Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίζει να βρεθεί το αρχείο από τα voice του λαζόπουλου;; θέλω να τεστάρω κάτι..; αν είναι κάποιος και ξέρει ας μου στείλει έστω πμ αν δεν θέλει δημόσια. ευχαριστώ πάντως.

Χτυπα στο μαρκετ ndrive for xperia

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυο ερωτησεις ποτε θα ειναι ετοιμο??και γινετε να βαλω και το δικο σου update και ταυροχρονα να εχω το tweak του τζιμ?

 

Το δικό μου δεν περιέχει tweaks και αλλαγές στο build.prop

Αν βάλεις την lite έκδοση του tweak του jim λογικά θα δουλέψει..

 

Για δοκίμασε..

 

2 alphamodgingerdx.zip

Download link: http://db.tt/8rpNzBFQ

 

Διαφανή status bar και στον launcher pro

Boot, some apps, xperia keyboard σαν προεπιλεγμένη εισαγωγή(μπορείς να διαγράψεις άνετα το android από το system)

Αφαίρεση γραμμών και εφέ πατήματος από το μενού και πολλά άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα στο μαρκετ ndrive for xperia

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

αν ήταν τόσο εύκολο θα το έκανα φίλε μου. αν θέλει κάποιος να με βοηθήσει ας μου στείλει τα voices... δεν έχω το xperia και θέλω να τα βάλω στο δικό μου να δω πως είναι. ευχαριστώ αν το κάνει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν περιέχει tweaks και αλλαγές στο build.prop

Αν βάλεις την lite έκδοση του tweak του jim λογικά θα δουλέψει..

 

Για δοκίμασε..

 

2 alphamodgingerdx.zip

Download link: http://db.tt/8rpNzBFQ

 

Διαφανή status bar και στον launcher pro

Boot, some apps, xperia keyboard σαν προεπιλεγμένη εισαγωγή(μπορείς να διαγράψεις άνετα το android από το system)

Αφαίρεση γραμμών και εφέ πατήματος από το μενού και πολλά άλλα..

 

To δοκιμαζω και θα σου πω

Edit:μ'αρεσει αρκετα σε εμφανιση και ταχυτητα απλα θελω λιγο αν μπορουσες να κανεις πιο φωτεινα τα background οπως ο τζιμ αντι για μαυρο ανοιχτο μπλε παραδειγμα

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι και τώρα

ειδικά η περιήγηση στα μενού έγινε πι:ο smooth

 

Για αυτό που λες πρέπει να δώσω εντολές στο framework για να τρέχει custom background

Για να το αλλάξεις μετά γίνεται μόνο αν ξέρεις να δουλεύεις το framework-res.apk ή με ένα θέμα απο τον theme chooser, o οποίος επιβαρύνει την ram

 

EditΕπίσης μέσα στο system/app έχω τον windows7mod launcher

Δεν τον έβαλα να τρέχει παράλληλα με τον pro

Μπορείς να τον κάνεις install με έναν καλό file manager

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Ξανακρασαρα το Χ8!!!ειπα να δοκιμάσω την ics αλλα κολλησε!επαιξε για μια ωρίτσα!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι και τώρα

ειδικά η περιήγηση στα μενού έγινε πι:ο smooth

 

Για αυτό που λες πρέπει να δώσω εντολές στο framework για να τρέχει custom background

Για να το αλλάξεις μετά γίνεται μόνο αν ξέρεις να δουλεύεις το framework-res.apk ή με ένα θέμα απο τον theme chooser, o οποίος επιβαρύνει την ram

 

EditΕπίσης μέσα στο system/app έχω τον windows7mod launcher

Δεν τον έβαλα να τρέχει παράλληλα με τον pro

Μπορείς να τον κάνεις install με έναν καλό file manager

 

θελω πολυ να το φτιαξω αυτο αλλα χωρις να βαρινω την ram απο το τελευταιο tweak του τζημ δε μπορω να παρω ενα αρχειο απο το framework και να το αντικαταστησω με ενα δικο σου..δηλαδη ο τζιμ το ειχε κανει αυτο με το custom backrground δεν υπαρχει ενα συγκεκριμενο αρχειο και απλα να το αντικαταστησω??

Edit:αυτο με το windows7 δεν το βρισκω ψαχνω με τον root explorer στο system/app αλλα τιποτα

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην το βρήκες

Root exploler και system/app/launcher7-2036.apk

Η ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλες/launcher pro/εκκαθάριση προεπιλογών

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην το βρήκες

Root exploler και system/app/launcher7-2036.apk

Η ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλες/launcher pro/εκκαθάριση προεπιλογών

 

αυτοοο λες?αυτο τ εχει απο την ωρα που εβαλα το update..αλλα εμφανιζονται σαν 2 ξεχωριστοι launcher γινετε να τρεχουν παραληλα??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλες γιορτες σε.ολους.με υγεια και χαρα....!

 

ηρθαν επιτελους οι γιορτες και βρηκα λιγο χρονο να μπω να δω τις εξεληξεις....... και πραγματικα εμεινα αφονος..... οι πληροφοριες ειναι τεραστιες και αυξηθηκαν αρκετα........ συγνωμη αν σας κουρασα με τον προλογο μ......

αρχισα να διαβαζω παλι απο εκει που ειχα μηνει εγω( 220 σελ) αλλα τελιωμο δν εχει και δν εχω και ελευθερο.χρονο καθολου φετος ακομα και στις γιορτες.... :( :( .... ( τριτη λυκειου φετος... ελπιζω να με καταλαβενετε) ειχα φταση στο σημειο με τους kernel αλλα ηταν ακομα υπο δοκιμη τοτε δν ξερω τι περετερω εξελιξεις εχουμε τωρα..... βρηκα τον οδηγο για unlock bootloader αλλα δν το επιχειρησα γτ δν ξερω τα ωφελει και τις συνεπειες που αυτο εχει....μετα απο μια αναζητηση που εκανα στους xda ειδα οτι γινετε προσπαθεια για το παγωτακι αλλα λειτουργουσαν μονο δυο πραγματα τοτε........ διαβασα επισης οτι για να εχω pic zoom in ( εχω την dx v21) πρεπει να εχω costum kernel αλλα μπορω και αλλιως......περνωντας το με cwm αν δεν κανω λαθος...... καταλαβαινω πολλες αποριες και συγνωμη γι αυτο αν μπορει καπιος ομως να μ απαντηση σε αυτα ή να μου κανει μια περιληψη με τα καινουρια καλουδια που ανακαληφθηκαν θα του ειμαι υποχρεως..... ( καλο θα ηταν σχετικα με την περιληψη σε pm για μα μν σπαμαρουμε το θεμα....) ευχαριστω πολυ....!

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν τόσο εύκολο θα το έκανα φίλε μου. αν θέλει κάποιος να με βοηθήσει ας μου στείλει τα voices... δεν έχω το xperia και θέλω να τα βάλω στο δικό μου να δω πως είναι. ευχαριστώ αν το κάνει κάποιος.

 

Εγω βασικα ετσι το ειχα βαλει στο x8 και νομιζα οτι θα δουλευε...

 

Sent from my Xperia Neo V

 

Καλό είναι και τώρα

ειδικά η περιήγηση στα μενού έγινε πι:ο smooth

 

Για αυτό που λες πρέπει να δώσω εντολές στο framework για να τρέχει custom background

Για να το αλλάξεις μετά γίνεται μόνο αν ξέρεις να δουλεύεις το framework-res.apk ή με ένα θέμα απο τον theme chooser, o οποίος επιβαρύνει την ram

 

EditΕπίσης μέσα στο system/app έχω τον windows7mod launcher

Δεν τον έβαλα να τρέχει παράλληλα με τον pro

Μπορείς να τον κάνεις install με έναν καλό file manager

 

Βαλε μια δυο πικ ρε συ. Θα το κατεβασω αργοτερα να το βαλω στο x8

 

Sent from my Xperia Neo V

 

αυτοοο λες?αυτο τ εχει απο την ωρα που εβαλα το update..αλλα εμφανιζονται σαν 2 ξεχωριστοι launcher γινετε να τρεχουν παραληλα??

 

Ναι γινεται γιατι εαν ετρεχες τον ενα launcher και αρχισες να τρεχεις τον δευτερο , χωρις να κανεις kill τον πρωτο , τοτε τρεχουν και οι δυο, επιβαρυνοντας την ram

 

Sent from my Xperia Neo V

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλες γιορτες σε.ολους.με υγεια και χαρα....!

 

ηρθαν επιτελους οι γιορτες και βρηκα λιγο χρονο να μπω να δω τις εξεληξεις....... και πραγματικα εμεινα αφονος..... οι πληροφοριες ειναι τεραστιες και αυξηθηκαν αρκετα........ συγνωμη αν σας κουρασα με τον προλογο μ......

αρχισα να διαβαζω παλι απο εκει που ειχα μηνει εγω( 220 σελ) αλλα τελιωμο δν εχει και δν εχω και ελευθερο.χρονο καθολου φετος ακομα και στις γιορτες.... :( :( .... ( τριτη λυκειου φετος... ελπιζω να με καταλαβενετε) ειχα φταση στο σημειο με τους kernel αλλα ηταν ακομα υπο δοκιμη τοτε δν ξερω τι περετερω εξελιξεις εχουμε τωρα..... βρηκα τον οδηγο για unlock bootloader αλλα δν το επιχειρησα γτ δν ξερω τα ωφελει και τις συνεπειες που αυτο εχει....μετα απο μια αναζητηση που εκανα στους xda ειδα οτι γινετε προσπαθεια για το παγωτακι αλλα λειτουργουσαν μονο δυο πραγματα τοτε........ διαβασα επισης οτι για να εχω pic zoom in ( εχω την dx v21) πρεπει να εχω costum kernel αλλα μπορω και αλλιως......περνωντας το με cwm αν δεν κανω λαθος...... καταλαβαινω πολλες αποριες και συγνωμη γι αυτο αν μπορει καπιος ομως να μ απαντηση σε αυτα ή να μου κανει μια περιληψη με τα καινουρια καλουδια που ανακαληφθηκαν θα του ειμαι υποχρεως..... ( καλο θα ηταν σχετικα με την περιληψη σε pm για μα μν σπαμαρουμε το θεμα....) ευχαριστω πολυ....!

 

γινεται και αλλιως το pinch to zoom..εγκατεστησε το tweak του jim και θα εχεις ολα αυτα που προσφερει ο custom kernel της gdx!

Link to comment
Share on other sites

γινεται και αλλιως το pinch to zoom..εγκατεστησε το tweak του jim και θα εχεις ολα αυτα που προσφερει ο custom kernel της gdx!

 

σε ευχαριστω φιλε μ..... μπορεις να μου δωσεις. λινκ απο πνα το κατεβασω...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκπεμπω sos!!!λοιπον αγορασα μια καρτα μνημης (4gb)...

 

αρχισα να περναω τα τραγουδια βιντεο και εικονες και μολις το ανοιξα τα μισα απ αυτα δεν λειτουργουσαν βασικα σχεδον ολα τα τραγουδια τα βιντεο δεν επαιζαν και οι εικονες ειχαν καταστραφει!!! τα ξανα εβγαλα ολα τα ξαναεβαλα τα ιδια.. μου ειπαν να απενεργοποιησω την προστασια εγγραφης απ τον ανταπτορα.. το κανα και αυτο.. οκ μετα τα περασα επαιζαν.. το θεμα ειναι πως τωρα παω να κατεβασω τραγουδια και παλι κολλανε η δεν παιζουν... τα βιντεοοο ειναι χαλια και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες.. δλδ στις 10 φωτογραφιες οι 7 θα μου ειναι κατεστραμενες και τα βιντεο ετσι τα τραγουδια περνανε στιχουν ανακατεβονται με αλλα αλλαζουν ονοματαα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

ευχαριστω για το χρονο σας..

 

ρε παιδια κανεις μια βοηθεια???? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι και τώρα

ειδικά η περιήγηση στα μενού έγινε πι:ο smooth

 

Για αυτό που λες πρέπει να δώσω εντολές στο framework για να τρέχει custom background

Για να το αλλάξεις μετά γίνεται μόνο αν ξέρεις να δουλεύεις το framework-res.apk ή με ένα θέμα απο τον theme chooser, o οποίος επιβαρύνει την ram

 

EditΕπίσης μέσα στο system/app έχω τον windows7mod launcher

Δεν τον έβαλα να τρέχει παράλληλα με τον pro

Μπορείς να τον κάνεις install με έναν καλό file manager

 

φοβερο το update superuser! πολύ καλή δουλεια!

πολύ smooth η περιήγηση οπως λες, ωραια τα εφε..ειναι λιγο σκοτεινο αλλά δε πειραζει

μου αρεσε και ο launcher7!(όπως είπε και ο φίλος tzagaritos ετρεξε αυτοματα χωρις να χρειαζεται εγκατασταση)

Μου φανηκε λιγο περιεργο ομως να μη σ'αφηνει να βαλεις νεο application tile

μαζι με το tweak του jim, το βελτιώνει πολύ το κινητο

 

χρονια πολλά σε ολους! καλά χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μ..... μπορεις να μου δωσεις. λινκ απο πνα το κατεβασω...!

 

Βρες στην προηγουμενη σελιδα ενα σχολιο του Jim..θα το βρεις στην υπογραφη του!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.....χρονια πολλα!!!!Ειμαι νεος κατοχος χ8 αλλα δεν το εχω και πολυ το αντικειμενο!!Μια ερωτηση............οταν κατεβαζω εφαρμογες απο το market μου αποθηκευονται στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο(ο οποιος εχει γεμισει σιγα σιγα) και οχι στη καρτα μνημης η οποια ειναι ακομα αδεια!!!Πως θα κατεβαζω εφαρμογεσ κατευθειαν στην καρτα μνημης και πως θα μεταφερω τις ηδη κατεβασμενες απο την εσωτερικη μνημη στη καρτα????
Link to comment
Share on other sites

Βρες στην προηγουμενη σελιδα ενα σχολιο του Jim..θα το βρεις στην υπογραφη του!!:)

 

το tweak 20.4 εχει και ενα addon. . . αυτο τι το κανω οτι και το αλλο ???? το παιρναω χυμα sd μαζι με το αλλο και τα κανω εγκατασταση reboot και ειμαι αρχοντας?????

 

Καλησπερα παιδια.....χρονια πολλα!!!!Ειμαι νεος κατοχος χ8 αλλα δεν το εχω και πολυ το αντικειμενο!!Μια ερωτηση............οταν κατεβαζω εφαρμογες απο το market μου αποθηκευονται στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο(ο οποιος εχει γεμισει σιγα σιγα) και οχι στη καρτα μνημης η οποια ειναι ακομα αδεια!!!Πως θα κατεβαζω εφαρμογεσ κατευθειαν στην καρτα μνημης και πως θα μεταφερω τις ηδη κατεβασμενες απο την εσωτερικη μνημη στη καρτα????

 

στην 2.1 εκδοση δν μπορουν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης. . . . . θα πρεπει να κανεις το κινιτο σου ροοτ. . . στην συνεχεια να περασεις xrecovery μετα περνας μια costum rom . . . . ετσι εχεις την δινατοτη να παιρνας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης αλλα και να αξιοποιησεις δυνατοτητες που δν μπορεις με την 2.1

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

φοβερο το update superuser! πολύ καλή δουλεια!

πολύ smooth η περιήγηση οπως λες, ωραια τα εφε..ειναι λιγο σκοτεινο αλλά δε πειραζει

μου αρεσε και ο launcher7!(όπως είπε και ο φίλος tzagaritos ετρεξε αυτοματα χωρις να χρειαζεται εγκατασταση)

Μου φανηκε λιγο περιεργο ομως να μη σ'αφηνει να βαλεις νεο application tile

μαζι με το tweak του jim, το βελτιώνει πολύ το κινητο

 

χρονια πολλά σε ολους! καλά χριστούγεννα

 

Πατάς το πλήκτρο του μενού και add special tile

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το πλήκτρο του μενού και add special tile

ναι, το ειδα αυτο. αλλα μ'αφηνει να βαλω μονο widget ή mail tile

Link to comment
Share on other sites

το tweak 20.4 εχει και ενα addon. . . αυτο τι το κανω οτι και το αλλο ???? το παιρναω χυμα sd μαζι με το αλλο και τα κανω εγκατασταση reboot και ειμαι αρχοντας?????

 

Θα περάσεις το 21.3..το lite περιέχει τα πάντα εκτός από οπτικές αλλαγές..το περνάς χύμα στην sd και μετά εγκατάσταση με cwm

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ειδα αυτο. αλλα μ'αφηνει να βαλω μονο widget ή mail tile

 

Πας στο συρτάρι δίπλα και πατάς παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή που θες

Και pin to home screen θα σου βγάλει ρυθμίσεις το πως θες να εμφανίζεται το tile

Κάνεις τις επιλογές σου και κάτω έχει πλήκτρο click to add tile

 

Και είσαι έτοιμος

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις το 21.3..το lite περιέχει τα πάντα εκτός από οπτικές αλλαγές..το περνάς χύμα στην sd και μετά εγκατάσταση με cwm

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

εγω την 20.4 εκανα εγκατασταση την 21.3 επρεπε να κανω.....? αλλα εχω dx room γι αυτο εκανα την 20.4 ......

τιποτα καινουριο σχετικα με το android 4 υπαρχη ή εμεινρ στις δυο λειτουργιες του? και επισης κατι σχετικα με flash player...? τωρα με τους costums kernel δεμ βρεθηκε καπια λυση....?

Link to comment
Share on other sites

εγω την 20.4 εκανα εγκατασταση την 21.3 επρεπε να κανω.....? αλλα εχω dx room γι αυτο εκανα την 20.4 ......

τιποτα καινουριο σχετικα με το android 4 υπαρχη ή εμεινρ στις δυο λειτουργιες του? και επισης κατι σχετικα με flash player...? τωρα με τους costums kernel δεμ βρεθηκε καπια λυση....?

 

αν εχεις gdx 021 πρεπει να βαλεις το 21.3..dx room???what is this??

android 4 και να βγει custom rom για το κινητο μας εγω προσωπικα δεν θα τη βαλω..οχι γιατι δεν ειναι ωραια, αλλα δεν τη σηκωνει..flash player, γενικοτερα δεν υποστηριζει το x8..εχουν βγαλει εναν οι xda αλλα δεν εχει δουλεψει και πολυ καλα..βασικα καθολου, σε εμενα τουλαχιστον..custom kernels εχουν βγει καμποσοι και εχουν βελτιωθει αρκετα σε σχεση με τοτε..ο iliasx8 δοκιμασε να βαλει 2 φορες αλλα του brickαρε το κινητο και τις 2..

 

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!!να ειστε ευτυχισμενοι και φυσικα να εχετε υγεια!!:):)

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις gdx 021 πρεπει να βαλεις το 21.3..dx room???what is this??

android 4 και να βγει custom rom για το κινητο μας εγω προσωπικα δεν θα τη βαλω..οχι γιατι δεν ειναι ωραια, αλλα δεν τη σηκωνει..flash player, γενικοτερα δεν υποστηριζει το x8..εχουν βγαλει εναν οι xda αλλα δεν εχει δουλεψει και πολυ καλα..βασικα καθολου, σε εμενα τουλαχιστον..custom kernels εχουν βγει καμποσοι και εχουν βελτιωθει αρκετα σε σχεση με τοτε..ο iliasx8 δοκιμασε να βαλει 2 φορες αλλα του brickαρε το κινητο και τις 2..

 

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!!να ειστε ευτυχισμενοι και φυσικα να εχετε υγεια!!:):)

 

Οι devs κανουν οτι μπορουν να την προσαρμοσουν στο χ8. Εγω ποτε δεν το brickara βαζοντας κερνελ ,μονο απο ρομς.

 

Καλα χριστουγεννα, χρονιια πολλα με υγεια και χαρα σε ολους.

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...