Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο για νεα συμβολαια; Για επιδοτηση αραγε να ειναι πιο οικονομικο;

 

μπα δεν πιστευω εγω που εχω το unlimited 55 me internet και λογαριασμους μεσο ορο στα 75-80 ευρω μου δινουν επιδοτηση 170 ευρω αν κανω βεβαια για 18 μηνες φανταζομαι θα δωσουν κατι παραπανω . ξερει κανεις ποσο παραπανω να δωσουν; γιατι σκεφτομαι μεταγγραφη cote

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Το unlimited 45 και τα υπολοιπα προγραμματα που πηγαν :cry::cry: ;δεν θα το διαθεσουν σε αυτα :X ή απλως ο πινακας δειχνει καποια ενδεικτικα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω στα χερια μου ενα "ελληνικο" 4αρι 16gb εδω και μια ωρα.

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα να επιβεβαιωσω πως εχει 4.0.1.

Πραγματικα η αναλυση της οθονης και η ποιοτητα κατασκευης ειναι τα key selling points αυτης της συσκευης. Μακαρι να ακολουθησουν κι οι αλλοι κατασκευαστες, αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Το unlimited 45 και τα υπολοιπα προγραμματα που πηγαν :cry::cry: ;δεν θα το διαθεσουν σε αυτα :X ή απλως ο πινακας δειχνει καποια ενδεικτικα;

 

Είναι κάποια ενδεικτικά.

Φυσικά μπορείς να το πάρεις σε όποιο πρόγραμμα θες, πληρώνοντας το ανάλογο τίμημα φυσικα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω στα χερια μου ενα "ελληνικο" 4αρι 16gb εδω και μια ωρα.

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα να επιβεβαιωσω πως εχει 4.0.1.

Πραγματικα η αναλυση της οθονης και η ποιοτητα κατασκευης ειναι τα key selling points αυτης της συσκευης. Μακαρι να ακολουθησουν κι οι αλλοι κατασκευαστες, αξιζει τον κοπο...

 

Για μενα το δυνατο του σημειο ειναι αυτο και μονο Βαγγελη. Το multitasking ειναι για γελια και για το customization της συσκευης θα πρεπει να του κανεις JB με οτι ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ. Ναι, εχει και πολλες χιλιαδες εφαρμογες οκ, αλλα μεχρι εκει.

Είναι υπερτιμημένο το iOS χωρις να εχει τιποτα ανταγωνιστικο να δωσει (στην παρουσα φαση παντα μιλαω).Με γεια το νεο σου παιχνιδι!:)

Link to comment
Share on other sites

Με ανακοίνωση που εξέδωσε το Consumer Reports, η μηνιαία έκδοση της Ένωσης Καταναλωτών (Consumer Union) στις Ηνωμένες Πολιτείες, δε συνιστάται στον καταναλωτή η αγορά του Apple iPhone 4, εξαιτίας του προβλήματος που παρουσιάζει το σήμα του τηλεφώνου όταν ο χρήστης το κρατά με συγκεκριμένο τρόπο. Μάλιστα, οι τεχνικοί του Consumer Reports ισχυρίζονται, ύστερα από ελέγχους που πραγματοποίησαν σε διαφορετικές συσκευές, ότι η κακή λήψη σήματος αποτελεί πρόβλημα στο hardware του iPhone 4, δηλαδή στη λανθασμένη τοποθέτηση της κεραίας του, και ότι δεν ευθύνεται το δίκτυο της AT&T, του αμερικάνικου παρόχου με τον οποίο έχει προβεί σε αποκλειστική συμφωνία η Apple.

 

Υπενθυμίζουμε ότι ύστερα από παράπονα καταναλωτών ότι το iPhone 4 χάνει απότομα το σήμα του, ο Αμερικάνος κατασκευαστής με ανακοίνωσή του, προσπάθησε αρχικά να διασκεδάσει τις εντυπώσεις, λέγοντας ότι σε οποιαδήποτε συσκευή με ενσωματωμένη κεραία μπορεί να συμβεί αυτό, στην περίπτωση που την κρατάμε λάθος, ενώ όταν οι καταγγελίες συνεχίστηκαν οι τεχνικοί της Apple αναγκάστηκαν να εξετάσουν σοβαρά το ζήτημα, στέλνοντας το iPhone 4 πίσω στα εργαστήρια, για να διαπιστώσουν –προς μεγάλη τους έκπληξη- ότι: η φόρμουλα που υπολογίζει την ισχύ του σήματος ήταν τελείως λάθος με αποτέλεσμα να εμφανίζονται περισσότερες μπάρες στην οθόνη του τηλέφωνου και να αναπαριστούν σήμα με υψηλότερη ένταση από την πραγματική. Για παράδειγμα, το iPhone 4 απεικόνιζε 4 μπάρες σε ορισμένες περιπτώσεις αντί για 2 που θα έπρεπε κανονικά.

 

Η Apple διαβεβαίωσε ότι σε συνεργασία με την AT&T θα υιοθετήσει νέα φόρμουλα υπολογισμού της ισχύς του σήματος, καθώς και ότι θα διευκολύνει την ορατότητα του χρήστη επανασχεδιάζοντας τις μπάρες, δίνοντάς τους περισσότερο ύψος, προχωρώντας σε αναβάθμιση του λογισμικού iOS 4.

 

H ώρα εκείνη έφτασε και μένουν μόλις λίγες ώρες από την επίσημη ανακοίνωση της αμερικάνικης εταιρείας (είναι προγραμματισμένη για την Παρασκευή 16 Ιουλίου) για τη διάθεση του iOS 4.1, καθώς και για να μάθουμε αν η Apple θα δώσει οριστικό τέλος στη σεναριογραφία των τελευταίων εβδομάδων σχετικά με την επίλυση του προβλήματος ή αν τελικά θα αναγκαστεί να προβεί σε ανάκληση του τελευταίου δημιουργήματός της.

 

telecom news gr

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν πιστευω εγω που εχω το unlimited 55 me internet και λογαριασμους μεσο ορο στα 75-80 ευρω μου δινουν επιδοτηση 170 ευρω αν κανω βεβαια για 18 μηνες φανταζομαι θα δωσουν κατι παραπανω . ξερει κανεις ποσο παραπανω να δωσουν; γιατι σκεφτομαι μεταγγραφη cote

 

Εγώ είμαι σίγουρος για μεταγγραφή σε κοτε.

Αν δουν και στη Vodafone την αίτηση φορητότητας τότε ίσως κάνουν καλύτερη προσφορά και με κρατήσουν.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το δυνατο του σημειο ειναι αυτο και μονο Βαγγελη. Το multitasking ειναι για γελια και για το customization της συσκευης θα πρεπει να του κανεις JB με οτι ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ. Ναι, εχει και πολλες χιλιαδες εφαρμογες οκ, αλλα μεχρι εκει.

Είναι υπερτιμημένο το iOS χωρις να εχει τιποτα ανταγωνιστικο να δωσει (στην παρουσα φαση παντα μιλαω).Με γεια το νεο σου παιχνιδι!:)

 

Τα σκουπιδοπλαστικα που χαρακτηριζαν τα 3g, 3gs με αφησαν αδιαφορο. Τα 960Χ640, με το συνδυασμο γυαλιου-αλουμινιου ειναι τελειως διαφορετικη υποθεση.

Παιζοντας με το palm pre plus σου και μετα πηγαινοντας στο iphone 4, αυτα που θα σε κρατησουν ειναι ακριβως αυτα τα δυο σημεια. Το λειτουργικο ειναι πολυ πισω - ας ειναι...

Με το καλο να παραλαβετε κι οσοι το περιμενετε...

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια ενδεικτικά.

Φυσικά μπορείς να το πάρεις σε όποιο πρόγραμμα θες, πληρώνοντας το ανάλογο τίμημα φυσικα.

 

Αρχικα τρομαξα...γιατι σκεφτομουν οταν με το καλο τελειωσει το συμβολαιο μου να ανανεωσω στο unlimited 45 και για να ριξω κι αλλο την τιμη να το κανω 18-μηνο ωστε ελπιζω απο αυτα που βλεπω το 4αρι 16Gb να πεσει απο τα 660 στα 380 πανω κατω...!Ηδομεν....... :):):)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα απο Γερμανό στα Λιόσια. Εντυπώσεις μόλεις το ενεργοποιήσω. Επειδή δεν έχω ακόμα microsim αν κόψω την υπάρχουσα θα δουλέψει; και αν ξέρει κάποιος πως μπαίνει στη θήκη το chip, βλέπει πρός τα κάτω η προς τα πάνω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα απο Γερμανό στα Λιόσια. Εντυπώσεις μόλεις το ενεργοποιήσω. Επειδή δεν έχω ακόμα microsim αν κόψω την υπάρχουσα θα δουλέψει; και αν ξέρει κάποιος πως μπαίνει στη θήκη το chip, βλέπει πρός τα κάτω η προς τα πάνω; Ευχαριστώ

 

Μια χαρά θα δουλέψει αν την κοψεις προσεκτικά. Κι εγώ έτσι παίζω τώρα. Προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο ..αντε να δουμε ποτε θα κυκλοφορησει το λευκο ..και φυσικα να δουμε τι θα γινει με τα "προβληματακια του" και τις σκοτεινες φημες σχετικα με το 4αρι . Ακουγονται πολλα ανακοινωνονται λιγα ... προσωπικα θα μεινω με το 3GS ακομα λιγο ετσι και αλλιως μονο το λευκο με ενδιαφερει και περιμενουμε απο οσους το αγορασαν με ενδιαφερον τις εντυπωσεις τους.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα απο Γερμανό στα Λιόσια. Εντυπώσεις μόλεις το ενεργοποιήσω. Επειδή δεν έχω ακόμα microsim αν κόψω την υπάρχουσα θα δουλέψει; και αν ξέρει κάποιος πως μπαίνει στη θήκη το chip, βλέπει πρός τα κάτω η προς τα πάνω; Ευχαριστώ

 

ούτε λόγος για να σου δώσουν δωρεάν micro-sim? γιατί με μια γύρα στα διάφορα site κάποια παιδιά από το γερμανό είχαν γράψει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δίνονται δωρεάν με την έλευση του ip4...

Link to comment
Share on other sites

επίσης θα ήταν ενδιαφέρον να μας πουν αυτοί που το πήραν από εδώ με ποια έκδοση έρχεται (λόγω jailbreak)
Link to comment
Share on other sites

Mόλις πήρα στα χέρια μου το iPhone 4 32gb αγορασμένο από κατάστημα Γερμανός! Δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα, βασικά αυτό που καίγομαι είναι: Η γουίντ δίνει microSIM κάρτες;;; Γιατί προς το παρόν δε μπορώ να το κάνω και πολλά πράματα επειδή δεν έχω microSIM κάρτα.

 

ούτε λόγος για να σου δώσουν δωρεάν micro-sim? γιατί με μια γύρα στα διάφορα site κάποια παιδιά από το γερμανό είχαν γράψει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δίνονται δωρεάν με την έλευση του ip4...

Όχι με ρώτησαν στον Γερμανό αν ηθελα και microSIM για το δίκτυο της κοσμοτέ, είναι 14 κάτι ευρώ έξτρα...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι συμβολαιο, ναι υπαρχουν για wind.

Αν και αν ειχες ενα sim cutter απο ebay θα ειχες σε 10 δευτερα μια microsim (και τον ανταπτορα για να την κανεις κανονικη αν και οποτε το χρειαστεις στο μελλον).

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν ! :up:

Σχετικά με micro sim και Vodafone ,θα ήθελα να ενημερώσω ότι από

18.05 ευρώ που έχει σήμερα ,από αύριο θα πωλείται 5 ευρώ .

Θέλω να πιστεύω ότι κάτι αντίστοιχο θα κάνει και ο cosmote.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι συμβολαιο, ναι υπαρχουν για wind.

Αν και αν ειχες ενα sim cutter απο ebay θα ειχες σε 10 δευτερα μια microsim (και τον ανταπτορα για να την κανεις κανονικη αν και οποτε το χρειαστεις στο μελλον).

Καρτοκινητό γουίντ... :(

 

Μου είπαν ότι από βδομάδα θα έχουν... Ποιος περιμένει μέχρι τότε; Ψαλιδάκι και σιγά σιγά θα γίνει η δουλειά μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό γουίντ... :(

 

Μου είπαν ότι από βδομάδα θα έχουν... Ποιος περιμένει μέχρι τότε; Ψαλιδάκι και σιγά σιγά θα γίνει η δουλειά μάλλον...

 

Αν ησουν Αθηνα το φτιαχναμε σε 10 δευτερα. Σε 2 λεπτα ειχα κοψει sim, μπηκε screen protector και δερματινη θηκη... :)

Με ψαλιδι προσοχη, ειχα κοψει παλι μια wind ολα οκ, αλλα σε αντιστοιχη προσπαθεια με vodafone πηγε χαμενη η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τώρα το iPhone 4 πωλείται κανονικά στο Γερμανό ? Μπορεί ο καθένας να το αγοράσει και πόσο?
Link to comment
Share on other sites

Αν ησουν Αθηνα το φτιαχναμε σε 10 δευτερα. Σε 2 λεπτα ειχα κοψει sim, μπηκε screen protector και δερματινη θηκη... :)

Με ψαλιδι προσοχη, ειχα κοψει παλι μια wind ολα οκ, αλλα σε αντιστοιχη προσπαθεια με vodafone πηγε χαμενη η καρτα.

Aκολούθησα έναν οδηγό και την έκοψα μια χαρά!!! Όλα οκ. Είχε πάνω την 4.0.1 οπότε το jailbreak γίνεται μια χαρά!

 

@JustMichalis, υπάρχει πολύ περιορισμένος αριθμός iphone 4...

 

Aκολούθησα έναν οδηγό και την έκοψα μια χαρά!!! Όλα οκ. Είχε πάνω την 4.0.1 οπότε το jailbreak γίνεται μια χαρά!

 

@JustMichalis, υπάρχει πολύ περιορισμένος αριθμός iphone 4...

Να ρωτήσω κάτι. Είχα το 3GS και θέλω να συγχρονίσω ό,τι είχα στο νέο το 4άρι. Κάνω restore from backup ή set as new device;;; Στο 3GS είχα 3.1.3., τώρα έχω 4.0.1 με jailbreakme

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Aκολούθησα έναν οδηγό και την έκοψα μια χαρά!!! Όλα οκ. Είχε πάνω την 4.0.1 οπότε το jailbreak γίνεται μια χαρά!

 

@JustMichalis, υπάρχει πολύ περιορισμένος αριθμός iphone 4...

 

Ωραιος!

Πραγματι, στη συντριπτικη πλειοψηφια των καταστηματων Γερμανος παιζουν 1 16αρι κι ενα 32αρι. Κατι αντιστοιχο ισχυει και στα oteshop. Απο την αλλη αυτοι δινουν ξεκαθαρα τη συσκευη σκετη, ενω π.χ. η βοντα εχει οδηγια να δοθουν μονο με συμβολαια (ανανεωσεις, φορητοτητες κλπ). Αγνωστο αν θα μεινει για καιρο βεβαια αυτη η πολιτικη...

Link to comment
Share on other sites

ενω π.χ. η βοντα εχει οδηγια να δοθουν μονο με συμβολαια (ανανεωσεις, φορητοτητες κλπ). Αγνωστο αν θα μεινει για καιρο βεβαια αυτη η πολιτικη...
επιβεβαιώνω μετά απο επικοινωνίες με καταστήματα...

Καλά χριστουγεννα για μας λοιπόν :Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...