Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει τις 2 διαφορες απο αυτες τις 2 καρτες μνημης ;

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=49382&selectedCategoryId=682

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=45102&selectedCategoryId=682

 

Η μια έχει και αντάπτορα μαζί και είναι πιο ακριβή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

96 ώρες συνεχούς λειτουργίας και εμφανιστηκε το ''συνδέστε τον φορτιστεί'' , δεν δείχνει σε τι ποσοστό βρίσκετε η μπαταρία οποτε θα το φορτίσω για να μην σβήσει , 96 ώρες !!! μια χαρά πιστεύω , από την παρασκευή το πρωί
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω ομως ειναι M2.Το Χ8 δεν παιρνει microSD?Μ2 επαιρνε το Κ800 που ειχα παλαιοτερα!

 

ναι..microSD παιρνει το x8..

 

96 ώρες συνεχούς λειτουργίας και εμφανιστηκε το ''συνδέστε τον φορτιστεί'' , δεν δείχνει σε τι ποσοστό βρίσκετε η μπαταρία οποτε θα το φορτίσω για να μην σβήσει , 96 ώρες !!! μια χαρά πιστεύω , από την παρασκευή το πρωί

 

εξαιρετικα!!!οχι απλα μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα παιδια . Διαβασα το ebook αλλα δεν βρηκα που ακριβως να διαβασω για αυτο που θελω . Δηλαδη να επιστρεψω στις αρχικες ρυθμισεςι που ειχε το Xperia X8 . Οπως ηταν οταν το αγορασα .
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα παιδια . Διαβασα το ebook αλλα δεν βρηκα που ακριβως να διαβασω για αυτο που θελω . Δηλαδη να επιστρεψω στις αρχικες ρυθμισεςι που ειχε το Xperia X8 . Οπως ηταν οταν το αγορασα .

 

χρησιμοποιεις καποια custom rom η εχεις rootαρει το κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Η μια έχει και αντάπτορα μαζί και είναι πιο ακριβή

Α δηλαδη ειναι ιδιες;

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδη ειναι ιδιες;

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

 

αν τη θες για το x8,μην ξεχνας οτι το x8 παιρνει microSD..το εγραψα και λιγο πιο πανω!:)

Link to comment
Share on other sites

αν τη θες για το x8,μην ξεχνας οτι το x8 παιρνει microSD..το εγραψα και λιγο πιο πανω!:)

 

αα ενταξει..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου θυμησετε λιγο πως μπορω να βγαλω την δονηση που εχει μολις ξεκλειδωνω την οθονη και πως μπορω να αλλαξω το στυλ του πληκτρολογιου οχι να αλλαξω ολοκλειρω τον τυπο αλλα μονο το στυλ καπου θυμαμε και ελεγε qeurty κατι τετοιο ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου θυμησετε λιγο πως μπορω να βγαλω την δονηση που εχει μολις ξεκλειδωνω την οθονη και πως μπορω να αλλαξω το στυλ του πληκτρολογιου οχι να αλλαξω ολοκλειρω τον τυπο αλλα μονο το στυλ καπου θυμαμε και ελεγε qeurty κατι τετοιο ευχαριστω εκ των προτερων

 

Οταν θα ανοιξει το πληκτρολογιο θα δεις αριστερα νομιζω ενα εικονιδιο που εχει μεσα τον πλανητη και ενα εργαλειο..πατα το για 2-3 δευτ και εκει ειναι οι ρυθμισεις..απο εκει νομιζω μπορεις να το αλλαξεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπρικαρα το x8 κ δε μπορω να το επαναφερω!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπρικαρα το x8 κ δε μπορω να το επαναφερω!!!

 

Χαχα μαγκιές βλέπω απο τότε που το άλλαξες! :lol: Δεν είδες κανέναν οδηγό στο xda? Τόσο άσχημα είναι?

 

Α και κάτι που ξέχασα. Μιας και το tweak απο την 21 έκδοση και μετά είναι universal, σημαίνει οτι όποια gingerdx βγεί απο 'δω και πέρα θα είναι συμβατό το tweak ;)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα ανοιξει το πληκτρολογιο θα δεις αριστερα νομιζω ενα εικονιδιο που εχει μεσα τον πλανητη και ενα εργαλειο..πατα το για 2-3 δευτ και εκει ειναι οι ρυθμισεις..απο εκει νομιζω μπορεις να το αλλαξεις..

 

και εγω αυτο εψαξα πρωτα αλλα δεν ειναι εκει μηπως ξερεις πως βγαζω την δονηση που υπαρχει μολις ξεκλειδωνω το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα μαγκιές βλέπω απο τότε που το άλλαξες! :lol: Δεν είδες κανέναν οδηγό στο xda? Τόσο άσχημα είναι?

 

Ασε τα χω κανει μαντάρα χαχα!έκανα κατα λαθος φορματ την sd τα χασα ολα,πιο πριν εκανα full wipe.ενα μπέρδεμα άσε!!!

Το pc companion δοκιμασα μόνο κ τιποτα!αυριο παλι δοκιμές!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τζημ μηπως μπορεις να μου απαντησεις εσυ που θα ξερεις σιγουρα?:P

 

Μισό να ανοίξω το x8 και επανέρχομαι με edit

 

Ρυθμίσεις Cyanogen->Εισαγωγή->Tweaks απτικής ανάδρασης και απενεργοποιείς το "Απτική ανάδραση"

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Μισό να ανοίξω το x8 και επανέρχομαι με edit

 

Ρυθμίσεις Cyanogen->Εισαγωγή->Tweaks απτικής ανάδρασης και απενεργοποιείς το "Απτική ανάδραση"

 

και οσο αναφορα το στυλ πληκτρολογιου?

Link to comment
Share on other sites

και οσο αναφορα το στυλ πληκτρολογιου?

 

Αυτό δεν το ξέρω :) Έχω το stock στο x8 και το swype στο nexus. Ψάξε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και κάτι θα βρείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω :) Έχω το stock στο x8 και το swype στο nexus. Ψάξε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και κάτι θα βρείς

 

μα και εγω το στοκ πληκτρολογιο εχω τωρα και θυμαμαι οτι το ειχα αλλαξει και οταν το ειχα στοκ αλλα δεν το βρισκω:/

Link to comment
Share on other sites

μα και εγω το στοκ πληκτρολογιο εχω τωρα και θυμαμαι οτι το ειχα αλλαξει και οταν το ειχα στοκ αλλα δεν το βρισκω:/

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο stock μάλλον το htc_ime θα εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο stock μάλλον το htc_ime θα εννοείς

 

εγω θυμαμαι και ειχε επιλογες QWERTY και Συμπαγές QWERTY

Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι και ειχε επιλογες QWERTY και Συμπαγές QWERTY

 

αυτη η επιλογη ηταν στο htc_ime που υπηρχε σε παλαιοτερο tweak..σε αυτο ο Jim το εχει βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

αυτη η επιλογη ηταν στο htc_ime που υπηρχε σε παλαιοτερο tweak..σε αυτο ο Jim το εχει βγαλει...

 

κριμα και το ηθελα αν εχω παλαιοτερο tweak ακομα στον υπολογιστη δε μπορω να μεταφερω καποιο αρχειο στο νεο tweak και να το ξαναπερασω?

Πηρα το apk του htc_ime απο ενα παλιο tweak και θα δοκιμασω να το εγκαταστησω :P

 

Edit:δουλεψε το καταφερα:P

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις καποια custom rom η εχεις rootαρει το κινητο??

 

Χρησιμοποιουσα το floyo . Τωρα εχω βαλει το JimdemDroid Tweak Package

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319051

 

Αυτο που θελω ομως ειναι να εχω την αρχικη μορφη του Xperia . Γινετε κατι τετοιο ? Διοτι εχω κανει ενα μπαχαλο με τα backup και μου πιανουν ολο τον χωρο στην καρτα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...