Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε,χμ,συγνωμη αλλα οχι και για τα specs. Ειπαμε, ειναι οντως κορυφαιο συνολο αλλα σιγουρα οχι λογω των τεχνικων του χρακτηριστικων. Με προβλημα η οχι παντως (αν και προφανως τα παραφουσκωνουν οι Apple haters για κατι που ευκολα θα διορθωθει) πουλαει-και θα συνεχισει να πουλαει-τρελα. Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερουμε ποιο συγκεκριμένα τι εγινε με τα ασπρα iphone 4?

 

White models of Apple’s new iPhone® 4 have proven more challenging to manufacture than expected, and as a result they will not be available until the second half of July. The availability of the more popular iPhone 4 black models is not affected.

Από το site της Apple

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως αν το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με μια θήκη τύπου bumper,ή οποιαδήποτε θήκη(και κατα τα φαινόμενα αντιμετωπίζεται),τότε δεν είναι και τραγικά τα πράγματα.

 

Φίλε Οδυσσέα θα διαφωνήσω. πάντα κατά την προσωπική μου άποψη είναι ψιλοτραγικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

εγώ βέβαια θα περιμένω κάμποσο καιρό για να βρεθεί η αιτία του προβλήματος κ όχι η λύση τύπου θήκης. είναι μπακαλίστικος τρόπος αντιμετώπισης. το βασικότερο ερώτημα είναι πως επέτρεψε η μηλοεταιρεία να συμβαίνει κάτι τέτοιο....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οντως κατασκευαστικο το προβλημα πιστευω οτι πρεπει η μηλο να δινει ενα ειδος bumpers δωρεαν.

Αλλιως στο επομενο προβλεπω να μας πουλανε και την μπαταρια χωρια :P :P.

 

Το καλυτερο ειναι να βγαλουν bluetooth κεραια :P

 

Ισως με κανενα διαφανο βερνικι να το λυσουν το προβλημα και να μην χαλασουν την αισθητικη του.

 

Παντως παρα του οτι εχω δει και το Samsung Galaxy S το iPhone 4 μου αρεσει παρα παρα πολυ!

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γνωμη μου ειναι να κανουν λιγο υπομονη οσοι θελουν να το παρουν και ολα θα ειναι οκ,εγω ετσι και αλλιως θελω δεν θελω θα περιμενω μεχρι τον νοεμβρη που εχω μια γερη επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

Μούφα είναι όλα αυτά για το σήμα τις συσκευής!!!! Απλά είναι ένα πολύ λογικό θέμα που προκύπτει όταν κάποιος καλύψει με το χέρι του το σημείο που βρίσκετε η κεραία τις συσκευής.... Μονο που κάποιοι το παρουσιάζουν σαν πρόβλημα ξέροντας ότι αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές!!! Έκανα το ίδιο πείραμα στο Nokia Η95 8GB που έχω και όταν κάλυψα με το χέρι μου την περιοχή τις κεραίας το σήμα μου έπεσε... ποτε όμως δεν είχα πρόβλημα με το σήμα τις συσκευής!!!! κάντε και εσείς το ίδιο και θα καταλάβετε αυτό που σας λέω... Απλά ότι έχει επιτυχία, πουλάει και είναι βαθιά στην μάχη του ανταγωνισμού πάντα πολεμάτε με "διάφορες" βολές και το ξέρουμε καλά...

 

Y.Γ. Να τονίσω ότι δεν είμαι κανένας πωρωμένος με την apple και το iphone ίσα ίσα δηλώνω ΝΟΚΙΑ fun, απλά να λέμε τα πράγματα όπως έχουν και όχι όπως συμφέρουν κάποιους!

Edited by panmark21
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αδύνατον η apple η οποία εχει δωσει τεχνολογία στο iphone τουλάχιστον 5 χρόνια μπροστά,(δυστυχώς παλαιότερα πριν αγορασω iphone και ipod είχα άλλη άποψη ) να εχει κανει τετοια πατάτα με το σήμα. Βέβαια οπως γράφει και ο φίλος lagoudakis το πιο συνετο ειναι να περιμένουμε και θα δούμε. ομως το ν΄ανταλλάσουμε απόψεις για το νεο κινητό ειναι και θεμιτό και ωραιο. Καποιες απορίες σιγουρα θα μας λυθουν την Δευτέρα στο public:blink::blink::blink: Edited by inactiveaccount553
Link to comment
Share on other sites

Παντως παρα του οτι εχω δει και το Samsung Galaxy S το iPhone 4 μου αρεσει παρα παρα πολυ!

Δεν το εχω δει απο κοντα αλλα λογω λειτουργικου θα επαιρνα το galaxy any time....δεν θα το κανω ομως επειδη πειραξαν το menu του android και το εκαναν να μοιαζει με iphone os.Για μενα αυτο ειναι epic fail και οχι καποιο κατασκευαστικο λαθος του iphone που σε ενα μηνα τουλαχιστον θα εχει διορθωθει κ θα συνεχισει να πουλαει σαν ζεστο ψωμι κραζουμε-ξεκραζουμε.Οσοι βιαστηκαν και στηθηκαν στις ουρες ας το λουστουν.

 

Γυροσκοπιο

http://www.engadget.com/2010/06/25/gyroscope-gunning-on-the-iphone-4-with-eliminate-gun-range-vid/

 

Ε,χμ,συγνωμη αλλα οχι και για τα specs. Ειπαμε, ειναι οντως κορυφαιο συνολο αλλα σιγουρα οχι λογω των τεχνικων του χρακτηριστικων. Με προβλημα η οχι παντως (αν και προφανως τα παραφουσκωνουν οι Apple haters για κατι που ευκολα θα διορθωθει) πουλαει-και θα συνεχισει να πουλαει-τρελα.
Γιατι να μην συνεχισει να πουλαει...κακα τα ψεματα ειναι οτι πιο ευχρηστο για τον μεσο χρηστη και μαλιστα σε πολυ ελκυστικο πακετο οχι σαν τις παντοφλες που κυκλοφορουν.Στο review του techblog ο τυπoς ειπε οτι η οθονη του galaxy s πλησιαζει σε αποκριση αυτην του 3gs (φανανταζομαι πως θα πηγαινει το 4...ultra smooth και σφαιρατα).....overall το iphone 4 ειναι αυτη τη στιγμη top of the top και ας εχουν κ αλλα κινητα 1ghz επεξεργαστη,512mb ram η super duper amoled οθονες...επι του πρακτεου ομως...?Μεχρι στιγμης σε samples που εχω δει το iphone τραβαει καλυτερες photos/video 720p απο το galaxy s και ας εχουν ιδια specs....Για μενα το μονο μειονεκτημα του 4 ειναι οπως και στο 3gs η απαγορευτικη τιμη του και το λειτουργικο του που το εχω βαρεθει :p...ακουω τους haters που προσπαθουν να βγαλουν απο την μυγα ξυγκι τονιζοντας μειονεκτηματα του τυπου δεν εχει fm,itunes synchronize,iads λες και ο μεσος χρηστης που αποτελει την πλειοψηφια θα επηρεαστει και θα προτιμησει να ασχοληθει με τις rom των android που ακομα δεν μπορεις να τρεξεις apps στην micro sd....οσο για τους κορεατες θελουν να χτυπησουν την apple και να ξεπερασουν την HTC στην πιτα της αγορας και το λανσαρουν κοντα στην τιμη του iphone.....

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-review-478p6.php

 

Δες εδω ευκρινεια

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/10x0624noiret54x690.jpg

http://www.engadget.com/photos/iphone-4-vs-samsung-galaxy-s-display-face-off/#3115593

Edited by sakiss
Σ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Οδυσσέα θα διαφωνήσω. πάντα κατά την προσωπική μου άποψη είναι ψιλοτραγικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

εγώ βέβαια θα περιμένω κάμποσο καιρό για να βρεθεί η αιτία του προβλήματος κ όχι η λύση τύπου θήκης. είναι μπακαλίστικος τρόπος αντιμετώπισης. το βασικότερο ερώτημα είναι πως επέτρεψε η μηλοεταιρεία να συμβαίνει κάτι τέτοιο....

 

"Ψιλοτραγική" είναι η κίνηση της Apple να επιλέξει αυτή την σχεδιαστική ιδιαιτερότητα,και να τοποθετήσει τις κεραίες έτσι ωστε να είναι εκτεθειμένες κατα τη λαβή της συσκευής απο το χρήστη.Και ειδικά όταν η περίοδος δοκιμών για το 4 ήταν τουλάχιστον 1.5 χρόνος.Η ερμηνεία που δίνω είναι πως επέμειναν τελικά σ'άυτο το σχέδιο για να πετύχουν το εντυπωσιακό πάχος της συσκευής,αφού ο χώρος στο εσωτερικό της συσκευής είναι πλέον πολύ περιορισμένος,και οι κεραίες έπρεπε να τοποθετηθούν περιμετρικά.

 

Για τον τελικό αγοραστή όμως δεν βλέπω κάτι τραγικό,εαν το πρόβλημα λύνεται με την τοποθέτηση μιας θήκης,ή με συγκεκριμένη τρόπο λαβής του τηλεφώνου.Προσωπικά σε πολλά κινητά χρειάστηκε να προσαρμόσω τον τρόπο που τα έπιανα προκειμένου να έχω αξιοπρεπές σήμα.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που γραφω στο iphone section :)

και πρωτη φορα που μου αρεσε καποιο προϊον της apple ,παντα τα θεωρούσα θηλυπρεπή κατα καποιο τροπο, αλλα το καινουριο ιphone4 εχει ποιο σοβαρό ύφος μ αρεσει.

Ακομη και ο Steve μας λεει να αποφευγουμε να ακουμπάμε την κεραία.

Μα ειναι δυνατον εκει που την εβαλαν να μην την ακουμπας?

Ειναι δυνατον να διορθωθει?

Αν ναι, πως (hardware ή software fix??) ??

Aν ειναι τοσο σοβαρο οσο λενε μαλλον θα προτιμησω αλλον κατασκευαστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που γραφω στο iphone section :)

 

Αν ναι, πως (hardware ή software fix??) ??

Aν ειναι τοσο σοβαρο οσο λενε μαλλον θα προτιμησω αλλον κατασκευαστη.

 

Καλώς ήρθες λοιπον,απο τα μέρη μας.

 

hardware-->bumper

 

Αλλα προς το παρον καλύτερα να περιμένεις να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα μπορει καποιος να απαντησει??γινεται να το παρεις απο μηλοκαταστημα και να κανεις ενεργοποιηση της καρτας at&t στο σπιτι??

 

κανεις????:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το πηρε αν μπορει μια συγκριση του εξωτερικου ηχειου σε σχεση με το 3gs σε επιπεδο ακουστικης και σε ποιοτητα ακουστικης.

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες λοιπον,απο τα μέρη μας.

 

hardware-->bumper

 

Αλλα προς το παρον καλύτερα να περιμένεις να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Βγαζω πραγματικα το καπελο στον jobs. Μεχρι και τις noname θηκες δεν γουσταρει. Ολα δικα του. Εβγαλε επίτηδες το Iphone4 με προβλημα στην κεραια για να αναγκασει τον κοσμο να αγορασει το επίσημο κομψο λαστιχακι σε ο,τι χρωμα θελει, φυσικα απο το app store:X

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οκ πασο ειναι λιγο στριμμενη με την πολιτικη της η μηλο εταιρα αλλα κανενας δεν σας υποχρεωσε να παρετε ουτε το μηλο ουτε την θηκη του Jobs :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Οκ πασο ειναι λιγο στριμμενη με την πολιτικη της η μηλο εταιρα αλλα κανενας δεν σας υποχρεωσε να παρετε ουτε το μηλο ουτε την θηκη του Jobs :)

 

Μα αγαπητέ Σπύρο το θέμα δεν είναι περί της ουσίας αλλά περί της προβοκάτσιας που έλεγαν και οι παλιότεροι. Στο κάτω, κάτω τη Δευτέρα όποιος θέλει μπορεί να έλθει και να δει από κοντά το αντικείμενο του πόθου ή του μίσους ή ότι άλλο τέλος πάντων αντιπροσωπεύει αυτό για τον καθένα και να βγάλει τα συμπεράσματά του από πρώτο χέρι :ninja:

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά με τις κεραίες δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει ή κατά πόσο ισχύει για όλα.. Αν δείτε στο iphonehellas.gr έχουν πάρει στα χέρια τους ένα iphone 4 και διεψευσαν αυτό το πρόβλημα με το σήμα.. Δοκίμασαν να το χουφτώσουν από όλες τις μεριές αλλά δεν τους έβγαλε πρόβλημα... Μπορεί να είναι κάποιο πρόβλημα σε λίγα μόνο iPhone 4 που στις επόμενες "παρτιδες" να έχει διορθωθεί ή και να μην ισχύει καθόλου φυσικά. Το ίδιο δεν έλεγαν περίπου και για το 3Gs? Ότι έχει πρόβλημα με το σήμα , αλλά αργότερα βγήκε λάθος μετά από έρευνες και τεστ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενω ημουν ετοιμος να αρχιζω να εξαπολυω τον ακατεβατο στην apple για το ολο θεμα αρχιζω να πιστευω οτι εχει να κανει με το os4 παρα με οτιδηποτε αλλο?

Στο βιντεακι που θα δειτε παρακατω

http://www.youtube.com/watch?v=LmXpGGrB_hg

δοκιμασα το ιδιο με το iphone 3gs. Παρουσιαζει ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα το ενδιαφερον ειναι οτι

οταν ξεκιναω μια κληση το σημα ξαναανεβαινει το οποιο σημαινει οτι μαλλον δε διαβαζει σωστα το ολο σημα? Βεβαια οταν σταματαω να το πιανω το σημα ανεβαινει ακομα περισσοτερο.

Το γεγονος οτι ειχα το os4 (gold master) για βδομαδες τωρα και δεν καταλαβα απολυτως τιποτα μαλλον μου λεει οτι κατι εχει να κανει σε σχεση με το software παρα με οτιδηποτε αλλο.

Απλα το θετω στο τραπεζι!

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ σε 3GS και cosmote

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ σε 3GS και cosmote

 

Παιδιά εγώ στο μέρος που μένω είναι χάλια το σήμα ούτως ή αλλιώς... Δεν φταίνε πάντα οι συσκευές μας... είναι πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν την λειτουργία τους!

 

Όσο για τα κατασκευαστικά προβλήματα που ανακύπτουν, είναι λογικό και επόμενο να συμβούν σε αρκετές συσκευές στην πρώτη παρτίδα! Τα specs δεν συμβαδίζουν πάντα με το τελικό προϊόν και αυτό διορθώνεται στο επόμενο revision του hardware!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν το θεωρώ πρόβλημα και θα αποδειχθει συντομα.

Ολες οι συσκευες παρουσιαζουν αναλογο προβλημα, αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο, οταν βρισκομαστε σε σημεια με προβληματικο σήμα.

Το παρατηρω χρονια σε συγκεκριμενα σημεια του σπιτιου μου. Εκτός απο τα απλα Samsung & NOKIA που το χανουν δυσκολοτερα, ολα τα smartphones που περασαν απο τα χερια μου τα δυο τελευταια χρονια παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα (HTC Diamond, HD, iPhone 3g, iPhone 3Gs, HTC_HD2).

Αν βαλω την καρτα της Vodafone δεν υπαρχει κανενα προβλημα, ισα που πεφτει λιγο το σημα.

 

Δειτε το παρακατω βιντεακι για του λογου το αληθες.

 

Δοκιμαζω με το HD2. Ενω εχει φουλ σημα, μολις το πιανω στο χερι μου χανει αυτοματως δυο γραμμες.

Μετα απο λιγο χανει εντελως το σημα.

http://www.youtube.com/watch?v=taxuJnF8QJo

 

Θα ακολουθησει κι αλλο βιντεακι με την ιδια δοκιμη αλλα αυτη την φορα στο παραθυρο.

Εκει τα πραγματα ειναι καλυτερα. Μενει στις δυο γραμμες.

http://www.youtube.com/watch?v=iQSWT18-28c

 

Ολα αυτα εντελως αντικειμενικα, αφου ουτε εχω αλλα και δεν σκοπευω να αποκτησω το iphone4. Κανω μια χαρα την δουλεια μου οπως ειμαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν το θεωρώ πρόβλημα και θα αποδειχθει συντομα.

Ολες οι συσκευες παρουσιαζουν αναλογο προβλημα, αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο, οταν βρισκομαστε σε σημεια με προβληματικο σήμα.

Το παρατηρω χρονια σε συγκεκριμενα σημεια του σπιτιου μου. Εκτός απο τα απλα Samsung & NOKIA που το χανουν δυσκολοτερα, ολα τα smartphones που περασαν απο τα χερια μου τα δυο τελευταια χρονια παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα (HTC Diamond, HD, iPhone 3g, iPhone 3Gs, HTC_HD2).

Αν βαλω την καρτα της Vodafone δεν υπαρχει κανενα προβλημα, ισα που πεφτει λιγο το σημα.

 

Δειτε το παρακατω βιντεακι για του λογου το αληθες.

 

Δοκιμαζω με το HD2. Ενω εχει φουλ σημα, μολις το πιανω στο χερι μου χανει αυτοματως δυο γραμμες.

Μετα απο λιγο χανει εντελως το σημα.

http://www.youtube.com/watch?v=taxuJnF8QJo

 

Θα ακολουθησει κι αλλο βιντεακι με την ιδια δοκιμη αλλα αυτη την φορα στο παραθυρο.

Εκει τα πραγματα ειναι καλυτερα. Μενει στις δυο γραμμες.

http://www.youtube.com/watch?v=iQSWT18-28c

 

Ολα αυτα εντελως αντικειμενικα, αφου ουτε εχω αλλα και δεν σκοπευω να αποκτησω το iphone4. Κανω μια χαρα την δουλεια μου οπως ειμαι.

Και εμένα με ΝΟΚΙΑ Ν95 8GB το ίδιο ακριβώς συμβαίνει... είναι λογικό..... αλλά κάποιοι θέλουν να μας το παρουσιάζουν όπως τους βολεύει!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά. Μην το σκέφτεστε καν να το αγοράσετε. Εδώ αν το βάλεις στο μπλέντερ διαλύεται. Απαράδεκτο!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους πρώτους υπολογισμούς χθες, πρώτη μέρα κυκλοφορίας του νέου iPhone πουλήθηκαν 1,500,000 κομμάτια. Αυτό αποτελεί ρεκόρ αφού τόσο το 3G όσο και το 3GS όταν είχαν βγει είχαν πουλήσει περίπου 1,000,000 κομμάτια την πρώτη μέρα.

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/06/iphone-4_25.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...