποφύγω γιατί για να ανοίξει το κινητό σε περίπτωση που έχει κλείσει θα πρέπει να το ανοίγω μέσω κινητού... Υπάρχει κάποιος άλλο τρόπος;

 

Ευχαριστώ πολύ!

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, και το αναφερω ως μελος του forum εδω και πολλα χρονια, δειτε ποσα iphone 4 και 4s πωλουνται αυτη τη στιγμη στο buy&sell. Ειναι σχεδον αδιανοητο, ποιος το κραταει τελικα...;
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, και το αναφερω ως μελος του forum εδω και πολλα χρονια, δειτε ποσα iphone 4 και 4s πωλουνται αυτη τη στιγμη στο buy&sell. Ειναι σχεδον αδιανοητο, ποιος το κραταει τελικα...;

 

Εγώ:yahoo::up:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, και το αναφερω ως μελος του forum εδω και πολλα χρονια, δειτε ποσα iphone 4 και 4s πωλουνται αυτη τη στιγμη στο buy&sell. Ειναι σχεδον αδιανοητο, ποιος το κραταει τελικα...;

 

Δεν μπορω να καταλάβω την λογική σου, αυτό σημαίνει ότι όλοι πουλάνε τα iPhone τους; Δεν νομίζω Τάκη :) και εγώ το κρατάω και θα συνεχίσω να το έχω. Το γεγονός ότι το 4 δεν έχει μεγάλες διάφορες απο το 4s με βολεύει γιατί δεν νοιώθω να έχω παλιό κινητο. Γιατί να το πουλήσω εφόσον μου κάνει την δουλειά με το παραπάνω, επηδη η apple δεν έβγαλε το κινητό που περιμέναμε όλοι;

Φιλικά Μάκης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο, και το αναφερω ως μελος του forum εδω και πολλα χρονια, δειτε ποσα iphone 4 και 4s πωλουνται αυτη τη στιγμη στο buy&sell. Ειναι σχεδον αδιανοητο, ποιος το κραταει τελικα...;

 

αφου εισαι μελος εδω και πολλα χρονια θα επρεπε νε ξερεις οτι οταν καποιος εχει μια επιδοτηση και θελει να βγαλει λευτα απο την επιδοτηση ή δεν χρειαζεται κανουργιο τηλεφωνο περνει ενα iphone και το πουλαει αμεσως και σε παρα πολυ καλη τιμη. αυτοι που τα αγοραζουν για τους εαυτους τους τα κρατανε και απο οσο ξερω απο φιλους γνωστους και απο εμενα τουλ 2 χρονια. οι υπολ το πουλανε σε διαφορα forum για να βγαλουνε λευτα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...