Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν θέλεις να εκμεταλλευτείς και να απολαύσεις τις δυνατότητες του iOS7, κοίταξε από 4S και πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολύτως αλλά μια που θελω να αποφυγω αρχικα ΜΤΧ και τα 300Ε ειναι απαραβατο ταβανι (κι αν βρεθουν τελικα) θα συμβιβαστω, ετσι κι αλλιως μια δοκιμη θα ειναι...οπότε, εχω να προσεξω κατι τελικά ή να προχωρησω αφοβα οσον αφορα εγγυηση κλπ πιθανα θεματα, αγοραζοντας iphone "ευρωπαικης αντιπροσωπειας"?

Εκτος βεβαια κι αν προκυψει στο δρομο μου κανενα 4S σε αριστη κατασταση που ειναι λιγακι δυσκολο για τηλεφωνο τετοιας παλαιοτητας...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, δεν παίζει πλέον το bettery doctor. Σε κάποιον άλλο που συμβαίνει το ίδιο? Επίσης γιατί πολλές εφαρμογές γράφουν ότι είναι προσασμοσμένες στο iphone5? Μήπως τελικά το 4άρι, οριακά σηκώνει την 7, και είναι μία καλή προτροπή για το 5άρι με τρόπο? Λέω τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ποιους διακόπτες κλείνω για να είναι όπως το ios 6 και να επιλέγω εγώ ποτέ την κάνει αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Ποιους διακόπτες κλείνω για να είναι όπως το ios 6 και να επιλέγω εγώ ποτέ την κάνει αναβάθμιση

Κλείνεις τον διακόπτη ενημερώσεις. Επίσης αν δεν θες να καταναλώνεις data από το πρόγραμμα του παρόχου σου τότε κλείσε και τον διακόπτη χρήση κινητού δικτύου.

 

Με πρόλαβε ο @mpacardi

 

Με την αναβάθμιση, δεν παίζει πλέον το bettery doctor. Σε κάποιον άλλο που συμβαίνει το ίδιο? Επίσης γιατί πολλές εφαρμογές γράφουν ότι είναι προσασμοσμένες στο iphone5? Μήπως τελικά το 4άρι, οριακά σηκώνει την 7, και είναι μία καλή προτροπή για το 5άρι με τρόπο? Λέω τώρα...

Κατέβασε το battery saver. Πρέπει να είναι ο αντικαταστάτης του battery doctor. Εγώ πλέον αυτό έχω.

Αυτό αναφέρεται από τότε που βγήκε το 5 και εννοούν ότι είναι προσαρμοσμένες για να φαίνονται σωστά στην οθόνη του iphone 5. Δεν έχει σχέση με το iOS 7.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και όταν είναι θα μου λέει ότι έχω π.χ 2 ενημερώσεις ?

Ναι θα σου εμφανίζει τα updates όπως παλιά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια ειχα παρει απο ebay ενα iphone 4 που στη περιγραφη εγραφε ξεκλειδωτο,στη πορεια μου ηρθε κλειδωμενο στην orange το ψαξα και δεν δηλωθηκε ως κλεμενο κλπ ειναι στην 6.1.3 υπαρχει τροπος ξεκλειδωματος?φθηνος

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ειναι λιγο αργο και η μπαταρια καταναλωνεται μπορω να πω αρκετα γρηγορα σε σχεση με την ios 6.1.3.ενταξει ειναι οριακα το 4 με την ios 7 ομορφη μεν αλλα εχει προβληματα στο δικο μας τηλεφωνο.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια γενικά και ότι το site είναι από τα καλύτερα .Eχω και μια απορία κλασικά διπλά από την ώρα μου βγάζει καμία φορά την λέξη GPRS τι είναι ? να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το ios 7 1) φόρτισμα 2 φορές την ημέρα 2) κολλαει καμία φορά λίγο 3) σαν εμφανίσει δεν με τρελαίνει . τώρα άμα θέλω να πάω πίσω στην ios 6 μπορώ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια γενικά και ότι το site είναι από τα καλύτερα .Eχω και μια απορία κλασικά διπλά από την ώρα μου βγάζει καμία φορά την λέξη GPRS τι είναι ? να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το ios 7 1) φόρτισμα 2 φορές την ημέρα 2) κολλαει καμία φορά λίγο 3) σαν εμφανίσει δεν με τρελαίνει . τώρα άμα θέλω να πάω πίσω στην ios 6 μπορώ ?

Το GPRS σημαίνει ότι εκεί που είσαι δεν έχεις κάλυψη EDGE ή 3G. To GPRS αντικατέστησε το κυκλάκι που υπήρχε από τότε που κυκλοφόρησε το πρώτο iPhone και η πρώτη έκδοση του OS.

 

Για την ώρα δεν μπορείς να γυρίσεις, γιατί η apple σταμάτησε να υπογράφει την 6.1.4. Δεν έχω διαβάσει αν υπάρχει κάποιος άλλο τρόπος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ να γυρίσω το iPhone ενός φίλου σε iOS 6.1.3 γιατί το 7αρι κολλάει πάρα πολύ.. Έχω προσπαθήσει τα πάντα και κάθε φορά μου βγάζει error 3194.. Έχω ψάξει λύσεις, αλλά καμία δεν το λύνει.. Μόλις διάβασα και το post του φίλου από πάνω ότι δεν γίνεται να γυρίσεις σε iOS 6. Οπότε σταματάω να προσπαθώ, ή υπάρχει και κάτι ακόμα που θα μπορούσα να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κι εγώ ένα 4αρι με το iOS 7 και είναι απλά απαράδεκτο. Έκανα set up as new και έχω περάσει μέσα μόνο 1 εφαρμογή αλλά είναι χάλια. Εδώ δεν μπορεί να τρέξει στο 4s που έχω το έδωσαν και στο 4αρι και πλέον δεν μπορείς να κανείς ούτε τα απαραίτητα μόνο τηλέφωνο.

Πίσω οποίος θέλει να γυρίσει λίγο υπομονή παιδιά θα βγει jailbreak και οδηγοί για να γυρίσουμε στο iOS 6.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακούσει κανέις αν βγει κάποια επιπλέον ενημέρωση που να διορθώνει αυτά τα προβλήματα που πολλοί καταγράφουν? Δεν νομίζω να μην το γνωρίζει η apple, ούτε να αφήνει τα πράγματα στην τύχη τους...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη γνωστό πως δουλεύουν τις 7.0.2 και 7.1.

Υπομονή και θα δούμε τι θα κάνουν.

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και με το iPhone 3G το 2010. Όταν έγινε η αναβάθμιση σε iOS 4, το iPhone 3G κατέστει σχεδόν άχρηστο. Με την 4.1 - αν θυμάμαι καλά- επανήλθε και πάλι σε λογικά επίπεδα η επίδοσή του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κι εγώ ένα 4αρι με το iOS 7 και είναι απλά απαράδεκτο. Έκανα set up as new και έχω περάσει μέσα μόνο 1 εφαρμογή αλλά είναι χάλια. Εδώ δεν μπορεί να τρέξει στο 4s που έχω το έδωσαν και στο 4αρι και πλέον δεν μπορείς να κανείς ούτε τα απαραίτητα μόνο τηλέφωνο.

Πίσω οποίος θέλει να γυρίσει λίγο υπομονή παιδιά θα βγει jailbreak και οδηγοί για να γυρίσουμε στο iOS 6.

 

Τι λες , μια χαρά πηγαίνει , έχει βέβαια κάποια μικροκολληματα αλλά είναι για τους ψείρες.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω κάτι φωτογραφίες στο κινητό , όταν τις βλέπω στον υπολογιστή μου τις βγάζει ανά ημερομηνία και σειρά που τις έχω βάλει εγώ όταν τις περνώ μέσα στο κινητό μου τις βγάζει με διαφορετική σειρά. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό και να τις βάζω με όποια σειρά θέλω εγώ ?
Link to comment
Share on other sites

Τι λες , μια χαρά πηγαίνει , έχει βέβαια κάποια μικροκολληματα αλλά είναι για τους ψείρες.

 

Ε όχι και μια χαρά. Τέλος πάντων εγω θα έλεγα όσοι έχετε το 4αρι να αποφύγετε την αναβάθμιση γιατί θα περιμένετε μέρας ίσως την 7.0.1, 7.0.2, 7.1 να διορθώσουν τα κολληματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μια χαρά. Τέλος πάντων εγω θα έλεγα όσοι έχετε το 4αρι να αποφύγετε την αναβάθμιση γιατί θα περιμένετε μέρας ίσως την 7.0.1, 7.0.2, 7.1 να διορθώσουν τα κολληματα.

 

Ούτε μια χαρά, αλλά ούτε κ μη υποφερτά κατά τη γνώμη μου πάει.

Μακάρι να γίνει καλύτερη στα επόμενα updates για το 4αρι μας, αλλά το πιθανότερο είναι

ή να μην ασχοληθούν καθόλου ή να είναι ακόμα πιο "βαριά" λόγω πρόσθετων features...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μια χαρά. Τέλος πάντων εγω θα έλεγα όσοι έχετε το 4αρι να αποφύγετε την αναβάθμιση γιατί θα περιμένετε μέρας ίσως την 7.0.1, 7.0.2, 7.1 να διορθώσουν τα κολληματα.

 

:oops: :chair:

 

Για 4s έλεγα.....

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα καλα καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει το ακουστικό στο 4αρι του αδερφού μου.ενω δεν έπεσε η έπαθε κάτι.μονο σε ανοικτή ακρόαση.τι κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update στο iOS 7, δε μου δουλεύει, εμένα κ σε άλλους 2 φίλους, το facetime.

Ούτε audio, ούτε video. Υπάρχει κάποια λύση;

Απενεργοποίηση/ενεργοποίηση κ reboot δεν διόρθωσαν το πρόβλημα. Ούτε η 7.0.2.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις αν εχω ta shsh πως μπορ ωνα κανω downgrade στην 6.1.3 απο την 7.0.2 ?

Μεσω redsnow ισως κλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...