Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως..μιση ωρα με angry birds τρωει περιπου 20-22% μπαταρια.χωρια που η πλατη του κινητου ψηνει σουβλακια!

 

Αν και προτιμώ το iPad για games, όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει το i4 δεν παρατήρησα να ζεστενεται υπερβολικα. Φυσικά όπως όλα τα smartphones ανεβάζει θερμοκρασία αλλα όχι όσο τα παλιότερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πεδεια καλημερα μηπως μπωρειται να μου πειται οταν παρωμε ενα κενουριο iphone ti κανομε βημα βημα για να το σιχρονισωμε με το itunes σιμιοστε οτι εχω ειδι δυο iphone σιχρονισμενα και θα ειθελα να γινει οπωσ ακριβως ειναι και τα αλλα δυο ..ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Ηθελα να ρωτησω αν το places του facebook εχει αρχισει να λειτουργει σε καμια συσκευη iphone, γιατι ελεγαν οτι απο 17/12 θα λειτουργει σταδιακα, και ακομα τιποτα. Επισης, οσοι εχουν κανει jb (και οχι μονο), στο itunes, μπορειτε να γραψετε κριτικη για καποια εφαρμογη; Γιατι προσπαθησα μερικες φορες, αλλα οταν πληκτρολογω ενα γραμμα στο πεδιο που γραφουμε την κριτικη, μου σβηνει το send. Και ρωταω για τα jb κινητα, γιατι υποθετω στα κανονικα δε θα το κανει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με τις ωρες. Εγω μερικες φορες, αν με παρει ο υπνος για τα καλα, το αφηνω και 10 ωρες. (Ειμαι καπως υπναρας :P)

Απλα να ξερεις πως οση περισσοτερη ωρα εισαι με 3g, αντι wifi, οσο πιο πολυ ωρα φορτωνεις βαριες εφαρμογες, τοσο λιγοτερο θα κρατησει η μπαταρια. Μου εχει τυχει κι εμενα να την κρατησω 2 μερες, γιατι ημουν σπιτι και ολη μερα με wifi, και μου εχει τυχει να την εχω για 6 ωρες γιατι ημουν μονο με 3g, και αυτο εναλλασομενο με gprs. Επισης να δεις τι γινεται με τα push, με τα location. Ολα αυτα επηρεαζουν.

 

επισης ρυθμισε τον φωτισμο της οθονης στο αυτοματο ή σε χαμηλο και αραιωσε τη συχνοτητα ληψης των mail. Μπορεις και να το βαζεις σε sleep mode πιο γρηγορα πχ στο 1 λεπτο αχρησιας. Για τα παιχνιδια δεν το συζηταμε, τρωνε τρομερα τη μπαταρια

 

ακριβως..μιση ωρα με angry birds τρωει περιπου 20-22% μπαταρια.χωρια που η πλατη του κινητου ψηνει σουβλακια!

 

Tα πιο πολλά από αυτά που λέτε τα έχω κάνει ήδη από την αρχή που το πήρα. Το πιο περίεργο είναι ότι του πέφτει ασυνήθιστα υπερβολικά η μπαταρία όταν είναι σε sleep mode! Από εκεί κατάλαβα το "πρόβλημα"! Τι σκτ? Έχει κάποια διαρροή? Τέλος πάντων. Θα συνεχίσω να το παρακολούθώ. Τhanx!

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Tα πιο πολλά από αυτά που λέτε τα έχω κάνει ήδη από την αρχή που το πήρα. Το πιο περίεργο είναι ότι του πέφτει ασυνήθιστα υπερβολικά η μπαταρία όταν είναι σε sleep mode! Από εκεί κατάλαβα το "πρόβλημα"! Τι σκτ? Έχει κάποια διαρροή? Τέλος πάντων. Θα συνεχίσω να το παρακολούθώ. Τhanx!

 

Μήπως Εχεις Κάνει jailbreak στο κινητο σου και εγκατεστησες πρόσφατα κάποια εφαρμογη;

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποια είναι η μέγιστη ανάλυση βίντεο καθώς και τα μέγιστα frame/sec που μπορεί να αναπαράγει το iphone 4; Παρατηρώ οτι όταν βάζω βίντεο 720p (μέσω itunes) να παίξει είτε στον Buzz player είτε στον Movie player, σέρνεται και πιξελιάζει...
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.0.1 jb kai unlocked.. Πως το φερνουμε καπλι στην αρχικη κατασταση να βγει δηλαδη το jb kai to unlock αλλα να παραμεινει στην 4.0.1 για να το ξανασπασω? Θελω να το κανω γιατι εχω ενα προβλημα με το σημα κ ισως φταιει αυτο.. Καταρχας γινεται αυτο που ζηταω?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως Εχεις Κάνει jailbreak στο κινητο σου και εγκατεστησες πρόσφατα κάποια εφαρμογη;

 

Όχι, δεν το έχω πειράξει.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το έχω πειράξει.

 

Αν θες κανε το εξής: σημερα το βραδυ πριν κοιμηθεις φορτισε το καλα αφήνοντας το μια ώρα τούλαχιστον παραπάνω απο την στιγμη που θα δείξει ότι είναι στο 100%. Αν μπορείς θα προτιμουσα να το φορτίσεις απο την USB κάποιου pc η laptop.

Βάλτο σε air plain mode και αστο όλη την νύχτα.

Κατέγραψε πόσο τις 100% έχασε και σε πόσες ώρες. Αν είναι 1-2% σε 8 ώρες είσαι ένταξη.

 

Το επόμενο βράδυ κανε το ίδιο αλλα μην το βάλεις σε airplain mode. Κλεισε μόνο το wifi και τσεκαρε μην τυχόν έχεις αφήσει κάποια εφαρμογη που χρησιμοποιει το gps ανοικτή η τίποτα skype, msn.

Αν μετα απο 7-8 ώρες έχεις χάσει maximum 6-7% δεν έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης σημείωσε και πες μας τον χρόνο χρήσης που κατέγραψε η συσκευη σου τις ώρες αυτές.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα με αυτο που θελω να ρωτησω ειπα να ποσταρω την ερωτηση μου! Υπαρχει δυνατοτητα απο την συσκευη ή και καποια εφαρμογη που να βαζεις τα γεννεθλια αποθηκευμενων επαφων και να χτυπαει την ημερομηνια γεννεθλιων καποια ωρα που του οριζουμε; Δυστυχως δεν μπορω να συγκρατησω ημερομηνιες!!! :lol:

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που όταν κοιμάμαι το βάζω σε airplane mode από 100% το βράδυ παραμένει στο 100% το πρωί.

Κι εμένα αλλα μέχρι 2% είναι φυσιολογικό ειδικά αν έχεις ξυπνητήρι.

 

Καλησπερα!

 

Επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα με αυτο που θελω να ρωτησω ειπα να ποσταρω την ερωτηση μου! Υπαρχει δυνατοτητα απο την συσκευη ή και καποια εφαρμογη που να βαζεις τα γεννεθλια αποθηκευμενων επαφων και να χτυπαει την ημερομηνια γεννεθλιων καποια ωρα που του οριζουμε; Δυστυχως δεν μπορω να συγκρατησω ημερομηνιες!!! :lol:

 

Ευχαριστω!!!

 

Υπάρχουν εφαρμογές.

Εγω έχω περασμένα τα γεννεθλια αυτών που μ ενδιαφέρων στο Google calendar με το οποίο είναι συχρονισμενο το iPhone και έχω πάντα ειδοποίηση τα μεσάνυχτα πριν την ημέρα των γεννεθλιων.

Επίσης έχω εισάγει το εορτολογειο και βλέπω τις εορτές στο ημερολογειο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σύντομα και εγώ θα γίνω

κάτοχος ενός i-phone 4.

να ρωτήσω κάτι . επειδή

θα 'εχω στο κινητό απεριόριστο

internet μπορώ αν το έχω συνδεδεμένο

στο pc να δώσω internet και στο pc ?

γίνετε αυτό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

σύντομα και εγώ θα γίνω

κάτοχος ενός i-phone 4.

να ρωτήσω κάτι . επειδή

θα 'εχω στο κινητό απεριόριστο

internet μπορώ αν το έχω συνδεδεμένο

στο pc να δώσω internet και στο pc ?

γίνετε αυτό ?

Αν εισαι με cosmote ναι. Αν εισαι με το vf, οχι.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα με αυτο που θελω να ρωτησω ειπα να ποσταρω την ερωτηση μου! Υπαρχει δυνατοτητα απο την συσκευη ή και καποια εφαρμογη που να βαζεις τα γεννεθλια αποθηκευμενων επαφων και να χτυπαει την ημερομηνια γεννεθλιων καποια ωρα που του οριζουμε; Δυστυχως δεν μπορω να συγκρατησω ημερομηνιες!!! :lol:

 

Ευχαριστω!!!

 

 

δοκίμασε την εφαρμογή iHoliday. Πιστευω να σου κάνει:)

Link to comment
Share on other sites

σύντομα και εγώ θα γίνω

κάτοχος ενός i-phone 4.

να ρωτήσω κάτι . επειδή

θα 'εχω στο κινητό απεριόριστο

internet μπορώ αν το έχω συνδεδεμένο

στο pc να δώσω internet και στο pc ?

γίνετε αυτό ?

 

Φίλε καλώς ηλθες γνωριζόμαστε απο το thread του HD2:)

Προς το παρών γίνεται σε jailbreak συσκευές. Όμως με την επόμενη έκδοση iOS που θα κυκλοφορήσει σύντομα καθώς ήδη βρίσκεται στο Beta 2, θα υπάρχει η δυνατότητα hot spot και για τις καθαρές συσκευές.

Όμως όπως είπε ο φίλος πριν, η Vodafone έχει μπλοκάρει μέσω των αυτόματων ρυθμίσεων για το Ίντερνετ την δυνατότητα αυτη. Κι αν το επιτρέψει, θα χρεώνει εκτός πακέτου.

 

Παρ όλα αυτα σου συνιστώ να μην αλλάξεις γνώμη και να το αγοράσεις.

Θα χρειαστεί να ξεχάσεις την φιλοσοφία των WM και να μπεις σ αυτήν του iOS που είναι ένα εντελώς διαφορετικο λειτουργικο.

Ότι χρειαστείς εδω θα είμαστε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλώς ηλθες γνωριζόμαστε απο το thread του HD2:)

Προς το παρών γίνεται σε jailbreak συσκευές. Όμως με την επόμενη έκδοση iOS που θα κυκλοφορήσει σύντομα καθώς ήδη βρίσκεται στο Beta 2, θα υπάρχει η δυνατότητα hot spot και για τις καθαρές συσκευές.

Όμως όπως είπε ο φίλος πριν, η Vodafone έχει μπλοκάρει μέσω των αυτόματων ρυθμίσεων για το Ίντερνετ την δυνατότητα αυτη. Κι αν το επιτρέψει, θα χρεώνει εκτός πακέτου.

 

Παρ όλα αυτα σου συνιστώ να μην αλλάξεις γνώμη και να το αγοράσεις.

Θα χρειαστεί να ξεχάσεις την φιλοσοφία των WM και να μπεις σ αυτήν του iOS που είναι ένα εντελώς διαφορετικο λειτουργικο.

Ότι χρειαστείς εδω θα είμαστε.

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου . στο HD2 από την

αρχή της χρόνιας έχω android και πιστεύω είναι

από τα καλύτερα τηλέφωνα που κυκλοφορούν

( το μοναδικό που τρέχει τρία λειτουργικά ). αλλά

κάτι μου έκανε κλικ και ήθελα να δοκιμάσω και το

μηλαράκι.ασφαλώς εσύ και οι περισσότεροι εδώ μέσα

το χρησιμοποιήσατε και ξέρετε την αξία του

 

 

Υ.Γ. πήγα να το πάρω σήμερα από την vodafone

και εκείνη την ώρα έπαιρνε το τελεύταίο κομάτι

ένας πελάτης :mad:

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όσους ξενυχτούν.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν εφαρμογές που να είναι διακόπτες λειτουργιών όπως γίνεται στις συσκευές με adroid. Δηλαδή πατώντας το εικονίδιο της εφαρμογής να βγαίνει εκτός λειτουργίας το wi-fi ή η λειτουργία 3g . Με λίγα λόγια να μη χρειάζεται να μπαίνουμε στις λειτουργίες της συσκευής για να ενεργοποιήσουμε η αντίστροφα το wi-fi. bluetooth, 3g κ.λ.π

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όσους ξενυχτούν.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν εφαρμογές που να είναι διακόπτες λειτουργιών όπως γίνεται στις συσκευές με adroid. Δηλαδή πατώντας το εικονίδιο της εφαρμογής να βγαίνει εκτός λειτουργίας το wi-fi ή η λειτουργία 3g . Με λίγα λόγια να μη χρειάζεται να μπαίνουμε στις λειτουργίες της συσκευής για να ενεργοποιήσουμε η αντίστροφα το wi-fi. bluetooth, 3g κ.λ.π

 

Ευχαριστώ

καλησπερα μπορεις να το κανεις αυτο μονο σε jb συσκευη χρησιμοποιωντας

το sb settings σε μη jb συσκευη δεν ξερω αν αυτο ειναι εφικτο με καποιου ειδους συντομευση

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης ποιες εφαρμογές θα πρέπει να εχει εγκατεστημένες ενας μέσος χρήστης για να μη χαθεί ψάχνοντας ή δοκιμάζοντας από τις χιλιάδες υπάρχουσες εφαρμογές. Θα προτιμούσα για συσκευή χωρίς jailbreak και άσχετα αν είναι ή όχι δωρεάν.

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλό ξημέρωμα σε όσους ακόμη ξενυχτούν.

 

καλησπερα μπορεις να το κανεις αυτο μονο σε jb συσκευη χρησιμοποιωντας

το sb settings σε μη jb συσκευη δεν ξερω αν αυτο ειναι εφικτο με καποιου ειδους συντομευση

 

Φίλε ευχαριστώ για την πληροφορία σου. Σου εύχομαι καλό ξημέρωμα.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κανε το εξής: σημερα το βραδυ πριν κοιμηθεις φορτισε το καλα αφήνοντας το μια ώρα τούλαχιστον παραπάνω απο την στιγμη που θα δείξει ότι είναι στο 100%. Αν μπορείς θα προτιμουσα να το φορτίσεις απο την USB κάποιου pc η laptop.

Βάλτο σε air plain mode και αστο όλη την νύχτα.

Κατέγραψε πόσο τις 100% έχασε και σε πόσες ώρες. Αν είναι 1-2% σε 8 ώρες είσαι ένταξη.

 

Το επόμενο βράδυ κανε το ίδιο αλλα μην το βάλεις σε airplain mode. Κλεισε μόνο το wifi και τσεκαρε μην τυχόν έχεις αφήσει κάποια εφαρμογη που χρησιμοποιει το gps ανοικτή η τίποτα skype, msn.

Αν μετα απο 7-8 ώρες έχεις χάσει maximum 6-7% δεν έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης σημείωσε και πες μας τον χρόνο χρήσης που κατέγραψε η συσκευη σου τις ώρες αυτές.

 

Μόλις το είδα το μήνυμά σου, φίλε μου, και σε ευχαριστώ.

 

Θα τα δοκιμάσω αυτά που μου λες το ΣΚ και θα ενημερώσω. :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να παρω backup τα shsh ειμαι σε jailbreak εχω την εκδοση 4.1(8b117) αλλα με to tinyumbrella εχει κρατησει backup για τις 4.2.1 και 4.3.b2 και πουθενα την 4.1 kai me το ishshit μου βγαζει το εξης μηνυμα: the requested firmware is no longer available for signing . Ξερεις κανεις γιατι συμβαινει αυτο και αν υπαρχει αλλη λυση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να παρω backup τα shsh ειμαι σε jailbreak εχω την εκδοση 4.1(8b117) αλλα με to tinyumbrella εχει κρατησει backup για τις 4.2.1 και 4.3.b2 και πουθενα την 4.1 kai me το ishshit μου βγαζει το εξης μηνυμα: the requested firmware is no longer available for signing . Ξερεις κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

 

γιατι η Apple νομιζω οτι εχει σταματησει να να κανει sign συσκευες με 4.1

Link to comment
Share on other sites

γιατι η Apple νομιζω οτι εχει σταματησει να να κανει sign συσκευες με 4.1

 

Απ'ότι καταλαβαινω δηλαδη δεν πρεπει να υπαρχει αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω το 4σαρι μας να γίνει ακόμα καλητερο έστειλα τη αποψη μου στην apple σχετικά με τα δυο βασικά θέματα που θελουμε πιστεύω όλοι να λυθούν.Πρώτον η υποστήριξη και άλλων μορφών βίντεο σε HD και δεύτερον η εμβέλεια του wifi.Το μήνυμα μου είχε ως εξής:

I decided to be your customer and purchased an iPhone for it's quality,support and ease of use.I am satisfied from it and while I want to see it getting better I need to say my opinion about two facts that concern me.

First I see other brand products that support all kinds of hd video movies playback with even less powerful hardware that iPhone 4 has.Now I can't see many *format movies in hd with apps that support them

Also an other fact that I see is that iPhone needs to extend it's wifi range.It has the latest wifi n and it finds only a few close networks when for example a nokia*finds many more networks around.

Thank you for your attention and I hope these only two facts that concern me as a customer and all the new iPhone owners that don't want to jailbreak their devices will be disappeared in the future.

Για όποιον θέλει να κάνει κάτι παρόμοιο μπορεί μέσω feedback απο το εξής link:

http://www.apple.com/feedback/iphone.html

Πιστεύω ότι κάθε καλοπροέρετη άποψη ότι θα είναι λογικά και αποδεκτή

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...